Zkušebna pro bicí

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Díky všem!

Ještě pár detailů a jsem u konce, ale musím říct, že už je to pro mě celkem vyčerpávající, ale určitě to bude stát zato.

Zbývá dodělat podlaha, odhlučnit dveře a nakonec si pohrát s akustikou uvnitř místnosti, proto mám v rozích nachystaný dřevený zarážky pro basový pasti, pokud to nebude stačit budou na zdích přidělány paravány s výplní - uvidíme. Počet strávených hodin neodhadnu, určitě jsem nevynechal víkend, dokonce jsem si bral i týden dovolený abych dodělal nejhorší věci - raději nepočítat. Rozpočtem se určitě blížím k 15.000,- ještě spočítám účtenky a hodím sem přesný číslo. Myslím, že bohužel-díky krizi jsem sehnal hodně věcí s 50% slevou např. minerální vatu, OSB a MFP obložení atd. jinak by cena byla jinde.

Titan
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 08 kvě 2009 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Titan »

miross: moc pěkné, můžu jen závidět :roll:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Tak, dá se říci, že předposlední úprava byla montáž těchto basových pastí, které by měly zajistit alespoň částečnou kompenzaci "přeznívání". Do rohů jsem namontoval desky o šířce 5cm do kterých jsem nacpal minerální vatu zabelenou do odpadkových pytlů tak aby neunikaly částečky do místnosti, přepona trojúhelníků je v půdorysu cca 50cm a aktivní pohltivá část je s ohledem na různorodost úhlů v rozích cca od 25 do 50cm což plně postačuje - dle odborných návrhů (http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?f=18&t=6343), na takto vyplněný roh jsem potom namontoval rámy s přichycenou látkou.
Přílohy
167.JPG
168.JPG
169.JPG
170.JPG

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Tak, dá se říci, že je hotovo, zatím si hraju s akustikou uvnitř místnosti, kupodivu zvuk leze ven minimálně, snare jde slyšet trochu přes dveře, ale ještě musím sehnat molitan kterej dám mezi dveře a bude to ok, kopák jsem zatím nezkoušel - bicí mám v jině zkušebně, takže jsem zvědavej, ale testoval jsem stereo se subwooferem a zvuk uvnitř je vynikající, takže zbývá dokoupit sestavu a začít konečně naplno zkoušet.

Momentálně vyrábím paravány s minerální vatou, který věším na zdi, ale konečný výsledek uvidím teprve až budu mít sestavu kompletní.

Ještě jsem postnu celkový náklady a konečnej vysledek odhlučnění!
Přílohy
171.JPG
178.JPG
pic.jpg

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Drumman »

Nebo to muze dopadnout takhle po povodnich (uz vyklizeno) Zkusebna obsahovala bici, dve kytary, basu, basove kombo Marshal, kytarove kombo Peavey, klavesy, zpevovy aparat a plno prislusenstvi
Zaplavova oblast: Novy Jicin - Zilina :cry:
PS: Kdyz zkusebnu tak na koppci :wink: at nedopadnete tak jako ja :cry:
Přílohy
po vyklizeni
po vyklizeni

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Drumman »

Nebo to muze dopadnout takhle po povodnich (uz vyklizeno) Zkusebna obsahovala bici, dve kytary, basu, basove kombo Marshal, kytarove kombo Peavey, klavesy, zpevovy aparat a plno prislusenstvi
Zaplavova oblast: Novy Jicin - Zilina :cry:
PS: Kdyz zkusebnu tak na kopci :wink: at nedopadnete jak ja :cry:
omlouvam se jinou fotku nemam
PS2: Zustal mi jen nejaky hardware a cinely :cry:
Přílohy
po vyklizeni
po vyklizeni

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Stýv »

To jakože všechno v řiti? :shock:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

ouuu tak to je pěkně v ...
soucítíme s tebou!

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Drumman »

Jo jo vsechno v prdeli snad se jeste nekdy ke hrani dostanu :cry:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Tak asi poslední post.

Zkušebna je ok, takže komplet cena teda proti očekávání 28.000,- nejvíc jsem dal za podlahu, chtěl jsem z toho mít Royal pokoj - pro zajímavost: zem křivá tak, že na ní padly dva pytle nivelitu, 3x nataženej miralon na to OSB deska 14mm znovu miralon 2x a nakonec podlaha. Nad očekávání jsem byl mile překvapen z paravánů, který visej na zdích po pěti kusech, super akustika i na tak malou místnost!!! Bohužel sestava není pořád kompletní, čekám delší dobu na pár věcí, zatím cvičím "etudy na malý buben". Takže strávenej čas ( nelituju času - stálo to za to, navíc se supr hudbou jde vše jak má ) 6 měsíců 12 dnů, dalo by se to stihnout i dříve ale jak praví klasik: veškeré kvaltování k hovnu dobré jest...

zatím vše
Přílohy
IMG_2335.JPG

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od RadimCep »

Luxus

Kashmeeer
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 16 lis 2008 20:45
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Kashmeeer »

Nádhera!

