Reorganizace témat

Otázky a nejasnosti uživatelů, případně návrhy, podněty, nadávky a pochvaly, informace od správců a administrátorů
Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Reorganizace témat

Příspěvek od Trade »

Dneska jsem trochu promazával a přesunoval thready, aby umístění dávalo víc smysl (thready o hraní na šlapku/dvojšlapku z prostě o bubnování do příslušného tématu a podobně). Když jsem tak činil, došlo mi, že leckterý témata jsou dost nesmyslný. Jakej je například rozdíl mezi "prostě ze života" a "prostě o všem ostatním"? Potom jsem nikdy nechápal "bubeníci se ptají". A evidentně nejsem sám, je tam naprostá všehochuť threadů, člověk se v tom nevyzná. Naproti tomu jasně definovaný témata, například Dřevo, jsou uplně v pohodě, nebylo tam třeba nic mazat, všechno tam je k tématu. Proto si myslim, že by se mohla témata přeorganizovat a to tak, že by bylo méně "prostě o..." a víc konkrétních témat. Samozřejmě, nejde to u všeho, ale do obecných by měly patřit jen ojedinělý věci, co se jinam napasovat nedají.
Naopak třeba chybí téma, který by se týkalo not a dotazy na různý učebnice a noty jsou rozházený všude možně. Taky by bylo asi fajn (jak podotknul baskeez) jako stick hodit do každýho tématu "návod k použití", tedy něco ve smyslu (příklad): "Tohle je sekce bubeníci. Nepište sem nic, co se netýká konkrétních bubeníků, tj. žádné dotazy na bicí Stagg a podobně. Nejlépe nadepište thread jménem bubeníka (pokud to je možné). Všechny duplicitní thready budou smazány, než založíte thread, podívejte se, co už tu je!

Mno a poslední věc: Nějakej obecnej kodex sféry (taková ta základní etika jako nejdřív čti a pak se ptej atd.) by se mohl objevit už při registraci na fóru, něco ve stylu "souhlasím s výše uvedenými podmínkami"...je fakt, že to asi moc lidí číst nebude, ale když to bude stručný, tak se jich snad pár najde a bude to tak i dělat.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Trade »

Hmm, mohli byste se třeba taky vyjádřit? (aneb šup nahoru)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Martin »

určitě by to bylo dobrý, pač je v tom fakt bordel a některý témata jsou opravdu né jen 2x. Třeba jeden uživatel v sekci činely udělal stejný téma, jako má o pár řádku níž i s totožnou otázkou, to už mi příjde fakt síla.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Trade »

Martin: Ok, to je fajn, že souhlasíš, ale byl byla by fajn nějaká zpětná vazba, nějakej konkrétní návrh.

Nevim, kdo to zařídil, předpokládám, že R-stick, ale naprosto mi vyhovuje to upozornění u inzerce, obdobný by mohly bejt všude.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od R - stick »

Jo - inzerci jsem nastavoval Tak jak to tam je by to mohlo být klidně všude. Spíš bYch ale potřeboval vaše návrhy, co by v těch pravidlech mělo být.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od fankju »

DUMP navrhoval při každým přihlášení předložit uživateli kratší IQtest. Bylo by tu čistěji...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Benbuben »

Jakože kdo má víc jak sedmdesát, je muzikant - záškodník...?

Zdá se mi na první pohled, že je to už docela vpoho, možná bych "bubeníci a vztahy" přesunul do "prostě o všem ostatním". :)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od R - stick »

Benbuben píše:Jakože kdo má víc jak sedmdesát, je muzikant - záškodník...?

Zdá se mi na první pohled, že je to už docela vpoho, možná bych "bubeníci a vztahy" přesunul do "prostě o všem ostatním". :)
Možné by byly tři varianty:
1.) přesunout a sloučit
2.) nastavit tak, že by se to zobrazilo ve fóru Prostě o všem ostatním jako subfórum (toto nastavení mohu provést pouze já)
3.) nechat jak je

Vyjádřete se.

Dále by možná nebylo od věci v každém bloku setřídit fóra podle počtu příspěvků (od nejvyššího k nejnižšímu)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Reorganizace rozvržení Sféry II

Příspěvek od mates »

jinak co se tyce subfora, neni to spane
Mne by se libilo kdyz by bylo
Hlavni stranka s hlavnimi tematy
v kazdem hlevnim tematu podrobnejsi subforum
a tam prizpevky.

Ale to by si vyzadalo reorganizaci cele sfery, a myslim ze by to bylo hrozne pracne
v takto zabehnutym stavu.

