Pár základů slušného chování

diskuse o tom, co se do témat nevešlo
Odpovědět
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pár základů slušného chování

Příspěvek od Bobroněnko »

Nazdar panstvo. Jelikož se pořád ještě stane, že sem zavítá někdo novej a neznalej, rozhodl jsem se po včerejší zkušenosti sepsat pár dosud nepsaných pravidel, jak nenasrat kapelu, která koncertuje s vámi. Pokud pocítíte potřebu seznam doplnit či jakkoli modifikovat, pusťte se do toho. Pokud máte pocit, že je to příliš kafilérní, přesuňte to. Do včerejška jsem si myslel, že jsou věci, které jsou "samozřejmé". Přesvědčil jsem se o opaku, a tudíž nepovažuju následující řádky za zbytečnost. Napíšu je tak, jak je cítím já.

Pravidla slušného chování při domlouvání a realizaci koncertu

(0,5) Chci-li někde hrát, nedělám mrtvého brouka a komunikuji s organizátory a dalšími zúčastněnými.

(1) Hraju-li mimo své domácí město s kapelou, která je místní, starám se (JÁ!!) s dostatečným předstihem, abych měl na co hrát. Nikdo mi nemá povinnost cokoli půjčit jen proto, že jsem odjinud.

(2) Pokud mám na stránkách kapely různé e-mailové adresy (pro kontakt s médii, booking, management...), starám se o to, aby KAŽDÁ z těchto adres byla kontrolována, a to zvláště před koncertem.

(3) Přečtu-li si mail, ve kterém se explicitně píše, že se místní kapela chce domluvit na sdílení věcí s tím, že má k dispozici vše, NEZNAMENÁ to, že mi vše automaticky a ochotně půjčí bez domluvy. Není-li v mailu ani nikde jinde telefonní číslo, odepíšu na ten zasranej e-mail, neboť v roce 2014 už jsou i lidé, kteří komunikují maily v reálném čase přes mobil. Nevyhovuje-li mi tento způsob komunikace, nabídnu jiný. NEPŘEDPOKLDÁDÁM, že "už je pozdě na odepsání", a projevím alespoň elementární snahu o domluvu tím, že ODEPÍŠU na mail. Mám-li obavy o vyřízení včas, zavolám ORGANIZÁTOROVI.

(4) Přijedu-li na místo konání koncertu bez čehokoli, o čemž jsem dříve prohlásil, že si přivezu, řeším to HNED, ne až po tom, co se zhulím a zajdu si nakoupit.

(5) Mám-li s sebou cokoli, co samo o sobě může stát a být nachystáno (např mám-li hadrware a činely a čekám jen na základ soupravy), postavím VŠE, co stát může, abych pak nezdržoval (věšením činelů na stojany).

(6) Přijede-li kvůli mně vybavení další kapely na místo o třičtvrtě hodiny dříve, než bylo původně domluveno, je slušnost koupit řidiči pivo (nealko).

(7) Nekecám majiteli bicích do toho, jak má uzpůsobený zvuk bubnů, pokud mě výslovně nepožádá. Nechám si své názory o tom, že "ten kopák by byl trochu voe basovější, kdybys do něj dal deku", pro sebe.

(8) Předem se informuji o počtu stojanů, tomů, kotlů a všeho relevantního, co bude na místě k dispozici. Neinformuji-li se, nechám si blbé pindy o "jsem zvyklej na dva tomy" pro sebe.

(9) Nechovám se jak mistr světa, i když mám na bandzone 1200 fanoušků z řad pubertálních holčiček a managera, kterej je stejně neschopnej, jako já.

(10) SLUŠNOST PŘEDEVŠÍM!!

Do včerejška jsem si myslel, že tyto věci jsou samozřejmé. Očividně ne, takže...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od gu-staff »

Skoro to vypadá, že kapely z Mostu kladou mnohem větší důraz na řádně hozenou patku....Proto vozím vždy všechno, a nic nepůjčuju. Ať mi každej políbí prdel. A když už jsem dříve překonával všechny tyhle věci - viz výše - , tak mi nějakej zmrd strhne závit na stojanu, protože "do toho hodně řeže a jeho stojan Basix se mu vždycky při koncertě hne", nebo jsem řešil otázku typu "tvl, proč nevozíš tomy a máš jenom jeden kotel?"...."No protože toho na tohle zahraju mnohem víc a líp, než ty na dvacet přechodů, kašpare, a jestli chceš tomy, měl sis je přivézt".(zněla většinou moje odpověď - nutno podotknout, že jsem vždy dopředu přesně avizoval složení mý soupravy).

Bobře já bych se na tvym místě už dávno sebral a soupravu sbalil s tim, ať si patkař ten svůj krosouvr hraje na co chce.

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od shampoo »

Gusto, proč z kapely z Mostu ? něco jsem přehlédl ? ... jsem malinko dotčen :D

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od onehalph »

shampoo: staci mrnout na to, s kym vcera koncertovali: http://bandzone.cz/akce/343701 :-)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od dadoch »

Amen.

Mně se tohle až donedávna vyhejbalo, ale už mám i zkušenosti s půčováním celejch bicích, protože: "Jsem myslel, že tu budou celý bubny. Já přijel tramvají, pobral jsem jen činely." Případně kamarádův rozhovor: "Ahoj, já jsem Honza." - "Čau. Já jsem Hugo." - "Fakt jo? Hustý. Hele, můžu si půjčit kombo?"

