Bubenická pránájáma?

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Vojta Horák »

Žilkoslav píše: To tě ten kouř nese*e?
Cigáro je strašnej nápad. Štípe to a nutí tě to zadržovat dech.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Slowmeda »

Marty píše:já často hraju s cigárem v hubě,a začínám vypadávat z rytmu a začínám bejt nervózní jenom kyž vidim že mi brzo spadne popel na kalhoty...;)
jinak já s dejchánim problémy nemívám....
Nebuďte na něj tak hustý, je to jen mládí....

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Marty »

Já už sem si zvyk...štípe to minimálně,aspoň podle mně teda...Ale samozřejmě koncert bych si s tim nedovolil hrát..To by bylo dost nezodpovědný no...Dech právěže nezadržuju,v klidu si popatahuju :) Není to nejlepší nápad,a s trénováním dýcháni to má jen pramálo společnýho,ale když si hraju něco pomalýho a klidnýho,je to pohodička :wink: takže sry za částečnej Offtopic :oops:

Kostka : Věřte mi pane Kostko,že rodiče uráželi,uráželi a uráželi,až je to přestalo bavit...Tudíž se u mě fyzické tresty neosvědčili...Spíš mi bylo líto,že sem mámu zklamal,snažil sem se přestat,leč neůspěšně...

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Marty »

Ale jo,je dobře že do toho kecaj,aspoň mě to tak příjde.Ale nějak to nehroťej,za což sem taky rád :wink:
Jojo,je lepší si dát pauzu a zakouřit si,než bubnovat a kouřit,taky to tak většinou dělám,ale hold kuřáci kouřej u různejch aktivit a nevím proč bych teda nemoh já kouřit při bubnování,když mi to nevadí,a s klidem v duši mohu říct že neomezuje.peace a už na to serem, ne? :D

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Vitouš »

Očas dostávám "holotrop" když začnu hrát nějaký rychlejší sypačky. Ale uvědomil jsem si to a na dýchání se zaměřuju v těch jistých situacích.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Rift »

Nedávno jsem si při hraní vzpomněl na tohle téma, jestli dýchám nebo ne :-D Málem mě to rozhodilo a je pravda, že v ten moment jsem fakt nedýchal :D Uplně mě to vytrhlo ze soustředění.
Nejlíp se mi hraje, když vše vypustím z hlavy a vnímám jen muziku a hraju jak v tranzu bez přemýšlení :-) Čim víc u toho přemýšlím, tim se mi hraje hůř.

francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od francek »

no o dejchání bys moc přemejšlet neměl :D , je lepší ho praktikovat

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Grocker »

Já u toho bubnování ještě zpívám a při vostrejch s pasážích s doublem na kopák + zpěv je bolest hlavy naprosto běžný jev u mě.
Rozdíl je jenom to, že já dýchat nezapomínám, ale nemám občas zkrz ten zpěv kdy se nadechnout. :twisted:

Wostrej David
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 bře 2010 13:12
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Wostrej David »

No určitě souhlasím s názory, že to nesouvisí úplně s bubnama, ale s uvolněností a nezávislostí mozku na činnosti, což je ale taky důležité...:)
Ale význam to má stejný, jako cvičit koordinaci např. malováním oběma rukama najednou...
BUT filosofie bubnování je nezbytná pro pokrok, ale rychlejší je učitel profík...
PEACE pařmeni!!!!

jebO
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 25 zář 2009 20:18

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od jebO »

Vojta Horák píše: S tou jemnou pečlivou prací je to normální, nechceš se ani trochu zachvět, proto to podvědomě utneš.
Asi tak :)
DeathBlackGrindoví bubeníci proto mívají větší výdrž než amaterští potápěči :twisted:

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Paul Wild »

Marty píše:Ale jo,je dobře že do toho kecaj,aspoň mě to tak příjde.Ale nějak to nehroťej,za což sem taky rád :wink:
Jojo,je lepší si dát pauzu a zakouřit si,než bubnovat a kouřit,taky to tak většinou dělám,ale hold kuřáci kouřej u různejch aktivit a nevím proč bych teda nemoh já kouřit při bubnování,když mi to nevadí,a s klidem v duši mohu říct že neomezuje.peace a už na to serem, ne? :D
nojo časem poznáš že je to asi tak skoro to samý jako kouřit při sportu..akorát to odvádí koncentraci a kyslík..ale to poznáš až budeš hrát náročnější věci,,a nemyslím jenom technicky ale na výdrž..pak tě každý cígo setsakramentsky zabolí..

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Vitouš »

A teď třeba o zraku. Taky zajímavá věc.Někdy se mi stane, že v breakách strašně mrkám. Ale uvědomim si to až v době, kdy mám totálně vyschlý bulvy :D Tak si na to dám bacha abych nevypadal jako dement... Ale to jen zřídka. A nebo druhej extrém, při cvičení nějakýho stereotipnějšího technickýho cvičení dostanu opět nevědomky zásek a upřu zrak na jeden bod ve zkušebně a uvědomim si to až za čas :) A poslední známka totální demence: v náročnějších pasážích mi jdou koutky dolů, čili mám držku do obráceného U :( . :D Ještě přidáme schrbenost a můžou mě odvýzt do Beřkovic :D

Vladimír Motouz
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2012 22:03

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Vladimír Motouz »

Když se pekelně soustředím na hru (nejčastěji při koncertech), tvářím se hrozně přísně... :-D Stydím se za to, ale toho ksychtu se mi nějak nedaří zbavit. :-)

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od SKAlička »

Vitouš píše:A teď třeba o zraku. Taky zajímavá věc.Někdy se mi stane, že v breakách strašně mrkám. Ale uvědomim si to až v době, kdy mám totálně vyschlý bulvy :D Tak si na to dám bacha abych nevypadal jako dement... Ale to jen zřídka. A nebo druhej extrém, při cvičení nějakýho stereotipnějšího technickýho cvičení dostanu opět nevědomky zásek a upřu zrak na jeden bod ve zkušebně a uvědomim si to až za čas :) A poslední známka totální demence: v náročnějších pasážích mi jdou koutky dolů, čili mám držku do obráceného U :( . :D Ještě přidáme schrbenost a můžou mě odvýzt do Beřkovic :D
S tím čuměním do jednoho bodu je to celkem přirozený.. když člověk maká v posilce taky čumí do jednoho bodu, ale u bicích kvůli technice bych si spíš zrakem hlídal ten pohyb a vubec jak to člověk dělá...

ytse
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2011 12:57

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od ytse »


Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Sheafraidh »

SKAlička píše:...
S tím čuměním do jednoho bodu je to celkem přirozený.. když člověk maká v posilce taky čumí do jednoho bodu, ale u bicích kvůli technice bych si spíš zrakem hlídal ten pohyb a vubec jak to člověk dělá...
Zrakem hlidat pohyb podle me nejde - to jde az na videu, kde na sebe clovek kouka z jineho pohledu, "first-person view" je obcas trochu zavadejici (alespon pro me). A co se tyce techniky, myslim, ze clovek pozna nejak pocitove, ze to dela dobre nebo spatne (a pritom muze klidne koukat do jednoho bodu)...

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od MajaB »

Tak tohle mě naštěstí nijak netrápí. Mám výraz jako debil jak za bubnem, tak mimo něj :mrgreen:

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od maelt »

no jako s tim kourenim za bicima...
kdyz hraju svoji hudbu tak ani nahodou, ale kdyz me kamrad donutil abych hral s nim nejakej hroznej punk a hrozne me to nebavilo, tak sem si proste zapalil a pak mi cigaro vylitlo a propalilo blanu...
takze DURAZNE nedoporucji :-D

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od Vitouš »

nápodobně :D s basákem tomu říkáme ukrojenej chleba. Někdy se po nějakym cvičení přistihnmu, že mě bolí celá huba. jakože panty. abych si někdy nevyhodil čelist :D

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: Bubenická pránájáma?

Příspěvek od ThunderStorm »

Kostka píše: Což jsem vlastně - přes jakési lážoplážo povědomí o tomhle problému - nikdy pořádně neudělal. Při svém cvičebním režimu jsem nikdy úzce a ´zvlášť´ nezohlednil otázku dýchání - a rád bych se zeptal: je to tak v pořádku? Sere na to pes? (Je správný můj dojem, že nesere - anebo zase jen planě akademizuju? :wink: )
...

Jaké plané akademizování?! Vždyť je to ta nejdůležitější věc, to už jsem ale psal v topicu o rychlosti nohou [ http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 9&start=25 ], nevím jestli jsi to četl, opakovat se nechci.
Pokud dobře nedýcháš, nejsi uvolněný a tělo se časem dostává do velkého stresu a hraješ blbě.

Líbí se mi jak zarytí jazzmani/rockeři kritizují blastbeat(nemluvím o tobě, myslím to obecně), že je nahovno, ale dýchání je první věc, kterou se k takovému hraní musíš naučit. Ne nadarmo jej Marco Minnemann zařazuje do svého tréninku a to není žádný blaster. Vyžaduje to čas, jako všecko, soustředit se jen na vnitřní rytmus, hrát si něco na bubny a soustřeďovat se na své nitro. Časem to dýchání k tobě přiroste a budeš mít zase mysl volnou, obohacenou o další skill. :wink:

Na dýchání je super Joga i Qi Gong.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“