Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Příspěvek od Kenny »

Ahoj, delší dobu jsem sem nepsal, ale teď mám zase o čem :D S kapelou - bandzone.cz/gits - jdeme nahrávat naše první EP. Když jsem si pročítal názory profíků, tak radili radši ponechat svojí, leč horší soupravu (kromě virblu a plechů) z důvodu, že případné chyby budou na lepších bubnech více slyšet. Já mám Mapex M-birch osedlané Remo Emperor coated a virbl Mapex Pro steel 14x6,5. Poštěstilo se mi poznat Honzu Červenku (J. Koubková, Poetic Filharmony), který mi naopak říkal, že jestli chci mít lepší zvuk, že mi klidně pujčí svoje SQ2, že jsou úplně jinde, než moje bubny (to samozřejmě věřím). Načež jsem mu řekl to, co jsem se dočetl a on mi to vyvracel. Mluvil jsem se svým učitelem a ten mi taky poradil, ať jdu klidně do toho.. Jsem teďka trošku v rozpacích.. Honza by mi prý bubny nechal "osahat" klidně nějakou dobu před nahráváním (jdeme na konci srpna), ale zase má menší rozměry bubnů. Já hraju na 22, 12, 14, (16), on má tuším 20, 10, 14. My hrajeme takový Britrock, indie rock, no sami můžete poslechnout na BZ a posoudit, kdyby vás to zajímalo.. Pokud máte nějakou radu, názor či zkušenost s tématem, budu moc rád, když se podělíte ;-) Ještě doplním, že jdeme do studia Soundevice (Boris Carloff).

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Příspěvek od Moleek »

Může být problém v tom, že na ně nejsi zvyklý (například jiný odskok apod.)
Pokud se zaměřím na argument o tom, že více vyniknou chyby, tak mi to přijde jako blbost. Když to zahraješ blbě, tak to prostě bude zahraný blbě. Pokud to na lepších bicích bude víc slyšet tak to je proto, že ty bicí jsou prostě lepší, konkrétnější a nesplynou v bordelu jako horší bicí.
Pokud tedy na lepších bubnech víc vyniknou chyby, tak logicky lépe vyniknou i dobře zahrané party. Předpokládám, že nejdeš do studia s tím, že to naboucháš všechno úplně blbě, takže bych do toho klidně šel :D

Na druhou stranu na M-birch určitě už nebude problém dosáhnout slušného zvuku, takže asi jde fakt o to, jestli to chceš zkusit s menšími rozměry nebo ne.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Příspěvek od Medák »

Klidně bych si půjčil ty SQ2. jediný čeho bych se bál jsou menčí průměry, aby ses pak trefoval třeba do desítky. Největší rozdíl je podle mně u virblu - tam pak najednou můžeš zjistit případný nedostatky - na dobrý virblu je "všechno slyšet". Ale jestli bys měl možnost si to trochu osahat, tak neváhám!

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Příspěvek od Kenny »

Medák píše:Klidně bych si půjčil ty SQ2. jediný čeho bych se bál jsou menčí průměry, aby ses pak trefoval třeba do desítky. Největší rozdíl je podle mně u virblu - tam pak najednou můžeš zjistit případný nedostatky - na dobrý virblu je "všechno slyšet". Ale jestli bys měl možnost si to trochu osahat, tak neváhám!
Chtěl jsem to zkusit, nakonec se ale časově všechno vyvinulo tak, že budeme rádi s kapelou, když dáme ještě 3 zkoušky.. Z tohoto důvodu nakonec radši zůstanu u M-birchů, který mám ve zkušebně. Plánuju teď před posledíma dvěma zkouškama hodit nový blány a pak hurá do studia.. Tak snad M-birche nezklamou.. To spíš zklamu já :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Příspěvek od Žilkoslav »

Kenny píše:Plánuju teď před posledíma dvěma zkouškama hodit nový blány a pak hurá do studia..
Pokud nemáš ty blány totálně vysloužilý, možná bych je raději neměnil, toť můj názor. :wink:

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Do studia vlastní/lepší bicí.. Více názorů, co ten váš?

Příspěvek od Kenny »

Pokud nemáš ty blány totálně vysloužilý, možná bych je raději neměnil, toť můj názor. :wink:[/quote]

Když jsem šel do studia naposledy, tak jsem je taky měnil chvilku před a bylo to v pohodě, takže si myslím že by to neměl být problém..

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“