Vztahy v kapele...

diskuse o tom, co se do témat nevešlo
lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od lalisek »

Tohle je to nejhorší, co na konzertě udělat. Stalo se mi několikrát, že jsem pokazil song, ale najevo to nikdo nedal. Po hraní za podiem nebo na další zkoušce mě zjebali jak malýho (ne jak, jsem o 10 let mladší :D ), ale nikdo z lidí to nevěděl. Když někdo pokazí song, tak to co nejvíc zakamuflovat.
Jinak ty vztahy. No, známe to všichni, někdy dobrý, jindy jsme všichni kokoti. Ale jinak paráda i mimo hraní, kámoši jsme všichni. Co razíme celá kapela za heslo: Chuť do hraní, dochvilnost, pravidelný zkoušení a svůj cajk.
Máme daný časy zkoušek úterý a pátek od 5 hodin, ale světe div se, přijdu-li tam ve 4, nejsem tam první. Takže tak, dodržování domluvených časů je důležitý, ale ,,nevraždil" bych za to jako povídal Radim.

Uživatelský avatar
Hans66623
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2012 11:15
Bydliště: Jaslovské Bohunice (SVK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Hans66623 »

Tak my to mame v kapele tiez zaujimave dost.. uz sme prestriedali par clenov, hrozilo aj ze prideme o dalsieho ale nakoniec sa to urovnalo vysvetlilo a fungujeme dalej.. Co sa tyka kapely, som dost tvrdohlavy a ked sa mi nieco nepaci, poviem to a vacsinou si to aj presadim... Zostavu mame: Gitarista/spevak (hrozne prisposobivy typek, skoro bez vlastneho nazoru.. obcas ma to sere ale obcas je to dobre) gitarista (trochu samotar a dost casto v depresiach, to som ale obcas aj ja sam, takze pohoda, nesype zrovna napady z rukavu ale ked s niecim pride, tak to vacsinou stoji za to, a basak je hrozny magor v dobrom slova zmysle, dokaze nas pokazde vsetkych rozosmiat kravinami co z neho vylezu :D no a ja som trochu nervak, ked treba a viem byt svina, ale zatial sa mi javi ze to funguje celkom dobre, sme spolu 2 roky.. )

Zajo
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 01 lis 2004 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Zajo »

Zaujimave citanie toto. Neviem pani, ked nema clovek hudbu ako zivobytie nemal by sa tym stresovat. Je to dolezite, ale neviem si predstavit v style nemame sa radi, nekecame spolu, ale hrame spolu. Medzi spoluhracmi musi byt ucta a respekt, tiez si clovek nechodi zahrat tenis s niekym s kym na seba krici. Pri hobby treba relaxovat, nie stresovat sa.

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od freerider »

Tak koukám, že po třech letech je čas udělat update.
Jako kapela fungujeme dále. Avšak loni nás postihla smutná událost,
kdy jeden z našich kytaristů, kamarád a vojenský pilot v jedné osobě spadl u Kolína s L159 :-(
Od loňského listopadu do řekněme dubna nebyla nějak chuť hrát.
Koncerty jsme odehráli všehovšudy tři. Nebyly špatný, ale Ondra chyběl a vlastně chybí dodnes a chybět bude dál.
Našli jsme náhradu, kamaráda, který se s Ondrovými party popasoval velmi slušně a ví, že na Ondru pořád myslíme.
Vztahy v kapele jsou však takové ochlazené, každý to koušeme jinak.
Je to rok, Ondra byl ve stejném věku jako já (35), ostatní jsou o 8 a více let mladší, takže to každého z nás zasáhlo jinak.
Já chtěl pokračovat ve čtyřech, kluci a holka se rozhodli jinak.
Teď řešíme problém, zda se úplně vzdát metalových prvků a trochu to zatemnit a nebo vzít ještě zpěváka (byli by dva) a pustit se do metalu více.
Já s hlavním kytaristou jsme pro to jít cestou nějaké zvukové korekce a vykašlat se na řešení stylu - ten přijde sám, ostatní chtějí za každou cenu nějakou škatuli.

Začal jsem hrát s Kabát Tribute - vydělat si nějaký peníze a zahrát si před spoustou lidí - tam je to ryze o profi přístupu. Jsem těžce nejmladší, kytaristům je 62 a 50 a basákovi 55, zpěvák má myslím 38??
Ale zase nezkoušíme téměř vůbec, naučíme se to doma každý sáma pak se sjíždíme na kšeftech.
Taková ta tvůrčí činnost není.

Chtěl bych možná časem ještě do nějaký jiný kapely, hrát muziku, která mě baví a zahrát si ji před lidma.
Ale už jsem asi starej....

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od shampoo »

pete77 píše: já to mám od zkušebny nejdál a jsem tam vždy o hoďku nebo dvě dřív,abych si zahrál
a ti co bydlí od zkušebny max. kilák a mín ti choděj 15až30min se zpožděním a nepomůže říkat nic.

a v tom je podlemě ten problém ... čím blíž do zkušebny, tím větší zpoždění .. já taky jezdim na zkoušky víc než 100km a sem tam z 99% procent jako první.

kytarysta z mý druhý kapely bydlí od zkušebny cca. 2-3 km a jezdí autem a vždycky přijde min. o 10minut pozdě .. i když mu furt s bubeníkem nadáváme, nic s nim neuděláme .. ale na koncerty se nezpozdil ani jednou, takže si z něj spíš děláme legraci :D

no ale v jiní kapela (zase) kytarysta chodil všude pozdě min. o půl hodiny .. tak sme se začali domlouvat na všem o půl hodiny dřív .. a pákrát sme ho nechali přijít dřív a on čekal na nás ... ted po 15 letech se to moc nezelepsilo ..ale naše scházení se o půl hodky dřív nám vydrželo (on o tom dodnes neví)..a funguje to :D

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“