Vztahy v kapele...

diskuse o tom, co se do témat nevešlo
Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Master píše:Já taky nerad čekám, ale abych proto vyhazoval lidi z kapely a nebo jim strhával plat, to jsou pak ty lidi nasraný a může trpět muzika, hráči musej bejt v pohodě gné.
Maximálně kdyby se stanovilo pevný pravidlo na kterym se všichni dohodnou a věděj co můžou za pozdní příchod očekávat, takže si nemůže nikdo připadat utlačovanej.
To si trochu protirecis, ne ? Pevny pravidlo jest prave vcasny prichod na zkousku ci koncert, jinak je trest - treba penezity. A at jsou si lidi nasrany jak chteji, kdyz to nebudou dodrzovat, bude trpet kapelni prace, tak at klidne leti...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Radim mě přesně popsal - spolehlivej jouda. zkušebna je v mém vlastnictví, takže to ani jinak nejde. ale slyšel sem, že Mejla Hlavsa nechodil na zkoušky, i když byly u něj doma.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Mastere, s tou ženskou je to samozřejmě trochu jinak. Myslím, že tam jsem schopen to tolerovat :D (ono člověku ani nic jiného nezbyde)

Ale v kapele ne a jak píše Atlet, dohodnutým pravidlem jest dochvilnost. Není to vůbec žádné hrocení, nýbrž standardní mezilidský vztah založený na slušnosti!
Všichni mají hodinky, nebo mobily, takže každý ví kolik je a za jak dlouho se kam dostane. Když to není schopen dodržet, ať se to naučí a do té doby budu raději pilně cvičit s někým, kdo funguje.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

Radim píše:Ale v kapele ne a jak píše Atlet, dohodnutým pravidlem jest dochvilnost. Není to vůbec žádné hrocení, nýbrž standardní mezilidský vztah založený na slušnosti!
Všichni mají hodinky, nebo mobily, takže každý ví kolik je a za jak dlouho se kam dostane. Když to není schopen dodržet, ať se to naučí a do té doby budu raději pilně cvičit s někým, kdo funguje.
Presne tak - proc si nekdo mysli, ze jeho cas je vzacnejsi nez cas druhych lidi? To me dokaze vzdycky vytocit do ruda ....

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

hlavně je to nepochopitelný z toho pohledu, že zkušebna je většinou na stejným místě a ten autobus nebo tramvaj nebo co, maji pořád stejnej jízdní řád, takže po dvou třech zkouškách už fakt musí vědět, za jakou dobu je reálný se tam dostat. to je pak ten člověk vážně idiot.

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

čím víc je ta kapela profi, tím víc je třeba dodržovat pravidla.
U nás se taky párkrát stalo, že jeden z členů přišel notně pozdě a v takovém stavu, že nebyl moc schopnej hrát, ale to spíš vyjímečně, takže jsme nad tím přivřeli oko.

Mufloň
Diskutér Sféry
Příspěvky: 170
Registrován: 22 srp 2006 19:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mufloň »

Co když musí někdo jít na zkoušku z práce a v tý práci se vyskytne třeba pětiminutovej problém co nesnese odklad a v důsledku toho dotyčnýmu ujede tramwej a díky tomu bude muset čekat na další a to mu zabere cca dalších osm minut navíc.A to nepočítám, že se díky tomu nedostane včas na metro, kvůli čemuž přijde až o řekněme 20 min později, protože když nastoupí do busu, tak se ten bus zadrhne na dalších deset minut ve špičce.
A to nemluvim o tom, že když bude chtít zbytek zjistit co se děje, tak se mu nedovolá, protože bude zrovna v tom metru.


Berte to jako možnost a ne jako příklad toho, že chodim pozdě na zkoušky, jelikož s nikým nehraju (zatim).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no, ale tady jde o to, že ty lidi chodí pozdě pravidelně. napsat sms se dá i z metra, že jo.

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

to Mufloň: většinou ti co choděj pozdě, choděj pozdě prostě proto, že prostě vždycky choděj pozdě.
A pokud někdo chodí z práce a předem řekne, že na zkoušku nemůže dorayit včas, tak je to něco jiného. Většinou se ale termín zkoušky dohaduje tak, aby se to všem hodilo....
ale začíná už to jít trochu mimo téma tohohle fóra

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta Horák »

me ty trubky maj radi, jenze obcas jim zahraju misto toho na co jsou zvykly neco krapitek sviznejsiho, pro me zajimavejsiho a uz je ohen na strese, ted mame takovy nepsany pravidlo ze kdo planuje v nejakym songu blbnout tak to predem musi ohlasit :shock:

Ori
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 kvě 2007 21:27
Bydliště: Kroměříž + okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Ori »

no u nas v kapele mame vztahy krasny, hrajeme spolu od 14 let a ted uz to bude 7 let co sme spolu ti zakladajici, kytarista, basak a ja...radim vsem: nejlepsi co nam kdy utuzilo vztahy v kapele bylo nase tydeni soustredeni na chatce...7 dni chlasatni, nasledne opilcke zvatlani jak sme dobri a nikdo nas nechape :D rozebirani vsech songu a zkouseni..nemuzu na to zapomenout, proste zuzo 8) ale vic jak tyden nee...posledni den uz me zacali srat, ale to uz sme jeli domu :D s tou dochvilnosti me to taky na jednu stranu sere, pac ja chodim vzdy na cas, max. 5-10minut zpozdeni kvuli vlakum, protoze musim dojizdet, ale aspon si vzdycky stihnu dat cigaro a rozehrat se, nez dojdou :D

