Bicí v bytě?

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
BuGeR
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2010 18:30

Bicí v bytě?

Příspěvek od BuGeR »

Zdravím..
Chtěl bych se zeptat, začínam se učit na bicí, a chtěl bych si je pořídit domu do bytu.
(Až se na ně naučím tak je přesunem do zkušebny naší kapely)
No.. ale problém je s odzvučením.. dá se nějak nejlépe (a pokud možno nejlevněji) odzvučit byt?
Už pomalu začínam sbírat pláty od vajíček .. slyšel jsem že je to nejlepší na odzvučení..
Děkuji..

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Žilkoslav »

Nejlepší bude se učit na bicí ve zkušebně. Nebo vyměnit blány za síťky.
Jinak se připrav, že přestaneš mít se sousedama dobrý vztahy. :)

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od kundulin »

Jestli bydlis v panelaku ... :wink: tak pod bici tlustej koberec, celodreveny dvere bez skel, plastovy okna, zaclony do oken a je to asi vsechno... ale bici stejne pudou ven trochu slyset to bys ses s nima musel zakopat hluboko do zeme aby to nikdo neslysel :D
jo a ty plata mozna ti trochu pomuzou ale musel bys je nalepit na vsechny steny aby to melo nejakej ucinek.. a navic vzhledem kolik ti to zabere casu a da ti to spoustu prace ti to akustiku zlepsi jen hodne malo.. :? Radsi bych vyzkousel dat koberec na steny okolo bicich, a na strop nad bici..

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od RadimCep »

Nejlepší asi ta zkušebna jak říká Žilkoslav, nemá cenu něco lepit/tlouct na stěnu když je pak přestěhuješ... Nebo ty síťky a na činely gumu...

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od kundulin »

Taky pravda :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Kajda »

Jestli chceš aspoň trochu doopravdy odhlučnit byt, připrav si pár desítek (spíš pár set) tisíc ...
Plata od vajíček nemají na odhlučnění takřka žádný vliv. Tak.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Slowmeda »

ježíši kriste, krom Kajdy vůbec nikdo netuší co píše. Bubny do bytu jsou samozřejmě nesmysl....

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Drumman »

Slowmeda píše:ježíši kriste, krom Kajdy vůbec nikdo netuší co píše. Bubny do bytu jsou samozřejmě nesmysl....
Jo jo jedine ze by si je dal jen na vystavku :lol:

Mahoni
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 21 zář 2008 22:14
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Mahoni »

Těma plátama od vajíček to neodhlučníš ... Ty slouží jak low endová varianta úpravy akustiky místnosti ( tj. aby se ti ten zvuk nevracel od 4 holých stěna )... Jako bicí do bytu jsou fakt nesmysl. Navíc pokud si začátečník a teprv se začínáš učit, myslím že ani ty síťky nejsou úplně nejlepší volba... Za prvé mají komplet jiný odskok a za druhé jsou v podstatě bez zvuku, takže se se svým nástrojem ani pořádně neseznámíš a potom budeš docela koukat ( až si ťukneš do normálních blan ).
Hoď si to rovnou na zkušebnu a cvič tam

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od kundulin »

Slowmeda píše:ježíši kriste, krom Kajdy vůbec nikdo netuší co píše. Bubny do bytu jsou samozřejmě nesmysl....
No to si nemyslim že je to nesmysl.... Hledani zkusebny taky nekdy zabere dost casu a zabubnovat si treba po pul roce kdy neco najdes taky neni dobry .Navic kdyz nebudes mit stesti tak taky muzes platit mastnej najem :twisted: a treba se to tam ani nemusi v zime vytapet a budes tam pak sam v minusovejch teplotach hrat ?? Ja mam momentalne taky bici doma a nehodlam to menit a navic kdyz s nekym nehraju tak to nema cenu... Mam je kousek od postele nemusis nikam chodit mas krasny teplicko..... :D :mrgreen: samozdrejme sem troch musel upravit podminky.... sousedi mozna nadavaj ale ja na ne seru.... bubnuju tak kdyz pridu ze skoly cca 3 hod max do sedmi ale nehraju v kuse ale v ruznejch casovejch intervalech..
Nic neporusuju takže... :D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Slowmeda »

kundulin píše: .... sousedi mozna nadavaj ale ja na ne seru....
Jo, tohle sem předpokládal že neuvažuje, když se ptá na odhlučnění. Mě to přijde hodně nelidský a za souseda bych tě nechtěl, to sorry

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od kundulin »

Chapu... v tom pripade kdyby si na me sousedi stezovali tak ja ne muzu taky vylitnout ze ty kreteni jeste v 11 vecer rezou motorovkou drevo, kricej tam apod...

