Reproduktor jako mikrofon

to je dřina
Odpovědět
mrqvák
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 01 zář 2006 22:17

Reproduktor jako mikrofon

Příspěvek od mrqvák »

Ahoj, neumím moc anglicky, ideální by bylo kdyby to už někdo dělal. Můžete mi prosím poradit? Nějaký návod, co všechno potřebuju, abych dokázal sestrojit mikrofon z reproduktoru, pro sekundární snímání kopáku u bicích? Díky moc

http://www.instructables.com/id/SPKR-Mi ... a-speaker/

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktor jako mikrofon

Příspěvek od Drumman »

nekdo to tu uz mel na amatkach :wink: ale ja bych se na to vysral protoze u mikrofonu mas jemnou membranu kterou nekdy ani tak poradne nerozkmitas aby jsi mel plny zvuk a predstav si to u repraku ktery ma membranu z papiru nebo z ceho se to dela :mrgreen:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktor jako mikrofon

Příspěvek od tomcorn »


ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktor jako mikrofon

Příspěvek od ZRNO »

Drumman píše:nekdo to tu uz mel na amatkach :wink: ale ja bych se na to vysral protoze u mikrofonu mas jemnou membranu kterou nekdy ani tak poradne nerozkmitas aby jsi mel plny zvuk a predstav si to u repraku ktery ma membranu z papiru nebo z ceho se to dela :mrgreen:
no myslim že tohle co jsi napsal je trochu out .... už jen to, že kopákem jemnou membránu rozpohybuješ až moc proto se dělaj speciální mikrofony který snesou vysokou hladinu akustického tlaku .. atd atd....

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktor jako mikrofon

Příspěvek od arno »

Já jsem si jej před pár lety vyrobil a taky jsem tu o tom psal:

http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=64&t=6272

Ale popravdě řečeno jsem to moc nevyužil, takže mi leží ve zkušebně a je na prodej

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: Reproduktor jako mikrofon

Příspěvek od Marvin »

Pokud jde o to sejmout zive spodky od kicku, dela se taky casto, ze se pred nej postavi kytarova bedna, zapojena coby mikrak :~) Kdyz se to uklada do solo stopy, lze s tim nasledne primichavanim pomerne dost carovat. Je pak dost znat, ze to neni jen nejaka tupa eqalisace, ae ze je to fakt ten buben (tlak).

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“