Umístění mikrofonovů na nahrávání

to je dřina
Odpovědět
johnnnnnnnnnny
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 bře 2010 18:42

Umístění mikrofonovů na nahrávání

Příspěvek od johnnnnnnnnnny »

Zdravim,
Měl bych na vás takovej dotaz, jak je lepší umisťovat mikrofony. V návodu k nim mám napsané, že mikrofony na Tomy by se měli dávat pod velkým úhlem přímo skoro k obruči bubnu, přitom mi osobně přijde, že tam musí být zvuk zkreslenější, než ten, který se line z prostředka.

Další ještě podstatnější dotaz bych měl ke zvučení kopáku. Jelikož hraji metalovou muziku, kde je potřeba aby se kopák prořízl, tak jsem to zatím řešil tak, že jsem ho umístil do díry v rezonanční bláně, ale následně jsem musel hodně vytahovat výšky, aby se kopák prořízl kapelou. Slyšel jsem to tom, že někteří zvukaři za tímto účelem dávají mikrofon dovnitř, 1-2cm za hrací blánu. Je možné že tím docílím mlaskavého, ale zároveň pěkně basového zvuku ?

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění mikrofonovů na nahrávání

Příspěvek od ZRNO »

Tady je několik odkazů:

http://www.gearslutz.com/board/high-end ... tudio.html

http://www.pearldrummersforum.com/showt ... p?t=211816

myslím že něž to přelouskáš máš co dělat

A pokud chceš dostat víc mlaskání z kopáku je dobrý dát mikrofon cca 10-15 cm od uderové blány , ale tímpádem ubyde přirozeného basu.

Taky záleží na použitém mikrofonu třeba D6 od audixe je docela na vyšších středech "nakoplej" beta 52 taky ale už ne tolik, naopak D112 od akg je zase víc "rovná" ja používám beta 91 dovnitř a beta 52 k díře.
Naposledy upravil(a) ZRNO dne 16 dub 2010 17:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění mikrofonovů na nahrávání

Příspěvek od Žilkoslav »

Já bicí nahrával do čtyř stop. Sedmapadesátku jsem dal k bubínku, ke kopáku Betu a na vršek jsem měl dva overheady rozdělený do pravýho a levýho kanálu.

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“