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od ZRNO »

Meshuggah rulezz nebo se mýlím?

mimamo
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27 zář 2009 21:19
Bydliště: Zaječice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od mimamo »

nice one! :shock:

_kubajz_
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 11 bře 2009 20:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od _kubajz_ »

super!tak tohle jsem si vždycky přál mít na půdě svého domu.když ne na půdě tak třeba ve sklepě.malou odhlučněnou místnost s bicí sopravou,kde si popřípadě můžu zahrát s příchozivší návštěvou,která s sebou náhodou vzala kytaru a kombo.
vyběhnout nebo seběhnout schody a se dostat ze špatné nálady...
dům zatím nevlastním.ale třeba jednou bude a tak příjde na řadu tenhle důkladný popis tvé vestavby.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Diky všem za poklonu!
To Kubajz: Držím palce ať postaviš něco podobnýho né-li lepšího, je to upllně o něčem jiným, nemusím čekat až otevřou zkušebnu, jsem tam kdy chci, jak chci a s kým chci - jinej svět :)
To ZRNO: nemýlíš - Meshuggah authority :D

jafaktuznevim
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 17 črc 2009 15:13
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od jafaktuznevim »

Jo tak presne kvuli tomu si chci poridit barak a ne byt. Takova luxusni zkusebna hned za dverma, to je parada.

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Drumman »

ti lepsi maji 15metru od baraku celou zkusebnu a nemusi tak kupovat dalsi bici a nebo ty jedny na kazdou zkousku a ze zkousky stehovat :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Vojta Horák »

Drumman píše:ti lepsi maji 15metru od baraku celou zkusebnu a nemusi tak kupovat dalsi bici a nebo ty jedny na kazdou zkousku a ze zkousky stehovat :D
zkušebnu co vymete každá povodeň.... :?:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Hans-Drums »

2 miross - Naprosto perfektní...můžu jenom tiše závidět..... Jinak chtěl bych se zeptat,jestli by mi pomohlo odhlučnit pokoj kde mám momentálně bicí tak,že bych na Zdi namontoval konstrukci z profilů,vycpal minerální vatou a naklepal na to sádráče a potom nějaký obyčejnější pěnový vlnky ? Na aukru je jich vždycky fůra za hezký ceny.... Jo a v loskutákovi jsem viděl ty modrý akustický desky Rigips,ale nikde jsem nenašel ceny a rozdíly mezi Modrýma a klasickýma sádrošovýma deskama....Nevíte někdo ? :D

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Drumman »

Noiselord píše: zkušebnu co vymete každá povodeň.... :?:
Nestras ty vole :( uz snad ne :evil:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od pete77 »

no krásná zkušebna úpně to vypadá že jsi tu fotku někde sosl na netu :D
ale já ti věřím ale pro jistotu se tam vyfoť s nějakýma čerstvýma novinama :D :D :D
až to bude hotové...ale je to bomba jak z katalogu :P :?

Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Alibaba »

Mnojo no, my paneláčníci závidíme se skřípěním zubů !! :evil: Nádherný to máš, tak ať tě to nikdá neomrzí...!!!

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od miross »

Zdarec!
Tak to vezmu po pořadě:
Hans-Drums: Počítej s tím, že vždycky to slyšet půjde, ale je rozdíl pokud ten zvuk půjde přes obyčejný zdi, nebo z odhlučněný místnosti, jinak zvaž svůj nápad - pokud budeš muset za rok místnost znovu předělávat nemá to cenu - pokud ale víš, že to bude na pár let hurá do toho, akorát místo toho sádroše mrkni na OSB desku - lepší manipulace, práce, nosnost atd. atd. Pokud by si to musel náhodou někdy sundávat ty desky můžeš zase znovu použít na něco jinýho a ze sádroše by ti zbylo jen ... . Vnitřní akustika je to poslední a asi nejdůležitější, klidně běž do těch vlnek z Aukra, já mám taky obyčejnej molitan na "open cells foam molitan" tady z nás asi nikdo nemá. Jinak díky za pochvalu a držím palce s tvým projektem!!! :wink:

pete77: díky to potěší :D klidně řekni co chceš do tý místnosti hodit a já to vyfotím...

Alibaba: Konečně se dostalo nám hlópém vesničanóm poct :oops: Doufám, že tam vydržím ještě dlouho - díky moc.

zatím poslední foto
Přílohy
new.JPG

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Zkušebna pro bicí

Příspěvek od Rift »

Vypadá to hodně luxusně. Uplně jak nějaké malé studio:-)

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“