Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Plesnivec »

Nejdříve tedy ten striptease:

K bicím jsem se vrátil po 25ti leté pauze. Tehdy jsem (možná) bouchal 2. ligu, dnes budu vděčný za okresní přebor, ačkoliv, měřeno rudimenty, jsem možná o trochu lepší než před lety.
Hraji se zábavovou kapelou a začínám se nudit, čímž upadá i mé treningové nadšení. Playlist "lety prověřených" pop-rockových fláků (vykopávek), nedává příliš prostoru pro bubenickou kreativitu.
Soupravu jsem doplnil o sadu mikrofonů, mix pult a vymýšlím co dál...a tak mne napadlo:

Dotazy:

1. pověsit na výstup z mixu nějakou krabičku. Kytaristé používají něco, čemu jsme říkávali flanger, možná ne správně, možná by se to spíš jmenovalo automatické kvákadlo, zkrátka něco, co by v nastavitelně rychlých vlnách ořezávalo některé frekvence, výsledkem by bylo pravidelné vlnění "tututu-tatata-tititi" (skoro jako Donutil v Černých baronech, že :D ). Existuje něco takového pro bicí, nebo si mám na zkoušku půjčit nějaký kytarový efekt?

2. inspirován Akirem Jimbou, rozhodl jsem se přikoupit k soupravě nějaké elektronické zvuky (takové to "ťau"), alespoň do pár skladeb, které by moc neutrpěly, kdybych je trochu elektronicky a funkově "zprznil". Původně jsem uvažoval o Octopadu Roland, či něčem podobném, ale když se podívám do bazarů, za ty peníze lze koupit celou ojetou el. soupravu, z níž bych sice použil jen několik padů, ale.....proč ne...

3. možná bych přes modul té el. soupravy mohl prohnat impulsy z mixu (nevím, lze - li) a trochu přibarvil své akustické drums (občas), možná bych mohl pomocí téhož modulu vytvořit smyčku a do ní pak blbnout (alespoň doma, když ne na vystoupení), opět....nevím, jestli to ty moduly dovolují.... mám na mysli svoji smyčku, nezajímají mě automatické patterny..

...nebo, třeba něco, o čem nevím, ale co by nahradilo všechny výše uvedené bláznoviny.....

...tak co, poradíte poněkud přestárlé Šípkové Růženě....? Všem díky..!!

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Šupi »

1. Flanger bych tam necpal, spíš zkus Phaser (Flanger má navíc takovej drobnej pitch shift, což si nejsem jistej jestli je žádoucí). Nicméně - píchnout za mix? Od toho jsou na mixu efektové smyčky, ne?

2. Jak že zní otázka? :D

3. Na to se používají triggery, smyčku vytvoříš pomocí looperu, ale nevím jestli ho nějakej modul obsahuje.

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Plesnivec »

Díky, Šupi, jak vidíš, jsem elektronicky značně zaostalý a nechtěl jsem tyto dotazy klást v kapele, abych nemusel poslouchat kecy o tom, jak se to nebude hodit, navíc patřím k těm, kteří čtou manuály až když selžou všechny pokusy o oživení...
Triggerům jsem se chtěl vyhnout, protože jsem si někde přečetl, že s nimi nelze pracovat s dynamikou, ale pokud myslíš, mít na jednom bubnu mikrofon i trigger a míchat to občas do sebe,...je to podnětný nápad až na to, že potom budu "Drátenictví s.r.o"...
Looper, pokud jej ty moduly neobsahují, kolik by to koštovalo?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Sheafraidh »

No, bez toho, abys splnil svoje pozadavky, to bez "Dratenictvi s.r.o." asi moc nepujde :)
Co se tyce triggeru, tak dynamiku urcuje modul, trigger sam je defacto skoro mikrofon, takze posila takovy signal, ktery dostal.
Osobne neznam modul pro el. bici s looperem, ale zrejme by to slo postavit nejak takto:
triggery -> modul -> looper nebo
triggery -> modul -> mix a z mixu mit zapojeny looper pres aux a signal z looperu vraceny pres return na mixu
nebo me napada to jeste poresit nejak softwarove pres notebook (nebo iPad) pres nejaky chytry (VST ci jaky) plugin (a ridit ho treba pres MIDI pomoci AKAI LPD8)
rekl bych, ze fantazii se asi meze nekladou :)

No ale pokud chces hrat na smycku primo na vystoupeni, tak mi prijde lepsi si to cele pripravit doma, smycky si naprogramovat a potom to odehrat podle kliku, mysleno jako na playback. Lidem je podle me jedno, jestli to mas "online", nebo pripraveny doma, hlavne, kdyz to nezvores :)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Plesnivec »

Néééééééééééééé, tu smyčku bych chtěl jen na doma, abych se opět trochu namotivoval, k, řekněme, "tvůrčí" činnosti, abych nepřehrával jen napsaná cvičení či play-alongy...... cvičím každý den 3-4 hodiny, po 1h rozcvičce na padu (to víš, důchodce) a v kapele to vůbec nepoužiji, tam bych někdy mohl i jednu ruku zapomenout doma....(trochu přeháním)....kdybych přišel s nějakým hraní se smyčkami při našem komerčním repertoáru, asi by mě kolegové v kapele brzy sežrali....

I tobě velké díky za rady a inspiraci.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Medák »

Já bych si ty smyčky vyrobil doma třeba ve Fruity Loops a k soupravě přikoupil nějaký pad - třeba Roland SPD-S pro rozšíření zvukových možností. K tomu pak třeba nějaký trigry na akustickou soupravu, které můžeš napíchat do modulu. A nebude to ani tolik drátů :)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Malý a trapný striptease úvodem a několik žádostí o radu

Příspěvek od Plesnivec »

Jsem potěšen, že těch variant je víc...i tobě díky

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“