Zvukařina je dřina a ...

to je dřina
lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od lezerne »

Zdravím,
chtěl bych jen vyjádřit svůj názor,že zvukařina je určitě tvrdý úděl,ale člověk si toto zařazení vybírá sám a pokud je to pro něj opruz,radil bych,aby změnil koníček nebo zaměstnání a zkusil vyrábět zmetky v jiné sféře...
Myslím,že u nás je stále málo,skutečně profesionálních zvukařů a potažmo i PA systémů...
http://www.nedavaska.cz

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od ZRNO »

omg :shock:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

Nemyslím, že by bylo tak zle. Profesionálních PA systémů i zvukařů je u nás dost, respektive jejich množství odpovídá financím, které se v tomto byznyse pohybují. A jejich protivnost či neprofesionalita je celkem na podobné úrovni, jako u muzikantů, čili si těžko máme na co stěžovat takhle jednostranně. Častým problém je taky fakt, že někteří muzikanti si představují, že jejich umění je hodno minimálně dvou banánů V-DOSC, Midasu Heritage a tří pódiových techniků, přestože jejich koncerty navštěvuje cca 50 lidí, kteří zaplatili vsupné 90,- Kč. Tam čekat něco víc, než líného lokálního pájkaře s aparaturou vyrobenou z bývalé králíkárny takřka nelze. Čest vyjímkám :wink:

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od dadoch »

tomcorn píše:Tam čekat něco víc, než líného lokálního pájkaře s aparaturou vyrobenou z bývalé králíkárny takřka nelze. Čest vyjímkám :wink:
bravo !

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od lezerne »

Zdravím,
já si naopak myslím,že je hodně zle a to nezávisle na tom,jestli je na koncertě 50 lidí po 90,- Kč a nebo ...
Pokud hrajete v klubu a máte za sebou hlavu" a nejméně jeden box,chápu takový názor...
Financí v tomto oboru zase není tak málo,ale jak jsem již uvedl je velmi málo skutečných odborníků.
Jde o bezhlavé úpravy a vybavení prostor bez konzultací,umístění podií na hezkých místech ovšem bez vhodné aparatury a podobně...
Myslím,že asistenci a vybavení,jaké bylo popsáno,vyžaduje snad jen člověk,který výše zmíněné vymyslel.
Věřím,že ostatním rozumným,stačí ochota a společná snaha o co možná nejlepší výsledek...
http://www.nedavaska.cz

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Vojta Horák »

Tak ale záleží na tom, které situace se vám nelíbí. Je spousta prostorů, které prostě od začátku na hudbu stavěny nejsou, většinou jsou malé a se zvukem se nic nevymyslí. Pak jsou zde prostory velké, které zase nikdy nebyly akusticky řešené, ale zvukař je pořešit umí (v rámci možností). No a pak jsou tu haly a koncertní sály. Haly jsou na prd, tam záleží, kde stojíte, hudba řve atd. A takový divadelní sál je úplně super..

A co se týče zvukařů, jejich honorář (tudíž i motivace něco udělat) závisí na tom, kde co dělají. Je jasné, že někdo kdo to dělá jednou za půl roku, aby se v hospodě tancovalo, když jsou posluchači pod vlivem, se o žádné zlepšení snažit nebude. No a pak jsou zvukaři, kteří se tím živí, tudíž se snaží. Samozřejmě na blbce můžeme narazit všude, ale od jisté úrovně je to vyloučeno.

Nicméně mám pocit, že vás naštval nějaký nedávný případ...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

Buď jsem měl za 15 let hraní neuvěřitelné štěstí, nebo vás něco kuslo a proto vedete tyto "protizvukařské" kampaně. Valná většina zvukařů byla velmi vstřícná a rozhodně jsem se setkal daleko častěji s protivným muzikantem s přemrštěnými požadavky, než s neochotným zvukařem. Přesto by mne nenapadlo zakládat téma o tom, jak jsou muzikanti děsní. Odborníků je vážně dostatek, jen se věnují akcím a místům, kde je zaplatí, což je pochopitelné. Problémy, které zmiňujete, jsou ve většině případů připsatelné na vrub pořadatelům akcí a majitelům klubů, kteří často šetří na nesprávných místech. O faktu, že nejméně jsou se zvukařem spokojeni zejména špatní muzikanti, nemluvě.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

