Zlepšení akustických podmínek

Tak mě napadlo založit tento balík protože mě docela zajímá jak máte kdo odhlučněné zkušebny co jste použili za materiál a jestli něco leze ven nebo ne atd...Prostě cokoli co se týče tohoto téma.
Odpovědět
Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Marty »

Ahoj
Mam bicí ve garáži kerá je asi 10x7m a je v ní ozvěna jak kráva.myslíte že bude stačit naházet na stěny a strop molitan?
dík

h.andrysek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 15 bře 2008 23:15
Bydliště: Český Těšín

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od h.andrysek »

Jak já dělal zkušebnu ve sklepě, tak nejvíc pomohl koberec. Asi nejlepší nějaký chlupatý, ale jakýkoliv poslouží dobře. Na stěnu se hodí různé deky a plata od vajec - ta skoro vůbec neodhluční, ale poměrně dobře zlepšují akustiku místnosti - za tu cenu (0 Kč). Na strop taky něco, třeba plata. Můžeš si tam dát třeba skříň, starou pohovku. Jestli máš doma zásobu starých velkých plyšových zvířat, tak je postav třeba do rohu. Ale nevím, jestli v té garáži parkuješ :D. To bys potom měl těžké :). Jinak ten molitan je taký dobrý. Třeba na dveře a okna.

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Vozka »

Co se molitanu týče nevim a neslyšel jsem, ale zkoušeli jsme jeden čas s kapelou v garáži a starej koberec na zemi, plata na velký části stěn a stropu a před vrata starej závěs funguje naprosto perfektně a je to velice levný.

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Marty »

Oukej něco z toho zkusim.Asi oddělim bicí nějakým kobercem pověšenym před ně,a na strop a za sebe pak plata.
Bylo by dobrý dát ty plata zevnitř na ten koberec? :neutral:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Sam Jr. »

s platama bych se vůbec nes..l :) účinek za tu námahu vůbec nestojí, koberec pověšenej pár cenťáků ode zdi přes nějakou laťku udělá lepší službu a je to raz dva. občas taky někdo prodává molitanový jehlany za rozumný peníze, ale udělal bych to z toho, co je po ruce. starý koberce, závěsy, matrace ...

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od VladikS »

Přesně...sehnat starej koberec..pověsit přes lať a akustika bude stokrát lepší než s platama od vajec a ještě to je mnohem rychlejší. No a pokud by se ti povedlo dostat koberec i na strop tak to bude perfektní.

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Marty »

Ok,tak já du shánět koberce :mrgreen:
Dík všem

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Kalik »

Tak tak, naprosto souhlasím se všema. Sice nemáme zkušebnu v garáži, ale v místnosti 4mx4mx6m (výška :mrgreen: ) po obvodových zdech (mimojíné a hlavně za bicíma) jsou na stěnách matrace a následně vše pokryto kobercem, podlaha koberec. Strop kvůli blbé akustice snížen konstrukcí ze dřeva, na konstrukci přibitý koberec a nahoře ve "volném prostoru" mezi kobercem a stropem místnosti naházeny, zbytky koberců, různé matrace apod. A nemůžu si vynachválit :)

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Marty »

S výškou problém nemám,myslím že tak za rok dva už se tam ani nenarovnám =DDD

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Šupi »

Pro lidi co to myslí se zlepšení akustických podmínek vážně, jsem dostal tip na prý báječnou věc - osobně ji ale nemám vyzkoušenou. Zároveň bych tuto věc s někým zkušenějším prodiskutoval, ale poradil mi to Ondřej Jiříček (Profesor, vedoucí akustické skupiny, zakládající člen České akustické společnosti, člen Acoustical Society of America) :D, takže bych tomu asi věřil. Jedná se o takovou levnou amatérskou aplikaci Helmholtzových rezonátorů. Samozřejmě kdo má prachy nemusí přemýšlet o levné a amatérské, ale může si zaplatit firmu a vypláznout dost slušnej balík :D.

Tak už k věci. V čem Helmholtzův rezonátor spočívá si každej vygooglete.

Kód: Vybrat vše

http://www.usethefuckinggoogle.com/
Jako fungující levná náhražka prý funguje děrovanej sololit který umístíte 7-10 cm před zeď - samotnou zeď je třeba pokrýt ještě nějakým pórovitým materiálem - například molitan(2-4cm) (to je možnost snížení hluku - pomocí pórovitých materiálů, ale pozor - póry musí být otevřené, takže molitan je prý báječnou volbou :).

No, takže rád rozběhnu alespoň teoretickou diskuzi (bohužel já nemám ani prostory, ani prostředky kde bych to vyzkoušel, ale hned bych do toho šel). Taky mě zajímá jestli je tu někdo "akusticky vzdělaný" :D. Kdyby to někoho zajímalo víc (Mechanismy pohlcování zvuku), tak mi napište SZ - mám skvělý skripta tak bych vám třeba něco naskenoval ;-).

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Sam Jr. »

děrovanej "akustickej" sololit v sendviči s nějakým porézním materiálem se používal i u nás snad odnepaměti :) dneska se používá spíš děrovanej sádrokarton s minerální vlnou.

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Radek.P »

V druhé části videa je něco k tématu:
http://loskutak.nova.cz/clanek/zarizuje ... dhled.html

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Bobroněnko »

rady ptáka loskutáka. sféro, kam ses to dopracovala...? :-D

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Radek.P »

Loskuták na tom nebude až tak špatně, protože tam nikoho nenapadne řešit, jestli "Vadí kopáku, když si na něj někdo stoupne?"

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Bobroněnko »

Sorry, to nebylo myšlený jako útok na tebe, jen se mi z Gondíků zvedá kufr, to je celý ;)

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Squeez »

Je vidět, že sis to nepustil, protože tam nebyl ani jeden :-)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení akustických podmínek

Příspěvek od Bobroněnko »

mfg...tak se omlouvám, příště si pustím ukázku linkující na TV nova a jeden z jejích vynikajících pořadů, jen abych zkontroloval, jestli tam opravdu adélka s daliborkem jsou, a tudíž abych nevypadal jako všekritizující kretén. sorry, šlápl jsem do hovna, můžeme prosím pokračovat dál a chovat se, jako by se nic nestalo?

Odpovědět

Zpět na „Odhlučnění zkušebny“