Balbex vrací úder ...

Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

Nevím, co z toho bude ....

From: Oxana (oxana@rstick.com)
Sent: Thursday, February 21, 2013 10:57 AM
To: info@rstick.com
Subject: BALBEX

Dobrý den pane Rektoříku,

dnes ráno jsem předala našemu firemnímu právníkovi Vaše obdržené emaily, Vaše komentáře z internetové adresy Sfera bubeníků. Ten Vás za firmu BALBEX bude kontaktovat.
S pozdravy,


Oxana Havlínová
General Manager
spolumajitel firmy
Balbex drumsticks
http://www.rstick.com
http://www.facebook.com/balbex

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od pampa »

Myslím si že by měli lidé z Balbexu řešit spíše životnost jejich paliček, než se pouštět do právních bitev...

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od Moleek »

Nějaký odkaz, na co to reaguje?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od Kajda »


rudyzzr
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2013 12:57

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od rudyzzr »

nebude lepsi kdyz misto kydani sracek jednoho na druheho se obe firmy zacnou venovat necemu smysluplnejsimu? treba podpore mladych muzikantu,charitativnim akcim apod?Tahanice kvuli znackam ci materialum jen proto aby jeden druhemu uskodil a smetl z trhu mi prijde docela zabomysi.Kdyz mam dobre palicky ale neumim s nema prorazit a nelezi v kazdem obchode tak je asi neco spatne.A urcite to neni v te druhe znacce.Obchodni strategie je taky kumst a pokud to clovek neovlada,nemuze se nicemu pak divit.A ze ten druhy nejedna fer a vyrobky prvni firmy spini a pomlouva?neni lepsi namisto kydani sracek na webech presvedcit obchodniky ze tomu tak neni relevantnimi dukazy....?

Rstick je tu dyl,ale neni v obchodech....opravdu za to muze Balbex? zeby jen neschopnost marketingu?Mel na to mnohem vice casu nacpat sve vyrobky do obchodu.Proc toho nevyuzil jeste pred prichodem Balbexu?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

Ono je to trochu složitější - takže napřed nač Balbex reaguje:
Zjistil jsem, že mi začíná v Řecku přetahovat firemní zákazníky. Elegantně využil mých současných problémů s výrobou (jako to ostatně udělal už několikrát) a mé fir. hráče láká hlavně na hodně podstřelené ceny. Je to sice podpásovka - ale nic ilegálního - dělá se to celkem běžně. Já jsem na to samozřejmě reagoval tím, že jsem mu poslal mail, kde jsem ho upozornil, že je to dvousečná zbraň a že bych mohl zase začít takto přetahovat jeho firemní hráče u nás. I toto se dělá celkem běžně. On mi na to odpověděl doslova toto:
jsi pacient, naštěstí to celá bubenická veřejnost ví.
Přesouvám tě do antispamu k tobě podobným, tam patříš !
Takže jsem trochu přitvrdil, hlavně proto, že si nenechám od kdekterého blba tykat. No a výsledkem pak byl výšeuvedený mail. Celkem jsem se dost pobavil - protože si nedovedu představit situaci, co by bylo z jeho strany na mě žalovatelné a čeho by se chtěl domáhat. (vlastně jedna taková situace by mohla existovat - ale to by bylo natolik absurdní, že to nepovažuji za možné.)