Noiselord píše:Nicméně mám pocit, že vás naštval nějaký nedávný případ...
http://www.nedavaska.cz/?sekce=moje&strana=zvukari

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Olsztyn »

Myslím, že ať už v klubu nebo ve studiu výsledný zvuk stejně hodně ovlivňuje kapela, její groove, aranže, sehrání muzikantů a jejich schopnost umírnit se (třeba s kytarou).
Ale existujou zvukaři který jsou fakt na zabití: Zpíval jsem vokály za bubnama a říkám, potřebuju odposlech za bubny "Pohoda,to uslyšíš zepředu" - "neuslyším vím to dej mi ho tam" "Ale prosimtě..." Nedal, neslyšel jsem
Pak ho potkám za rok na nějaký akci znova - "Odposlech za škopky ti nedám - to uslyšíš"
A když jsme dohráli a já se probral z tý brutální koule kde jsem poznal co kluci hrajou spíš podle řeči těla ta mi řekne "Hehe, ti popadaly brambory do sklepa co?"
:mrgreen: vůl :mrgreen:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Adrub »

:mrgreen:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od ZRNO »

Asi takhle. Mistr nedavaška si holt potřebuje léčit komplexy z toho , že si lokalní pájka(s honorářem 3000) dovolil mu nenazvučit djembe vespod i zvrchu a že na podiu neměl monitorovýho zvukaře a že si dovolil "dělat odposlechy" z FOH

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Vojta Horák »

S tím však máme zkušenosti většina z nás a víme, že holt dokud nehrajeme na význačných akcích, musíme si odposlechy nosit vlastní, pomalu i mikrofony a nejlíp uděláme, když si to celý uděláme sami.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od ZRNO »

Přesně tak... ale je nesmysl házet všechny zvukaře do jednoho pytle... stejně tak je někdy problém se samotnýma muzikantama.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Adrub »

Přesně tak... . Je třeba se na to podívat z obou stran. Takhle to vypadá hrozně jednostraně.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

Rozhodně je dobré najít nějaký kompromis. Juri Nedavaška (použiji jeho případ s djembe) například chtěl ozvučit perkusi kopákovým mikrofonem zespoda. Pochopil bych, kdyby měla jeho kapela vlastního zvukaře, který tento způsob snímání (djembe jsem viděl zvučit stokrát - od klubovek po Rihannu, tento způsob je spíše vzácnější) zná a má s ním zkušenost. Často vzniká spor právě v momentě, kdy hudebník je přesvědčen o správnosti svého postupu a snaží se ho vnutit cizímu zvukaři, který s ním nemá zkušenost a je zvyklý brát djembe třeba SM57 shora. V takových případech je statisticky ve výsledku lepší zvuk v případě, že hudebník hraje na nástroj a zvukař zvučí. Čili pokud mám velmi konkrétní představu o zvuku a způsobu snímání (který může být třeba i netypický), pak je dobré mít k tomu i svého zvukaře za pultem (byť cizím). Pokud takovým člověkem nedisponuji, zpravidla bývá lepší nechat zvukaře "sebrat" nástroj jeho způsobem. Stejně jako vokalistka z kapely se cítí uražena požadavkem na hlasitější zpěv, zvukař si nechce nechat mluvit do způsobu snímání. Každopádně je optimální posílat pořadateli rider a ten si nechat potvrdit, poněvadž přijet do miniklubu stylem "myslel jsem, že 12 šavlí na bicí je jasný standard" je nedobré :mrgreen:

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od lezerne »

Zdravím všechny,
ani se mi nechce reagovat napřílad na ZRNO a podobně,ale chtěl bych Vám jen napsat,že pokud si na tomto fóru bubeníků chcete jen bublat do laloků",pak dobrá,ale jděte do háje /nebo jinde/.Moje příspěvky jsou na hraně" nejenom kvůli Vámi uvedenému,ale zkuste přemýšlet...
Váš Jiří Nedavaška
http://www.nedavaska.cz
P.S.Věřím,že i na tomto fóru,jsou lidé moudří,ale ti se jako je to i ve společnosti,většinou neprojevují snižováním jiného názoru...
Pro nechápající:
1....hodno jejich umění...
2...Vás něco kouslo,proto vedete tyto protizvukařské kampaně...
3...nejméně jsou se zvukařem spokojeni zejména špatní muzikanti...
4...Mistr nedavaška si holt potřebuje léčit komplexy...
Naposledy upravil(a) lezerne dne 07 črc 2009 23:07, celkem upraveno 1 x.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Benbuben »

