Sféra volí prezidenta ČR

diskuse o tom, co se do témat nevešlo

Koho budete volit?

Anketa končí za 14 led 2013 03:39

1 - Zuzana Roithová
0
Žádná hlasování
2 - Jan Fischer
1
3%
3 - Jana Bobošíková
1
3%
4 - Táňa Fischerová
3
8%
5 - Přemysl Sobotka
0
Žádná hlasování
6 - Miloš Zeman
3
8%
7 - Vladimír Franz
15
41%
8 - Jiří Dientsbier
1
3%
9 - Karel Schwarzenberg
13
35%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od pete77 »

pro Kostku:já říkám a myslím obyčejný lidi co žijí poctivě a nekradou jak ti v politice..a to myslím i bubeníky já se za obyčejného považuji..kdybych se tím živil a byl celosvětově známej,tak bych si nemyslel že jsem něco víc..ale aspoň bych nepatřil k těm co musí ráno na 6!
A BRAL BYCH TO JAKO VYŠŠÍ LEVEL

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od BóĎA »

Kostka na hrad!!! :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

Posluchac píše: Překvapuje mne tady od některých odsuzování pana Klause. Asi je to věkovým rozdílem a zkušenostmi, protože většina z vás nepamatuje komunistický režim - obrovské přerozdělování, od r. 1947 postupná likvidace společenských stavů, popravy, lágry, vystěhovávání, likvidace vlastnické myslivosti, vzdělání jen pro děti z komunistických rodin, zároveń zamítnutí vzdělání dětem z rodin továrníků -podnikatelů, českých vojáků ze západního odboje, živnostníků, sedláků.. Nízká životní úroveń -RVHP, dirigismus - kdo a co a kde bude vyrábět..Úřední ceny (viz. federální cenový úřad)..Pokles úrovně hospodářství z cca 15. místa na světě před 2. světovou válkou na cca 42. v r. 1989..
Já nevim, čím to je. Nepřu se o tom, kdy byla doba jaká a co se dělo. Klaus nicméně, v té společnosti v jaké jsme teď, pro mě bohužel neznamená nic, co by prezident znamenat měl - tedy především autoritu, kterou budu respektovat i přes její občas odlišný názor, ale o které si budu naprosto jistý, že jako zástupce republiky je to člověk na správném místě. Bohužel, s panem Klausem na Hradě se dá z mého pohledu konstatovat pouze toliko, že nesouhlasím prakticky s žádným jeho názorem, nemám chuť se nad nimi ani zamyslet, neboť je prezentuje stylem, jakým prezentuje. Dále bych si dovolil tvrdit, že jeho názory jsou velmi často podloženy nikoli relevantními důkazy (chceme - li to slovo použít), nýbrž jeho zcestným uvažováním (globální oteplování budiž příkladem za všechny). Dále mi vadí, že jeho dva kašpár...poradci berou přes ste tisíc měsíčně, ačkoli jsou oba (ten, co není z opice, víc) absolutně mimo a vystupovat v médiích by jim měli z preventnivního hlediska zakázat (pokaždé, když si přečtu, co pan Hájek zase vyplodil, jímá mě srdeční slabost - nejsem na tenhle typ idiocizmu stavěn). A mohl bych pokračovat zajisté ještě minimálně třikrát tak dlouho, ale nemám na to čas ani sílu.

Jo, a Karel má moje sympatie.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Zrovna globální oteplování jedno z mála témat, kde si s Klausem rozumím, co konkrétně o tom řekl zcestného?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

zcestné mi přijde, že je ekonom schopen se hádat s prakticky celou akademickou obcí - neberu mu jeho osobní názor, ale jako prezident by si moh dávat bacha, co kde řekne :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Ona ta akademická obec moc jednotná není, pokud nehledáš jen jeden názor.... ale znovu se ptám....co konkrétně o tom řekl zcestného?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Koubas »

zatim mě nikdo nepřesvědčil, že globální oteplování je jev, kterej by ovlivnil člověk a ještě navíc produkcí CO2. na Karlštejně se nechala vysadit réva, protože tam bylo ještě mnohem teplejc, než teď. kolik jsme ve 14. století vyprodukovali CO2 a čehokoliv jinýho?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Hezky to shrnul Brezina (vystudoval systematickou biologii a ekologii na Přírodovědecké fakultě UK a publicistiku se specializací kultura na Fakultě sociálních věd UK)
http://blisty.cz/art/30375.html

