Dobrá škola, učitel nebo kurzy v Brně?

Kdo vás učil a jaký byl, koho byste doporučili? Nebo hledáte učitele na bicí, či nabízíte výuku? Tady máte svůj prostor.
Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Honza píše:To si nemyslim. Nemám sice moc velký zkušenosti s hraním pod vedením, ale po ty dva roky, co jsem chodil k učiteli jsme dělali jen cvičení od Veselýho. Rytmy jsem se učil sám a pouze mi učitel trochu poradil. Spíš mě učil techniku. A kreativitu jsem si trénoval v kapele
Honzo, rytmy a kreativita nemá s hudebním cítěním nic společnýho!
Pokud budeš krativní a nebudeš mít hudební cítění, tak budeš furt hrát nějaký dvojky a paradidly ale pokud to nebude vkusný(tedy bez hudebního cítění) tak je to jen na škodu a na hovno :-(

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

asi je lepší, když je učitel fakt dobrej v každym směru, ale myslim, že nejdůležitější je, aby měl zvládnutou techniku. pokud někdo pro tu hudbu cit nemá, tak ho to nenaučí ani sebelepší učitel, ale techniku jo. podle mě se k učiteli chodí hlavně kvůli technice a ne kvůli cítění hudby. to má každý v sobě a jen se to dá krapet usměrňovat a pikovat, ale né naučit

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Polymorph píše:Honzo, rytmy a kreativita nemá s hudebním cítěním nic společnýho!
špatně jsem se vyjádřil.
Jinak se chci zeptat, aby jsme se tu nerýpali v hovně, proč ti přijdou ti dotyční, že neumej hrát? Třeba myslíme každej něco jinýho

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

a co takhle DDM Brno- Lískovec?? Učí tam Michal Jirásek, dle mého laického názoru dobrý bubeník, žák brněnské konzervatoře... 8)

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

michala bych doporučoval, hraje dobře (je se mnou v ročníku) a učit taky nebude nejhůř( naopak)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ano Michala vám taky vřele doporučuju :-) je to můj dobrý kamarád a velmi šikovný bubeník.

JInak Honzo:
Já bych to právě s tím učitelem viděl přesně naopak, podle mě nemusí mít učitel supr techniku (i když by to bylo optimální), ale právě musí vědět v čem hra na bicí spočívá a to ne jen v oblasti techniky, ale hlavně v oblasti jak se má bubeník správně a účelně uplatnit v muzice kterou hraje (tím jsem zpět u té muzikálnosti a cítění)

To proč říkám o konzervě to co říkám: neodpovím na to přímo, ale řeknu toto!

Poslouchejte, ale ne jen své učitele, poslouchejte svý vzory, špičky bubenickýho světa a pak teprve budeš schopnej poznat v čem jsou jiní a horší a nepoužitelní :-( a nemám na mysli techniku ta je v tomto problému až druhořadá!!!

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

to wlken to petr:
asi bych na Michala Jiráska pracně někde v DDM kontakt a spojení získal, ale přes Vás to bude jednodušší. Chtěl bych s ním o něčem pokecat (nepůjde o moji výuku), ale o něco podobného co dělá (jak jsem pochopil) v DDM.
Jestli můžete, pošle te mi pls. na můj email (v mém profilu) jeho GSM nebo jeho email.
DíííK

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

čeko, napiš mu soukromou zprávu - vystupuje tu pod nickem ElNEgro
ať ti dá kontakt na sebe on sám.

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

chlapi,udělali jste mi radost kladnou kritikou na mého bývalého spolužáka a současného učitele Michala Jiráska! 8)
Mám pocit,že když něco pochválí takový Polymorf tak to už musí být něco! :lol: :lol: (to byl samozřejmě vtip!) :wink:

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

morfe : fenkjů very mač. El Negra jsem chtěl už kontaktovat pro svou potřebu již dřív, jak mi poradil Kostka, tak teď už mám důvody dva.

Jen abych pochopil správně a nebyl v omylu, je ještě studentem (ne dálkovým) konzervatoře???

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

je studentem 1 prvního ročníku.

Berda
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 01 pro 2005 08:57
Bydliště: Nížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Učitelé v Brně

Příspěvek od Berda »

ČeKo píše:1.
Jak čtu sekci učitelé, tak zjišťuji, že jsem asi jedinej Brňák co potřebuje učitele. Můžete mi nějakého doporučit??? Potřeboval bych na základy. Jak sedět, držet paličky, jak poskládat nejlépe sestavu, naladit atp.. Něco jsem si stáhnul už z http://www.vicfirth.com, ale sám sebe neposoudím, jestli co vidím dělám správně.
Dávejte typy, nejlépe i s nějakým kontaktem. Dík.

