Bolest v zápěstí?!..

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od octoban »

octoban píše:Mam levé rameno pět let po operaci, bubnuju, poměrně pravidelně cvičim a nějak mě to neomezuje. Je faktem, že při delší době hraní mě druhej den bolí levá ruka poměrně hodně. Je to taky většinou po koncertu. Tam to člověk víc řeže než ve zkušebně. Ale jinak poho.
Co hodně používám při rozehrání tak jsou prstovky do ruky (šestnáctiny a osminy dohromady) a potom prstovky do nohy (tam zas cvičim skluz jak na pravou tak na levou nohu) no a potom "prstovky" na dvojpedál. Hodně to pomáhá rozehrávám se tím tak půl hoďky někdy i více. Pak se hraje líp.
Ślachy jsou v pohodě taky, ale fakt je, že po delším hraní mě brní ruce od zápěstí nahoru k lokti. Tak tomu dám chvíli pokoj a je klid. Pokud mě to trápí hodně tak si vemu lehčí paličky.
Ještě dobrý je použít na zápěstí nějaký pevný stahovadlo na zápěstí. Něco jako používaj tenisti. To taky pomáhá.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Bolest !

Příspěvek od g.m.kenny »

Taky bych si nerad dodělal ruce, obzvlášť když ještě nemám ani na to být aspoň trochu dobrým bubeníkem.

Stalo se mi to poprvé, trochu jsem to přehnal s cvičením. Snažím se naučit double stroke na tradičním gripu apod. A bolí mě ruce jako od kloubú směrem k lokti.
Taková pálivá a docela nepříjemná bolest. Začalo to levou. A když jsem proto polevil na levé a dal na pravou tak i na pravý to samé.

Není to tak hrozné, už se mi to asi nestalo poprvé. Na cvičným pedu jedu denně minimálně 2 hodiny.

Spíš se chci hlavně zeptat, jestli je dobré při prvních obtížích raději na chvíly zvolnit, nebo na jak dlouho dát pauzu ???

A jako řidiči co pořád jede rukama na tom mixeru zvaném volant mi to v práci docela vadilo. A zrovna sem jel dnes kravskym starým náklaďákem co má volant jak mlýnský kolo a ještě bez posilovače.

A mám pocit, že jakákoli další zátěž těm rukám jen přihorší. No dám si chvíly pauzu. Protože to cítím i když píšu na klávesnici. Ale hraní je pro mě droga, nechci zas moc dlouho abstinovat :roll:

A vůbec těch negativních příznaků mám asi víc, prsty šlachy. Achjo sem si myslel, že si na to ruce za čas zvyknou. Jako když třeba sportujete, posilujete. Cvičím už dva roky pilně. Jak dlouho teda než si zvyknou i na pořádnej "záhul" _?

Sdělte mi třeba svoje zkušenosti jak to bylo u Vás? :?:

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od Šupi »

Já jsem se trošku bál karpálního tunelu - protože bubeníci a ajťáci jsou na to prej hodně náchylný a občas taky ruku cejtim. Někdo na to radil PowerBall - pořídil jsem si ho a denně si s nim trošku pokroutim - od té doby co cvičim s PowerBallem mě ruka nikdy nebolela, ale těžko říct jestli je to tim. Každopádně i na stránkách jsou nějaký rady http://www.ball.cz/powerball-rehabilitace-a-prevence .

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od Bezmozek »

Taky mám zápěstí občas nadranc a dovolil bych si doporučit koňskou mast.
Maj to snad v každý lékárně a účinky skoro zázračný :wink:

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od g.m.kenny »

Díky všem za rady, už sem odhalil, že chyba byla především ve špatném držení, pozici apod. Opravil jsem se před zrcadlem a je to lepší. Ale jinak asi není nad to i přesto brát vitamíny nebo něco na klouby, občas se něčím namazat. Já měl vždycky dobrou zkušenost s Fixem, taková super mast.

A Powerball jsem zkoušel, je hustej, ale nevyhovuje mi. Rači si zajdu do posilovny.

jiri733
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2012 12:34

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od jiri733 »

Ahoj, jsem tady novej a nechtěl jsem hned zakládat nové téma tak jenom odkaz na zajímavý článek o tom, že bubeníci maj po hře vyšší práh bolesti. Článek je v anglǐtině.
http://www.psmag.com/blogs/news-blog/dr ... ins-49578/

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od Bobroněnko »

Hele, ale to je dost zajímavý :) Sice když se začne psycholog vyjadřovat k endorfinům, stojí to dycky za to a taky bych si dovolil pochybovat o efektu muziky na "workplace", kdyz ocividne mira soustredeni na ni neni takova, jako pri hrani, no ale je to rozhodne zajimava vec :)

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: Bolest v zápěstí?!..

Příspěvek od ThunderStorm »

Uff, dalo mi to zabrat, ale přečetl jsem thread. Musím říct, že nevím o čem píšete. Je mi 25, trénuju s občasnýma vyjímkama 1-3h denně extreme metal(220-270bpm) a nemám problém. Každé ráno běhám 7km, dělám kung fu, jogu a točím často powerball, hlavně když jdu ke zkušebně, což mi trvá tak 20 min, tak točím v kuse powerball a střídám si ruce. To je super pre-workout, sednu za bicí a můžu valit z místa 240 bpm blastbeat. Prostě kdo sere na rozehřátí a strečink, tak na to doplatí. :lol:

Jediná věc, co se mi stala, že jsem si dal extra těžký workout, 7 dní v kuse 3h denně. To mě bolely šlachy po obou rukách komplet všude, ne jen to zápěstí. Záda trochu taky, znamení toho, že by se nic nemělo přehánět. Dal jsem si týden pauzu od hraní a bylo to v pohodě. Zkrátka výdrž a rychlost v poměru k solidní síle úderů je běh na dlouhou trať. :wink: Na bicí hraju už 6. rok a furt si myslím, že jsem sotva začal a nic neumím. Už dlouho chci udělat nějaké video nebo sepsat pár dobrých tipů a cviků na rozcvičku k bicím, ale nějak prokrastinuju. :!:

Spíš než ruce mě zlobí uši :? bez špuntů nemůžu hrát ani chvíli a i se špuntama to je takové, že mě to prostě dost narušuje(hlavně když blástím déle jak 1,5h pak je to už magořina). Asi budu dávat špunty a ještě sluchátka.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“