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

hm, dobra - nemam ted cas to cist, ale urcite si ho udelam :-) nejsem rozhodne expert na globalni oteplovani, nicmene pokud si dobre pamatuju, klaus popiral oteplovani jako takove, ne? o jeho pricinach se nechci bavit, nebot o tom vim kulove a teorii jsem slysel uz tolik, ze to pekne neni :) ale pokud vim, tak se snad zainteresovani lide snad alespon shoduji, ze je. pokud ne, budu rad kdyz me opravite, aspon si updatuju znalosti a tohle vasikovi mozna odpustim. porad ale existuje dalsich x veci, ktere mu neodpustim :-)
ale na oteplovani sere pes, co jsem chtel rict je, ze mu jeho osobni nazor neberu - ma na nej koneckoncu pravo - nicmene mi vadi, kdyz svuj osobni nazor prezentuje jako hlava republiky a vzbuzuje dojem odbornika na vec, kterym dle meho nazoru neni. a to je to, co povazuju za zcestne, vadi mi fakt, ze se jako prezident vubec ma potrebu vyjadrovat ke spouste veci, ke kterym se vyjadrovat vubec nemusi, dle meho nazoru proto, aby byl proste videt a slyset.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

To je právě dost často zmiňovaná nepravda, tvrdil, že lidská činnost na to má minimální vliv, nezpochybnil oteplování (nebo změny) jako takové. Myslím, že ten cirkus okolo glob. oteplování je už tak velkej byznys a politické téma, že se mu těžko dá vyhnout, i v případě prezidenta, nicméně samozřejmě je to věc názoru.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Kryštof »

Přesně, nikdy neřekl, že globální oteplování neexistuje, ale všichni to tak interpretují a taky si to myslí. To se pak s lidmi těžko hádá, že neni tak špatnej, když vlastně ani neví o co jde ....

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

hele ok, u globalniho oteplovani uznavam svou chybu (nicmene porad plati muj nazor o tom, ze k tomu jako prezident CR/ekonom nema co rikat vubec nic...ale to napsal tom, je to kazdeho vec nazoru). nicmene vypustil spoustu dalsich perel, diky kterym ten jeho samoliby vseznaly oblicej nemuzu ani videt. a je mi lito, i kdyby nakrasne jeho nazory byly vsechny z objektivniho hlediska naprosto v poradku (ha, ha), tak porad to, jakym zpusobem je prezentuje a vypousti do sveta, je pro me dostatecny duvod nemit ho rad.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

mimochodem - jen si tak decentne googlim a ano, prevazuji citaty ve stylu "globalni oteplovani zpusobene lidmi je nesmysl", hlavne z novejsi doby. nicmene se daji najit i hity, kde je primo citovano i jeho popirani oteplovani jako takoveho. tak nevim, co si o tom mam myslet - ze by zmirnil nazor? :) kazdopadne jak na to koukam, co ma do prdele co delat na klimatologickych konferencich? to je, jako bych ja sel na konferenci ekonomu a mel klicovou prednasku dne. vazne, tohle nechapu.
no nic. za me dobre, ze konci, nejak uz nemam naladu se o nem bavit, nicmene nikomu nazor brat nechci :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Tak takové "hity" najdi :-). Taky nemám Klause rád, ale rozhodně mi vadí víc uklízení pomocí amnestie, než to, že se prezident vyjadřuje tak zpolitizovanému tématu (s VELMI zásadním ekonomickým dopadem), jako je tzv. GO.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od DNK »

