Problémy se sousedy

diskuse o tom, co se do témat nevešlo
Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Problémy se sousedy

Příspěvek od Pacho »

Zdravím všechny, zajímalo by mě jestli má někdo problémy se sousedy při hraní, případně jak to řeší?

Ptám se protože já sám jsem byl sousedkou nahlášen na obecní úřad. Podala stížnost za rušení (bydlím v rodinném domě na vesnici). Bicí mám ve sklepě, navíc místnost je utlumena molitanem a polystyrenem tak, že ven proniká zvuk jen velmi tlumeně. Dle mého názoru jej není možné ve vedlejším domě vůbec zaslechnout. Maximálně je-li člověk na zahradě. Přesto podala stížnost a na obec byli předvoláni rodiče, jelikož v té době jsem ještě neměl 18 let. Sousedka na obci vytáhla lejstro kde měla zapsané veškeré časy kdy jsem kdy cvičil. Požadovala, abych přestal hrát úplně. Začala mimojiné vyhrožovat soudy nebo taky tím, že místo ní tam nechá nastěhovat záměrně naše tmavší spoluobčany. Nakonec tedy došlo k jakési ústní dohodě, a sice že přes týden mohu hrát jen do 18:00, v sobotu do 13:00 a v neděli vůbec.

Nějáký čas mi to nepřišlo ale teď se cítím značně omezený. Přes týden tak můžu hrát přibližně jen 2 hodiny. A o víkendu, kdy má člověk nejvíce času toho také moc neodehraju. :? Navíc se dá předpokládat že času bude ještě méně, jelikož od října nastupuju na VŠ.

Chtěl jsem znát váš názor, jelikož uvažuju že začnu tuto dohodu ignorovat. Pakliže by totiž dala případ k soudu, pochybuji že by někdo naměřil nepřiměřenou zvukovou hladinu.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já ti řikám vyser se na ní. v právu neni. na http://www.sagit.cz si objednej nějaký ÚZetka jako ústavu a občanskej zákoník, dáš za to tak 150 a tim jí mávej před ksichtem, když bude mít kecy.
já to se sousedama mám dobrý, prej se jim při tom líp pracuje na zahradě a když už jednou za rok přetáhnem do noci, ve 22 to utnem. do tý doby ti nikdo nic nemůže.

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

Taky si myslím že by nic nezmohla. Je to spíš o tom že se pak ještě člověk cítí blbě když hraje víc, protože někoho obtěžuje. Přitom ostatním sousedům to nevadí a přejí mi to. Člověk asi nesmí brát přehnané ohledy...
Naposledy upravil(a) Pacho dne 09 zář 2007 13:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

tak tak,je to blbost, je fakt škoda, že lidi jsou málo informovaní, ale na 100% by u soudu neuspěla, pač kdyby si pozvala ty chlápky co měří hladinu zvuku a popřípadě vibrace, v jejím domě by nezjistili zhola nic, pokud nějakej zvuk leze ven a hrál si po 22. hodině, mohla by to uhrát max. na rušení nočního klidu.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Presne tak..posli ji nekam :!: Koubas ma pravdu

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

No doteď jsem ten příkaz dodržoval takže málokdy jsem přetáhnul tu šestou hodinu...To má do 22:00 docela daleko...Škoda toho času.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Vidis, ted si informovany..zakon neporusujes..takze sup do hrani :twisted:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Pacho: Mám podobnou sousedku, taky v rodinnym domě, měl jsem bicí v garáži. Stejně jako u tebe, sousedce to vadilo, ačkoliv ostatním to buď nevadilo, nebo to byli schopni tolerovat. Nakonec mi vypudila, ale stejně jsem se už kvůli bicím musel z poměrně vlhký garáže přestěhovat. Každopádně to, co popisuješ, už je extrém. Zdá se, že sousedka nemá co dělat a musí se zabavit tim, že otravuje ostatní. Na nějaký dohody s ní se s chutí vykašli, nemůže dělat nic.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...ja by som sa bal akurat nastahovania tych ciganov, ale to by asi poskodila aj sebe pocitam...pac ty mozno prestanes hrat, ona by chcela s5, akuratze by im uz bola povinna zohnat nahradne byvanie, coz sa jej takmer urcite nepodari...takze hraj, kolko ti len srcde raci...
...myslim, ze ked dakto cele poobedie v sobotu vonku reze na cinkulari drevo, robi podstatne vacsi bordel, jako ked ty hras v zatlmenej pivnici...

