Zajímal by mě váš názor

Všeobecná diskuse na téma bubnování
vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

Ahoj všem, tady jsem si zkusil nahrát jednu coververzi a zajímal by mě váš názor na ni. Omlouvam se jestli to dal pod špatný téma, ale nějak jsem nevěděl kam to zařadit. Jinak děkuju všem za názor a připomínky. Vojta

galli1
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2008 09:48
Bydliště: Náměšť na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od galli1 »

Přiště trošku zeslab zvuk videa a přidej sebe. jinak dobry, pěkně naučeny, ale někdy dost nepřesny. My opinion :wink:

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

já vim no, že někdy mi to uplně přesně nepasovalo. Nejdřív musim vyřešit ozvučení bubnů abych mohl zeslabit hudbu, aby to alspon trochu znělo.

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Drumman »

mě by zajímalo spíše to jestli ti nevadí mít tak nataženou pravou ruku... na videu se mi zda jako kdyby si seděl nějak nakřivo nevím jak to vysvětlit ale připadá mi to tak :roll:

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

myslíš nataženou pravou ruku když hraju na hajtku?

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

for Drumman: to bude spíš úhlem kamery než že by ji měl nějak divně nataženou...
Vojta: dobrý, zní to slibně, dobrá práce s hitkou - dynaminka (dost lidí na dynamiku hitky sere a přitom je to tak mega důležitý), šlape to až do nějakejch 3:55, pak už se ti to začne rozjíždět, ale to víš sám :wink: , ani zvuk není tak děsnej, kopák zní fakt dobře, hitka taky, snare už je horší, ale dalo by se to brát jako experimentálně pojatej zvuk, no ty tomy,ale budou divně naladěný, a zní už moc přebuzeně, a činelů je tam hlasitostně taky moc, zkus dát mikrák spíš dopředu před bubny než nahoru nad ně, popř jich použij víc jestli máš mix potažmo zvukovku, jinak když hraješ tom levačkou, mě se líp hraje když mám tu levačkou po pravou rukou, protože na hitku přeci jenom člověk na ty akcenty nebo pumpu zvedá ruku víc než na jeden úder, takže bych doporučil zkusit ten rukoklad tak, a když hraješ rimstick (ráfek) tak měj paličkou ne úplně u hrany obruče, ale několik čísel víc do středu, zkus si to sám posouvat a zjistíš kde buben zní nejlíp..
každopádně rozdíl od toho prvního videa, hráčsky, zvukově, líp naučený, ale klidně se neboj tu metallicu zkopírovat fakt notu po notě, i když vlastní přístup se taky cení :)
jak dlouho hraješ??

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ok. díky moc za připomínky. hraju necelej rok a půl. tady jsem vyfotil jak mam ruku na hajtce, jak mi někdo psal, že se mu zdá, že jí mam moc rovnou.
Jo a co se týče toho ladění, tak to vůbec neovládam, sice jsem si o tom přečet spoustu rad, al stejně mi to nějak nejde a hlavně mě to ladění vůbec nebaví.
Možná, že kdybych měl bubny ozvučený, tak by o znělo líp. (asi určitě by to znělo líp)
Přílohy
28072011.jpg
Naposledy upravil(a) vojtechkrupicka dne 28 črc 2011 20:06, celkem upraveno 1 x.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

tak na rok a půl velká pochvala za tu metallicu..chodíš k někomu nebo samouk?
hm hihat už z tohodle pohledu vypadá že je trochu dál od těla, ale na tohle platí ať to má každej postavený tak jak se mu hraje nejlíp a nejpohodlněji, obecný pravidla sice jsou, ale nic z toho není závaznýho

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

mě se na ní takhle hraje fajn. od uplnýho začátku chodim na hodiny s učitelem. Tibor adamský, jestli ti něco řiká?

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

velmi dobrá volba učitele, a velmi dobrá volba chodit hned od začátku na hodiny..já začal na liduškách, kde bubny učili buĎ dechaři, kteří za starejch časů měli bicí na konzervatoři jako obligátní nástroj a nebo k tympanistům, kteří na soupravu nikdy moc nehráli..a taky je to znát :mrgreen:

