zkušebna. Poradíte?

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Odpovědět
daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od daniel01 »

Dobrý den, jelikož jste tady i odborníci na zvuk a akustiku, popropsím vás o radu. Mohl by mi někdo poradit s úpravami vhodnými pro zkušebnu? V příloze posílám i náhledy. Zajímá mě:

1 * pokud ošetřím (basovými pastmi, polystyren) protilehlou stěnu než jsou zrcadla, můžu je nechat nezakryté?
2 * rohy mezi stěnami a stropem - můžu vytvořit šikminy po celém obvodu místnosti? je to k něčemu?
3 * kam byste umístili bas. pasti?
4 * na stropě vidíte polystyrenové kazety s nepravidelným povrchem - je to k něčemu a když s tím polepím zbytek místnosti, je to k něčemu? alespoň třeba na výšky?
Jak jsem se dočetl, rockwool mám nakoupený a teď už jen jak nejlépe rozmístit...

Děkuji Dan
Přílohy
moje zkusebna.jpg

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od daniel01 »

1. fotografie bicí
Přílohy
1.JPG

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od daniel01 »

pohled - sedačka...
Přílohy
2.JPG

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od DNK »

Docela hezká zkušebna! S vatou nemám zkušenosti, ale jako první věc bych dal do zkušebny koberec na zem.
Ještě napiš, o co ti v první řadě jde. Zamezit odrazům uvnitř nebo nic nepustit ven? Polystyren tlumí ven, ale ve vnitřku ti klid neudělá. Jak jsem už nekdě psal, celkem jednoduchým řešním jsou závěsy podél stěn, vevnitř nám to docela pomohlo.

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od daniel01 »

´děkuju...tak co potřebuju, je především upravit zvuk uvnitř. Hlavně bicí mají dlouhý dozvuk. Když tlesknu, tak to jde. Tam dozvuk není. Když hraje kytara, je to takové moc řvavé :-) nevím jak to popsat. Když zakašlu /jako jen pro zkoušku/ tak je zvuk slyšet celkem dost místností a jde to od bicích. A samozřejmě trochu omezit hluk ven, ale to asi nevyřeším jen úpravou zvuku uvnitř???

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od Adam »

tak basstrapy bych narval do rohů, možná i do rohů na stropě kdyby to pořád nebylo ono, pak bych udělal nějaký akustický panely který bych pak stavěl naproti problematickým aparátům. Všechno z rockwoolu, na polystyren bych se vykašlal.

Jo a to zrcadlovou štěnu zakrýt pokud možno taky rockwoolem. Jakýkoliv sklo je zlo..

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od daniel01 »

akustický panely ? to jsou ty ohrádky s tím rockwoolem, potažené látkou? když udělám jen stojací - do prostoru - řekněme za bicí, před kytaru a pod. může to být jen 100mm tlustá ohrádka - panel? 1m x0,6m x 10cm

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od Adam »

daniel01 píše:akustický panely ? to jsou ty ohrádky s tím rockwoolem, potažené látkou? když udělám jen stojací - do prostoru - řekněme za bicí, před kytaru a pod. může to být jen 100mm tlustá ohrádka - panel? 1m x0,6m x 10cm
udělal bych je z 20-ky jinak to jsou ty ohrádky. Balý se to ještě do malýřský folie kvuli mikroprachu z vaty.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od DNK »

Adam píše: malýřský
Nemyslel jsi nějakou mlynářskou?

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od Adam »

DNK píše:
Nemyslel jsi nějakou mlynářskou?
Obrázek

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od DNK »

Zasmál jsem se! Ale ty tam máš pořád chybu.

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zkušebna. Poradíte?

Příspěvek od daniel01 »

a ještě se zeptám. Pomůžou ty basové pasti, alespoň trochu úniku hluku ven.? Nebo tomu dunění?

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“