Skluz, Heel-toe

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
Spooky
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2012 17:21

Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Spooky »

Ahoj, chtěl sem se optat na něco o těhlech technikách hraní. Pochopil jsem že Skluz je lepší pro hráče co hrají s patou nahoře a Heel-toe pro ty co hrají s patou dole.
Takže 1. Jak jste začínaly s učením?
2. Jak dlouho vám trvalo než ste to začali opravdu zvládat?
3. Využiváte tyhle techniky hodně nebo vám sou k ničemu?

Ptám se spíš na Skluz protože hraju s patou nahoře. Předem díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od octoban »

Zdarec.

Hraju s patou nahoře. A používám i skluzy. A to při rychlejším hraní. Jinak co se týče učení tak je dobrý začínat od pomala. A při "dvoj-kopu" špičku nohy posunout co nejvíce dozadu na pedálu a pak hned dopředu k bláně. Učil jsem se to s metronomem v tempu 80 (šestnáctiny) a postupně zvedat tempo po pěti.

Je to taky dobrý při rozehrání před zkouškou nebo před koncertem. Cvičení je to dobrý od Miloše Veselého. A cvičí se to v tzv. prstovky do ruky kdy se dá cvičení rozložit na kotle a bubínek. Šlapat hi-hat na doby no a do toho hrát skluzy.

piv3čko
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11 pro 2012 20:30

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od piv3čko »

Rozdelovať toto cvičenie na to že heel-toe je lepšie pre tých čo hrajú down heel je podľa mňa blbosť. Pri malých tempách používam slide (skluz) a pri vyšších heel-toe a hrám up heel! Pri hre down heel by sa mi heel-toe dosť ťažko hralo lebo by som do prvého úderu nevedel dať dosť sily ako keď hrám up heel :D
Ale k téme. Učil som sa ju iba chvíľu kým som ju vedel používať, tak mesiac. Kým som ju vedel plne využívať v hre aj vo vysokých rýchlostiach a v prechodoch mi trvalo asi dokopy 3 mesiace a kým som ju vedel na oboch nohách to mohlo byť tak pol roka. Takže za pol roka už som ju vedel použiť tak ako sa dala :)
Používam ju veľmi často, už nie tak často ako predtým (keď som si ešte s heel-toe vynahradzoval "pomalosť nohy") ale pri ťažších rytmoch a hlavne pri prechodoch heel-toe využívam naplno :)
Teraz sa učím swivel, to je tiež dobrá technika o ktorej by si mal vedieť, je dobrá na dvojkopy ako dve ktoré tu rozoberáme ale je určená hlavne na 16 tiny (ak sa bavíme len o jednom pedáli) :wink:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od mates »

S patou dole hrajou jen dechovkari ne ??? :)))

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Bobroněnko »

á, Mates se probudil :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Rift »

mates píše:S patou dole hrajou jen dechovkari ne ??? :)))
No, kupodivu ne. Minulý týden jsem viděl bubeníka z Overkill jak hraje s patou dole :shock:
Ale je fakt, že má nejspíš natrigrovaný kopák, tak do toho asi nemusí tak bušit.

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od EL34 »

mates píše:S patou dole hrajou jen dechovkari ne ??? :)))
Hraji jak s patou nahoře tak s patou dole. Rychlejší věci hraju jedině s patou nahoře. Pomalejší věci a věci kde se chci na kopáku vyřádit hraju s patou dole. Nejřadší bych hrál vše s patou nahoře, ale zatím to nezvládám - pata vždy po čase klesne. Ovšem když hraju patou nahoře potřebuju daleko větší odpor přužiny šlapky abych zahrál něco smysluplného a ne brambory. Rychlé dvojkop ala Nicko McBrain ale jedině s patou dole. jinak to neumím. Taky mě štve daleko menší hlasitost kopáku.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Sheafraidh »

hral jsem s patou nahore, ale ted se to snazim trochu omezovat, s patou dole se clovek mene "nabeha", takze skluzy a pomalejsi veci s patou nahore a rychlejsi veci s patou dole (ale jako ne uplne polozena, tak jako napul - jen se te paty na slapce lehce dotykam moji patou), myslim, ze to tak hraje treba Thomas Lang...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od mates »

Bobroněnko píše:á, Mates se probudil :D
:)) ja uz to tu jen tajně pozoruji :) Moc hrani a rodina. A jsou tu jini borci co se tu muzou vyjadrovat. Ja uz mam sva leta za sebou, uz se jen vezu :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od BóĎA »

mates píše::)) ja uz to tu jen tajně pozoruji :) Moc hrani a rodina. A jsou tu jini borci co se tu muzou vyjadrovat. Ja uz mam sva leta za sebou, uz se jen vezu :)
právě že ty jsi tu jeden z mála co by měli něco přispívat :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Bobroněnko »

Nevymlouvej se na moc hraní a na rodinu, neříkej, že si nenajdeš čas na blbý kecy?! :-D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od mates »

joo blby kecy ty by se nasly, ty uz jediny prebejvaji. Za posledni roky tu vykvetlo tolik zajimavych a technicky vyspelych bubeniku viz treba ruzny cover videa na FB (bubenicka asociace),
ze si nedovolim rici ani "A". A od doby kdy jsem se videl na SlagrTV uz nechodim ani ven :)))

Ale je fakt ze to tu nejak chciplo, obratkovost ruznych temat je dost nizka, asi vsichni misto kecu spise cvici :) Doby kdy to tu frcelo uz jsou asi pryc :(

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Žilkoslav »

mates píše:joo blby kecy ty by se nasly, ty uz jediny prebejvaji. Za posledni roky tu vykvetlo tolik zajimavych a technicky vyspelych bubeniku viz treba ruzny cover videa na FB (bubenicka asociace),
ze si nedovolim rici ani "A". A od doby kdy jsem se videl na SlagrTV uz nechodim ani ven :)))

Ale je fakt ze to tu nejak chciplo, obratkovost ruznych temat je dost nizka, asi vsichni misto kecu spise cvici :) Doby kdy to tu frcelo uz jsou asi pryc :(
Tys byl na Šlágr TV? To je hrozný! Tak to tě lituju... Být tebou, podám žádost o omluvu a peněžní rehabilitaci, neb taková záležitost může člověku způsobit psychickou újmu. :)
Nicméně musím souhlasit, že to tu chcíplo. Ono je dost témat už probraných a nováčkové se asi naučili své dotazy spíš vyhledávat než je pokládat stále dokola znovu.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skluz, Heel-toe

Příspěvek od Bobroněnko »

Náhodou, ani ty covery na asociaci většinou nebejvaj *úplně* blbý. Já se snažím to brát tak, že je fajn, že se aspoň někdo nestydí s tím vylézt - já bych veřejně vystavil jen cover, kterým bych si byl absolutně jistej, a nebo jen svoji věc. A často tam jsou věci, na které se koukat dá :)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“