Odposlech do sluchátek

to je dřina
Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Doski »

Máte s tím někdo zkušenosti? Co je k tomu technicky potřeba? Bude stačit malej mix? A co na to říkaj zvukaři? Nenadávaj, že musej přehazovat kabely?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

Představa, že ti zvukař na táhle signálovou šňůru (pro drum monitor) k bicím je dost nepraktická. Zvukař má zpravidla pasívní odposlechy a k bicímu monitoru jde tedy nejčastěli speaker kabel (výkonový) rovnou z racku, kde má zesilovače, což bývé někdy dost daleko. Osobně považuji za nejlepší řešení si signál do sluchátek sám obstarat (například si "čuchnout" kytaru a basu z linkového výstupu zesilovače) a namíchat na malém mixáku.

Fugas
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 16 dub 2008 12:59
Bydliště: Třebíč/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Fugas »

Zkušenosti s tím mám:
Odposlech ve sluchátkách je luxus oproti klasický bedně. Sluchátka ti utlumí to, co normálně slyšíš (bubny + občas nějakou nahulenou kytaru z pódia) a můžeš si namíchat vlastní zvuk dle potřeby a hlavně - nejsi hlasitostně vázán. Pokud budeš hrát s bednou, tak aby jsi z bedny slyšel zpěv, musíš to mít tak nahlas, aby to přeřvalo bubny a to je pro uši celkem sado!
Do sluchátek si dáš cokoliv - od kopáku po klávesy a fakt paráda.
Hrál jsem s bezdrátovým odposlechem - wireless in-ear monitoring. To mi přijde pro bubeníka zbytečný - přece bezdrát bubeník nevyužije :D dáš za to 5000Kč a vejš, což raději přidám do činelů apod.
To, co psal Tomcorn (natáhnout si kabel od kytar, basy atd.) nedoporučuju - zvukaři nebudou nadšení, na pódiu bude miliarda kabelů, některý tvoje, některý zvukaře.
Nejlepší řešení vidím v tom, že si uděláš dostatečně dlouhej signálovej kabel (XLR - XLR=canon-canon) a ten ti zvukař píchne do páráku (ten bývá někde na pódiu, případně rozplet často i rovnou u bicích) a tetno kabel píchneš do vlastního malýho mixu (stačí 2 mono vstupy, jeden metronom, druhej monitor). Zvukař ti udělá poměry (jestli chceš víc kopáku, víc zpěvu, atd.) a ty si pak sám reguluješ dle potřeby hlasitost sluchátek a korekce (výšky, středy, basy).

Co je otázkou ten mix: je to dobrá věc, ale zbytečně velká. Napadlo mě, jestli by se nenašel nějakej šikovnej sluchátkovej zesilovač, kterej by splnil potřebnou funkci stejně dobře, ale podmínka je: nedegradovat kvalitu hudby! Jinak ten mix se dá sehnat kolem 2000Kč, takže sluchátkovej zesák v podobný cenový relaci. Je jasný, že za 10000Kč sluchátkovej zes. bude vymakanej až až.
Má někdo nápad?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

Fugasi, fakt si myslíš, že zvukaři víc vadí, když si sám od kytaristovo zesíku natáhnu vlastní kabel k bicím, než to, že mu budu něco zapojovat do páráku nebo stageboxu???? Já mám opačnou zkušenost, ale třeba potkáváme jiné zvukaře :wink: Krom toho, takhle mu (jak sám píšeš) poměry hlasitostí i EQ korekce musí dělat zvukař, v mém případě si to může navolit sám na malém mixu (který rozhodně není velký ani drahý)
Obrázek

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Sam Jr. »

Tomova varianta bude taky fungovat i v případě, že zvukař už prostě nemá na mixáku nebo na páráku volný Aux (často u malých nebo starších mixpultů). už sem zažil, že si bubeník roztáhl vlastní mikráky (sráče za pár stovek) k aparátům.

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od MotorovaPila »

Pánové, vy teda máte špatný zvukaře...