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Olsztyn »

bubny v bytě leda jako dekorace :)

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Drumman »

Drumman píše:Jo jo jedine ze by si je dal jen na vystavku :lol:
Olsztyn píše:bubny v bytě leda jako dekorace :)
A mas to :mrgreen: :lol: :twisted:

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Paul Wild »

jojo v bytě je to unreal. plata ti max vosekaj vejšky a uberou ti bordelu kterej se odráží od stěn, ale s izolací to nemá nic společnýho (jen si představ jak ti pár milimetrů silnej papírovej karton asi tak může izolovat bubny). Většinou se na izolaci ven používá speciální vata (něco jako skelná, ale je to akustická vata),ale to bys musel udělat místnost v místnosti a ještě navrch vychytat to, aby se hlavně basy (ty dělaj ten největší bordel kterej se dostane po zdích fakt všude) nešířily dál a to je už těžká věda.
Sítky na bubny jak tu každej druhej doporučuje nejsou moc dobrý, protože odráží víc než normální blány, takže na technice tolik zase nenaženeš. KDyž už tak gumový pady, který odrážejí paličku míň,ale prostě si na nich mákneš a pak se ti hraje s lepším odskokem líp. 5ešením jsou např. elektronický bicí,ale jen jako doplněk k normálním bubnům, představa že 3 roky cvičíš na elektrický bicí a pak sedneš za soupravu a budeš to válet tak jak seš zvyklej ze sluchátek z modulu taky nefunguje.
Zatím jednoduchý řešení, sežeň si gumovej pad, abys mohl cvičit ruce, do toho si do vzduchu můžeš kopat nohou nebo vyrobit z druhýho gumovýho padu kopák a cvič zatím věci na malej buben + kopák. Tohle ti pomůže dost technicky, takže nezakrníš a zároveň si nezvykneš na nějaký zlozvyky ze sítěk. No a mezitím věnuj čas hledání prostoru kde můžeš cvičit co nejvíc času. Určitě se něco najde, hlavně bacha na zabezpečení, ona taková opuštěná garáž je na cvičení fajn, ale jedny plechový dvířka dneska nikoho nezastaví..
tak hodně štěstí :wink:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Kajda »

Síťky stačí povolit, aby tolik neodrážely :wink:
Zrovna ve čtvrtek mi začaly odhlučňovat pracoviště :D , tak jsem se dnes byla v té místnosti podívat ... zdi jsou obloženy akustickou vatou - cca 15cm vrstva, přes to přijde ještě sádrokarton. Uvidim, co všechno s tim budou dělat. Taky budou dávat speciální protihluková okna a jiné dveře.
Zkusím to nějak vyfotit :D

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Paul Wild »

Kajda píše:Síťky stačí povolit, aby tolik neodrážely :wink:
Zrovna ve čtvrtek mi začaly odhlučňovat pracoviště :D , tak jsem se dnes byla v té místnosti podívat ... zdi jsou obloženy akustickou vatou - cca 15cm vrstva, přes to přijde ještě sádrokarton. Uvidim, co všechno s tim budou dělat. Taky budou dávat speciální protihluková okna a jiné dveře.
Zkusím to nějak vyfotit :D
co budou dělat s podlahou? to asi nic moc viď...a k těm síťkám, jo stačí je povolit ale to už fakt můžeš hrát na matraci a nepotřebuješ si na to kupovat síťky..navrch na el. bicích zase tak extra povolit nejdou (ale já toho nejsem zrovna fanda tak se třebas pletu :mrgreen: )

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Kajda »

Paul Wild píše: co budou dělat s podlahou? to asi nic moc viď...a k těm síťkám, jo stačí je povolit ale to už fakt můžeš hrát na matraci a nepotřebuješ si na to kupovat síťky..navrch na el. bicích zase tak extra povolit nejdou (ale já toho nejsem zrovna fanda tak se třebas pletu :mrgreen: )
S podlahou se nic moc dělat nemusí ... tam si akorát vyberu nějaký pěkný koberec :mrgreen:
Rozhodovala jsem se, jestli si do paneláku pořídit na cvičení bubny se síťkama, nebo elektroniky. Nakonec vyhrála ta druhá varianta. Ale mám každodení přístup k normálním bicím, takže to byla jen taková doplňující varianta. Teď na ty elektroniky skoro vůbec nehraju, ale cvičila jsem na ně koordinaci a taky třeba nové songy. Techniku samozřejmě na normálních bubnech (kvůli odrazu a dynamice). Jak já říkám, lepší do bytu elektroniky (síťky, jakýkoliv trenažér), než nic!!!

