Delší pauza v cvičení a hraní

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Delší pauza v cvičení a hraní

Příspěvek od gu-staff »

Zdar přátelé,

začal jsem po dvou letech znovu hrát na škopky a musím si objektivně přiznat, že je to čirá hrůza. Tak trochu jsem čekal tužší ruce a nohy a vůbec, ale že to bude až takovýhle fiasko...

Zajímalo by mně, zda někdo z vás taky měl několikaletou pauzu, a za jak dlouho se potom dostal znovu do formy, nebo zda se vůbec dostal do formy...

Po sednutí za soupravu jsem zjistil, že jsem si nový bicí koupil víceméně na hovno, jelikož budu teď několik měsíců hrát jenom na virbl. Evidentně to půjde rychleji, než na úplném začátku, ale musím začít všechno poctivě, tzn přehrát etudy, denně alespoň hodinka se Stick Control na training padu, a jednou tejdně si sednout za soupravu, jestli se to už začíná lepšit.

Normálně jsem se styděl před sebou samým, co ze mně lezlo za nerytmickej humus.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Delší pauza v cvičení a hraní

Příspěvek od Posluchac »

Přestal jsem hrát a cvičit v r. 1996. I když jsem vlastně každoročně např. 2 krát za rok sedl za bicí na kšeftě bez rozehraní a cvičení, vždy jsem takhle odehrál do letoška 1 ples a jednu poutovku. cca od ledna 2013 jen tak jsem začal cvičit. Nyní po cca 17 letech jsem začal zkoušet s metalovou kapelou a nic moc od mne, i když ta technika tam jak takž je. Ale není to zažité, je to nejisté.
Teprve nyní po cca 2,5 měsíčním drilu, mj. krutém učení drum cover verzí do zblbnutí dle youtube se začínají dostavovat výsledky.
Je ale zajímavé, že např. Smoke on the Vater od Párplů naučený v r. 1988 a od té doby nehraný jsem vystřihnul vloni v prosinci s kapelou napoprvé docela v pohodě a poměrně věrně.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Delší pauza v cvičení a hraní

Příspěvek od gu-staff »

No po 3 měsících musím říct, že se to vrátilo na původní úroveň, či spíš hraju o moc líp, protože jsem konečně nastolil pravidelnej režim, kterej nese kýžený ovoce. Základ se samozřejmě nezapomíná - myslím tím nezávislost rukou, nohou, problém byl spíš opravdu ve svalech a šlachách, který za ty dva roky zcela zapomněly, jaký pohyby se při hraní dělaj. A pak taky koordinace hlavy a rukou, kdy hlava chtěla něco, co ruce prostě nedaly...z toho pramenila frustrace, zatuhlost apod. Po čtvrt roce už jsem zase namachrovanej, jako předtím :-). Hodina denně doma na padu, 3x týdně 3-4 hodiny za soupravou. Toť vše.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“