Co je za problém aby zvukař natáhl jednu XLR šňůru k bubeníkovi? Stejně jich tam táhne někdy až 12.
A co je za problém, aby mu namíchal poměr podle jeho přání? Když to může míchat všem ostatním...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

MotorovaPila píše:A co je za problém, aby mu namíchal poměr podle jeho přání? Když to může míchat všem ostatním...
Právě proto, že to míchá všem ostatním, je jedním z problémů například čas :mrgreen:
Nebo si představte si situaci "menší klub", kde se nezvučí kytarové aparáty (není to zrovna vyjímečný stav, zažil jsem to mockrát):
- z AUXu si kytaru nevezmeš, protože zvukař sbírá jen kopák, basu linkou, klávesy, zpěv a možná snare
- aparáty si nenatočíš na bubeníka, protože ty musí hrát dopředu
Na co ti bude XLR -XLR kabel?
A hlavně, já se tu nechci předhánět v tom, kdo potkal ochotnějšího zvukaře. Jde o to, vymyslet co nejuniverzálnější variantu, která bude adaptovatelná na co nejhorší podmínky.

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od MotorovaPila »

Nechal jsem se unést profesionální deformací :-)

V rámci hledání univerzální neprůstřelné varianty je to asi nejlepší, malý pultík a do něj co je třeba,
Jen se tam budou blbě dávat zpěvy, basa má většinou taky jen jeden výstup a tak dále.
Jak to řešíš?

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od pete77 »

Fugas píše:Zkušenosti s tím mám:
Odposlech ve sluchátkách je luxus oproti klasický bedně. Sluchátka ti utlumí to, co normálně slyšíš (bubny + občas nějakou nahulenou kytaru z pódia) a můžeš si namíchat vlastní zvuk dle potřeby a hlavně - nejsi hlasitostně vázán. Pokud budeš hrát s bednou, tak aby jsi z bedny slyšel zpěv, musíš to mít tak nahlas, aby to přeřvalo bubny a to je pro uši celkem sado!
Do sluchátek si dáš cokoliv - od kopáku po klávesy a fakt paráda.
Hrál jsem s bezdrátovým odposlechem - wireless in-ear monitoring. To mi přijde pro bubeníka zbytečný - přece bezdrát bubeník nevyužije :D dáš za to 5000Kč a vejš, což raději přidám do činelů apod.
To, co psal Tomcorn (natáhnout si kabel od kytar, basy atd.) nedoporučuju - zvukaři nebudou nadšení, na pódiu bude miliarda kabelů, některý tvoje, některý zvukaře.
Nejlepší řešení vidím v tom, že si uděláš dostatečně dlouhej signálovej kabel (XLR - XLR=canon-canon) a ten ti zvukař píchne do páráku (ten bývá někde na pódiu, případně rozplet často i rovnou u bicích) a tetno kabel píchneš do vlastního malýho mixu (stačí 2 mono vstupy, jeden metronom, druhej monitor). Zvukař ti udělá poměry (jestli chceš víc kopáku, víc zpěvu, atd.) a ty si pak sám reguluješ dle potřeby hlasitost sluchátek a korekce (výšky, středy, basy).

Co je otázkou ten mix: je to dobrá věc, ale zbytečně velká. Napadlo mě, jestli by se nenašel nějakej šikovnej sluchátkovej zesilovač, kterej by splnil potřebnou funkci stejně dobře, ale podmínka je: nedegradovat kvalitu hudby! Jinak ten mix se dá sehnat kolem 2000Kč, takže sluchátkovej zesák v podobný cenový relaci. Je jasný, že za 10000Kč sluchátkovej zes. bude vymakanej až až.
Má někdo nápad?

jj přesně tak to mám už nějakou dobu a funguje to skvěle!!!jen někdy ten poměr nástrojů a nastavení zabere nějakej čas ale jinak bych něměnil ani za nic...
mix mám behinger za 1500kč -6 vstupů
a když hraji s plesovkou tak mám míx hned u bicích/zvučíme to z podia/ a přidávám si tam vše sám dle potřeby...to je kua luxus jojo.. :D :D

