Dobrá škola, učitel nebo kurzy v Brně?

Kdo vás učil a jaký byl, koho byste doporučili? Nebo hledáte učitele na bicí, či nabízíte výuku? Tady máte svůj prostor.
ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

s metronomem a s MetroGenem :lol:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

petr píše:morfe, to bych neříkal. napiš, čím to máš ověřený.
mám to ověřený sám sebou, vím kdo tam učí a vím jak hrajou!!!

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

myslíš, že hrajou špatně? to bych neříkal, působí totiž všichni aktivně v různých brněnských souborů a orchestrů a to už vyplívá, že nejsou špatní a už vůbec nechápu, jak můžeš vědět jak kdo učí?
Naposledy upravil(a) petr dne 08 bře 2006 21:29, celkem upraveno 2 x.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

zeptej se některých co na tu konzervatoř chodí!
hele to je na jinou debatu, než to rozebírat tady, ale je to prostě tak jak jsem napsal, jesstli chceš na konzervu jít, tak jdi, nikdo ti nebrání ;-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak abych k tomu něco dodal:
Slyšel jsem stížnosti (studentů) na konzervatoř nejen brněnskou, ale i pražskou. Také si pamatuji, že když jsem chodil na střední školu, strašně jsme na ni se spolužáky nadávali a byli jsme přesvědčeni, že nám ta škola k ničemu nebude.
Připadá mi, že nadávat na školu je prostě studentský rituál. Konzervatoř nemá, já myslím, za cíl udělat ze studenta hotového muzikanta, ale má mu ukázat cestu, způsoby, jakými se dá ubírat. A jak s tím ten student naloží to je čistě jeho věc. Uvažovat nad sebou, nad hudbou a dohromady pak nad svými hudebními možnostmi už musí každý sám. Upřímně, nezajímá mě, že se nějaký študentík konzervatoře naučí stupnice shora dolů a zase nazpět v tempu 250bpm. Když je neumí použít v hudbě, tak je mi takový hráč k ničemu. Ale to užití se už musí student učit sám, k tomu jej sebelepší učitel těžko dovede (to mi říká i můj učitel - "já Tě nenaučím hrát, ale ukážu Ti cestu").
Konzervatoř je, podle mne, výborná k tomu, že člověk je v centru dění, je obklopen jinými muzikanty a věnuje se hudbě 100% času (nebo alespoň se může věnovat). Jak s tím kdo naloží je jen jeho věc (někdo to prokalí, jiný maká a pak to podle toho vypadá - viz Roman Lomtadze). Když se chce někdo flákat, tak s ním sebelepší učitel nezmůže lautr nic! Když se chce někdo něco naučit, tak se to naučí a nepotřebuje k tomu konzervatoř - najde si i jiné cesty. Ale dřít musí všichni stejně bez rozdílu.
Vím, že to tak je, jak to píšu, neboť pár lidí z konzervy znám - jak ty ´flákače´, tak ´makače´, kteří nad tím, co dělají, přemýšlí.

A ještě k té brněnské. Pokud vím, brněnskou konzervu dělal třeba Fenek Steiner z Wohnout a je to výborný hráč. Asi holt v době studia pořádně cvičil a neztrácel čas kecama o špatných učitelích. Jinej kámoš z Brna v době studia cvičil také a dnes učí bicí v Anglii a jezdí po světě s ex-kytaristou z Venom (http://www.marthusmusic.com/). Aneb když se chce, tak....co? :wink:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ano Radime, je na tom hodně pravdy, ale.........
když ti ten učitel není schopný ukázat jak na to, a ajk to má vypadat, tak pak je to podle mě všechno totálně o hovnu :-(

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To už nemohu posoudit, neboť jsem tam nebyl. Můj příspěvek nebyl mířen proti hudebním školám, ani pro, chtěl jsem jen uvést argumenty ´ze života´.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ja myslel, ze Fenek ma Jezkarnu... :shock:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Fenek bubnoval kratkou chvili (jen par tydnu) s Forgotten Silence (jejich CD jsem Ti, Atlete, pred casem daval) a ti jej vyhmatli na brnenske konzerve. Ocividne ho metal moc nebral :D No a hned potom jsem k nim nastoupil ja a kluci si holt museli zvyknout na hodneho, svedomiteho blbecka, co neumi hrat, ale aspon ho to bavi :lol:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Diky za vysvetlenou, ty skromňouši neumětelská ! :D :lol:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Víš jak to je.... čím více toho umíš, tím více víš o tom, co ještě neumíš.
To je ale blbě napsaná věta, co?
Takže to není skromnost, ale spíše beznaděj nad tou hromadou učebnic, ve kterých se prokousávám první stránkou :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Radim píše:Víš jak to je.... čím více toho umíš, tím více víš o tom, co ještě neumíš.
To je ale blbě napsaná věta, co?
Takže to není skromnost, ale spíše beznaděj nad tou hromadou učebnic, ve kterých se prokousávám první stránkou :D
To je presny... :?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kostka píše:Radim: ty znáš Marthuse? Bude v anketě.
Již léta (z Brna)! Dokonce se zúčastnil prvního bubenického srazu v únoru 2004.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

nevím co tu panuje za pověst, že ta škola je blbá, nicméně ať si každý myslí co chce. nic méně na tu konzervatoř chodím a vím jaké to tam je.
Naposledy upravil(a) petr dne 08 bře 2006 21:34, celkem upraveno 1 x.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

;-) nikdo ti v tom nebrání, jen pár věcí vím a pár věcí znám ;-)

A něco sem slyšel a jsem plnoletý a na něco jsem si prostě udělal obrázek sám, těch story s konzervatoristama bylo moc a vím co píšu ;-)

Je samozřejmostí že z konzervy vyjde z každýho ročníku 1 - 2 opravdu šikovní hráči, ale zbytek je průměr, který má oproti samoukům a navštěvníkum ZUŠ několik výhod a to že většinou se dobře vyznají v notách, a tím že jsou na konzervě, tak se tam lehce vybírá, protože jsou tam na jednom seznamu a každýho napadne jít pro bubeníka na konzervatoř, protože by to měla být záruka nějaké kvality (měla.....!!! )

Takže tobě přeju aby jsi byl ten 1-2 bubeník který je fakt dobrý!!!