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

Jasně, taky to nechápu. Argumentovala prý tím, že je major ve věznici a po práci musí mít klid. Zřejmě jí to trochu leze na mozek, ne že bych se divil...

To Bambus: Přistěhovali se asi před dvěma lety z města, tvrdí že jim na tom nesejde a klidně se odstěhují a za trest vyberou ty nejhorší lidi které tam nastěhují, konkrétně tedy řekla cikány

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Pacho píše:Jasně, taky to nechápu. Argumentovala prý tím, že je major ve věznici a po práci musí mít klid. Zřejmě jí to trochu leze na mozek, ne že bych se divil...

To Bambus: Přistěhovali se asi před dvěma lety z města, tvrdí že jim na tom nesejde a klidně se odstěhují a za trest vyberou ty nejhorší lidi které tam nastěhují, konkrétně tedy řekla cikány
Myslim, že leckterýho cikána bych bral za souseda radši, než takovouhle fofrbábu. Vůbec se s ní nebav, a věnuj jí sadu špuntů do uší. Nebo jí navrhni, jestli si nechce koupit basovku, a můžete jamovat. Bachařka jedna usmolená... :evil:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Ty jo Davide to ses mi nepochlubil, jakou to máš na Štítině čůzu za sosedku. Já to chápu, nikdy necvičím po 19.00, jen teď v Praze. Musíme sousedy pochopit, ale i oni nás. Nehraných birchů by byla škoda....
Navíc když budeš na VŠ, tak bych si možná zajistil kapelu a zkušebnu v Ostravě, takže bys tu kachnu dráždil třeba jen o tom víkendu...

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Úplně natvrdo ji pošli do prdele, a klidně ji sděl, že je to naprostá píča, a ať si klidně stěžuje na lampárně, nebo v tom vězení, kde je zaměstnaná. Ve svém domě si můžeš dělat co chceš - nesmíš s tím jen narušit klid sousedů - a opakování bubenických frází k takovému narušení klidu nepatří. A ani o hluku se nedá mluvit - to by totiž museli naměřit hodnoty překračující hygienické normy - a to snadno přemázne hluk z ulice i po 22 hod. Podobný problém jsem řešil i já - pronajímal jsem starší chalupu jako zkušebnu a sousedi prskali. A taky si stěžovali. Ovšem jen do té doby, než jsem nechal změřit hladinu hluku a následně pak na ně podal stížnost pro omezování osobní svobody, a šikanu (čím větší píčovinu si vymyslíš, tím víc se s tím úřady budou zabývat ....) - a měl jsem klid.

S úsměvem na tváři bych klidně tý sousedce řekl, ať tam klidně ty cigány nechá nastěhovat - musela by totiž být naprosto blbá, kdyby se kvůli tomu stěhovala ona. A ještě bych si na toto její jednání stěžoval ...

Takže být tebou tak tu babu naprosto ignoruji a cvičím, jak se dá a jak se to hodí tobě.

Mimochodem - podobný takový problém jsem měl s jednou sousedkou na privítě v době mých studií. Té vadilo, že si pouštíme moderní hudbu, a taky si stěžovala, kde mohla. Takže jsem jeden pátek strčil kazetu na které bylo Ummagumma od Pink Floydů, vytočil jsem trochu více volume, zapnul autorepeat a odjel na víkend domů. S tou sousedkou jsem se pak setkal za 14 dní, kdy ji pustili z psychiatrie, abych ji přátelsky sdělil, že když bude buzerovat, pustím ji to znovu. A byl klid a pokoj .....