Co se týče mojí obchodní strategie - už jsem to tu psal - ale opakování je matka moudrosti ..... Takže:
začátkem 90 let jsem nešťastným způsobem zainvestoval do automatu na výrobu paliček, který mi měla jedna firma dodat na klíč. Platilo se to zálohově a bral se na to leasing. Bohužel firma ten automat dodala s několikaměsíčním zpožděním a navíc nefunkční. Následovaly spory, kdy jsem jim to nakonec vrátil, dostal něco jiného, co alespoň trochu funguje a nakonec jsem z toho vyvázl zhruba s 1,5 mil závazkem . Ano, byla to bohužel moje chyba, jejíž následky si vyžírám dodneška. Díky tomu jsme se nemohli dostat v 90 letech do obchodů, protože zkrátka jsme jednak nestačili kapacitně a jednak nám veškeré volné prostředky žraly dluhy a prostě nebylo na nutné investice. Tento stav bohužel trvá dodneška. A ono se to hodně blbě dělá marketing, když máš v baráku 2x ročně exekutora, a všechny peníze ti doslova vyžerou splátky dluhu, daně, penále, pokuty, sociální a zdravotní pojištění a další nutné platby, bez kterých se nemůžeš obejít. Pak to taky dopadá tak, že na blbé samolepky za circa 4000 šetříš několik měsíců a párkrát to musíš odložit, protože ti ty prachy vyžralo něco jiného. Anebo máš zákazníka, který si objedná zboží za 60000,- a ty za ty prachy můžeš vzít kamión dřeva. Jenže ten zákazník ti zaplatí skoro s dvouměsíčním zpožděním, a až po hrozbě exekuce. Takže ty dva měsíce doslova živoříš, a nakonec ti ty prachy sežerou výplaty, daně a soc. pojištění - místo aby jsi z toho dřeva za 60000 nadělal během těch dvou měsíců hromadu výrobků tak máš úplné hovno, sháníš další kšeft, aby jsi ten výpadek překonal a jseš v dluzích jak prase, protože uvedené platby musíš platit, i když nemáš z čeho. A aby jsi se nenudil, tak ti zruší auto popeláři, a ty nemáš jak dopravit zboží dalšímu zákazníkovi - takže opět ohromný výpadek. ... a mezitím ti několikrát kiksne řídící systém na mašině, sypou se ti krokové motory, kuličkové šrouby a další komponenty (taková pružná spojka stojí jen 400 ale ty si ji musíš nechat poslat, což trvá v nejlepším případě 3 dny a ty ty 3 dny stojíš, protože si pro ní nemůžeš zajet, neboť máš rozflákané auto) a nějaký zkurvený hacker ti napadne web a doslova ti ho spláchne do hajzlu...

Já mám strašně rád lidi, kteří mají plnou hubu marketingu a obchodní strategie, ale když mají řešit takové sračky, tak dokáží akorát stáhnout ocas mezi nohy, protože jsou totálně v prdeli. Nemysli, si, že jsem nezkoušel někoho najmout - dopadlo to vždy totální katastrofou, protože ten blb nevyřešil nic, měl akorát plnou hubu marketingových keců a jak to dělám blbě, a nakonec odešel bez jediné koruny, protože měl plat fixovaný na výsledek.... Podobně jsem dopadl s pracovnicí v expedici zásilek - ta neomylně totálně zkurvila na co sáhla a dodnes po ní řeším její průsery .... A strašně rád bych viděl borce, jak najme několik nových lidí, rozjede velkou reklamní kampaň a začne cpát palice do obchodů - Než se mu to uspokojivě rozjede, tak to bude trvat 6 měsíců - a mezitím musí platit zaměstnance, daně, sociální a zdravotní pojištění, materiál a náklady na výrobu. Opravdu by mě zajímalo, jak by toto řešil.

Já pokud chci prorazit, tak musím postupovat jen velmi pozvolna a dělat jen to, na co mám peníze a modlit se, aby zase nepřišel nějaký velký průser, který mě nehodí o pár měsíců nebo let zpátky. Já tu mám v šuplíku hodně nápadů a novinek např různé protiskluzové úpravy a řešení povrchu, lisování špiček přímo na paličky, nové materiály, převratnou novou konstrukci špejlových paliček a spoustu dalších věcí - jenže je mi to na hovno, protože to kvůli financím nemůžu realizovat.