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Sam Jr. »

mě na síťkách baví, že když se nechají na bubnech i rezonančky a u virblu se zapne struník, tak každej buben má jako v reálu jinej zvuk - tohle gumový placky stejné velikosti prostě nezvládnou :) a pro mě to je nuda a druhá věc je reálné rozestavění soupravy. s činelama je to už horší, tam jedině nakoupit ty gumový tlumítka.
a k těm elektrikám - není to zas tak tiché řešení jak by se mohlo zdát - nedávno se to tu taky řešilo.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Paul Wild »

pravda je že mít slabší zdi a míň tolerantní sousedy, tak člověka prudí i za hraní na elektroniky..oni docela dělají bordel, hlavně kopákovej pad, ale tak jak říkala kajda všechno lepší než nic. Cvičit na klasicky rozmístěnou soupravu je důležitý, přecijenom si na to rozestavení musí ruce zvyknout aby pak běhaly po soupravě bez rozmýšlení kam valstně bouchnout.. :wink:

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od MajaB »

Nebydlím v paneláku, ale v řadovce. Z vlastní zkušenosti můžu říct jen tohle: slušná domluva může sloužit k oboustranné spokojenosti. Taky ze začátku paní sousedka nadávala, tak jsem popadla kafe a bábovku a zašla se za ní v klidu domluvit na době, kdy budu moct cvičit. A je to. Bubny mám v bytě, opravdu jen kousek od postele. A potvrzuju, že je to neskutečná pohoda :)
Problém asi bude, pokud budou sousedi neochotní se na něčem domluvit. Ale v tom případě se opravdu začnu chovat lehce sobecky. Neexistuje nehlučný soused a pokud někomu vadí např. dvě hodiny bubnování denně, nechť si uvědomí, že on taky v neděli celý dopoledne řezal na cirkulárce, ráno v pět ohraboval sníh tak efektivně, že člověk měl pocit, že mu ho odhrabává okolo polštáře (a odhrabával ho tak dlouho, že Vás dokonale probudil a už nezaberete a jen můžete nadávat, že máte budíka nařízenýho na šestou), nebo že jeho děti pořádaly Velkou Pardubickou v době, kdy jste spali po dvanáctihodinové směně ve fabrice. Jenom příklady, ale myslím, že je znají v různých podobách všichni (nejen bubeníci).

Refresh
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2010 20:03

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od Refresh »

Ahoj, mám dotaz: Máte někdo zkušenosti s tímhle
http://kytary.cz/rockbag-by-warwick-rb- ... /HN090106/
Opravdu se s tímhle dá cvičit v bytě v činžáku....?? Nebo jestli máte nějaký jiný řešení, už půl roku sháním zkušebnu v Praze a pořád nic....... Díky

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od raduz »

2 moji žáci normálně cvičí na soupravu v paneláku a lze to..je to jen o domluvě se sousedy(cvičej max hodinu deně)..
mates, co já vim, hraje v paneláku taky, ne?

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od sochi »

Ak mas v pohode susedov da sa dohodnut ak su susedia debili tak nie. Na podobnych tlmitkach som mal moznost hrat neviem ci to boli presne tieto a tie akurat znizili dozvuk ale rachotu bolo stale dost

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Bicí v bytě?

Příspěvek od g.m.kenny »

Tak tak...domluva se sousedama je nutná. Mám tak tolerantní, že mi řekli, že můžu hrát do desíti večer. Ale nejsem kretén. Cvičím tak třikrát týdně a to i tři hodiny a maximálně do 20:00. Minule na mě zvonily v půl jedenáctý večer, soused dělal větší randál než já když cvičím.

A nebo si pořiďte cig...teda romy do baráku. řeknu Vám už se odstěhovali, ale když tu byli tak nad míma bicíma mávali sousedi rukou, protože ty hovada přeřvali ve 4:00 ráno i moje bicí...a to fakt nekecám...he he :shock:

A na odhlučnění mám vyhlídnutou fajn vatu na stěnu z jedný fabriky kde to vyráběj...je luxusní v jakýkoli barvě a v jednom kuse výška 3 metry a délka neomezeně. Vozím náklaďákem snad všechno...takže se dostanu ke všemu možnému. A mám jí tak za flašku. přilepím ji elegantně na stěnu disperzním lepidlem na tapety a je hotovo. Myslím, že to hodně pohltí zvuk. Je to přímo z materiálu který se používá i na výplň zvukotěsných sádrokaronů a dveří.

Akorát nevím čím obalit stupačky od topení v paneláku. Zkusil bych běžnou molitanovou izolaci na trubky. A nebo to samá co na tu stěnu.

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“