Zkušebna pro bicí

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
MJK
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2005 19:35
Bydliště: Hať

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od MJK »

mě by celkem zajimalo jestli si časem přišel na nějaké chyby které jsi udělal, nebo nějaké rady čemu se vyvarovat, co by si třeba změnil když už s tím máš zkušenost. pracuju na něčem podobném, později to sem taky hodím, tak bych se rád poučil.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od pete77 »

ne v poho věřím ti :D až pojedu kolem stavím se si zahrát :D
fakt jen tiše závidím :o

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Zkušebna pro bicí

Příspěvek od DNK »

Zdravím,
taky velmi chválím, tohle nemá skoro nikdo, je to nádhera. Nechci rýpat, ale pro bicí je to v pohodě, to jo. Ale taková zkušebna, za ty prachy už by tam měl člověk dostat celou kapelu, ne? Chápu, že místnost na zkušebnu si člověk jen tak nevybere, akorát by mi to pro kapelu dávalo kapánek větší smysl. Hodně štěstí, v takové zkušebně se musí cvičit nádherně.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

DNK píše:Zdravím,
taky velmi chválím, tohle nemá skoro nikdo, je to nádhera. Nechci rýpat, ale pro bicí je to v pohodě, to jo. Ale taková zkušebna, za ty prachy už by tam měl člověk dostat celou kapelu, ne? Chápu, že místnost na zkušebnu si člověk jen tak nevybere, akorát by mi to pro kapelu dávalo kapánek větší smysl. Hodně štěstí, v takové zkušebně se musí cvičit nádherně.
Zdarec, hele já zde už nějakou dobu zkouším s kytaristem, dokonce jsem tu měl i mou basu a i druhá kytara by netrpěla klaustrofobií, jak jsem psal na začátku - neměl jsem možnost pravidelně zkoušet, takže tohle byl můj záchranej bod to všechno napravit. Je to přes rok po dokončení a zatím nelituju - ba naopak...

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

MJK píše:mě by celkem zajimalo jestli si časem přišel na nějaké chyby které jsi udělal, nebo nějaké rady čemu se vyvarovat, co by si třeba změnil když už s tím máš zkušenost. pracuju na něčem podobném, později to sem taky hodím, tak bych se rád poučil.
Sorry za pozdní odpověď, nějak jsem přehlídnul dotaz...

Zatím jsem přišel na jednu, ale není to závažná chyba, po usazení MFP/OSB desek jsem se měl vykašlat na natahování zdí fajnovou, ale zbyl mě doma rozdělanej pytel s jádrovou omítkou a potřeboval jsem ho zlikvidovat. Co se stalo - na pár místech se omítka spolu s perlinkou odchlípla od desek, naštěstí mám všechny strany zafixovaný hliníkovejma rohama a to vše pro jistotu drží dřevěný lišty, příště bych místo omítky volil raději barvu.
Možná další věc je ta, že nevím co se děje za deskama s minerální vatou, zda nenabírá vlhkost od venkovních zdí v tom případě by vata ztrácela schopnost pohlcování - ale myslím, že je to v pořádku, příště bych možná pro jistotu chytnul na zeď parotěsnou fólii.
Čemu se vyvarovat – no hlavně si dopředu načrtnou plánek rozložení v místnosti, naměřit konstrukci, kde budeš co vrtat, kolik bude potřeba materiálu atd. není nic horšího než když musíš předělávat vzniklé problémy. A ještě jedna maličkost, místo MFP desek použít OSB.

Měl jsem hlavní body pro stavbu a následující postup:
1 - plán
2 – nachystat si dopředu místnost, kompletně vyklidit…
3 – namontovat konstrukci pro vyplnění minerální vatou, připravit rámy na dveře, natáhnout elektriku a nachystat si potřebné vývody…
4 – naskládat vatu mezi příčky, zafixovat a zároveň přesně naměřit pozice střešních latí pro následné uchycení desek.
5 – montáž desek, vyspárování mezer tmelem, vyrovnání a položení podlahy.
6 – poslední bod bych řekl je nejdůležitější
– úprava vnitřní akustiky: výroba závěsných paravánů, DIY basové pasti do rohů, nalepení profilovaného molitanu na strop a zdi - budeš pár dní chodit po místnosti tleskat a poslouchat odrazová místa, po tom co dosáhneš "ideálního“ prostředí začneš testovat s bicí sadou – profíci to dělají pomocí digitální technologie za pomocí mikrofonu a speciálních programů, který jim přesně ukážou kde je třeba místnost upravit.

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od daniel01 »

ahoj, prosím tě, kde si sehnal ty vlnky na strop? a kolik je cca cena?dík

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Tatrman »

neuvěřitelný :))) paráda.Něco takového taky plánuju :)

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Tatrman »

Mám dotaz..a nevím kam to mám přesně hodit.U přítelkyně má její maminka(zlatá to žena) v suterénu sušárnu.rozměrově asi 500x300.Topné těleso tam je...ale je to tam nezateplené,takže by člověk topil a prodělal kalhoty.Mám v plánu tam dál poliš,perlinku,lepidlo a pak si pohrát s akustikou.Jen nevím jakej poliš použít...Díky předem za odpovědi :).

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Zdravím, klidně použij jakej bude tobě cenově dostupnej - třeba "pětku" nebo si nech poradit ve stavebninách? Pamatuj, ale na to, že polystyrén je víc tepelnej izolant než akustickej.

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Tatrman »

Díky moc:)).Jinak na odhlučnění si asi pořídím pěny z tohodle krámu http://www.akusticka-pena.cz/

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“