Takže se pak nediv, že mě sere Balbex, (Havlín byl můj bývalý zákazník !!!) protože on na svou marketingovou podporu používá tuny debilních keců a hlavně lží - a co je na tom nejhorší, tak drtivá většina bubenické veřejnosti a hlavně obchodníků to poslouchá s otevřenou hubou a doslova z toho sere kulaté hnědé čtverečky a je přesvědčena že bere palice od světového výrobce. Proto se musím jeho kecům bránit - kdo se totiž nebrání, tak si zaslouží chcípnout - no a já ještě chcípnout nechci ....

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

P.S. : těm útlocitnějším se omlouvám za tu spoustu neslušných slov použitých v tomto příspěvku - ne, že bych chtěl být jako dlaždič- ale slušnější výrazivo v tomto případě nešlo použít ......

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od Vozka »

Přijde mi že si tím nepřátelstvím k balbexu spíš škodíš než co jiného. Na druhou stranu po tomhle příspěvku už mi tvůj přístup dává mnohem větší smysl, tak snad jen přeju ať se věci dál neserou a všechno jde pokud možno tak jak má.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

To už je věc názoru a pohledu. Jen proto, že je momentálně úspěšnější já nehodlám sklapnout kufry a držet hubu. Vždycky jsem říkal co si myslím, a říkat to budu i nadále i za cenu, že se mnou spousta lidí nebude souhlasit. A mimochodem - na začátku tohoto příspěvku to chce se mnou řešit přes právníky Balbex - nikoliv já - takže tentokrát jsem v tom tak trochu proti své vůli ....

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od bub7 »

R-stick píše......
Co se týče mojí obchodní strategie - už jsem to tu psal - ale opakování je matka moudrosti ..... Takže:
začátkem 90 let jsem nešťastným způsobem zainvestoval do automatu na výrobu paliček, který mi měla jedna firma dodat na klíč. Platilo se to zálohově a bral se na to leasing. Bohužel firma ten automat dodala s několikaměsíčním zpožděním a navíc nefunkční. Následovaly spory, kdy jsem jim to nakonec vrátil, dostal něco jiného, co alespoň trochu funguje a nakonec jsem z toho vyvázl zhruba s 1,5 mil závazkem . Ano, byla to bohužel moje chyba, jejíž následky si vyžírám dodneška. Díky tomu jsme se nemohli dostat v 90 letech do obchodů, protože zkrátka jsme jednak nestačili kapacitně a jednak nám veškeré volné prostředky žraly dluhy a prostě nebylo na nutné investice. Tento stav bohužel trvá dodneška. A ono se to hodně blbě dělá marketing, když máš v baráku 2x ročně exekutora, a všechny peníze ti doslova vyžerou splátky dluhu, daně, penále, pokuty, sociální a zdravotní pojištění a další nutné platby, bez kterých se nemůžeš obejít. Pak to taky dopadá tak, že na blbé samolepky za circa 4000 šetříš několik měsíců a párkrát to musíš odložit, protože ti ty prachy vyžralo něco jiného. Anebo máš zákazníka, který si objedná zboží za 60000,- a ty za ty prachy můžeš vzít kamión dřeva. Jenže ten zákazník ti zaplatí skoro s dvouměsíčním zpožděním, a až po hrozbě exekuce. Takže ty dva měsíce doslova živoříš, a nakonec ti ty prachy sežerou výplaty, daně a soc. pojištění - místo aby jsi z toho dřeva za 60000 nadělal během těch dvou měsíců hromadu výrobků tak máš úplné hovno, sháníš další kšeft, aby jsi ten výpadek překonal a jseš v dluzích jak prase, protože uvedené platby musíš platit, i když nemáš z čeho. A aby jsi se nenudil, tak ti zruší auto popeláři, a ty nemáš jak dopravit zboží dalšímu zákazníkovi - takže opět ohromný výpadek. ... a mezitím ti několikrát kiksne řídící systém na mašině, sypou se ti krokové motory, kuličkové šrouby a další komponenty (taková pružná spojka stojí jen 400 ale ty si ji musíš nechat poslat, což trvá v nejlepším případě 3 dny a ty ty 3 dny stojíš, protože si pro ní nemůžeš zajet, neboť máš rozflákané auto) a nějaký zkurvený hacker ti napadne web a doslova ti ho spláchne do hajzlu...