Mně by ani tak nevadilo, kdyby Klaus popíral GO, kdyby to měl něčím podložený. Vědci, kteří se dohadují, se ohánějí výzkumy a fakty. Klaus se ohání svým názorem.
myslím, že Klaus docela dlouho hájil zájmy ČR, trocha euroskepse není na škodu, ale myslím, že začíná šílet tím víc, čím blíže je jeho konec.
Ale docela mu rozumím, dvacet let je ve vrcholné politice, ministr financí, premiér prezident a najednou padne na zadek. Taky bych se z toho asi pomátl.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Těch faktů padlo dost, viz. sumarizující odkaz o kus výše. Se zbytkem souhlasím.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

tome, například: http://www.scienceweek.cz/klaus-v-davos ... -iid-29778

edit: nezkoumám relevanci těch zdrojů - jak jsem již jednou napsal, o GO/Klaus jsem ochoten uznat svoji chybu, jen jsem včera ze zvědavosti koukal, jestli opravdu nebylo nikde nic - přišlo mi to divné. jen, abys mi neoflákal o kebuli, že si to někdo vymyslel ;-)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Jo, ale nejde to neříct celé ("přesvědčivé vědecké důkazy o tom, že nastává masivní globální oteplení a že příčinou mírného oteplování je aktivita lidí a zejména emise skleníkových plynů, neexistují."). Tohle je výňatek z textu, kde mluvil o tom, že ve středověku tu bylo daleko teplejší klima (za Karla IV jsme pěstovali plodiny, kterým se dnes mimo skleníky nedaří) a lidská produkce CO2 byla takřka nulová. Právě na základě delší časové křivky výskytu teploty mnozí enviromentalisté začali místo "glob. oteplování" používat mlžící pojem "glob. změny klimatu", což je příznačné i pro dnešní stav věci. Každopádně ale myslím, že není zvláštní, když ekonom na "Světovém ekonomickém fóru v Davosu" o tomhle mluví :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

ok. beru. ale nemuzes se divit beznemu smrtelnikovi, ze si na zaklade nejakych zprav udela usudek :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

V pohodě, informací je moc a všechno dohledávat nejde, to chápu. Jak tipuješ (tipujete) výsledek volby? Já si myslím, že to vyhraje KS s náskokem 5-7%.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

ha, já bych to přál asi spíš Kájovi. Ale momentálně jsem tak znechucen z toho, jak mám zaspamovanej facebook a mail, že se těším, až bude po všem.
Tip? Karel 55:45.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Pavlišta »

Budeme mít prezidenta, kterého si zasloužíme.....Nestačím zírat na to, jak český národ rychle zapomněl na 90-léta, kdy duo Klaus-Zeman "zprivatizoval" hospodářství způsobem, za který by se nemusela stydět Cosa Nostra a Havel s nimi moc nesvedl. Zapomněli jsme , jak jsme měli na konci 90-let těhle 2 hajzlíků plné zuby a podepisovali petice "Děkujeme, odejděte". To, že se stal prezidentem Klaus zařídila ODS, národ to až tak přímo ovlivnit nemohl. Zůstává mi ale rozum stát z toho že když tu možnost máme, volíme toho 2. hajzlíka. Jsme holt nepoučitelní.

Pan Zeman je populistický lhář, napojený na polistopadovou mafii. Můžu mít tisíc výhrad proti panu knížeti , ale zločince volit nebudu...

http://zpravy.idnes.cz/zeman-byl-pri-de ... _domaci_js

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/v ... emid=18763
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... e-nerusit/

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od R - stick »

Já mám proti Zemanovi taky spoustu výhrad - ale nebudu ho volit z jednoho jediného důvodu: ve svých sponzorech má i soukromého exekutora. Kdyby měl totiž alespoň trochu sociálního cítění, tak by se NIKDY exekutorem sponzorovat nenechal.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

R - stick píše:Já mám proti Zemanovi taky spoustu výhrad - ale nebudu ho volit z jednoho jediného důvodu: ve svých sponzorech má i soukromého exekutora. Kdyby měl totiž alespoň trochu sociálního cítění, tak by se NIKDY exekutorem sponzorovat nenechal.
Proč používáš jednotné číslo? Je jich tam vícero :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od R - stick »

NO to čumím ..... Je holt vidět, že soudruzi exekutoři nezapoměli jak exkluzivní podmínky k činnosti jim jeho tehdejší vláda poskytla.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“