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od Bobroněnko »

Já dokážu pochopit, že se někomu věci nechce tahat přes půl republiky. Stalo se mi už i to, že na akci měly být bicí erární (klubu), jenže proto, že první kapela si chtěla postavit svoje, majitel klubu se nasral a bicí zavřel do kumbálu s tím, že už je nikomu nepůjčí a já šel žebrat k první kapele. Prostě, průser způsobenej třetí stranou či shodou okolností dokážu pochopit a pobrat.
Co mě ale fakt nasere je to, že někdo není schopnej napsat jeden blbej mail (co napsat, odpovědět!) a pak mi volá organizátor koncertu s prosbou, kdy nejdřív můžeme přijet, že borci by si chtěli půjčit basovej apec a škopky.
Zastávám názor, že slušné jednání láme ledy. Přijet ale na akci 100 km, nevzít si bicí a basový apec a NIKOMU O TOM NIC NEŘÍCT (zvlášť po tom, co mně organizátor ještě ten den ráno píše, že "jedete na vlastní triko, oni si dovezou všechno svoje") je prasárna.

Jo, a co se týče jména kapely...já chtěl mít čistý svědomí. Nevím ani, zda sem někdo od nich chodí. To, že jsou zde inteligentní lidé, kteří umí používat google, mě ale trochu hřeje u srdíčka.. :)

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od onehalph »

Bobroněnko: mne se jednou stalo (podotykam na velkym festivalu, kde bylo nepsanym zvykem, ze si kazda kapela bere vsechno), ze za mnou prisel typek z nejmenovane kapely a chtel pujcit vsechno - mel jen svoje palicky :-) Od te doby uz nemam problem rict ne, sorry :-) A sam to mam tak, jelikoz svoje bubny miluju (hehe), ze si beru s sebou vzdy vsechno - ono vymenit (jiz predem v backstage postavene bubny) za ty na stage je mnohdy rychlejsi, nez si uprizpusobovat ty postavene na sebe a hrat na jiny ladeni atd. - jeden z mnoha mytu poradatelu akci, ktery jsem jiz mnohokrat uspesne vyvratil. Samozrejme s bodem Slusnost nade vse nezbyva nez souhlasit.
Naposledy upravil(a) onehalph dne 02 kvě 2014 10:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od shampoo »

já koukal z mobilu .. a prvda, byl jsem línej přemejšlet (po ránu) ... a když už vím co že to bylo za kapelu .. bubeník je "Lojza" v pravém slova smyslu :D .. ale celkem mě překvapuje že netáhl svoje cajky.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od gu-staff »

shampoo píše:já koukal z mobilu .. a prvda, byl jsem línej přemejšlet (po ránu) ... a když už vím co že to bylo za kapelu .. bubeník je "Lojza" v pravém slova smyslu :D .. ale celkem mě překvapuje že netáhl svoje cajky.
Jj, už jsem zažil i pětičlennou skupinu Lojzů, a to je potom pošušňáníčko...to člověk musí utéct i ze šatny, protože to bych snad radši poslouchal Zemana, jak čte svoje paměti...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od Sheafraidh »

to onehalph: ja jsem zase spis zazil na obrovskym festivalu, ze tam maji dve velke sady slusnych bicich a jsou z toho schopny postavit skoro cokoliv - ale asi to bude jak kde :)
Jinak vetsinou resime vsecny tyhle veci s organizatorem - normalne beru sebou rampu a v takovem pripade samozrejme nic nepujcuju. Ale treba ted jsem pujcoval bici na takove mini tour a dopredu jsme si dohodli setup, takze jsem moje bici hodil na stojany a nejak to vyhovovalo vicemene vsem...
Ale zakladni veci je podle me, eskalovat cokoliv na organizatora, protoze je to, z meho pohledu, jeho zodpovednost (samozrejme, ze kdyz mu to nevyjde kvuli neschopnosti nekoho jineho, je to jina vec).
P.S.: s tim prehazovanim rampy je to sice dobry, ale ne vzdy je uplne nadseny zvukar a taky dost casto neni kde tu rampu postavit - ale na to uz jsem si zvykl :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od gu-staff »

Ale zakladni veci je podle me, eskalovat cokoliv na organizatora
Organizátoři jsou leckdy kapitolou sami pro sebe....
ale ne vzdy je uplne nadseny zvukar
vzhledem k tomu, že často dostane zvukař víc peněz než kapela má hnout prdelí a nepičovat...od toho tam je.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od tomcorn »

luxusní vlákno :lol:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od Bobroněnko »

ty se svojí soupravou počítám takové problémy nemáš, když jeden kopák musej nosit dva lidi :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od Slowmeda »

Jeden z nejlepsich kopaku do kterych sem kopal i kdyz pro 2 lidi :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár základů slušného chování

Příspěvek od tomcorn »

Teď jsme to trochu poupravili. Když se jede, tak velkým Sprinterem a vše se veze / vše postaví technik, který to umí. A když se letí, vyřeším si to v rideru, nechám si ho potvrdit a na jeho dodržení pak na místě trvám. Jednoduchý.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“