X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Všeobecná diskuse na téma bubnování
Odpovědět
freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od freerider »

Řeším docela zapeklitej problém. Hraju na bicí cca 13 let. Od začátku jsem hrál ruce křížem, jenže pak jsem se učil open hand a protože mi to prostě nějak sedělo víc,
zůstal jsem u toho a hraju tak 10 let.
Ne, že bych to někdy nepřehodil, to zas ne, ale naučil jsem se breaky a spoustu blbůstek přesně obráceně. Teď řeším v podstatě dva problémy:

1. je to, že jsem si koupil DVD Martina Vajgla - průser - všechno opačně :D a nezahraju to, kdybych u toho zechcípal
2. dokopal jsem se k rozhodnutí koupit dvojšlapku - opět průser - zase všechno obráceně.

Poraďte mi, co s tím. Je mi 32 let, třeba to ještě není ztracený :D

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od Drumman »

co takhle to vsechno prehodit na levaka? :mrgreen: ale zase ty brejky by byly pruser :twisted: a dvojslapku taky na levaka :D pokud teda levak nejsi pokud jo tak obrecene :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od Vojta Horák »

freerider píše:Řeším docela zapeklitej problém. Hraju na bicí cca 13 let. Od začátku jsem hrál ruce křížem, jenže pak jsem se učil open hand a protože mi to prostě nějak sedělo víc,
zůstal jsem u toho a hraju tak 10 let.
Ne, že bych to někdy nepřehodil, to zas ne, ale naučil jsem se breaky a spoustu blbůstek přesně obráceně. Teď řeším v podstatě dva problémy:

1. je to, že jsem si koupil DVD Martina Vajgla - průser - všechno opačně :D a nezahraju to, kdybych u toho zechcípal
2. dokopal jsem se k rozhodnutí koupit dvojšlapku - opět průser - zase všechno obráceně.

Poraďte mi, co s tím. Je mi 32 let, třeba to ještě není ztracený :D
No... hrajes-li openhand, tak hodne stesti, protoze to je nejslozitejsi pro mozek. Ja tak hraju od zacatku a jde to ztuha furt. Ale kdyz se s tim naucis, btw pocitej s tim, ze dost vychcanejch paradidlu budes potrebovat, tak verim tomu, ze budes nakonec mnohem spokojenejsi. A trenuj i X-Hand, pak zjistis, ze ti je casem jedno, co delas...

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od miross »

freerider píše:Poraďte mi, co s tím. Je mi 32 let, třeba to ještě není ztracený :D
Já myslím, že ztraceno není nic, ale přejít na tuhle pozici je celkem těžké. Hraju open hand asi čtvrtý rok a nemůžu si stěžovat... horší je pro mě pokud hraju na bicí X-Hand hráče, kdy je hajtka doslova třicet čísel od snare - to prostě break nedám. Já jsem k "Openu" přišel postupně, na začátku jsem hrál levou rukou hajtku a pravou snare - do té doby než mě "zasvěcený" řekl, že se takto vůbec nehraje jsem použil X pozici, ale dlouho jsem to nevydržel a přechod na otevřenej styl jsem zvolil jako nejlepší možnou variantu - jen je problém s nastavováním bicích - osobně mám Hi-Hat v pozici ke snare na desáté hodině - rovnou hajtku nepoužívám musím mít kloub nebo bovden :(
Pokud hraju cover snažím se to zahrát podle sebe, tak aby to rytmicky sedělo - sranda je, když potom vidíš jak to hraje X-position drumer úplně jinak... tím myslím, že já třeba začnu break dřív pravou a naopak.

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od Grocker »

Já Openhand cvičím některá cvičení (doporučujou to na koordinaci) a je to teda dost těžký. Naučit se to dá, ale jestli hraješ 10let, tak bych zkusil nějaký osvobozavací cvičení a tu dvojšlapku se naučil s open hand. Tj obráceně pro ruce. Doporočuju nějakou 4way koordinacion školu. Né že bych to uměl, ale být ve tvé situaci - pokračuju směrem co hraju 10 let a rozhodně bych to nepřekopával.

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od freerider »

Tak po třech letech se k tomu vrátím :D
Před třemi lety jsem řešil z dnešního pohledu hovadinu :D
Při hraní to střídám, jednou open-hand, pak křížem.
Jednou brejk od pravý, jednou od levý. Na dvojšlapku se mi hraje líp od pravý a ruce křížem,
tak to dřu a stejně tak to dřu open-hand - dvojšlapku ale vždy od pravý nohy.
Umím úplně stejný kulový jak před třemi lety (aspoň pocitově), ale posun spatřuju v tom, že to umím blbě na obě dvě strany :D :D :D :D
Dokopal jsem se pořídit si (resp. neprodávat) původní Ride (stejně ho budu muset vyměnit :mrgreen: :mrgreen: ), zkusil jsem to a vyhovuje,
takže mám dva, jeden nalevo, jeden napravo.

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: X - Hand vs. Open Hand - co s tím?

Příspěvek od ThunderStorm »

Open hand je podle mě hnus. Vypadá to škaredě. :lol: Hraju jenom open hand blastbeat, když mám dlouhé pasáže a potřebuju vybalancovat namožení rukou, jinak se do toho moc nepouštím. Mám rád třeba tu pa beat s tím, že to hraju klasicky, ale kopák dělám levou nohou, taky střídám kvuli výdrži, ale i kvuli tomu, aby si mozek zvykl trochu na jiné schéma.

Aby nedošlo k omylu, uznávám open hand hráče, co někteří zahrají je fakt obdivuhodné, ale vzhledově se mi ta technika vůbec nelíbí. A že je to těžší nebo lehčí bych neřekl, všecko je o zvyku, o výšce hi-hat apod. :)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnování“