Warm-up

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od pete77 »

Já myslím,že je dobré se rozcvičit před koncertem ,rozehřát prsty.Ale před zábavou ,než to nachystáš je to nemožné..není jaksi čas:)Ale ti co už hrají velké koncerty maj šatnu někdo to vše nachystá,tak se určitě procvičují i v klubech,když je zázemí.
Každopádně tím člověk nic nezkazí:)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od Žilkoslav »

Pokud je to možný, snažím se rozcvičit, ale ne vždy to jde. Každopádně je znát, když člověk pár dní nehraje a pak má odehrát koncert. Nejlepší pro mě je, když se můžu před koncertem zavřít na hodinu na zkušebně a rozehrát se. Když nejsem rozehranej, jde to ztuha, ruce pak bolí a hraje se mi špatně, nedovolím si to, co bych si mohl dovolit, když se rozehraju. Většinou, když je na to teda čas, zahraju si nějaký singly, dvojky a základní paradidle, to mi úplně stačí. Občas pomůže i nějaký to ťukání paličkama do stehen při cestě v autě.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od pete77 »

JJ,já jednou jel přímo na zábavu po cestě z dovolené z Chorvatska po 10 hodinách jízdy,to byli muka prvních 5 písniček..křeče..no fuj,to byl nápad:)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od tomcorn »

Kostka píše:Ocenil bych, kdyby se někdo podělil o zkušenosti s rozcvičováním před koncerty. OK :wink: Děláte to? NE Neděláte to? ANO Někdy? VŮBEC Vždy? NIKDY Je to pro vás nezbytné? ASI NE V čem to spočívá? V NIČEM Nemyslím jenom psychicky, ale i mentálně. COŽE? :-)
Začal jsem o tom docela přemýšlet. TO JÁ NE Totiž o rozdílu, jaký může být pocit ze hry (nejprv pro hráče za bubny, ale ve výsledku samozřejmě pro posluchače), pokud se bezprostředně před výkonem vůbec nerozehraju/nerozcvičím, anebo kdybych to udělal. NETUŠÍM
Zažil někdo z vás v tomto nějaký posun? JÁ NE Nebo vám je rozehrávání spíš jedno a děláte to případně jen tak "pro pocit"?JEDNO A NEDĚLÁM

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od tomcorn »

:D prostě se chápeme :D

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od myša »

Já se před koncertem vždy rád rozehraju - nohy ne, jen ruce. Singly, dvojky, cokoliv, abych se nějak zkalibroval na hraní (třeba po nošení hovadin, řízení auta, rozhovoru se zvukařem... :-) ). Hlavní je pro mě ale mozková kalibrace - rád po stavění škopků a po zvukovce mám třeba ještě půlhoďku čas sám na sebe (pití, rozehrání, pokec s lidma). Proto rád hraju samostatné koncerty v klubech a méně rád už hektické festivaly, nebo klubové kapelní maratony. Ten večer má pro mne pak mnohem větší smysl. Já hraní pořád ještě naštěstí neberu jako práci, ačkoliv hraju v posledních letech poměrně hodně. Mimo času před hraním mám taky rád nějaký přirozený dojezd - zase aspoň půlhoďku na to, abych si dal vklidu pití, pokecal s lidma, zapnul mobil a koukl, kdo mě sháněl. A až pak šel bourat, páč to je jedna z věcí, kterou fakt nenávidím (na šňůrách se často snažím domluvit, že si to sbalím a odnosím až další ráno, abych se těch krámů už pak vůbec nemusel dotýkat). Tentýž dojezd potřebuju i doma - přijedu, složím někam bubny, dám si lahvouna, kouknu na net, něco si pustím, vychladnu a až pak teprve jdu spát. Dělám to i v moment, kdy potřebuju ráno vstát dřív, prostě je to součást mojeho biorytmu. Já beru muziku jako součást svého života. Tyhle věci, o kterých Kostko píšeš, se mi v palici motají prakticky pořád. To je asi diagnóza nebo co :-)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od tomcorn »

Myša by zkrátka uvítal řidiče a technika :-)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od Žilkoslav »

Vždycky jsem chtěl mít tak sedm, možná osm trpaslíků, který mi to budou nosit a skládat! Vozil bych je na valniku v klícce.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od tomcorn »

Nevím, kolik trpaslíků bych potřeboval já, rozměrově je to koncipované spíš pro horského trolla :D

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Warm-up

Příspěvek od Plesnivec »

Kašlete na trpaslíky, žádný z nich nemá k našemu nářadí takový vztah, jako my... Několik let jsem míval takové přerostlejší trpaslíky k dispozici a po několika pokusech jsem je hnal od bicích sviňským krokem. Ani dnes, když mi kolegové z tlupy chtějí pomáhat, je k tomu nepustím, to je támhle rána o dveře, tánhle něčím břinknou o zem, protože je to těžké... zkrátka pomocnou ruku lze hledat pouze na konci vlastního ramene...
...a to si jak blbec pořád něco přikupuji, abych mohl tahat ještě víc...asi jsme opravdu těmi méně inteligentními členy kapely.... :lol:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Warm-up

Příspěvek od myša »

tomcorn píše:Myša by zkrátka uvítal řidiče a technika :-)
Pravdu díš... :D

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“