GEOTEXTÍLIE ?

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Odpovědět
myspik
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 zář 2011 22:35
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od myspik »

Máte s tím někdo zkušenosti? Zdi pokrýt Geotextílii. Podle mě je to naprostá hloupost. Efekt nebude tak dobrý jako u jiných materiálů. Přijde mi to moc slabé, že ten zvuk to tolik nepohltí, nedá se nijak namačkat. Ptám se, protože brzy budu vybavovat zkušebnu a mám možnost dát na stěny Geotextílii.

1) úkol je, abychom tam neohluchli a zvuk se tam netřískal
2) aby venku nebyl žádný extra hluk

Dále počítám se zatlumením dveří vrstvou molitanu a do jednoho či do dvou rohů dát Rockwool arrock ND aspon 20mm nebo stejné šíře ISOVER.

Předem díky

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od Slowmeda »

Já s geotextilií pracuju a ta silná s objemovou hmotností 500 kg/m2 je už jako koberec. Takže na pohlcování vibrací a rušení odrazů to bude fajn, určitě lepší než nic. Třístovka už taky něco pobere a pokud můžeš dát více vrstev pak to bude jistě přínosné.

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od Squeez »

Máte někdo představu, co by se zvukem/hlukem mohl udělat tenhle materiál? Upřímně jsem se s pojmem geotextilie předtím nesetkal, nicméně to vypadá jako mnohem levnější alternativa než kupovat koberec metr^2 za 170 korun.

Pravděpodobně by se buď dala ke stropu nějaká lať a z ní se to pověsilo, nebo by se na zeď přibouchla plata od vajec (muhehe) a ta se tímhle materiálem překryla - v obou případech by vznikl prostor mezi zdí a matrošem.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od Sam Jr. »

tohle mělo fungovat velmi dobře

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od Squeez »

Psal jsem jim včera email, a je to dokonce 600 gramů/m^2 (sice nevím co je to za veličinu, ale je to lepší, než co psal Slowmeda - a to je měřítko!)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od Šupi »

*Objemová hmotnost (používají to stavaři, pokud vím)...nám prostým lidem stačí hustota :D

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: GEOTEXTÍLIE ?

Příspěvek od Squeez »

Šupi, koukám že se bug ještě nepodařilo odstranit.

Nicméně, koukám i na ten tvůj návrh ohledně sololitu + molitanu, tak přemýšlím, co by bylo vhodnější - nebo co to nějak ještě nakombinovat? Gero -> Molitan -> Sololit? :D

EDIT: Otázka, jestli vůbec jedno nebo druhý samotný řešení např. pochytí všechny frekvence

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“