Já mám strašně rád lidi, kteří mají plnou hubu marketingu a obchodní strategie, ale když mají řešit takové sračky, tak dokáží akorát stáhnout ocas mezi nohy, protože jsou totálně v prdeli. Nemysli, si, že jsem nezkoušel někoho najmout - dopadlo to vždy totální katastrofou, protože ten blb nevyřešil nic, měl akorát plnou hubu marketingových keců a jak to dělám blbě, a nakonec odešel bez jediné koruny, protože měl plat fixovaný na výsledek.... Podobně jsem dopadl s pracovnicí v expedici zásilek - ta neomylně totálně zkurvila na co sáhla a dodnes po ní řeším její průsery .... A strašně rád bych viděl borce, jak najme několik nových lidí, rozjede velkou reklamní kampaň a začne cpát palice do obchodů - Než se mu to uspokojivě rozjede, tak to bude trvat 6 měsíců - a mezitím musí platit zaměstnance, daně, sociální a zdravotní pojištění, materiál a náklady na výrobu. Opravdu by mě zajímalo, jak by toto řešil.....................




Moc se omlouvám, ale tohle všecko zní jako normální problémy malého lokálního podnikatelíčka s malou domácí dílničkou a velkými dluhy. Ale na Tvém ohromujícím webu (škoda, že teď nejde) jsem se, pokud mě paměť neklame, dočetl slovních spojení jako "světový výrobce bubenických paliček" Není to přinejmenším podobná sračka jako "dvojitá zpevňující povrchová úprava"?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

Ale samozřejmě je to sračka - a dokonce na stejné úrovni. Nebo to si snad na ten web mám napsat, že všechno stojí za houby, že jsem takhle malilinkatý výrobce dělající jen pro lokální zákazníky a že na opravdu velké světové výrobce nemám a nikdy mít nebudu? Hele, každý výrobce se snaží vychválit se do nebe - a já v tom nejsem vyjimkou. Akorát na rozdíl od těch ostatních to dělám tak, abych vždy mohl doložit a dokázat to, co na tom webu tvrdím. A že tam někde bude uvedené spojení - to je v souvislosti s mou nabídkou. Já totiž nabízím výrobu jakéhokoliv modelu v jakékoliv konfiguraci, s jakýmikoliv rozměry a s jakýmikoliv úpravami. A v tomto konkurenci nemám - a to celosvětově. Ukaž mi firmu, ať u nás nebo na světě, která ti vyrobí 5 párů modelu 5B s tvými rozměry, s upraveným náběhem ke krčku, kapkovitou špičkou podle přesně definovaných rozměrů, přesně definovanou sílu krčku, s vyvážením ve tvou definovaném místě, s protiskluzovými drážkami na rukojeti přesně umístěnými dle tvého požadavku a případnými dalšími tvarovými modifikacemi. Pak si tu paličku uloží do databáze - a až si ji za 4 roky objednáš znovu, tak ti vyrobí přesně to samé. Schválně pro srandu - zkus tento požadavek poslat Vic Firthu přesně v této konfiguraci - co ti odpoví .....

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od bub7 »

Ano, v tom co děláš je vyjímečnost, to nepopírám a Ty jistě nepopřeš, že to děláš z velké části pro lidi, kteří jsou začátečníci a pouze hledají nějakej ideální model a z ješitnosti chtějí mít jiné paličky než ostatní a taky si myslím, že Ti to sežere stašnýho času. Osobně mám nejmenší právo někoho kritizovat, jenom mi připadá, že bys rád byl hodnej bubenickej taťka pro děti a prosperující byznysman v jednom. Je to ale slučitelné?