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

jojo já jsem s učitelem spokojenej. ale svoje bicí jsem si pořizoval až koncem května loni. do tý doby jsem cvičil jen na podložku od myši a jednou tejdně teda s učitelem.
neporadil by jsi mi nějakej program, kde bych moh spojit to video s hudební stopou? protože mam nahranou ještě jednu písničku, ale vůbec mi to v tom windows live movie maker nejde spojit, aby to pasovalo přesně na sebe.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

hele já jsem si s video nikdy moc nehrál a když jsem potřeboval něco udělat tak v movie makeru, ale to bylo ještě za starejch časů windows, teĎ používám linuxy a s videem nepracuju skoro vůbec, ale mám dost kámošů filmařů, tak se můžu poptat na doporučení nějakýho slušnýho freeware programu..ale myslím že podobnou službu udělá i Google

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ok zkusim se podívam na net jestli něco nenajdu. fakt mam problém jenom u tý jedný písničky. a když už se mi to teda povede spojit tak, že to pasuju, tak po uložení to je zase rozházený. takhle se s tim patlam už minimálně 6 hodin a pořád to nejde.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

nj microsoft :mrgreen:

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

škoda, že nemam možnost se třeba s něky porovnat, protože mě by zajímalo jak na tom jsem třeba oproti někomu kdo se učí stejně dlouho jako já.
jestli mi to jde nebo ne, protože na hodinách si připadam jak uplnej blbec.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

mrkni do videoukázek na sféře a projeď videa co tam jsou, je toho tam celkem dost, ale můžu ti říct že na rok a půl hraní je to dost slušnej výkon..

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ok hele. tak díky moc. jsi mě potěšil. jen mě ted štve, že jsem se nezačal učit dřív. už jsem moh bejt dál.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

jasný každej by chtěl začít v 6 a být to geniální dítě nebo aspoň ve 12, pravda že to se dost lidem podařilo a když makali tak jsou strašně daleko, ono ten náskok těch x let je v technice hodně, ale není to všechno, muzika není sport, tohle je učení na celej život, takže ztraceno taky nemáš :mrgreen:

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ale taky jsem třeba uvažoval, že bych šel na konzervatoř, ale nakonec jsem si to rozmyslel a ani se mi tam moc nechce. už jen kvůli tomu stresu u příjmaček. a co já vim, co všechno by tam po mě chtěli. asi nejhorší u toho musí bejt ta hudební teorie (která mě teda mimochodem vůbec nezajímá, nic o ní nevim a ani se jí učit nechci) a taky jsem čet, že tam chtěj i aby jim ten dotyčnej něco zaspíval. já zpívat fakt neumim. i kvůli tomu jsem skončil s kytarou.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

tak zase tak konzervy bych se nebál a neměl k ní takovej odpor, v podstatě na ježkárně mají takovej nepsanej limit do ca 21 let,takže když budeš makat dva tři roky tak přijmačky dáš levou zadní, ani ta teorie u přijmaček není tak těžká, spíš to chce procvičit sluch, naposlouchat intervaly atd..rok práce s piánem a máš to taky v klidu.o zpívání na přijmačkách na bubny jsem teda upřímně neslyšel a nevim o tom že by se v praze dělo. takže záleží jakej postoj k muzice máš a k nástroji..

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ale stejně to musí bejt hrůza když máš hrát před několika lidma a víš, že ted záleží na tom jestli tě přijmou to, jestli to zahraješ dobře nebo špatně.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

tak musíš vědět a nic si nenalhávat a když máš v sobě jistotu tak tě dva lidi nerozházej :) s takovýmhle postojem bys tohle řešil každej koncert a vem si jakej je to kouř stát před několika tisícema nebo potažmo co si myslím že je fakt největší peklo co jsem zažil je live přenos do tv, to je teprve zábavička stresu..tam se teprve bojíš abys něco neposral, přijmačky když napoprvý posereš tak co, přijdeš za rok budeš vědět co a dáš to, když nejsi poleno, psoereš v televizi a radši chodit kanálama...

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ale tak aby ses dostal do televize, tak už musíš mít něco nahráno. už si sou ty bubeníci, co v tv hrajou asi docela jistý, né? ale vžycky můžou něco pokazit. to určitě.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

no když sem byl v tv poprvý,tak sem byl ještě celkem ucho a moc mi to nešlo takže to bylo docela stresový,ono někdy je ta síla v celý kapele a není to o tom jak dobrý jsou jednotlivý hráči, ale samo že jsem věděl že mám velmi blízko někde něco posrat..ale tak co no, nakonec se prostě na to vykašleš a prostě tam valíš to co umíš..a ono to i někdy stačí 8)

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Zajímal by mě váš názor

Příspěvek od Paul Wild »

ale já tam vždycky byl s kapelou, jako ty co hrajou např. v superstarech a tak, pro ně je to další holírna ty jsou jasný..

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“