Vztahy v kapele...

diskuse o tom, co se do témat nevešlo
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Hehe, to je fakt mazec! Mě dycky vyhodili jenom za to, že jsem hrál blbě. :)

Cernoch
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 17 lis 2005 21:05
Bydliště: Český Krumlov - České Budějovice - Horní Planá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cernoch »

nas bylo ctyry. kytarak-zpevak, kytarak, basak, bubny.pak nas bylo pet. sax. pak nas bylo ctyri. bez sax. a ted sme tri. bez kytarak.
hadejte kdy sme byli nejspokojenejsi?
ano, ted!
cim min lidi, tim min sporu a srani s tim.
a jinak nerez do toho a bez bicich nemuzu, tak to bych vrazdil

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...tak tak...ale rozmyslame zobrat lepsieho basistu, jeden znamy je bez bandy a nas basak momentalny by cisto len spieval...este uvidime...

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Trade píše:My jsme měli basáka nácka...
Tak to uz by letel hned :!:

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

Botisko píše: Tak to uz by letel hned :!:
no jde o to, jak v který kapele. Třeba v nějaký náckovský kapele by jim to možná ani moc nevadilo 8)
No jinak pro mě jsou vztahy v kapele důležitější, než kvalita, jak ty lidi hrajou. Nejsem profík, takže nepotřebuju, aby ten člověk uměl hodně dobře hrát.
Spíš jsem rád, když si se spoluhráčema rozumím, jdeme po zkoušce na pivko a jsme prostě kámoši.
Další věc je spolehlivost: když by někdo nechodil na zkoušky, nebo chodil pozdě a vykalenej, tak by mě to taky asi hodně štvalo.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Tvá slova mi připomínají našeho Klávesistu-zpěváka...tomu vždycky říkáme že zkouška začíná o 2 hodiny dřív než doopravdy začíná..no a on přijde vždycky přesně na začátek :mrgreen: ve svý podstatě je vlastně spolehlivej :wink:

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

no, to je dobrej způsob, jak ho tam dostat včas. Taky jsem o tom párkrát přemýšlel, jako že bych to použil u lidí, co chodí pozdě. Ale oni jsou nevyzpytatelní a jednou se stane, že přijdou včas, takže by tam zase museli dvě hodiny čekat..

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

No to už se nám taky stalo....ale stejnej čas sme nahlásili i našemu emh..kritikovi (ale to sme udělali ze zlomyslnosti :wink: ) takže se aspoň nenudili :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Nedochvilnost a hlavne vymluvy nacokoliv primo nesnasim. Kdyz se to povede si ten cas zaridit mne, proc by to jinym jit nemelo ?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No, párkrát se to stát může, ale pokud je to pravidlo, tak asi není něco v pořádku...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Nedávno jsme se o tom bavili s Janem a Kostkou u kafe a chudák Jan se vyloženě zhrozil mojí cholerické nesnášenlivosti s kýmkoli nespolehlivým, nedochvilným :mrgreen: A Jan říkal, že to máme s Atletem podobně. Je to jasný, nepřijdeš včas = nemáš zájem a já pak také ne. 5 minut se dá občas tolerovat. Když to tak ale udělá 6 členů kapely, nesejdou se nikdy. V tomto směru bych tedy nedovolil sebemenší benevolenci. Hudba sice není vojna, ale na druhou stranu všichni v tom utápíme čas, peníze, síly a pokud někdo nechává na sebe čekat ostatní spoluhráče, je to pro mne znamením jeho arogance, sobeckosti a nerespektování výše uvedených "ztrát" jiných členů. Geniální muzikant, který nepřijde na zkoušku (anebo přijde pozdě) je mi na té zkoušce platný jako víme co, že?
Ve vlastní kapele opozdilce nestrpím, ale v cizích mě to štve. Bohužel toto musím v poslední době opět řešit s černouškama, protože některé z nich naučit zodpovědnosti je asi nemožné.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Benbuben píše:No, párkrát se to stát může, ale pokud je to pravidlo, tak asi není něco v pořádku...
No, taky jsi to ode mne jednou schytal, že? :mrgreen: Ale myslím to v dobrém, Bene. Počítám, že přijdeš-li jako profík pozdě na natáčení, nebo na koncert, už si příště nezahraješ. Tak je lepší to řešit od mládí a zvyknout si buď chodit krapet dříve, anebo potom utíkat (což je můj případ - vždy se tak stresuji, ale aspoň jsem všude včas :-)).