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od Adam »

bub7 píše:Ano, v tom co děláš je vyjímečnost, to nepopírám a Ty jistě nepopřeš, že to děláš z velké části pro lidi, kteří jsou začátečníci a pouze hledají nějakej ideální model a z ješitnosti chtějí mít jiné paličky než ostatní a taky si myslím, že Ti to sežere stašnýho času. Osobně mám nejmenší právo někoho kritizovat, jenom mi připadá, že bys rád byl hodnej bubenickej taťka pro děti a prosperující byznysman v jednom. Je to ale slučitelné?
ty seš vůl, to snad ani neni možný.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od Bobroněnko »

bub7 píše:Ano, v tom co děláš je vyjímečnost, to nepopírám a Ty jistě nepopřeš, že to děláš z velké části pro lidi, kteří jsou začátečníci a pouze hledají nějakej ideální model a z ješitnosti chtějí mít jiné paličky než ostatní a taky si myslím, že Ti to sežere stašnýho času. Osobně mám nejmenší právo někoho kritizovat, jenom mi připadá, že bys rád byl hodnej bubenickej taťka pro děti a prosperující byznysman v jednom. Je to ale slučitelné?
Když pominu, že píšeš hovadiny, tak i kdyby to tak bylo, tak co? Mluvíš o nějakém marketingu a pak mu vyčítáš, že má potenciální cílovou skupinu? Má se na to vysrat a být dalším z *x* výrobců, kteří dělaj 5A a něco málo k tomu? Já třeba možnosti vymyslet si paličky využil nejednou. Třeba v případě, kdy jsem chtěl mít v pravé ruce paličku, která bude mít kulatou hlavičku pro zvuk na činelech, a v levé soudek pro zvuk na šroťáku, ale přitom jsem chtěl, aby byly obě stejně dlouhé a stejně vyvážené. Což při rozdílné velikosti hlaviček není zas taková trivialita. Pro mě je v tomhle naprostá bomba, že můžu někomu napsat "hele, udělej mi prosím na zkoušku dva páry toho a toho s krčkem toho a toho a hlavičkou toho jiného" a ten někdo napíše "supr, za tejden - 14 dní to máš". To, že to nic neznamená pro tebe, je jedna věc, to, co si o tom myslíš na základě toho, že to je pro tebe zbytečný, je věc druhá.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

bub7 píše:Ano, v tom co děláš je vyjímečnost, to nepopírám a Ty jistě nepopřeš, že to děláš z velké části pro lidi, kteří jsou začátečníci a pouze hledají nějakej ideální model a z ješitnosti chtějí mít jiné paličky než ostatní a taky si myslím, že Ti to sežere stašnýho času. Osobně mám nejmenší právo někoho kritizovat, jenom mi připadá, že bys rád byl hodnej bubenickej taťka pro děti a prosperující byznysman v jednom. Je to ale slučitelné?
Jo, neslučitelné to je - já mám ale ten byznys postavený na určitém zaměření, které jsem tu popsal výše. Ano, je to pracné, je to komplikované a je to obtížné - ale zase na druhé straně je to zajímavé. Abych toto mohl dělat, tak jsem si za tu dobu musel vyvinout spoustu vychytávek, které mi fungují - a v krátkosti - pokud se to pokusí někdo další kopírovat, tak prostě pohoří. A na druhé straně drtit kvanta klacků o jednom nebo dvou modelech by pro mě taky nebyl problém - ovšem za předpokladu, že by mi vše bezchybně fungovalo - a to bohužel v současné době není pravda.

