Odhlučnění v paneláku

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Odpovědět
black.lukas
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2011 22:41

Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od black.lukas »

Ahoj, mám menší problém...nevim jak mám co nejlíp odhlučnit zkušebnu.....
dočetl jsem se že koberce a plata od vajec jsou asi to nejlepší za minimum nákladů....
ale teď k tomu problému, mám domluvený prostor v baráku místo prádelny asi 16m2 ale je to PANELÁK....nevim jak to udělat aby mi nešel zvuk po baráku...v tomto prostoru si můžu udělat jakoukoliv úpravu, krom narušení statiky :-D....
Děkuji za rady. Black.Lukas :-)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Wind »

Dej do toho spoustu peněz od profesionální firmy a možná že to nebude ven moc slyšet :D

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Rockchild »

odizolovat trubky který vedou z tý místnosti, jinak nabít treba nějaký dřevěný hranoly na zdi a až na ně věšet koberce. Hodně zatlumit strop a podlahu, zejména nad bicíma, i několik vrstev.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Rockchild »

... nebo pořídit souseda s technem, kterej je horší než ty (hlukem)... :twisted:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Adrub »

Tohle se určitě bez větší investice neobejde. Mohl by jsi se v tomhle směru inspirovat u Franty Honiga, který má zkušebnu také v paneláku. Z té zkušebny není slyšet ven absolutně nic, ale samotná úprava toho prostoru byla náročná a hlavně nákladná.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od miross »

black.lukas píše:...nevim jak mám co nejlíp odhlučnit zkušebnu.....
dočetl jsem se že koberce a plata od vajec jsou asi to nejlepší za minimum nákladů....
Pozor! Neplést si odhlučnění a úpravu vnitřní akustiky - tohle jsou dva naprosto odlišné případy. V žádným případě ti plata (který jsou naprosto k ničemu) nepomůžou snížit hluk. Logicky, nikdy nedocílíš použitím plat a koberců odhlučnění /pohlcení vznikajícího zvuku. A v paneláku to bude velkej problém, pokud v té místnosti jsou navíc stoupačky od topení/vody atd. budeš muset vyřešit problém přenosu vibrací. Zaleží co nájemníci snesou, podle toho se bude odvíjet i cena odhlučnění - počítej několik desítek tisíc.
Adrub píše:Mohl by jsi se v tomhle směru inspirovat u Franty Honiga, který má zkušebnu také v paneláku. Z té zkušebny není slyšet ven absolutně nic, ale samotná úprava toho prostoru byla náročná a hlavně nákladná.
Tohle by mě vážně moc zajímalo, slyšel jsem už od spousty lidí, že ta zkušebna je dokonalá a věřím, že i ta cena byla zajímavá.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Slowmeda »

Jo ta zkušeba je malá místnost, nějaký 2x3 m nebo tak v přízemí a myslím že ani nesousedí s bytem a nemá okna. Je pěkně vycpaná, každopádně s bytem to nemá co společnýho.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Sheafraidh »

... a ma dvoje odhlucnene (cca 10 cm silne) dvere - jedny do takove predsine a dalsi k vlastnim bicim, kde to je prave jeste oblozeno necim, co se tvari jako "kozenka" a pod tim je nejake vycpani (netusim co).

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od Šupi »

Kámoš má kompletně celou zkušebnu obskládanou starejma matracema - pomáhá to ;-)

black.lukas
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2011 22:41

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od black.lukas »

Chci se zeptat jek bych měl kontaktovat Franty Honiga?

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Odhlučnění v paneláku

Příspěvek od miross »

František Hönig
+420 602 372 011
davidhof@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“