Motivace k cvičení?

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět

Po zhlédnutí lepšího bubeníka než jsem já:

Nabudí mě to k cvičení a dalšímu rozvoji mé hry.
51
82%
Nasere mě to, nemám na bicí na nějakou dobu náladu.
3
5%
Je mi to jedno, nepřemýšlím o tom...
8
13%
 
Celkem hlasů: 62

chylson
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 říj 2004 19:13

Motivace k cvičení?

Příspěvek od chylson »

Zdravím, možná už to někde tady je, nebo to někomu bude připadat stupidní, ale zajímá mě jedna věc:

Když vidíte hrát bubeníka, který je na tom technicky a herně o hodně líp než vy, nabudí vás to ke cvičení, nebo znechutí a propadnete skepsi, zda má ta vaše hra vůbec cenu? :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Vojta Horák »

Když vidim lepšího bubeníka, vidím, co nacvičil víc než já. To ve hře často vidíš. A pak spíš koukám, kolik má toho nenacvičitelnýho.
Jenže lepší bubeník, to je taky nesmyslnej pojem.

Jáá
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 11 říj 2009 17:49
Bydliště: Praha-západ

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Jáá »

To já si říkám...musíš ještě tak rok, dva chodit k učiteli aby tě naučil nějaký parádní věcičky.

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od h@z »

mne to motivuje a pak taky vesmes "vykradam" ;)

dan.k
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 10 dub 2009 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od dan.k »

h@z píše:mne to motivuje a pak taky vesmes "vykradam" ;)
Inspirace se hodí vždycky :-D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Sheafraidh »

me to taky vetsinou motivuje, ale rikam si, ze to chce trpelivost, ze to treba casem taky trosku pujde a nebude vypadat blbe, hlavne hrat a hrat, jak to jen jde...

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Motivace k cvičení?

Příspěvek od DNK »

Jo, kamarád hraje se mnou ve zkušebně a hraje o několik tříd výš než já. Vždycky ho vidim a říkam si, jak je to dobrý, ale že jeho citu těžko kdy dosáhnu. Ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, je pro mě jeho hra nedosažitelná. Co s tím????

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od punkiesak »

DNK píše:Jo, kamarád hraje se mnou ve zkušebně a hraje o několik tříd výš než já. Vždycky ho vidim a říkam si, jak je to dobrý, ale že jeho citu těžko kdy dosáhnu. Ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, je pro mě jeho hra nedosažitelná. Co s tím????
Můžeš cvičit jako o život a snažit se ho dohnat, nebo prostě hraj tak jak hraješ a kašli na to :)

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od ZRNO »

Co je to cvičení? :mrgreen:

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od punkiesak »

ZRNO píše:Co je to cvičení? :mrgreen:
to slovo je mi občas taky cizí :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Sheafraidh »

DNK píše:Jo, kamarád hraje se mnou ve zkušebně a hraje o několik tříd výš než já. Vždycky ho vidim a říkam si, jak je to dobrý, ale že jeho citu těžko kdy dosáhnu. Ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, je pro mě jeho hra nedosažitelná. Co s tím????
:D myslim, ze to nema smysl nejak takhle premyslet - hlavne, kdyz jsem byl chvili ve zkusebne zaroven s Mildou Meierem - a i kdyz sedne za moje bici, tak mu to vsechno zni perfektne a jeste u toho stihne nadavat na Axis :)
Tak si rikam, ze to zkratka chce makat, jak to jde, a mozna, tak za 215-230 let, bych to mohl taky zvladat tak nejak podobne a do te doby zit s tim, ze to neni jeste super, ale doufat, ze jednou to taky prijde :wink:

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Vitouš »

Spíš mám někdy dny, kdy jsem uplně levej a nejde se do toho dostat. Nebo když jdu do zkušebny s nadšením a pak to vůbec nesype. Ale pak jsou třeba dny že to jde hned luxusně samo :shock:

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Motivace k cvičení?

Příspěvek od DNK »

Jo...to znám. Někdy se stane, že přijdu a říkam si že se chvili rozehraju a pak půjdu na cigáro. Ona uplyne hodina a člověk to málem ani nezaznamená.
Občas prostě nejde přestat.

galli1
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2008 09:48
Bydliště: Náměšť na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od galli1 »

To máte ještě dobrý ja se ted učím soustředit na cvičení :mrgreen: jako abych u toho nedělal blbosti, protože nevydržim dělat jednu věc dlouho :cry:

Lord
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 08 srp 2010 13:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Lord »

to ja kdyz se podivám na nějaký videa s Portnoyem, Lombardem, McBraienem a jinýma borcema, tak se cejtim jak oni, pak to zkusim a hned je mi jasný přoč se o nich tvrdí že jsou best of :) a to jsou

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Hmm.... na to, abys hrál jako ti borci tak budeš muset ještě hodně dlouho cvičit. :wink: Mě třeba u McBraina zaujala ta jeho rychlá noha, a tak to ted tak zkouším a v některých pasážích se mi to i daří.

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Vitouš »

galli1 píše:To máte ještě dobrý ja se ted učím soustředit na cvičení :mrgreen: jako abych u toho nedělal blbosti, protože nevydržim dělat jednu věc dlouho :cry:
Jo, to znám. Občas po nějaký chybě, nebo když mi nejde za boha přejet např. nějakej řádek koordinace, si zahraju nějakej doprovod, osm taktů, pár breaků, nebo nějakou píčovinku. A myslim si že to není na škodu. Člověk nechá mozku zase trošku odpočinout od toho určitýho problému. Myslim, že si to vnímání na vteřinku oddychne a síla upustí páru. Pak se zase vrátim k problému. (Beru to trošku jako sport a překážku, po jejíš překonání se dostanu zase o level vejš). Horší je, když je těch píčovinek víc, než nacvičený koordinace :D Proto se osobně snažim mít ve cvičení systém. Např.: rozhejbábí zápěstí, pak prstovky, dvojky, přírazy, rozehrání do soupravy, pak koordinace, akcenty a nakonec nějaký groovy, nebo jen tak píčuju :) Mám taky dny kdy prostě jenom píčuju :D Úžasná je na tom ta svoboda. Možnost si to cvičení zpříjemnit, ale zase přistupovat zodpovědně a dostat po každym cvičení v nějakym směru o chloupek vejš:) I love it :mrgreen:

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Vitouš »

A JAKÝ MÁTE SYSTÉM VE CVIČENÍ VY :?:

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od MajaB »

Vitouš píše:A JAKÝ MÁTE SYSTÉM VE CVIČENÍ VY :?:
Tuzar ruce i nohy, Veselý Koordinace, Akcenty, Paradiddle, pak doprovody, co mě napadnou, breaky, dvojšlapka, nějaký blbnutí a pak hraní s muzikou. Ale není na to tady někde už debata? Mám tušení, že jsem něco takovýho tady už kdysi zahlédla.

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od MajaB »

Tak mě napadá, tohle video u mě funguje jako motivace na 100% :) Prostě mě baví, jak ho to baví :D

Uživatelský avatar
Drum / Help
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2012 17:33
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od Drum / Help »

MajaB píše:Tak mě napadá, tohle video u mě funguje jako motivace na 100% :) Prostě mě baví, jak ho to baví :D
Bomba. A mě zase motivuje tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=WvdiJYGf ... re=related

A tak trochu neskromně nabízím tohle:
http://www.drumhelp.cz/

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: Motivace k cvičení?

Příspěvek od ThunderStorm »

Motivace je jasná - chci být nejlepší. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“