Urcite se mi to nelibo jak si vytvoril to subforum ted, ze pod nim jsou klasicke prizpevky z kafilerky
to myslim ze by delalo gulas.

Treba by se mi libilo
na hlavni strance bubny
A v subforu by bylo (Tama, Pearl, Sonor, Ludwig atd)

A pak temata v subforu klasicky vytvorena uzivatel uz primo na typ jako Force 1007, Starclasic

Jenze porad by to chtelo zkvalitni pristup psani.
Pokud by nekdo do znacky Sonor napsal : Rozmyslim se mezi koupi Sonor a Tama
tak aby tam psali jen k sonoru. Pokud bychtel poradit v oblasti Tamy, mel by najit na foru znacku Tama
a tam napsat: "Zdar Honziku, v tematu sonor se rozhodujes mezi sonorem a tamou, ja jsem pro tamu protoze blablabla ...."

Jelikoz mi de na nervy, kdyz dane tama obsahuje 5 prizpevku k veci a pak se to jinyma priznivcema strhne nekam jinam a 10 stranek ctete uz o jinych znackach.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: test

Příspěvek od Rift »

Nebo by se mohl starý obsah zakonzervovat a udělat nové-přehlednější rozvržení témat. Současné rozvržení se mi zdá zbytečně překombinované a složité. Do nově vytvořených témat by se mohli nějaké staré hodnotné diskuze převést.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Adrub »

Já jsem pro začátek pro to, co navrhuje Trade. Určitě to zlpší přehlednost a všechno kolem toho.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od R - stick »

Poslední dva příspěvky jsem vytáhl z kafilerky a spojil s tématem, které otevřel Trade.

Co se týče technické stránky navrhované reorganizace: Není zde problém jakékoliv fórum přesunout kamkoliv, sloučit, rozdělit, udělat z něj subfórum - zkrátka jakákoliv operace. Důležité ale je, aby se většina shodla na optimálním rozvržení fóra. Až by to bylo hotové, tak se tají celá témata jednoduše přestěhovat, tak, aby tzo každému vyhovovalo. Ev se dají umístit do archivu, který opět mohu rozčlenit na subfóra.


Co se týče návrhů od Tradeho na začátku threadu: - postupně na nich zapracuji a nová fórna založím. Co se týče registračních podmínek, ty plánuji upravit taky. Jinak při úpravách v podstatě také pojedu podle návrhů Bibriho v tématu "Pikle"

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od fankju »

Matesův návrh je trošku utopickej, zbytečně složitej a svazující. Já bych byl pro, aby se víc dbalo na správný umístění (A POJMENOVÁNÍ) témat. Nováčky nepoučený z "návodu k použití" zpranýřovat a pokud možno témata striktně přesouvat a přejmenovávat. I když by to kladlo dost velký nároky na správce. Taky bych byl pro čas od času promazat Vtipy. Ti, kdo sem chodí pravidelně, je znaj a ti, kdo na fórum zavítaj čas od času, sem zřejmě nechodí číst anekdoty. Tak k čemu je skladovat. Co Sféru na dalších sedum dní zavřít a dát si sanitární týden?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Benbuben »

S tim dělením na podfóra bych to taky rači moc nepřeháněl, aby pak člověk nemusel klikat pětkrát, než se dostane do fóra, kam chce. Podle mě je současnej systém docela vpoho, jen udělat pár kosmetickejch úprav. Třeba v sekci Ostatní by mohly být fakt jen věci, co s bubnováním takřka nesouvisí, takže témata jako Zvukařina, Odhlučnění zkušebny bych klidně přesunul do K bubnům. Prostě ze života bych zrušil a příspěvky z tama přesunul do Prostě o všem ostatním...příspěvky tam jsou takřka stejnýho kalibru, tak nač to uchovávat ve dvou rozdílnejch těch. Stejně tak tam šoupnout ty bubeníky a vztahy (a žádný podfóra, dyk je to na jedno brďo). A možná bych z toho odendal to "prostě", protože prostě ty parazitní slova jsou hele, víš co, pak jako všude. :mrgreen:

Jinak mě zatim moc nic nenapadá, tak jestli někdo máte nějaký připomínky, tak se vyjádřete, dřív než bude pozdě... :roll:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Trade »