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Radim píše:Nedávno jsme se o tom bavili s Janem a Kostkou u kafe a chudák Jan se vyloženě zhrozil mojí cholerické nesnášenlivosti s kýmkoli nespolehlivým, nedochvilným :mrgreen: A Jan říkal, že to máme s Atletem podobně. Je to jasný, nepřijdeš včas = nemáš zájem a já pak také ne. 5 minut se dá občas tolerovat. Když to tak ale udělá 6 členů kapely, nesejdou se nikdy. V tomto směru bych tedy nedovolil sebemenší benevolenci. Hudba sice není vojna, ale na druhou stranu všichni v tom utápíme čas, peníze, síly a pokud někdo nechává na sebe čekat ostatní spoluhráče, je to pro mne znamením jeho arogance, sobeckosti a nerespektování výše uvedených "ztrát" jiných členů. Geniální muzikant, který nepřijde na zkoušku (anebo přijde pozdě) je mi na té zkoušce platný jako víme co, že?
Ve vlastní kapele opozdilce nestrpím, ale v cizích mě to štve. Bohužel toto musím v poslední době opět řešit s černouškama, protože některé z nich naučit zodpovědnosti je asi nemožné.
Hlasuji, toto je kvalitni nazor ! :twisted:
S cernouskama je to asi vsude stejny, maji tu lenost v krvi. Mam nekolikaletou zkusenost s jednim nigga MC v kapele. Na zkousky jsme ho museli vozit a pak zase odvezt...hruza.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

No já teda pár minut toleruji u ostatních jelikož když se u nás řekne zkouška tak je to zkouška na půl dne nejmíň ale většinou den. Ale sám chodím vždy včas a ti co nechoděj mě taky serou... :evil:

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

no kdybych dbal na dochvilnost tak nikde nehraju protože bych všechny vyházel...počkat, já vlastně nikde nehraju achjo

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

naprosto souhlasím s Radimem. Hlavně by si ti pozdě chodící měli uvědomit, že na ně čeká zbytek kapely, který si kvůli tomu vyhradil nějaký čas a chce hrát a ne čekat... (závisí na jakého člena se čeká, ono se vždycky dá hrát ve nekompletní sestavě..... no ale prostě nespolehlivost členů je na nic)

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Taky jsme už kolikrát hráli bez zpěvu a podobně..pač se někteří ani neráčili dostavit....no já jsem schopnej hrát i bez strunatců :wink: ale oni beze mě ne :twisted: :mrgreen:

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

no bez bicích to prostě není ono
jsme důležití :) 8)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, mne treba nevadi 15 minut kdyz vim ze nikdo nebude mit vic. Treba se dyl rozehraju idkyz se rozehravam doma. No ale kdyz pak tvrdnem a cekame na nekoho dyl tak to je ojeb

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

přesně tak. Ono je kolikrát dobrý, když se sejde jenom část kapely.. ale ne když je to neplánovaný.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...no na naseho basaka sa da spomenut, len ked sa ide na pivo alebo za babami...v skusobni nanho cakavame aj pol hodiny...a to nebyva zas tak daleko(cca 5min)

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

HyneX píše:no bez bicích to prostě není ono
jsme důležití :) 8)
Projdi si učebnice o hudební nauce a zjistíš že rytmika je řazená před melodií a harmonií 8) 8)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ono nejde až tak o to zpoždění na zkušebně, kdy se může člk alespoň nachystat, rozehrát, ale o jakoukoli jinou domluvu. Když někdo chodí pozdě na zkoušky, přijde pozdě i na sraz na při odjezdu někam na koncert, nebo do studia, nebo na cokoli jiného a to už může být problém, čeká-li někde na nějakého lempla plné auto lidí. Takže zpoždění nepovolovat nikdy, nikde a nikomu.
Kolega Tokhi hraje v kapele, kde mají systém strhávání peněz z koncertních honorářů za pozdní příchody na zkoušky. V případě neúčasti na zkoušce (omlouvá jen smrt) před koncertem dotyčný na koncertě nehraje, anebo rovnou letí. Bohužel jinak to opravdu nejde. Spolehlivost a dochvilnost je pro mne na úplně stejné úrovni důležitosti jako muzikantská zručnost, ne-li na vyšší. Se spolehlivým a zapáleným Joudou, který toho moc neumí, se dá aspoň pracovat. S geniálním umělcem-nechodičem neudělá člověk nic.

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

Radim píše:...........V případě neúčasti na zkoušce (omlouvá jen smrt) před koncertem dotyčný na koncertě nehraje, anebo rovnou letí...........
A: "Nezlobte se, že jsem včera nebyl na zkoušce, byl jsem mrtvý!"
B: "Tak to je v pořádku, nic se neděje."

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

já bych ale řek že to radime přece jen trochu moc hrotíš, to jako nebudu chodit s ženskou když příjde pozdě? :D
Já taky nerad čekám, ale abych proto vyhazoval lidi z kapely a nebo jim strhával plat, to jsou pak ty lidi nasraný a může trpět muzika, hráči musej bejt v pohodě gné.
Maximálně kdyby se stanovilo pevný pravidlo na kterym se všichni dohodnou a věděj co můžou za pozdní příchod očekávat, takže si nemůže nikdo připadat utlačovanej.

Samozřejmě mluvím jen o té naší amatérské úrovni, tam bych byl milosrdnější, samozřejmě profíci co se tim živěj tak to je něco jinýho (jako pozdě přijít do práce), kdybych platil studio, tak bych za pozdní příchody taky vraždil, ale vyhodit někoho? to tu desku nenatočím a shánět narychlo někoho je trošku kontraproduktivní.

Ale dochvilnost je pěkná vlastnost:D

A nepovídej že bys vyhodil pozdě příchozího colaiutu :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“