Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
mirousss
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2013 12:53

Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od mirousss »

Dobrý den, v neděli 20. ledna 2013 od 15:00 se v Lounech uskuteční již druhý ze série seminářů, kde společně probereme jednotlivé aspekty hry na bicí nástroje se zaměřením na správné držení těla, nastavení soupravy, warm up - rozehřátí těla, kompenzační cvičení atd. Zváni jsou všichni bubeníci, ale i jejich kolegové hrající na jiné nástroje, zejména ti, kteří "u toho sedí" a chtějí se dozvědět, jak předcházet bolestem a úrazům a podělit se o své zkušenosti s ostatními. V případě zájmu volejte nebo pište na 775 144 547. Seminář je zdarma. Info též zde:
Těším se na shledanou. Miroslav Stehlík
Naposledy upravil(a) mirousss dne 14 led 2013 22:37, celkem upraveno 1 x.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od Bobroněnko »

to zní jako moc fajn nápad! bohužel tuhle neděli je to docela na rychlovku, člověk už má plány ;) a taky by mě zajímalo, zda máš(te) nějaké vzdělání nebo kvalifikaci ve fyzioterapii nebo něčem takovém, protože - pojďme si to říct upřímně - blbý rady v tomhle směru spíš ublíží :) po prvním pokusu zadání tvého jména do google jsem byl poněkud zděšen tvými spolujmenovci, než abych se v tom pitval dál ;)
každopádně myslím, že seminářů zaměřených zrovna na tento aspekt hry by mělo být mnohem, mnohem víc, než jich je..

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od myša »

Mirousssi - jsi v nějaké rodiné přízni s Honzou Stehlíkem z Joe Purple? (gt,bg) ?

Bo jestli jo, tak mi ho pozdrav, kluka ušatého ;-)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od Šupi »

Zní to fajn, ale bohužel daleko :(. Neplánuje se i akce někde jinde? :)

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od Kenny »

Osobně bych byl moc rád za seminář v Praze. Poslední dobou mám totiž velký problém, že jak na zkoušce, tak hlavně na koncertě mívám velké bolesti v rukou.. Přitom mi nepřijde, že bych hrál nějak křečovitě, ale možná až s moc velkým nasazením a během prvních 20 minut se tak "odvařím", že pak nemůžu ani udržet paličky v rukou.. Předtím jsem tento problém nikdy nemíval.. Takže bych to rád prokonzultoval s nějakým odborníkem, dost mě to limituje poslední dobou..

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od Kryštof »

Doufam, ze bude i neco v Praze, nemuzu se zbavit ukrutne bolesti v levy ruce i kdyz cvicim od ultra pomalych temp s totalnim uvolnenim ruky.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od Šupi »

Kenny píše:Poslední dobou mám totiž velký problém, že jak na zkoušce, tak hlavně na koncertě mívám velké bolesti v rukou.. Přitom mi nepřijde, že bych hrál nějak křečovitě, ale možná až s moc velkým nasazením a během prvních 20 minut se tak "odvařím", že pak nemůžu ani udržet paličky v rukou.. Předtím jsem tento problém nikdy nemíval.. Takže bych to rád prokonzultoval s nějakým odborníkem, dost mě to limituje poslední dobou..
Mám stejnej problém - když hraju s větším nasazením, dostaví se mi po čtvrt hodině pekelná křeč/bolest do levačky - konkrétně sval mezi palcem a ukazovákem. Asi je to z málo cvičení nevím, ale trápí mě to až poslední půlrok :(

mirousss
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2013 12:53

Re: Zdravý bubeník - seminář, diskuse

Příspěvek od mirousss »

Těší mě zájem všech, co zde zanechali svůj příspěvek, popravdě, ani jsem nečekal takový ohlas. První seminář již proběhl avšak vzhledem k pozdnímu příchodu téměř všech z 5 zúčastněných jsme se dobrali akorát k vyplnění dotazníku :) Doufám, že tuto neděli 20.1. už pokročíme dále...

Bobroněnko: Fyzioterapeut nejsem, ale jako student pedagogiky tance na HAMU mám za sebou anatomii, kineziologii, pilates, power jogu a jiné vědomosti, na jejichž principech chci semináře vystavět a dobrat se s ostatními, na základě mých hypotéz, nějakých závěrů, které hodlám použít i pro svou diplomku.

myša: No jasný, je to můj drahý bratr a já mu bubnuju v Joe Purple :D A od koho, že to mám pozdravovat?

Ostatní: V Praze bych určitě nějaký seminář udělal. Jen mám problém s prostorem. Pokud někdo máte vlastní zkušebnu nebo i jiný dostačující prostor a nevadilo by vám to spáchat u vás, bylo by to fajn. Vím i o fyzioterapeutovi (je to bubeník), který by s námi tyto věci rád probral a má i užitečné informace na svých stránkách http://www.zdravybubenik.cz/?page_id=14 a doufám, že se dostaví již tuto neděli.

Jinak zvu tuto neděli i Pražáky! Autobusové spojení do Loun je bezproblémové a zpátky vás do Prahy hodím autem, protože tam mám stejně cestu.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“