Mě nežere čas to, že někomu dělám model do ruky - upravit šablonu je pro mě záležitost zhruba 5 minut a načíst z databáze a nasypat to do stroje je záležitost třech kliknutí myši. Ostatně většinu zákaznických modelů dělám v klidu v sobotu nebo neděli když je na to čas. Co mi žere čas - a to naprosto katastrofálně je spousta stupidního a debilního papírování, starání se o zaměstnance, a řešení naprosto stupidních píčovin, kdy ti nefunguje něco, co má fungovat, nebo se ti něco posere a ty pak lítáš jako hadr na holi, aby jsi to co nejdřív odstranil. Příklad: než se mi podařilo přestěhovat hosting, tak jsem strávil čtyři dny řešením proč nemohu přesměrovat doménu, na technickou podporu u stávajícího registrátora jsem volal několikrát denně, abych je pak po posledním rozhovoru natvrdo poslal do prdele a vypověděl jim všechny služby a domény přestěhoval jinam, protože změnili nastavení konfigurace zónového souboru a nějak se nenamáhali dát o tom vědět, ani to umístit na stránky. Nahrávání webu na server mi pak bude trvat cca 3 hod. (problém s připojením, kdy mi padalo FTP hůř než WIN.) vlastní zprovoznění zhruba 10 minut a celkové nastavení aby vše fungovalo zhruba 1 den a pak 1 - 2 dny testování, zda to jede jak má. To všechno ti sežere týden na plný úvazek 12 hod denně. S tímto kdybych se nemusel srát - tak mám celý týden k dobru. A pokud od tebe dostanu radu, že si na ty paličky mám vzít zaměstnance, tak věz, že na pracovním úřadu stojí stovky zaměstnanců s dlouholetými zkušenostmi s výrobou paliček, kteří umějí ovládat řídící systémy a dokáží si bleskově seřídít stroj tak, aby na něm byli schopni drtit hromady párů za směnu ....

venca.k
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2013 11:02

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od venca.k »

Rektořiku, nehraju ani tvejma paličkama ale ani balbexama,
ale když tak čtu tvé pomluvy a útoky divim se pánům z balbexu,
že s tebou pořádně nezatočej, to je minimálně na pár facek takhle
zveřejňovat korespondenci. Nedivim se jim, že tě nazývaj pacientem
nebo tak.Pročetli jsme s kamošem sferu dukladně a koukáme, že kážeš
vodu ale piješ víno. Pomlouváš, jak balbex kopíruje a krade ale
ty kopíruješ třeba balbex a další.Pobavil jsem se když jsem viděl tvoje nový
logo, hlavně aby se to trochu podobalo balbexu vidˇ?
Napadáš tady že špatně používají ochranné známky
máš to logo v takovéto grafice zaregistrovaný, že tam přidáváš Trademark :o))
Nebo ty můžeš a oni nemohou.


rozhodně po tom ce jsem přečetl erstiky nechci

Venca

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

Venco, nemůžu se zbavit nutkavého pocitu, že tvé pravé jméno je Tomáš Havlín - už kvůli způsobu a stylu vyjadřování - ale je to jen čirá spekulace ...... - takže k věci:

strašně rád bych chtěl vidět, jak by se mnou mohl Balbex zatočit a za co. To bych totiž musel o něm zveřejňovat jen pomluvy - a to bohužel pomluvy nejsou. Kdyby to pomluvy byly, tak už by mě dávno kontaktoval jejich firemní právník a počítám, že už by na mě měl dávno sepsanou žalobu. Jenže nic se neděje - a to dokonce ani, když jsem se dotázal General Managera a spolumajitelky Balbexu p. Oxany Havlínovoé a samotného p. Havlína, kdy už konečně mě bude jejich právník kontaktovat, že na to netrpělivě čekám. A víš co bylo výsledkem dotazu? - Mlčení jako hrob ..... Takže asi budou mít hodně velký problém najít něco relevantního.

