Negativní vlivy na bubny

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od Rockchild »

Kamarádi,

popíši Vám situaci.

Vzhledem k tomu, že jsem byl nucen doma zavést dílnu - a vybavit ji stroji, bohužel místo mé původní místnosti na bicí ve vlhkém sklepě, jsem si postavil místnost (2,5mx2,8m) na vlhké půdě.

Jedná se o kóji (místnost v místnosti, jednou stranou přilepena ke stěně domu) postavená z volného ISOVERU a několika vrstev svisle pověšených koberců a plstí.

Šířkou jsem se dostal až na nějakých 20-25cm izolace.

Jedná se o dřevěnou půdu s plechovou střechou, takže se tam dostane i voda sem tam. Není vytápěná. Nicméně v kóji jsem se snažil seč to šlo odizolovat i strop isoverem. Jde mi o to, čím zamezit působení negativních vlivů, zejméně vlhkosti na bicí v takové malé místnůstce. Topit tam budu vždy když budu cvičit, což samo o sobě vím, že není nic dobrého, bohužel není jiného zbytí.

Napadlo mě že celou místnost ještě oblepím polystyrenem, alespoň Pětkou, aby teplo neutíkalo tak rychle (i když bohužel se určitě stane, že se tam řadu dní po sobě nedostanu), ale alespon to nebude za hodinu zase na nule v zimě.. A taky bych bicí vždy přikryl například zakrývací folií na malování. Na internetu všichni radí, a určitě dobře, že je nejlepší najít místo kde tohle není nutné řešit, ale jak píši, není v tomhle případě jiného zbytí. Vážně ocením každou funkční radu.

díky:)

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od DavyGrolton »

Daj si tam pohlcovač vlhkosti, také tie velké tabletky.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od gu-staff »

DavyGrolton píše:Daj si tam pohlcovač vlhkosti, také tie velké tabletky.
z vlastni zkusenosti vim, ze pomuze jen pri minimalni vlhkosti. Pokud je to fakt o vlhkych stenach, nebo dokonce nejaké plisni, je to k prdu

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od onehalph »

Tablety jsou k nicemu - jak uz zaznelo – ale da se pouzit odvlhcovac vzduchu - el. pristroj, prodavaji se ruzne znacky v ruznych vykonech, podle objemu osetrovane mistnosti (ucinnost znacna, pouzivaji se vzdy i po povodnich v postizenych oblastech) - neni to nejlevnejsi (odhadem od treba 4500 draz), ale je to nejucinejsi pohlceni vlhkosti - nicmene vzdy je lepsi jit po podstate toho, odkud se vlhkost bere a zapracovat na tom.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od Rockchild »

Dobře, zeptám se tedy ještě na jednu věc, ta koje samotná - když bude zavřená, bude vlhkost vzduchu naprosto stejná mimo koji a v ní, nebo ji izolace alespon částečně utěsní?

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od gu-staff »

Rockchild píše:Dobře, zeptám se tedy ještě na jednu věc, ta koje samotná - když bude zavřená, bude vlhkost vzduchu naprosto stejná mimo koji a v ní, nebo ji izolace alespon částečně utěsní?
Mam (laicky) dojem, ze jednim ze zakladu odvlhcovani je vetrat aby vzduch nemel moznost uvnitr kondenzovat. A nemyslim si, ze izolace (ve smyslu nejake vaty apod) zabrani vlhkosti v pruniku dovnitr. To by spis asi pomohla parozabrana mezi izolaci a stenami...

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od Rockchild »

Bohužel půda nemá okna, zato je tam ale hodně skulin, kudy tam vzduch z venku proudí. Čímž se tam logicky ale vlhkost i dostává... Jinak co si konkrétně myslíte o tom ty bicí přikrejvat nějakou zakrejvací folii, aby na to alespoň nesedala - možná je to blbost, omlouvám se, ale tuto fyziku vážně neovládám. Stojím o každou informaci.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od onehalph »

Myslim, ze ta problematika - i jedno z moznych reseni - je tady pekne popsany: http://www.chytraizolace.cz/cz/

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní vlivy na bubny

Příspěvek od Medák »

Elektrický pohlcovač vlhkosti ve zkušebně (sklep) máme a docela to funguje. Mívali jsme i 80% vlhkost, teď tam je okolo 60%. Pouštíme to jen někdy, když je sychravo a tak nebo když nám tam trochu nateče voda, což se bohužel tak jednou za rok při přívalových deštích stane :(
.

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“