Fugas
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 16 dub 2008 12:59
Bydliště: Třebíč/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Fugas »

tomcorn píše:Fugasi, fakt si myslíš, že zvukaři víc vadí, když si sám od kytaristovo zesíku natáhnu vlastní kabel k bicím, než to, že mu budu něco zapojovat do páráku nebo stageboxu???? Já mám opačnou zkušenost, ale třeba potkáváme jiné zvukaře :wink: Krom toho, takhle mu (jak sám píšeš) poměry hlasitostí i EQ korekce musí dělat zvukař, v mém případě si to může navolit sám na malém mixu (který rozhodně není velký ani drahý)
Musím uznat, že jsem tvou variantu odsoudil zbytečně brzo bez rozmyšlení. Jde o to, že pokud jezdíš s kapelou po různejch akcí, kde jsou různí zvukaři, tak domluvit se asi bude někdy věřím i problém. (Sám jsem jezdil jako zvukař několik let a je rozdíl, když po mně někdo něco chtěl na akci, kde byla pohoda, 2 hod práce a na akci, kde 2 noci a 2 dny nespíš).Já si zvukaře volím sám, takže je znám a oni znají moji kapelu a přesně všichni víme, co kdo od koho má čekat - tudíž i oni počítají s auxem a už tak nějak ví, co bude kdo z nás chtít do odposlechu a jde to samo - bez zbytečné časové prodlevy. Asi jsem i vycházel z vlastní zkušenosti, že do odslechu si dávám zpěvy, o který se vyloženě stará zvukař (mikrofon, stojan, šnůra), takže zase bych se musel nějak se zvukařem domlouvat, jak si ten zpěv k sobě stáhnu.

Jen k Samovi: člověk se asi musí přizpůsobit jak říkáš ty, já teda mám jasně dáno, že chci vlastní monitor, ať s tím zvukař počítá, když přijedu hrát.

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Doski »

Fugas píše: Nejlepší řešení vidím v tom, že si uděláš dostatečně dlouhej signálovej kabel (XLR - XLR=canon-canon) a ten ti zvukař píchne do páráku (ten bývá někde na pódiu, případně rozplet často i rovnou u bicích) a tetno kabel píchneš do vlastního malýho mixu (stačí 2 mono vstupy, jeden metronom, druhej monitor). Zvukař ti udělá poměry (jestli chceš víc kopáku, víc zpěvu, atd.) a ty si pak sám reguluješ dle potřeby hlasitost sluchátek a korekce (výšky, středy, basy).
Asi nějak takhle jsem to myslel. Jsem rád že to může fungovat. Asi bude sranda přesvědčit některý zvukaře, ale myslím že to za to bude stát. Ale snad není problém přepojit jedno XLRko. S mixem problém nemam, ten už mám doma;-) Myslim že zrovna ten samej jako Tom.

Ta Tomova varianta je sice pěkná, ale pochybuju že by mi to u nás stačilo. Kdybych slyšel jen basu a kytaru, tak by jsem se nejspíš za chvíli ztratil. Máme tam dost podstatný i zpěvy. Někdy nezačínáme na čas ale podle zpěvu. Zase v muzice kde je přesně daná forma si to dokážu představit.

Je problém případně rozdvojit jednu odposlechovou cestu nějakou krabičkou, kdyby toho zvukař měl opravdu málo? Že by signál šel i do odposlechu (přes zesilovač) a před ním by byl rozdvojenej ještě ke mě. Je mi jasný, že si pak nebudu moc říct co tam přesně chci. Že to budu mít s někym, ale je to taky řešení, ne? Existuje nějaká taková rozdvojka?

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Doski »

Bude případně stačit něco takovýho?

http://www.thomann.de/de/cae_90074_yaud ... tkabel.htm

A co říkáte na tyhle sluchátka? Myslíte že jsou na tenhle účel vhodné nebo se mám poohlídnout po jiných?

http://www.sluchatka.net/125-beyerdynamic-djx-1---akce/
Naposledy upravil(a) Doski dne 14 led 2010 14:19, celkem upraveno 1 x.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

Pokud opravdu potřebuješ i zpěvy a všechno další, tak ti zbyde jen ta Fugasova možnost. Pak samozřejmě posílej předem rider a trvej na něm, nic jiného se pak dělat nedá.