Celou korespondenci jsem nezveřejnil - jen malý výtah z ní - kdybych ji totiž zveřejnil celou, tak bych musel učinit taková opatření, aby se k obsahu nemohli dostat nezletilí, protože by to mohlo narušit jejich duševní vývoj - Zkráceně řečeno - jejich skutečná firemní kultura a korespondence je opravdu pro velmi otrlé jedince. A jestli mluvíš o pár fackách, tak ty by si zasloužil spíše p. Havlín za svou nevymáchanou hubu.

Dále - můžeš mi přesně říci co jsem od Balbexu zkopíroval??? - a prosím konkrétně!!! Jinak co se týče kopírování: Ano skutečně kopíruji paličky od Balbexu, Vic Firthu, Pro Marku, Regal Tipu, Vateru, Pellwoodu, Ludwigu, WFL, Gretsche, vintage modely a paličky od dalších výrobců. A to tehdy, když mi je přinese nebo pošle zákazník, že by chtěl vyrobit ty samé nebo co nejpřesnější - případně na nich chce udělat úpravu, jako změnu průměru, délky, těžiště, tvaru špičky ..... V takovém případě paličky - resp. jejich rozměry opravdu přesně (v desetinách mm) kopíruji, nebo podle požadavku upravuji. Ovšem je to určeno pro naprosto konkrétního zákazníka, ty paličky jsou pak značení jako jeho model a dělají se jen pro něj. A pro zajímavost, někteří zákazníci u mě mají až desítky takových kopií, než si vyberou model, který jim opravdu sedne. Jinak co se týče běžně značených modelů ( 5a, 5B, 7A 747 Rock, Metal, Jazz, Fussion, Swing, ......) to jsou naprosto standardní paličky, které dělají v různých odchylkách všechny firmy - a tudíž i já. Takže pokud já kopíruji, tak to v tom případě kopírují naprosto všichni....

Co se týče mého nového loga - na Sféře jsi ho nemohl vidět, protože zde není uveřejněno. Objevilo se jen na paličkách pro bubenický festival a na několika zákaznických sérií paliček - a navíc v několika podobách. A můžeš mi vysvětlit, v čem se podobá logu Balbexu ??? Moje jediné kritérium pro nové logo je totiž to, aby bylo na paličkách dobře vidět a aby bylo výrazné. Pokud tedy bereš toto kritérium jako to, že se mé logo Balbexu podobá, tak v tom ti možná dám za pravdu jeho logo je opravdu výrazné. Mé logo bude výrazné také. Nebo ho snad výrazné mít nesmím?

Co se týče značky TM u mého loga- velmi jednoduše - když oni mohou, tak můžu i já. Je fakt, že jsem na to častokrát poukazoval, to ano a přiznávám to - ale za naprostého nezájmu veřejnosti. Takže jsem celou tuto záležitost přehodnotil a došel k názoru, že pokud si mohou za nezájmu veřejnosti lepit TM ke svým variantám loga, tak to mohu za stejného nezájmu veřejnosti i já. Pro mě to navíc znamená úsporu cca 80.000,- za registraci několika různých variant. A ještě jedna věc - ta záležitost s označení TM má jeden háček - ba co dím - pořádný hák - a ten zná jen ten, kdo se prefektně orientuje v právních věcích okolo ochranných známek, a dále p. Havlín osobně a já. Upozorňoval jsem na to už v onom příspěvku na který se odkazuješ. Velmi zjednodušeně - pokud by jsi mě chtěl žalovat, že za neregistrované logo cpu označení TM, tak vyhoříš jako papír politý benzínem. Jinak samozřejmě platí, že používání TM u neregistrovaného loga je neetické. Ale jak píše klasik - co bych neudělal pro prachy.... - takže až budeš vykřikovat něco o etice, tak laskavě srovnávej obě firmy stejným dílem.

Jinak já ti své paličky nenutím - kupuj si to, co ti vyhovuje - a po pravdě - ani bych moc nestál o to, aby jsi byl mým zákazníkem. Takže jestli si myslíš, že mě tímto vyhrožováním přinutíš změnit mé postoje, tak máš smůlu ....

