Letecký převoz

diskuse o tom, co se do témat nevešlo
Odpovědět
Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Letecký převoz

Příspěvek od Jenda »

Sorry za nové téma, ale nevím kam bych to přidal.. Co nevidět mě čeká vzdálenější hraní a s tím spojený letecký transport - jelikož několik bubnů a plechů by mělo být přepravováno v nákladovém prostoru, nehrozí (v případě základnějších letadel/aerolinek) hluboký mráz v nákladovém prostoru a tím nějaké poškození vybavení? Plechy by asi neměli mít problém, ale co korpusy? Jestli je to blbý dotaz, tak sorry. Díky

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Letecký převoz

Příspěvek od gu-staff »

Jenda píše:Sorry za nové téma, ale nevím kam bych to přidal.. Co nevidět mě čeká vzdálenější hraní a s tím spojený letecký transport - jelikož několik bubnů a plechů by mělo být přepravováno v nákladovém prostoru, nehrozí (v případě základnějších letadel/aerolinek) hluboký mráz v nákladovém prostoru a tím nějaké poškození vybavení? Plechy by asi neměli mít problém, ale co korpusy? Jestli je to blbý dotaz, tak sorry. Díky
V zavazadlovym prostoru není mráz, je tam teplota nad nulou po celou dobu letu...lidi by asi taky nebyli rádi, že jim přijely kufry s námrazou, nehledě na to, že se velmi často přepravujou i živý zvířata dole (ale těm se pravda trochu přitápí).

Spíš bych určitě volil pevný casy, protože jsem na letišti dělal (právě u odbavení zboží), a když jsem viděl, jak se ledacos nakládá, tak bych letadlem svůj nástroj poslal jen pokud by opravdu nebylo vyhnutí. Ale to není pravidlem, spíš je to nakladač od nakladače (viz loňská aféra s Českou Poštou). Raději bych se snažil sehnat na místě nějakou erár soupravu a vzal jen to nejnutnější (plechy v casu od Šiby a snare v něčem podobnym).

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Letecký převoz

Příspěvek od Kajda »

Já naštěstí lítám vždy jen s činelama a ty se snažím mít v příručním zavazadle, které si beru s sebou "nahoru" - splashe, crash 16" a hh. Ride strčím do kufru mezi hadry. Akorát je pruda to na letišti při odbavování všechno vyndávat, když vidí na monitoru na kontrolním páse divné kulaté předměty v batohu :D Teď v sobotu mě to zase čeká :wink: Bubny bych bez hardcase rozhodně letadlem v zavazadlovém prostoru nepřepravovala - ne kvůli teplotě, ale jak psal gu-staff, kvůli tomu, jak se se zavazadly zachází ... :?

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Letecký převoz

Příspěvek od Brady666 »

Když budeš brát celý bubny, tak to bude příplatek jak svině ne? Na jednu osobu jedno zavazadlo nebo se pletu?

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Letecký převoz

Příspěvek od gu-staff »

Brady666 píše:Když budeš brát celý bubny, tak to bude příplatek jak svině ne? Na jednu osobu jedno zavazadlo nebo se pletu?
Bude to odbavený buď jako zavazadlo, a to nevim kolik stojí (ale asi dost), nebo to může být odbavený jako cargo. Tzn. že může využít jakoukoli aerolinku, ale bez záruky, že to dojde včas (zboží se občas nevejde, nebo zmešká přípoj na další let) a v tom případě by platil dle tarifu jednotlivé aerolinky, se kterým se dá docela hýbat...ona je i mezi aerolinkami docela konkurence a tím pádem i boj o zákazníka...

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Letecký převoz

Příspěvek od Brady666 »

I tak jako cargo to podle mě musí stát ranec... a i tak bych se o to bál, hlavně když vidím ty "motivační" videa ze zacházením se zavazadly... např. označení křehké asi ztrácí smysl

trochu mimo mísu teď, ale v prosinci ke mě přijel borec s pplkem a když otevřel boční dveře, tak cca z 1,5m na zem spadla krabice s nápisem jak pro slepce KŘEHKÉ... jen pokrčil rameny a HODIL to tam zpátky :-)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Letecký převoz

Příspěvek od pete77 »

mě to popisoval Pavel Valdman,bubny rozdělá(blány ,ráfky)do sebe naskládá jak matrijošky,mezery vycpe hadrama a celé je to jako jedna krabice plus činely a hardware:)

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Letecký převoz

Příspěvek od Brady666 »

to je asi nejrozumnější

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Letecký převoz

Příspěvek od Sam Jr. »

řek bych že se s celejma bubnama vůbec normálně nelítá, profíci dostanou sadu na místě od svojí značky a pro ostatní je levnější si bubny půjčit nebo i koupit na místě a letět max. s činelama.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Letecký převoz

Příspěvek od pete77 »

Tak co pozoruji Portnoye..tak ted na turné Transatlantic má ty samé bicí co v usa i v evropě ale po jížní americe,měl jen co mu postavili to co si dal do požadavků..i když hráli v asii a japonsku.
Značka musí být zachována,ale modelová řada ne,činely má vždy ty svoje splashe atd...někdy má svůj snare a někdy třeba ten co mám já na ten hrál na lodi na tom koncertě Prognationsea.
Ono je to taky tím ,že když jedou turné busem co maj radši než letadlem..tak mají za busem vozík a v tom podiovku komplet.Když hrál v Polsku 2 koncerty tak bicí měl od poláků a ostatní měli nastroje svoje.
Když mezi koncerty přelítaj letadlem tak bicí svoje nemá..jen v DT to bylo jiné, tam ta cena byla vyšší tak měli komplet vše vždy svoje,at hráli kdekoliv..jen na turné po jížní americe si bral jen půlku té svoji monster sady.Na je ho foru psali,že to bylo kvůli ceně za koncety,aby byli nižší náklady:)
No zajímalo by mě to do detailů jak to vždycky maj domluvené.jako kytary klávesy sebou tahaj vždy ti to maj nejtěžší,ale bicmen snad jen paličky.
Co vím tak Lukáš Kuneš,když ještě hrál v Seven,tak si na turné po rusku bral jen dvojšlapku a paličky:)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“