Sféra (ne)chcípá?

Otázky a nejasnosti uživatelů, případně návrhy, podněty, nadávky a pochvaly, informace od správců a administrátorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Přátelé, mám ten pocit jen já, nebo i vy registrujete, že provoz na sféře (myslím tím počet nových příspěvků) pomalu ale jistě chcípá na úbytě? Dřív člověk kliknul na nové příspěvky a hned měl co číst, nad čím se pobavit, nebo přispět kravskou radou, ale teď je to opravdu bída.

Čím to je? Už jsme si všechno řekli? Nebo máme všichni rodinu a děti, a nemáme čas cintat si pentli na netu? Už nehrajeme? A co Jan Tleskač? Vyndal ježka z bubnu?
Naposledy upravil(a) gu-staff dne 05 úno 2014 12:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Sféra chcípá?

Příspěvek od Brady666 »

..."všichni už jsou v Mexiku"... (na facebooku)...

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra chcípá?

Příspěvek od dadoch »

Bohužel. Přesto sem chodim pořád rád. To zdomácnělý, rodinný - přesto anonymní - prostředí je fajn.

Jeden příspěvek tady má hodnotu padesáti fejsbukovejch. Teď jsem ze zvědavosti kouknul na "Bubenická asociace CZ" a ... ne, díky, zůstanu zde. Sedum let se jen tak nevopouští:)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra chcípá?

Příspěvek od R - stick »

Ano, je to skutečně tak, že frekvence příspěvků na Sféře klesá - ovšem ne návštěvnost. Je to hodně dané existencí facebooku - tam se totiž přelil prvotní zájem. Ale s tímto problémem zápasí všechna diskusní fóra, nejen Sféra Hodně jich také zaniká. To ale Sféře nehrozí - ta není postavena na nějakých marketingových základech, ale na svobodném přístupu k informacím. A jako informační databanka má svou hodnotu - a ta postupem času jen nabývá. Mimochodem pokud budu brát frekvenci přístupů na Sféru, tak ta nějakým rapidním způsobem neklesla.

Sféra bude fungovat dále - v průběhu posledních třech let se mi podařilo redukovat náklady na její provoz tak rapidním způsobem, (pomohl tomu hlavně strmý cenový pád hostingových služeb) že ho bez problému utáhnu sám. Momentálně provozuji Sféru na virtuálním serveru (u Wedosu) a náklady na provoz se pohybují někde kolem 1500 Kč/ročně (když si 4 sféráci objednají paličky, tak je to doma .... :D :D :D )

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Tak fajn, jsem rád, že sem alespoň koukáte, když už si psaní schováváte na ten fejsbuk. Osobně jsem raději diskutérem na forech, která mne zajímají (bicí, kolo, Peugeot, filmy), než abych musel každej den číst nevyžádaný příspěvky o tom, jakou měl kdo ráno stolici, a kde se zrovna opaluje, když já čumim ve špinavý a zmrzlý Praze. Jediný co se mi na FB líbilo, bylo že mi občas přistálo na zdi nějaký video s kapelou, o který jsem do tý doby nevěděl. Ale ani to nevyvážilo to znechucení z příspěvků narcistních lidí, kteří se fotěj mobilem každých 5 minut v cool hadrech a s našpulenym xichtem - prostě "momentky", nebo maj tendenci se několikrát denně vytahovat s nějakou úplnou kravinou (přičemž to podaj tak, že se nechtěj vytahovat, ale....). :mrgreen:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Bobroněnko »

No, já se tady taky minimálně jednou denně podívám, sféra je sféra. A co se facebooku týká, tak od doby, kdy se v nejmenované skupině rozmohlo to, že každej dává na zeď fotku svojich "miláčků" a přestalo se řešit něco užitečnýho, tak jsem taky zrušil sledování.

Btw, gustaffe, Peugeot, jo? Taky tak :D

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Medák »

Pravda, že těch příspěvků sem moc nepřibývá. Ale bude to asi i tím, že je většina věcí už probraná horem dolem. I když moc často nepřispívám, dívám se sem docela často a i třeba do "archívu". Na Bubenické asociaci jsem čerstvě taky, ale to je spíš taková "kecárna" a předvádění, co kdo má. Pro informace chodím sem :)

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od onehalph »

Nezapominejte, ze jsou taky "oldskuleri" jako ja, co FB nemaji (v podstate spis odmitaji) :-) Kazdopadne je fakt, ze jsou dny, kdy tady neni zadny novy prispevek - coz v minulosti nebyvalo. Ale neva - jak pravi klasik: "nemusi prset, staci kdyz kape" :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Bobroněnko píše: Btw, gustaffe, Peugeot, jo? Taky tak :D
No jo no, 6 let jsem chodil na Focus forum, teď jsme koupili frantíka, tak musim pro informace tam :wink:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

onehalph píše:Nezapominejte, ze jsou taky "oldskuleri" jako ja, co FB nemaji (v podstate spis odmitaji) :-)
Jsem rád, že nejsem sám. I když musím uznat, že přes FB jsem se kdysi seznámil se svou nynější ženou. A pak jsem ho hned zrušil.

(aby se nechtěly seznamovat i další) :twisted:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Sheafraidh »

Sleduju to tu pravidelne uz docela dele, ale je pravda, ze kdyz cast provozu "prebral" FB, tak se podle me alespon trochu odfiltrovaly prave nejake veci a ted, kdyz tu je nejaky prispevek je vetsinou zajimavy.

Jinak FB mam spis z duvodu vlastni propagace, protoze tam ty lidi opravdu jsou a opravdu to nejak sleduji (coz me porad udivuje, protoze pro me jsou to z vetsi casti mraky nepodstatnych informaci) :-)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Žilkoslav »

Přesně, na sféru koukám denně od tý doby, co jsem se zaregistroval. Taky sleduju, že to teď upadá a na facebooku se to rozjíždí, tam ale není přehled v příspěvcích a lidi tam spíš řeší voloviny víc než tady.

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od punkiesak »

Na facebooku jsem mnohdy narozdíl od sféry nenarazil na věci, který mě zajímaly, konkrétně DIY sekce, která mě dycky bavila.

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od DavyGrolton »

fakebuk? To je ňáké drevo na výrobu paličiek, či...?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od R - stick »

DavyGrolton píše:fakebuk? To je ňáké drevo na výrobu paličiek, či...?
..... ale hodně nekvalitní materiál ..... :D :D

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od graceman »

Btw, gustaffe, Peugeot, jo? Taky tak :D[/quote]
No jo no, 6 let jsem chodil na Focus forum, teď jsme koupili frantíka, tak musim pro informace tam :wink:[/quote]

Bubenická asociace mě v tomhle směru vážně sere, poněvadž né každej (třeba já) má potřebu se chlubit se svojí novou super soupravou apod. :-). Ať si tomu říkají třeba inspirace - já inspiraci v postavení soupravy teda hledat nepotřebuju. Každej si to přece musí sestavit a nastavit, jak vyhovuje jemu a ne podle ostatních. A z toho plyne, že je to čisté chlubení a ne inspirace, jelikož těch fotek souprav je tam denně opravdu až moc :-)
PS: co se týká frantíků, tak v civilu jsem prodejcem těchto vozítek, tak pokud bude někdo potřebovat informace přes kamaráda bubeníka, tak se nebojte :-D. Bubeníci si přece vždycky budou a musej pomáhat :-)

Odpovědět

Zpět na „Fórum o fóru, důležité informace a vzkazy presidenta.“