Umisteni bubnu ve skusebne

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Odpovědět
DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Umisteni bubnu ve skusebne

Příspěvek od DUMP »

tak by me docela zajimalo jak ma kdo umisteny bici ve skusebne v souvislosti s vlivem na zvuk... Napadlo me to kdyz sem skousel zaexperimentovat s umistenim bicich... skusil sem je dat do rohu a tam dostal kopak silene basovej zvuk...ale jenom ze strany bubenika, ven to neslo.... Jinak celkovej zvuk se mi v tom rohu nak moc nezdal, netusim proc, snad byl takovej vic zahuhlanej..nevim:)) tak sem se vratil ke klasickymu umisteni doprostredka ke zdi....kopak sice tolik nebasuje ale mam s toho celkove zase lepci pocit i kdyz nedokazu rict proc:)) Jaky mate vy zkusenosti s rozmistenim bubnu ve skusebne??

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Tenhle problém taky dlouhodobě řeším, ale zdá se že ho nikdy nevyřeším :?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

tak treba kamos ma hodne velkou skusebnu s abnormalne vysokym stropem.....ve stary fabrice... a tam ty bici prolezou jak svine...rimshot tam ma fakt neskutecny pecky a kopak je tam fakt maso..

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Já mam bicí u zdi, v rohu, ale nesměřujou doprostřed místnosti, ale jako na protější stěnu... Vono to ani moc jinak nejde, pač tam kolem další stěny jen tak tak prolezu, ale tak už to v šatnách uklízeček asi chodí... :)

666vaclav
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 04 pro 2005 16:11
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 666vaclav »

Já se teď stěhuju do nový zkušebny (viz foto) a taky řeším kam postavit bubny. A taky ještě budeme muset vyřešit odhlučnění.
Přílohy
0001.jpg
0001.jpg (53.74 KiB) Zobrazeno 4726 x

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tyjo, to je nádherná místnost! Dal bych si říct.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

ty vole no to je paráda

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

666vaclav píše:Já se teď stěhuju do nový zkušebny (viz foto) a taky řeším kam postavit bubny. A taky ještě budeme muset vyřešit odhlučnění.
...no rozhodně se necpi to toho výklenku...v opačném případě po čase ohluchneš... A kam s nimi???Drapni do hnát TOM a obejdi s nim místnost-samozřejmě do něj tluč-a kde se ti bude zvuk líbit nejvíc,tam to rozlož všechno.Většinou tento postupo funguje...

666vaclav
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 04 pro 2005 16:11
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 666vaclav »

...no rozhodně se necpi to toho výklenku...v opačném případě po čase ohluchneš... A kam s nimi???Drapni do hnát TOM a obejdi s nim místnost-samozřejmě do něj tluč-a kde se ti bude zvuk líbit nejvíc,tam to rozlož všechno.Většinou tento postupo funguje...[/quote]
No vidíš,a to bylo první co jsem chtěl udělat,ale kámoš mi to rozmluvil.Asi se postavím někde do prostoru před ten výklenek. Ještě musím říct že v tomhle prostoru (cca80m2) budou zkoušet dvě kapely (samozřejmě ne zároveň :D )a druhý bicí jsou postaveny na protější stěně (zhruba v místě odkud jsem fotil)

Uživatelský avatar
Cyborg
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 13 srp 2005 17:26
Bydliště: prahArt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cyborg »

DUMP píše:tak treba kamos ma hodne velkou skusebnu s abnormalne vysokym stropem.....ve stary fabrice... a tam ty bici prolezou jak svine...rimshot tam ma fakt neskutecny pecky a kopak je tam fakt maso..
To bude pravděpodobně nějakým ideálním poměrem stran místnosti (např. 1: 1,5 : 2,5; nebo 1: 1,28 : 1,54 ...). Psalo se o tom v dubnovém Muzikusu - článek "Poslech v domácích studiích." Když seženeš takovou zkušebnu, tak máš vyhráno ... to se pak vyplatí si na nahrávání akorát půjčit vybavení. Bral bych všema deseti!