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od shampoo »

tomcorn píše: Osobně považuji za nejlepší řešení si signál do sluchátek sám obstarat (například si "čuchnout" kytaru a basu z linkového výstupu zesilovače) a namíchat na malém mixáku.

sám to tak dělám a mám svatej pokoj ... se zvukařem se nemusim ani bavit :) ...jen nazvučim bubeny natáhnu 4 kabely a jedu...kolikrát mi stačí klávesa a jedna kejtra .... zpěv neřešim ..a vlastně v R7 ho ani nemáme.... :roll:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

Je pravdou, že předpoklad "nechci zpěv do odposlechu" je z větší části zapříčiněn tím, že hraju death metal :lol:

memento
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007 21:39

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od memento »

Tak musim taky resit odposlech do sluchatek.Nuti me hrat s metronomem(nestihaj :D ).Libi se mi ta varianta s mixem a 2 mikrofony.Jeden na kytaru a jeden na basu.Potreboval bych poradit.
Mix jsem si vybral tento http://www.audiotek.cz/Behringer-XENYX8 ... 1254.Staci mi k nemu koupit jen mikrofony ty s nim propojit a je to?A staci jakykoliv mikrofon(i ta nej sracka za par stovek)?
Diky za odpoved

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od gu-staff »

Doski píše:
A co říkáte na tyhle sluchátka? Myslíte že jsou na tenhle účel vhodné nebo se mám poohlídnout po jiných?

http://www.sluchatka.net/125-beyerdynamic-djx-1---akce/
Asi taky trochu záleží na tom, jestli chceš za bubnama vypadat jako zatoulanej dýdžej, nebo trochu decentnějc. Já jsem přešel poměrně záhy na pecky, protože mně nebavilo mít na hlavě takovoudle helmu. Připadal jsem si jak pilot, a při delšim hraní a zpocený hlavě to taky občas klouzalo. A taky se za bicíma rád hýbu a dělám různý skopičiny pro pobavení publika (nebo sebe sama), a uzavřený sluchadla mě přece jen omezovali. Za stejnou cenu (2000) koupíš už hodně luxusní špunty, který ti pěkně ztluměj okolí a tebe, a budou hrát jak víno.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od gu-staff »

Jinak k tomuhle tématu nemám moc co mlít. Já si do odposlechu dávám jenom kopák a snare. Ostatní slyšet nechci, většinou hrajou tak, že bych po nich musel házet paličky, a mně stačí muj klik. Takže já a samply hrajem vždycky spolu, a jestli se někdo ze zbytku ztratí, tak má holt problém, a měl víc cvičit :twisted:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

...pro Gu-staffa:
Obrázek
:mrgreen:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Sheafraidh »

memento píše:Tak musim taky resit odposlech do sluchatek.Nuti me hrat s metronomem(nestihaj :D ).Libi se mi ta varianta s mixem a 2 mikrofony.Jeden na kytaru a jeden na basu.Potreboval bych poradit.
Mix jsem si vybral tento http://www.audiotek.cz/Behringer-XENYX8 ... 1254.Staci mi k nemu koupit jen mikrofony ty s nim propojit a je to?A staci jakykoliv mikrofon(i ta nej sracka za par stovek)?
Diky za odpoved
No, z meho pohledu je na nem chyba ta firma (nejak ji nemam rad, kamosovi vetsinou na jejich vecech neco prestalo chodit). Ten Tapco, co tu uvadel Tom, tak ten mam na domaci pouziti, ale neni to nic moc a hlavne ma nejakej divnej sluchatkovej vystup (ale to mi nevadi, monitory maj taky vlastni). Co pouzivam na koncertech, tak je tohle http://kytary.cz/samson-mdr6/HN093460/. S tim jsem dost spokojenej - libi se mi to, ze ma fadery a ne knoby na hlasitost, takze kdyz po tom clovek potrebuje rychle "hrabnout", aby neco upravil, tak to ma lepe "v ruce"...
Mikrofon mam svuj jen na kopak od stejne firmy (a uvazuju o snare mikrofonu)...
Sluchatka tyhle http://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/b ... -dt-770-m/ - naprosto super a vzhled zatoulanyho DJ s warpaintem mi nevadi :wink:
Akorat je obcas problem, ze zvukari nemaji kabel pro odposlech - pro ten pripad nasadim spunty a jede se jako vzdycky :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od tomcorn »

DT 770 M jsem tu někde už doporučoval, fakt super "karbanátky" s masívním zvukem. Teď mi ale stejnou úlohu plní Ultimate Ears Super.Fi 5EB a naprostá spokojenost (plus zmizení syndromu "Oty Rákosníka").