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

Jo - a ještě s tím přidáváním Trademarku k logu:

Já to dělám proto, aby si někdo logo nemohl zaregistrovat. Nemám ještě jeho konečnou podobu - takže ke každé variantě prostě plácnu TM no a až to konečnou podobu budu mít, tak si ho zaregistruji. Žádný problém. Inspiraci k tomuto postupu jsem našel tady: http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 6386#p6386 (asi uprostřed textu) nebo tady: http://www.sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=57&t=788 (druhý odstavec) Takže asi tak nějak ....

venca.k
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2013 11:02

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od venca.k »

rstiku za všim hledáš čerta furt mlžíš, mám pár kamarádů bubeníků
tak se budeme ptát dál třeba jak jsi vymyslel model Rockman,Ringo, a co znamená název ks fussion, známe tyto paličky dřív od balbexu a pak najednou i u tebe
moc se do toho nezamotej:o)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex vrací úder ...

Příspěvek od R - stick »

Je to celkem jednoduché.

Konkretně názvy Rockman, Ringo, Pro, KS Fussion, a další o kterých se nyní budeme bavit jsou obecné názvy, které se pro paličky dost často používají - a to nejen Balbexem ale najdeš je v různých podobách i u dalších firem, které paličky vyrábějí. (podotýkám, že je mi známo zhruba 180 světových firem, které se touto výrobou zabývají - a to nepočítám Čínu, kde jich je přes 250 ...) Neboli - jsou to názvy stejné, jako 5A, 5B, 7A, 2B, 3A ..... - a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Takže to jsou názvy využívané pro značení paliček - a tudíž nevidím ten nejmenší důvod, proč bych je nemohl použít i já. A chceš li vědět proč je používám i já - tak tedy proto, že tyto modely jsou mezi bubeníky všeobecně známé - pokud někdo po mě chce tento model, pak nemám důvod ho značit jinak. No a pokud se týče přímo názvů, které používá firma Balbex, tak bych si dovolil zde ocitovat jedno jejich vyjádření:
Balbex píše: ....Promiňte, ale ve světě je tolik stejných výrobků ale od jiných výrobců zároveň, že nám to opravdu vyráží dech, že se nad tímto pozastavujete???
Například: kelímky od jogurtů, jednorázové pleny, dámské vložky, papírové kapesníčky, zápalky, řezník krájí stejným nožem na stejném špalku jako ve vedlejší vesnici jiný řezník ….atd……….
Vidíš nyní nějaký problém v tom, že používám ta samá označení, co oni? Já tedy ne .....

No a co znamená název KS Fussion - naprosto přesně to, co název 5A - tedy běžné označení modelu. Chceš -li se v tom podrobně pitvat, tak tedy věz, že fussion je zcela běžné označení hudebního stylu a písmena KS mohou znamenat např. kód přípravku, nebo nože, který používám při jejich výrobě, nebo interní skladový kód, nebo kus ... - podobně jako číslice 5 v názvu 5A značila číslo nože a písmeno A značilo aplikaci (A - Orchestra) pro kterou palička byla určena. A aby jsi byl v obraze, tak konkrétně toto se používalo už někdy od roku 1917, kdy ho zavedl W.F.Ludwig ....

Doufám, že ti to jako objasnění stačilo. Jestli chceš být v obraze víc, tak si nastuduj toto: http://www.rstick.com/index.php?id_cms= ... &id_lang=7 Pokud budeš mít další dotazy, milerád ti je zodpovím.

P.S.: a ještě bych si dovolil ocitovat jedno vyjádření od Balbexu, které mluví samo za sebe:
Balbex píše:Byla by přece hloupost nevyužít dobrou a praktickou věc nebo postup, který není ošetřen třeba ochrannou známkou.

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“