Ještě jedna věc mi na klucích z konzervy vadila, všichni (až na vyjímky) si o sobě moc mysleli :-(

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

Morfe, souhlasím s tebou a znám to z vlastní praxe, že až na vyjímlky jsou všici absolventi konzervy či AMU (DAMU) namyšlení. Holt, oni si myslí, že vyštudováním si zajistili vstupenku do show bussinesu.

Myslím si, že se nedájí brát názory těch co konzervu vystudovali až tak za bernou minci. Oni se dali na profi dráhu a jejich názor může být velmi zkreslený z mnoha pohledů. Přístup učitele k nim může být takový, jak cítí, že by se k danému žákovi měl chovat. Vidí-li v něm talent, tak z něj vydře duši (což se nemusí líbit) a vidí-li v něm dřevo, tak ho nechá projít (ale třeba ne zrovna snadno - což se nemusí líbit).

Když si představím fakt, že "každý" se snaží být nejlepším, tak i učitel hudby se snaží být nejlepším a učit na nejlepší škole (tak jako sportovci chtějí hrát za nejlepší manšafty). A škola si vybírá. Z toho mi logiky vychází, že na konzervě by měli být ti nejlepší, ale nemusí to být z mnoha důvodů pravda.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

tak třeba tento rok zde absolvuje jeden brňák, o kterém si myslím, že je fakt talent. jo a v lednu je tu soutěž bicích nástrjů a je to prý pro veřejnost, viz stránky konzervy.
Naposledy upravil(a) petr dne 07 bře 2006 17:24, celkem upraveno 1 x.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Petře, neber tyto běci osobně, já ti přeju aby tě konzerva bavila, měl jsi úspěchy a tak dále, klidně se můžeme někdy potkat na koncertě a dát si několik set piv ;-) a pokecat, nejen, o bubnech a tak.

Na druhou stranu vím jaká konzerva je, ale taky vím že žádnej žák nebude chtít shodit svýho učitele, nemám proti těm lidem nic osobního, to v žádným případě, ale prostě jsem ty lidi co tam učí slyšel hrát a to je ten kámen úrazu... :-(

Dívám se na hru asi trochu jinak než jiní bubeníci v mým nebo mladším věku, je to tím co jsem se naučil a tak dále a z toho plynou moje názory, ale taky nikde neříkám a nedělám že jsem sežral patent na rozum ;-)

*morph*

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

teď už se nechcu hádat. mysli si co chceš
Naposledy upravil(a) petr dne 20 bře 2006 14:28, celkem upraveno 2 x.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

To Morph: myslim si že existujou bubeníci, který maj úžasně zvládnutou techniku a jsou dobří, jen ten svůj um nedokážou zužitkovat při hudbě. zkrátka nedokážou vymyslet takovej doprovod, kterej se hodí. A takový lidi asi učej tu techniku žáky, který to cítění maj a s dobře naučenou technikou dokážou tvořit ůžasný věci.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

petr píše:teď už se nechcu hádat. myslíš, že je bártek špatnej bubeník, jaký máš názor ty. já si teda myslím, že je krutě dobrý, ale není to sádlo.
nebudu tu veřejně nikoho hanět, povíme si to jindy a jinde, mezi 4ma očima, ok? ;-)

POkud teda budeš ochoten se bavit s prostým žákem LŠU :-D

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Precijen bych rekl ze jsou lidi, kteri maji vetsi cit pro citeni hudby a nekteri, kteri jsou na tom hur. Verim ale taky v to, ze kdyz nekdo cvici +- 4 roky tech 6 hodin denne pod dobrym vedenim, tak na tom technicky spatne nebude. Na druhou stranu je nase skolstvi o dotacich- lepsi je nechat drevo nez vyhodit

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Honza píše:To Morph: myslim si že existujou bubeníci, který maj úžasně zvládnutou techniku a jsou dobří, jen ten svůj um nedokážou zužitkovat při hudbě. zkrátka nedokážou vymyslet takovej doprovod, kterej se hodí. A takový lidi asi učej tu techniku žáky, který to cítění maj a s dobře naučenou technikou dokážou tvořit ůžasný věci.
Honzo, to je alibismus :-)
když tě bude učit někdo kdo nemá hudební cítění tak ho v tom žákovi nemůže rozvinout a jeto na prd!!!

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

To si nemyslim. Nemám sice moc velký zkušenosti s hraním pod vedením, ale po ty dva roky, co jsem chodil k učiteli jsme dělali jen cvičení od Veselýho. Rytmy jsem se učil sám a pouze mi učitel trochu poradil. Spíš mě učil techniku. A kreativitu jsem si trénoval v kapele

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já se postavím za morpha. Ne každý má takové cítění, aby dokázal záhrat všechno tak, jak by to v podstatě mělo být, aby to co nejlépe zapadalo, šlapalo, etc.

A sám třeba některé věci neslyšíš...častokrát mě můj učitel upozornil na to, že něco zní úplně blbě, přesto, že jsem si myslel, jaký jsem si to vymyslel supr beglajt, nebo break... ;) A vždycky měl pravdu.

Odpovědět

Zpět na „Učitelé, výuka“