2.
Pak se chci zeptat, jestli neznáte někdo Vladímíra Chadimu - reference na něj jako na učitele. Učil prý někde na LŠU.
K Chadimovi jsem kdysi chodil. A musím konstatovat, že mě opravdu hodně pomohl. Dneska je to tak, že se občas zastavím na rozumy za Petrem Kudibalem. To je profík, který ví, kde je sever a ví (což je důležité), jak co vysvětlit.

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

Berda : Dík za info. Vladimíra znám, ale né z té hudební stránky, ale jako architekta. Jednou jsme se bavili a říkal mi, že učil na bicí. Tak jsem jen chtěl zjistit, jakej byl. Až ho uvidím, mohu pozdravovat

Berda
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 01 pro 2005 08:57
Bydliště: Nížkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berda »

ČeKo píše:Berda : Dík za info. Vladimíra znám, ale né z té hudební stránky, ale jako architekta. Jednou jsme se bavili a říkal mi, že učil na bicí. Tak jsem jen chtěl zjistit, jakej byl. Až ho uvidím, mohu pozdravovat
Díky. Je to ale už hodně dávno.

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od kitten »

asi by to mnelo byt v sekci koncerty ,ale sem to taky jde.
takze ve stredu 22.2. v 19:00 maju brnenski bicisti z konzervy koncert,takze kto nema nebo uz ma svuj nazor na konzervu tak tam muze zajit a nejakej si udelat. tusim vstupne je dobrovolne.
pa-pa 8)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Hm,a kde ten koncert je,to se už asi nedozvíme...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

je to v Semilasu - chystám se tam

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od kitten »

no kua,
tak to je sila, vubec sem si toho nevsiml,

jo jeto v semilassu,
tak se asi potkame same :)

zeman
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2006 17:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od zeman »

zajímal by mě váš názor na ten koncert, osobně jsem tam byl strašně se mi to líbilo.

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

sorry že vám tady přerušuju diskuzi, ale potřeboval bych poradit: jakého učitele v Brně by ste mi doporučili (pro úplného :D začátečníka :( jako jsem já?) :?: :?:
dík za odpověď

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

Za sebe muzu doporucit pana V. Vavrdu, ktereho jsem navstevoval za doby jeho pusobeni ja "lidusce" (kde ho vystridal pan Kudibal). A tusim, ze i muj kamos, Pavel Briza (pokud se nemylim, absolvent brnenske konzervatore) taky uci.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

edd: když se podíváš o pár řádků výš tak je to tam probraný. Je spousta konzervatoristů co učí jako bokovku. Nejlepší (a zároveň nejdražší) co v Brně najdeš je pan Kudibál. U toho, jestli máš peníze a chuť hrát začni. Jinak,výše zmíněný Michal Jirásek učí v domečku ve St.Lískovci. K němu chodím i já, je to fajn kluk a dobrej bubeník a hlavně je to žák Kudibála, takže máš jistotu, že do tebe nanahustí kraviny.

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

dík moc. Zkusim se po necem podivat. samozrejme nejvetsi problem je cas, ktereho pri te zasrane chemicke prumyslovce moc nemam.
2 BLeviathan: jestli bys mi mohl dat na toho Michala Jiraska kontakt byl bych ti moc vděčný. Akorát teda nevim kdo bude chtit ucit takovyho loosera jako jsem ja :?

havranisko
Pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 07 zář 2006 11:17
Bydliště: Br-do

Příspěvek od havranisko »

Prosím vás, nemáte někdo kontakt na Miloše Dvořáčka (Brno)...? Díky

Miles
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2007 21:39

Příspěvek od Miles »

Polymorph píše:Zkus si zajít na ZUŠ Smetanova, učí tam PEtr Kudibal, ale obávám se že je beznadějně plno, ale za zkoušku nic nedáš.
Případně t někoho doporučí.

A každopádně ElNegro je taky rozumná varianta.
Nevím jestli zrovna Kudibal tě naučí držet paličky. Já jsem díky jeho otřepané hlášce ...hraj to třeba ču....m, hlavně ať to zni dobře... držel paličky ne v prvním článku ukazováčku, ale v posledním a po cca třech letech u něho jsem zjistil, že to držím uplně z prdele.

Odpovědět

Zpět na „Učitelé, výuka“