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Koukam, že sousedka má víc problémů sama se sebou než s tebou. Tohle jsou takový ty typický usmolený maloměšťáci (ať už jsou odkudkoliv), fakt bys mohl skoro podat stížnost na ní, že ti vyhrožuje.

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

To R-Stick: Skvělý výběr desky :D

Jo jasně, rozhodl jsem se normálně začít hrát a uvidíme co z toho vzejde. O tom že by nic nenaměřili není pochyb...

Myslím že se u ní projevuje určitá deformace z práce, měli byste vidět jak komanduje svého manžela, který pobíhá s konvičkou po zahradě a plní její příkazy, zatímco ona sedí na balkóně a pokojně pokuřuje :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Treba tam fakt nastehuje cikany a okoli si odpocine :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Pacho píše:To R-Stick: Skvělý výběr desky :D

Jo jasně, rozhodl jsem se normálně začít hrát a uvidíme co z toho vzejde. O tom že by nic nenaměřili není pochyb...

Myslím že se u ní projevuje určitá deformace z práce, měli byste vidět jak komanduje svého manžela, který pobíhá s konvičkou po zahradě a plní její příkazy, zatímco ona sedí na balkóně a pokojně pokuřuje :D
"Osobu takto zlotřilou a duševně křivou radno je na delší období do temné místnosti o chlebu a vodě uzavříti, občasným tělesným trestem či ledovou vodou počastovati, a nejedním hrubým slovem její hrdost lámati." (tolik citát z knihy - Jak vychovat ženu....) :D

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

U nas taky sousedi ze zacatku delali buchvijak zle a ted to nejak vychladlo. Ale tak precijen urcite veci jako tohle, tak to uz je prehnane. Zkus pomalu pridavat az se dostanes na pozadovany cas. Zajimave je, ze u nas si stezovali na nase hrani lidi, kteri bydli hned vedle silnice.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

na mě teď právě cikáni zavolali policajty a já sem byl zamčenej ve zkušebně se zatemněnýma oknama, tak se na mě chudáci nemohli dostat(v uších sem měl špunty :mrgreen: )

Joska
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 05 srp 2007 13:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joska »

Já to měl ještě horší..Měl jsem bicí v takový místnosti, utlumený jak jen to šlo a stěžovala si sousedka, která bydlí dobrejch 60m od zkušebny..a co je na to to nejzajímavější, sousedka byla z Prahe a jezdila sem, na vesnici pouze na víkend...Pořád prudila vyhrožovala všim možnym a já jí jen stíral...sice mi bylo 16, ale byl jsme snad chytřejší jak vona sama :D Teď mám kapelu a naštěstí máme zkušebnu ve městě...

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Pacho - R-Stick a spol. ti radí dobře. Srát na ní! To tak, aby jsi kvůli naky bábě nenacvičil co potřebuješ...

Ixi
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 11 dub 2006 17:13
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Ixi »

Taky bydlim v baráku na vesnici, bicí mam v pokoji a někdy hrávam s otevřeným oknem, je to slyšet dost daleko a hlavně sme hned u hráze kde věčně vysedávaj rybáři, ale zatim si nikdo nestěžoval. Na sousedku nehleď, ústní dohodu klidně nedodržuj, vzlášť když to máš v zatlumenym sklepě... Vůbec bych se nebálá, myslím že ti nic nehrozí...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já to mám, věru, horší. Totiž...půl metru vedle bicích (tedy vlevo od nich) spí bratr. Na stranu druhou jediní svědci mého cvičení jsou mu rodiče a ti proti osobě sobě blízké (mně) třeba svědčit nebudou.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Tak moji sousedi jsou v pohodě. Tuhle když jsem si dal asi dvoudenní pauzu kvůli naraženejm prstům se mě sousedka ptala jakto že už nehraju..že prej hraju tak krásně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

OK dodali jste mi kuráž :) Pustím se do toho průběžně, uvidíme co z ní vyleze. Taky je pravda že jsem já s touto osobou nikdy neprohodil jediné slovo (nemám tak krásné sousedské vztahy jako Lothias a nebo hraju hnusně :D ), nicméně vražedných pohledů jsem si užil až až.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“