Souhlas - ty podfóra mi přijdou zbytečný, ostatně nevidim v nich žádnou výhodu. prostě o všem ostatním a prostě ze života mi taky přišlo stejný - jsem pro sloučení.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od sasa »

yes to je rozumné, boys!!! čili podfóra ne!!! jde o to zachvoat co nejjednodušší stromovou strukturu, nechceme z toho udělat hikorový keř!!! naopak to co říká ben je velmi správné - sloučit témata a některé smazat. slibuju že až budu mít chvilku určitě něco promažu, leč v současnosti nepovažuju za proveditelné - co nějací další-noví správci? co na to ostatní správci? - můžeme přesunout do infla-kognito uzavřených domluv.
fakjů-člověče, ty máš občas názory - to s tím IQ testem - to už smrdí nadřazenou rasou :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od R - stick »

Tak jsem udělal škatule hejbejte se (v míře větší než malé ...) Současný stav vidíte (kdyby bylo nejhůř, dá se to všechno vrátit na svá místa) Ještě bych zrušil fórum Ankety - příspěvky z něj bych přestěhoval do fór kam patří a pak bych to smázl - ale podle vašeho názoru. Pokud máte nějaké další návrhy nebo nápady, tak sem s nimi.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Martin »

Asi by bylo fakt dobrý ten ''návod na použití'' do každýho fóra, pač někteří uživatelé zbytečně zakládají nové témata, když by se jejich otázky daly dát do nějakýho staršího.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od fankju »

sasa píše:fakjů-člověče, ty máš občas názory - to s tím IQ testem - to už smrdí nadřazenou rasou :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Tak to bacha! :) To všechno DUMP! :) :)
Zrušil bych "Spotřební materiál...". Samý s****y.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Botisko »

No já bych ty ankety nechal..je to podle mě OK, když jsou všechny na jedné kupě :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Sam Jr. »

celkově na mě působí velmi zmateně rozdělení témat v kategoriích "bubnování" a "srazy, worshopy, výuka". je to od sebe hodně daleko a vlastně všechno může s přivřením oka skončit v balíku "Cvičenie" (jsem pro přejmenování ma české Cvičení) tj. dotazy na videa, školy i učitele. - navrhuji sloučení :!:
- zmatek je při volbě, zda patří příspěvek do "videa/videoškoly" nebo "praktických ukázek" nebo do "noty a učebnice". - což přejmenovat na "VIDEO UKÁZKY" a "AUDIO UKÁZKY" a nechat "školy a učebnice"???

- téma "knihovna" vůbec nefunguje, tak jak má a jsem pro zrušení a rozdělení příspěvků do jiných témat.
- určitě bych sloučil balíky "Učitelé" a "Výuka" - je to vlastně jedno a totéž
- téma nezbytné potřeby bubeníků je taky o ničem :)


dobrovolně si najdu čas to během jednoho dne roztřídit 8)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od mates »

Podfora by byla znacne good, krasna stromova struktura.
Hlavni sekce rozdelena krasne do presne definovanych podsekci. Ono to ma neco do sebe
a rozhodne by to nebylo neprehledne ba naopak - si myslim.

Treba hlavni HW rozdelen do sekci - stolicky, snare stojany, HH, atd.
Chci si precist neco o hajtkach nebo vlozit na ni dotaz, vlezu primo mezi HH a tam si zalozim tema.
Pak kdyz schanim HH nemusim prolejzat cely HW a hrabat se v tematech a takhle bych vlezl
primo mezi hajtry a tam bych cetl temata a prizpevky tykajici se jenom hajter.

Jenzne v takto usporadanem foru, to chce velkou kazen pri kladeni dotazu atd.
Coz uz se i jak je to ted ukazuje jako nemozne, pac ... no dyt vime jak to tu chodi.

Takze ve vysledku uznavam ze pro nase forum je to UTOPIE - ale skoda, dokazu si to pomerne dobre predstavit.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Benbuben »

Jo, Same! :) Akorát "Video a audio ukázky" bych možná nechal dohromady jako jedno téma?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Sam Jr. »

no to už je vlastě jedno :) ale jde o to aby se tam končili jen nezařaditelné věci které nemají přímou souvislost s technikou hry nebo se nejdná o oficiální výukový materiál. tj. ukázky z vlastní produkce, klípky z youtube, různý mp3 ...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reorganizace témat

Příspěvek od Trade »

Mates: Hmm, na tom něco je...zase když budou názvy témat naprosto jasně daný, tak myslim, že se i největší blbeček trefí to správnýho podfóra...ale nevim no, možná bychom o tom mohli hlasovat...nebo to zkusit rovnou jak se to osvědčí...
Sam: Jo, taky jsem nikdy nechápal, proč je to vlastně cvičenie, když zbytek témat je česky.

Odpovědět

Zpět na „Fórum o fóru, důležité informace a vzkazy presidenta.“