Odposlech do sluchátek

to je dřina
tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

....Beroun....

Jakubsrot
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2011 13:06

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Jakubsrot »

Ahoj, hraju na baskytaru a taky řeším odposlech do sluchátek. Říkal jsem si, že nejjednodušší by bylo natáhnout kabel přímo z mého zesilovače, na zesilovači mám však jen jeden výstup, který potřebuji pro zvukaře. Tuší někdo jak bych to mohl vyřešit? Napadlo mě koupit nějakou rozdvojku, krabičku nebo tak něco, co by mi rozdělilo signál, ale zas nechci snižovat úroveň signálu pro zvukaře..

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

většina DI boxů za pár kaček funguje jako splitter (rozdělovač signálu)

Mobster
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 29 srp 2008 12:42
Bydliště: Blatná
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Mobster »

Takže by stačilo, kdybych si koupil třeba tenhle kabel,
http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... 101280.php
píchl ho místo odposlechu do zvukařovo "rozbočovače", což je asi jak jsem pochopil ten párák a pak do svýho případnýho malýho mixu a ten mix by se neodpálil? :)

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od atomic44 »

Taky teď začínám řešit odposlech do sluchátek. Vůbec tomu nerozumím, ale chci se zeptat, jestli se to dá řešit i jinak než přes malé mixy? Chápu, že je to pohodlnější a ve výsledku mnohem čitelnější, když si to člověk udělá sám, ale mě by stačilo prostě že by to co jde od zvukaře do mého odposlechu, šlo místo toho do sluchátek. Dá se to udělat? Co je k tomu potřeba? Předpokládám, že to nebude jenom v propojení kabelu (případné redukci) - to by bylo asi moc jednoduché :D ..Ale fakt se v tomhle oboru nevyznám, tak se obracím na vás :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Sam Jr. »

budeš potřebovat nějaký sluchátkový zesilovač, který si pícheš na linku od zvukaře

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od pete77 »

no a to je tan malej mix co jsem tu psal..Já bych bez sluchátek už nic nedal :D
na mixíku máš korekce,do další šavle sí dáš třeba klik a nebo podklady z noťasu nebo mp3..prostě pohoda :D
z páráku od zvukaře si natáhneš kabel XLR konektor a nebo jack,záleží co tam jsou za konektory..já to vyfotím a dám to sem pro představu :D

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od atomic44 »

A jakej konkrétně máš? Nebudu lhát - jde mi taky hodně o cenu, proto jsem o tom tolik nepřemýšlel :) ..A jinak tam kde je možnost mít monitor u bicích, tam je i možnost si místo něj píchnout ten mixáček, nebo to obnáší něco navíc?

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od pete77 »

já mám něco takovýho
http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -45346.php
ale je tam i levnější

johny NV
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 úno 2012 01:24

Odposlech do sluchátek

Příspěvek od johny NV »

Ahoj Na koncertě sem si chtěl dát odposlech do sluchátek. Potřebuju slyšet jak všechny kytary, tak zpěvy. Zvukař mi hodil XLR kabel místo do bedny do mixu a namíchal nějak poměry jak sem chtěl. Jednotlivé nástroje sem tam slyšel dobře, ale jak jsme začali hrát všcihni dohromady, tak sem slyšel ze sluchátek téměř jenom šum. Nevíte čím by to mohlo být? Dik :wink:

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Šupi »

Prvděpodobně špatný sluchátka nebo špatnej mix (je možný že i špatná cesta už od zvukaře, to takhle nejde určit.. ).

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Kenny »

Ahoj, je to možná lehce mimo téma, ale což.. Chci se vás zeptat, jak řešíte v kapele následující problém.. V kapele hrajeme podle kliku, který mám v uších jen já. Samply nemáme a v dohledné době je zatím neplánujeme, ale do budoucna se jim v menším použití nebráníme.. Když hrajeme koncert, tak většinou i přes to, že mám v uších pecky a v nich klik, tak slyším to, co potřebuji, z odposlechu vedle mě. Jde o to, že každou písničku, kterou nezačínám, musím nějak odklepat a když třeba kytara hraje delší úvod sama, stále musím klepat podle kliku, aby se to nerozjelo.. Nebo když máme v písničce uprostřed pasáž, ve které bicí nehrajou, stále musím alespoň šlapat tempo.. Někde bych radši prostě úplné ticho.. Když koukám na větší kapely, třeba MUSE, tak jak to řeší oni? Tím, že mají všichni in-eary, tak mají klik všichni? Protože kdyby je neměli, tak chápu, že jsou to třeba takoví hudebníci, že v pohodě udrží tempo uprostřed songu i bez kliku, ale když třeba začíná písnička na kytaru, tak prostě kytarista začne a zbytek se k němu přidá bez klepání atd.. Jak to tedy mají? Řešíte to i vy nějak?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

My nemáme v živé sestavě basu a klávesy, proto tohle hraje z playbacku. Normálně máme ve studiu namíchaný MP3, který jsou rozdělený ve stereu na klávesy s basou (mono R) a klávesy+basa+klik+orientační kytara (mono L). R jde zvukaři a L do vysílačky. Celá kapela má ineary a přijímače. Pouštím to z iPhonu přes kabel stereo jack 3,5 - 2x mono jack 6,3. Je to jednoduchý a spolehlivý. Jen nesmíš zapomenout před zkouškou (a zejména koncertem) přepnout telefon na letovej režim :-DDDD. Často se někdo po koncertě ptá, jak se trefíme do začátků a rozjezdů, když nic neklepu :-D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Sheafraidh »

Gavin Harrison to na workshopu take popisoval podobne, jako Tom - vsichni in-eary s prijimacema a pousti se tam centralni klik, ktery ovlada bubenik. Dokonce mluvil i o tom, ze tam maji obcas "navigaci" - tzn. neco ve smyslu "solo! - one - two - three - four" (a dokonce mluvil o tom, ze tam maji i namluvene vtipy, aby se nenudili, kdyz hrajou delsi pasaze) :-)
Tu navigaci take obcas pouzivam, prestoze klik mam jen ja - clovek si je potom jistejsi u songu, ktery nema uplne zazity a ostatni podle breaku poznaji, co kde bude...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

Sheafraidh píše:Dokonce mluvil i o tom, ze tam maji obcas "navigaci" - tzn. neco ve smyslu "solo! - one - two - three - four" (a dokonce mluvil o tom, ze tam maji i namluvene vtipy, aby se nenudili, kdyz hrajou delsi pasaze) :-)
Vtipy ne, ale ten zbytek tam opravdu máme :lol:

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Kenny »

Bezva, tak díky za rady. :wink:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od pete77 »

máte někdo zkušenosti se sluchátkama JH Audio?

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“