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Hans-Drums »

ted mame takovy nepsany pravidlo ze kdo planuje v nejakym songu blbnout tak to predem musi ohlasit
U nás to pravidlo funguje přesně opačně :D

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od dewoitine »

U nás to je velice zajímavé ... nejsme ani tak kamarádi, jako spíš sourozenci :D občas si ponadáváme do kre*énů apod., ale za 10 minut je to vše zase ok :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od pete77 »

kdybych měl řešit dochvilnost ,tak už v kapele nikdo není já to mám od zkušebny nejdál a jsem tam vždy o hoďku nebo dvě dřív,abych si zahrál
a ti co bydlí od zkušebny max. kilák a mín ti choděj 15až30min se zpožděním a nepomůže říkat nic.
Nejhorší když se nakládá aparát to je to zpoždění znát dost.
ale jinak domluva v kapele moc nefunguje vždycky to jeden pokazí a většinou ten samej :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Žilkoslav »

Jo, jo. Člověk může donekonečna nadávat, ale jak kdyby mluvil do dubu. Když nemůže kytarista, nebo saxofonista, tak to ještě jde a zkouší se bez nich. Ale běda, kdybych já - bubeník, vynechal zkoušku. To by bylo zlo. Ale hlavně, že si pitomci choděj jak se jim zachce. :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od DUMP »

To já mam v tomhle parádní alibi, na zkoušky dojíždim cca 100km a tam se nějaká ta půlhodinka ztratí :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Žilkoslav »

Panejo, 100km je fakt mordor. To ti teda nezávidim. :wink:

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od freerider »

No, takže u nás je to tak, že se sjíždíme z okolí cca 30 km. Fungujeme spolu krátce - cca půl roku. Jsme kamarádi, máme každý svoje i jiný koníčky a je mezi námi věkový rozdíl 10 let.
Já bych řekl, že funguje společný zájem.

Například:
Budovali, vlastně ještě budujeme zkušebnu a funguje to tak, že na tom děláme všichni. A musím říct, že občas někdo něco přinese jako dárek kapele - basák, který studuje a nemá moc peněz přinesl třeba dvě židle - taky chceme posedět, kytarista, který má peněz o něco víc, ale asi to není žádná sláva se zase stará o kapelní věci jako nájem, topení, daroval topidlo a spoustu materiálu na zkušebnu. Druhý kytarista zase při penězích je, ale nemá moc času (lítá na letadle) věnoval kapele nahrávadlo, já jsem třeba sehnal koberce, celou zkušebnu navrhl a ve finále víceméně udělal, nainvestoval jsem do toho čas i peníze, ale těší mě to, protože kluci z toho měli radost.Funguje u nás nepsané pravidlo, že na společných investicích se domluvíme, někdo to koupí a zbytek kapely se složí. Když někdo řekne, že nemá prachy, víme, že to tak je, nestřílíme se z něj a počkáme. Nestalo se ještě, že bychom si viseli nějaký peníze příliš dlouho. Na nájem se skládáme, každý měsíc zbude pár stovek, který máme jak kdyby ve fondu pro nějaký krizový situace.
Kouzelný na tom je, že prozatím funguje to, že máme nějaký nápad, jak zkušebnu vylepšit a najednou se to tam objeví, protože někdo z kluků chtěl ostatním udělat radost - tohle je prostě super dle mě.

Po hudební stránce se furt hádáme, ale ve finále to splní svůj účel a docela to šlape.
Nedochvilnost - zatím ji neřešíme, ale kluci, pokud se zpozdí napíšou nebo zavolají, to funguje i mimo kapelu a je to ok.
Když se jelo na kšeft, bedny tahali všichni, střídáme se v tom, kdo vezme auto

zatím musím zaklepat, ale idylka....

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od dewoitine »

freerider píše:střídáme se v tom, kdo vezme auto
Tohle u náš funguje tak, že když se po akci balí vercajk, řidič je toho uštřený a jde si do auta zdřímnout. Ta hodinka spánku je mnohem lepší, než kdysby se nadopoval Red Bullem a podobnýma sračkama. Zatím nám to tak šlape bez problému :)

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od premik »

My jsme v kapele dá se říct myslím skvělá parta,tedy až na to že mi říkají debil na trojnožce a každých dvacet minut jeden druhému řekne máš padáka :D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Sam Jr. »

tak tohle mě dneska rozsekalo :mrgreen: v týhle kapele je jasný, kdo je boss :lol:
http://www.stream.cz/video/547347-facka-za-hrozny-solo

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Radim »

Sam Jr. píše:tak tohle mě dneska rozsekalo :mrgreen: v týhle kapele je jasný, kdo je boss :lol:
http://www.stream.cz/video/547347-facka-za-hrozny-solo
No ty vole!!! :mrgreen: Ale měli se teda profackovat navzájem, anebo raději vůbec nehrát.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od tomcorn »

KVLT!!!!

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od Vojta Horák »

Vynikající :D

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Vztahy v kapele...

Příspěvek od freerider »

Hehééééééé :oDDDDDDDDDDDDDDD

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“