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Sheafraidh »

Jj, doporucoval, uvedomil jsem si to, jen jsem te opomnel citovat, omlouvam se :wink:
btw dik za tip, tedka potrebuju jeste jedny sluchatka, kouknu na ne :)

... hmm, nevim, jestli by nebyl problem, ze to jsou "pecky" - mam tyhle http://www.m-audio.com/products/en_us/IE30.html a zkousel jsem vymenovat vsechny ty "nasadky", ale nejak mi nesedej (pri hrani - pri normalnim poslechu doma byly celkem v pohode)...

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Doski »

Ono je sice krásný používat malý pecky. Já jsem se tím před nedávnem docela zabýval. Ale řešení s velkejma sluchátkama mi skoro v jakémkoliv případě vyšla mnohem levněji. Nezapočítávám do toho cenu sluchátek :wink:. I když malý pecky jsou elegantnější.

Jak to třeba řešíte s náhodnejma špičkama? Máte k tomu nějaký limitery nebo něco podobnýho? Já bych do pecek bez limiteru asi nešel. Ta možnost, že mi tam zvukař pošle nějakej megasignál a odstřelí mi uši se mi moc nezamlouvá. A řekněme si že v našich končinách to není až tak vyjímečná situace. Samozřejmě uvažuji případ, že máte odposlech od zvukaře. Když si mícháte svuj, tak tyle problémy odpadaj.

Řešení co jsem našel pro pecky:

1)Buď si koupíte mega drahou (asi 8000) krabičku od Shuru, která je určená pro drátovej odposlech a limiter již obsahuje. Existuje podobný řešení od Samsonu (myslím), ale už se nevyrábí. To se dá sehnat ve výprodeji kolem 150USD ale není jistota, že ho najdete. Nic dalšího v tomhle směru jsem nenašel. Je možnost sehnat další podobný krabičky jako třeba Rolls Personal Monitor, ale tam si jsem skoro jistý že limiter neni, takže to jsem rovnou zavrhnul.

2)Varianta do který asi pujdu já osobně. Koupíte si mix a k němu limiter a asi ještě sluchátkový zesilovač. Asi by to mělo fungovat bez problémů. Otázka je jaký limiter. Pro tyhle potřeby nemá cenu kupovat rackový 4-vstupový limiter. Který se nevyužije a ani nevyplatí finančně. Co jsem objevil je že Alesis vyráběl jakýsi Microlimiter (někdy i nanolimiter). Ten se dá sehnat na e-bayi kolem 50USD, což vypadá zajímavě.

Pro velký sluchátka:
Tady nebudu rozepisovat varianty. Je tu otázka jestli je potřeba se zabývat limiterem. Přece jen velký sluchátka dostanete z hlavy mnohem rychleji. Ale zajímaly by mě v tomto případě vaše zkušenosti.

A ještě by mě zajímalo pár otázek. Stačí vám sluchátkovej výstup když máte k mixu velký sluchátka? Nebo používáte ještě nějaký předzesilovače? Co jsem zkoušel, tak bych předzesilovač asi potřeboval, ale možná to bylo jen málo zatlumenejma sluchátkama.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od Sheafraidh »

Me to naprosto staci - ale je pravda, ze ty Beyerdynamic maji hodne velky zatlumeni a krome toho maji samostatne ovladani hlasitosti, takze kdyz si je clovek nasadi a potom to pomalu zvysuje, tak nehrozi, ze dostane nejakou zvukovou ranu...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Odposlech do sluchátek

Příspěvek od gu-staff »

tomcorn píše:...pro Gu-staffa:
Obrázek
:mrgreen:
Anoi, přesně to jsem myslel. A uši sis myl?

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“