Jinak můj názor je, že v místnostech nejobvyklejších (garáž, pokoj) je zvuk nic moc skoro všude a jde spíš o zvyk, jestli vyloženě do rohu, nebo do středu stěny. Každopádně ideální mi přijde, když je basovej apec hned vedle soupravy po pravé ruce (leváci asi zrcadlově) nasměrovanej přibližně jako kopák. Rytmika je pak celistvá a kejtristům a spol. se do toho dobře hraje. 8)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

on mel v ty budove na vyber cca takovejch 50 mistnosti tak asi vedel co dela:D

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od PatrickEMX »

Cyborg píše: To bude pravděpodobně nějakým ideálním poměrem stran místnosti (např. 1: 1,5 : 2,5; nebo 1: 1,28 : 1,54 ...). Psalo se o tom v dubnovém Muzikusu - článek "Poslech v domácích studiích." Když seženeš takovou zkušebnu, tak máš vyhráno ... to se pak vyplatí si na nahrávání akorát půjčit vybavení. Bral bych všema deseti!

Jinak můj názor je, že v místnostech nejobvyklejších (garáž, pokoj) je zvuk nic moc skoro všude a jde spíš o zvyk, jestli vyloženě do rohu, nebo do středu stěny. Každopádně ideální mi přijde, když je basovej apec hned vedle soupravy po pravé ruce (leváci asi zrcadlově) nasměrovanej přibližně jako kopák. Rytmika je pak celistvá a kejtristům a spol. se do toho dobře hraje. 8)
Co se týče domácí zkušebny, tak tomu co se zvukově vede v naší pokojové zkušebničce, jsem ani já nevěřil. Mrkni se na http://www.bandzone.cz/kapelanoheadache a uvidíš, co tim myslim :-) první jsme nahráli Ty a já, ale tam jsme ještě nevěděli o co jde a zhruba před 3. týdny jsme nahráli Nikdy víc a čumíme, co se dá z toho pokoje dostat...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od pete77 »

666vaclav píše:Já se teď stěhuju do nový zkušebny (viz foto) a taky řeším kam postavit bubny. A taky ještě budeme muset vyřešit odhlučnění.
JÉÉÉ TO JE PARÁDA JÁ BYCH JE DAL NA PODIUM MÍSTO TOHO KVÍTKA-neboj neohluchneš stejně se vytšinou hraje se špuntama
když já se rozhodoval kde postavím ve zkušebně bicí tak mně nikdy nenapadlo že bych ji obcházel s tomem a zkoušel zvuk...to mi příjde ujetý..když ji máme celou odtlumenou :D
dal jsem ji tam kde mám kolem dost místa a abychom se tam pěkně poskládali a věřte mi máme velkou zkušebnu tak 12x5m :D :)
Naposledy upravil(a) pete77 dne 12 kvě 2010 17:00, celkem upraveno 1 x.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Umisteni bubnu ve skusebne

Příspěvek od kundulin »

Jak jiz tady nekdo zminoval vzit buben a chodit s nim po mistnosti a kde se ti zda ze hraje nejlip tak tam se usadit...
Takhle se to dela ve vetsich nahravacich studiich...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umisteni bubnu ve skusebne

Příspěvek od pete77 »

no to se tak fakt dělá?,já bych řekl že v dobře udělaným studiu by to mělo být jedno a nebo se mýlím??

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Umisteni bubnu ve skusebne

Příspěvek od kundulin »

pete77 píše:no to se tak fakt dělá?,já bych řekl že v dobře udělaným studiu by to mělo být jedno a nebo se mýlím??
Jo fakt ale jenom v takovejch tich vetsich studiich pro takovy ty pokrocilejsi hudebniky...
A v profesionalnim studiu netusim tam je to podle me uz jedno ale opravdu netusim, s velkymi studii nemam zkusenosti a nikoho neznam kdo by snimi mel zkusenosti takže opravdu nemuzu nic potvrdit .

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Umisteni bubnu ve skusebne

Příspěvek od Sam Jr. »

v nahrávacím studiu už ideální místo, kde postavit bicí mají dávno vytipovaný :)

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“