Je to tak, nahlas mluví/píšou pouze tupci, co nemají nic lepšího na práci. :roll: Jsem toho zářným příkladem.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Olsztyn »

Nechci být za hlupáka, že se projevuju nahlas, ale vy jste se taky projevil nahlas... :roll:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

lezerne píše:Zdravím všechny,
ani se mi nechce reagovat napřílad na ZRNO a podobně,ale chtěl bych Vám jen napsat,že pokud si na tomto fóru bubeníků chcete jen bublat do laloků",pak dobrá,ale jděte do háje /nebo jinde/.Moje příspěvky jsou na hraně" nejenom kvůli Vámi uvedenému,ale zkuste přemýšlet...
Váš Jiří Nedavaška
http://www.nedavaska.cz
P.S.Věřím,že i na tomto fóru,jsou lidé moudří,ale ti se jako je to i ve společnosti,většinou neprojevují nahlas...
Proč potom nahlas projevujete svou zahořklost vůči zvukařům? Že by projev nedostatnečné moudrosti? Obecně nechápu, proč startujete podobně kontroverzní téma, když nejste schopen ustát jiné názory. Do háje (nebo jinam) posílat s Vámi nesouhlasící diskutující je krajně trapné :oops:. Kdyby Váš příspěvek sklidil souhlasné mručení (což se nestalo), zřejmě byste s tím blábolem o "tiché moudrosti" nevylezl...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od DUMP »

Noiselord píše:
Nicméně mám pocit, že vás naštval nějaký nedávný případ...
Hloupost, na svejch stránkách píše, že se mu to jenom zdálo :lol: :lol:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

Pane Nedavaško, proč upravujete a měníte příspěvky, na které už bylo reagováno??? Děláte v tom binec.....

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od Slowmeda »

tomcorn píše:Pane Nedavaško, proč upravujete a měníte příspěvky, na které už bylo reagováno??? Děláte v tom binec.....
:D

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od lezerne »

http://forum.zulu.cz/viewtopic.php?t=53 ... a87897c8ed
a mimo jiné:
......K Tentu mám kromě velikosti ještě jednu výtku. Zvukař je buď hluchý a nebo idiot (nejspíš hluchý idiot). Už ve čtvrtek při Načevě byl DJ strašně nahlas a zpěvu nebylo rozumět. A naprosto šílené to bylo v pátek na The Violet Burning. To "volume doprava" ozvučení dokázalo vyklidit velkou část stanu - bylo to opravdu nesnesitelné.....

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od tomcorn »

Pane Nedavaško, je sice úchvatné, že jste našel debatu o nějakém zvukaři, co překouřil stan na festu, nicméně rád bych se dočkal odpovědi, proč jste vlastní větu "Věřím,že i na tomto fóru,jsou lidé moudří,ale ti se jako je to i ve společnosti,většinou neprojevují nahlas..." změnil po tom, co na ní bylo reagováno, na novou verzi "Věřím,že i na tomto fóru,jsou lidé moudří,ale ti se jako je to i ve společnosti,většinou neprojevují snižováním jiného názoru...". Pokud jste původní formulaci (poměrně pochopitelně) shledal nevhodnou, bylo by jistě lepší napsat něco ve stylu "OK, napsal jsem to blbě, chtěl jsem říct to a to ". Takhle například Benbubnova a Olstzynova reakce vypadá úplně nesmyslně, což ovšem není jejich chyba.

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: Zvukařina je dřina a ...

Příspěvek od lezerne »

Pane Tomcorn,
samozřejmě se omlouvám za nepřesnost,bohužel se neshodneme na tom,že to byl blábol"...Bojím se,že přestože Jste určitě chytrý muž,máme každý jinou cestu a doba je nakloněna spíše té Vaší,které rozumím,ale nesouhlasím s ní.Naopak se domnívám,že mé cestě nerozumíte...
Mimochodem nehledal jsem až tak nějaký článek proti zvukařům,abych Vám dokázal Vaši omylnost,ale na dané scéně tento víkend hrál...
S pozdravem dravé době Váš Jiří Nedavaška

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“