Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
ceneci
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2008 17:56
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od ceneci »

Zdravím.

Již delší dobu hraji na bicí s kapelou, která je zvyklá zkoušet bez nazvučení (dvě kytary, kontrabas, djembe, flétna). Prostě kde se dá. Buď u někoho doma, v hospodě, venku... :D Na takovéto zkoušky si nosím jen virbl, u kterého hraju především na hrany, a činel, který spíš jen tak "lechtám". Někdy třeba jen paličky, s kterými ťukám do něčeho, co je zrovna po ruce :) Jistě uznáte, že takovýto systém není pro vývoj bubeníka zrovna tím pravým ořechovým. Improvizace na koncertech už mám totiž plné zuby :D

Jeden kamarád mi povídal, že existují takzvané "bicí v kufru" :) Slyšel o tom někdo z vás? :)

Zkrátka... rád bych si vytvořil nějaký menší akustický set, který by byl jednoduchý na přepravu a na zkouškách by nepřeřvával ostatní nástroje. Uvítám veškeré rady, tipy na výrobu a podobně :)

Díky moc.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od Žilkoslav »

Pár sad menších rozměrů existuje. Například Pearl Rhytm Traveler, Sonor Jungle Set, Yamaha Hip Gig, Sedlan Power Gig a další. Ale výrobci se i tak můžou přetrhnout, aby vyrobili buben co nejhlasitější. Dají se pak využít různá tlumítka a tlumící obruče, které zajistí menší hlučnost soupravy, můžeš hrát špejlema nebo třeba metličkama a nebo pořídit bicí elektronické. A pokud nechceš investovat do malé holící soupravy, dá se přizpůsobit i souprava klasických rozměrů a přizpůsobit ji tvým potřebám. S využitím šikovného nástavce přestavíš 16" kotel na malý kopáček a pomocí multiclampů nebo kombinovaných stojanů zjednodušíš rozmístění a zavěšení činelů. Yamaha Hip Gig je, myslím si, ideálním příkladem takovéto minimalistické soupravy. :wink: Obrázek

ceneci
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2008 17:56
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od ceneci »

Díky za odpověd, ale i tak bych potřeboval něco víc skladného. Prostě nějaký androš :D

Bořejk
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2007 19:18
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od Bořejk »

Nazdar, má docela jednoduchou variantu, vejdeš se tak do 1500 Kč:-) (na akce jaký popisuješ by to mohlo stačit:-)
Vezmi nějakej střední kufr, vyrob k němu podstavec na kterej půjde přidělat šlapka. Ten kufr pak dáš na ten podstavec a použiješ ho jako kopák. Virbl si pořiď cca 10ku amati od nějakýho zasloužilýho dechovkáře, stojan nepotřebuješ, virbl dáš na ten kufr (můžeš tam udělat nějaký zarážky aby neujížděl). Stojan na hajtku vyrobíš třeba z Merkuru (taková ta mechanická stavebnice 90.let), činely pořídíš za pakatel, 10 hajtku, 10 splasch, to stačí, v podstatě je celkem jedno jaký. Do toho kufru jde napíchat několik tyčí, sloužících jako stojan na činel. No a to nejlepší na tom je, že když to všechno dobře uděláš, tak se to může vejít do toho kufru.
Teď tady nevařím z vody, s podobnou sestavou už jsem odjel vodu, můžeš to vzít na kteroukoliv chatu apod. Kdyby sis to nedokázal představit, tak až dojedu domů, tak ti to klidně můžu vyfotit:-))

ceneci
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2008 17:56
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od ceneci »

No jasný, to je vono :D Asi se do toho zkusím nějak pustit :) Ale to foto bych jako inspiraci určitě uvítal :) Díky moc.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od Žilkoslav »

Tohle je dobrá inspirace. :D
[video][/video]

Pak by tu ještě byl cajon http://www.x8drums.com/v/images/cajon_s ... ymbals.jpg :wink:

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od Jan »

Já jsem se s tímhle taky něco natrápil, dokud jsem hrál ve folkové kapele, která sice chtěla bicí, ale s dvacítkou kopákem mě hnali z pódia. Nějakou dobu jsem zkoušel, co ještě můžu nechat doma, než jsem nechal doma sám sebe, ať si počítají sami. Přesto mě lákalo mít v záloze soupravu, která by hrála jako dospělé bicí, snadno se přenášela, se kterou by bylo možné doprovodit i nenazvučenou kapelu a která by neděsila trampské publikum. K tomu se mi osvědčil kopák 16x16, jeden tom 10x8, bubínek 13x4, hajtka a crashride . Vyžaduje to trochu vymýšlení a kázně při hře a člověk není tak cool, zato je po koncíku za pět minut sbaleno a kdyby na to přišlo, taková souprava se dá odvézt tramvají. Zkusím udělat nějaké fotky (myslím, že ještě nikdo, kdo tohle napsal, žádné fotky později nedoplnil) a zatím pár odkazů. Asi nejsme sami, kdo nad tím přemýšlel:






A když se člověk jmenuje Jojo Meyer, stejně víc nepotřebuje:

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od dadoch »

Pro inspiraci mrkni sem: :)

Jinak cajon je podle mě nejelegantnější řešení, teď jsem viděl jak to má udělaný Tokhi když hraje s Bihárim (cajon+tamburína, činely na stojanu) a fungovalo mu to skvěle.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od Vojta Horák »

Přesně takovýhle řešení bych pro tuto situaci volil.

ceneci
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2008 17:56
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od ceneci »

dadoch: To je mazec!!!

Jinak díky za inspiraci a rady, ale cajon nechci. Rád bych hrál klasicky s paličkami.

Už shaním kufr a pokusím se vyrobit něco podobného tomuhle :)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od dadoch »

O kufrovejch bicích už taky nějakou dobu přemejšlim, k ryze táborákovejm akcím to musí bejt skvělý. Do léta bych to chtěl stihnout. (pokud máte někdo doma starej pedál na odpis, hlásim se;))

Bořejk
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2007 19:18
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bicí v kufru :D Prosím o radu.

Příspěvek od Bořejk »

konečně sem se odhodlal to dodělat a hlavně vyfotit:) mrkni sem:
http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=64&t=11471

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“