Jsou lepší bubeníci nebo bubenice???

Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
Odpovědět
daisy
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2006 22:26
Bydliště: Znojmo

Jsou lepší bubeníci nebo bubenice???

Příspěvek od daisy »

Můj učitel říkal, že bejvaj lepší holky (možná to byla jen motivační fráze, ale kdo ví... :D ) Je pravda že bicí jsou takovej nefér nástroj- teda lidi sou nefér- na mě, coby začínající bubenici koukali dost divně :) chtěla sem kvůli tomu začít hrát na trubku...nebo by byl lepší kontrabas??? :D

No ale chci vědět kolik znáte bubenic a jestli sou třeba lepší jak vy??? :D :D :D
Myslim že jo :wink:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Osobně žádnou neznám, ale tady na sféře se jich už pár objevilo takže nejsi první ani poslední a ne jediná. Bicí jsou doménou chlapů takže se nesmíš divit těm blbejm pohledům a hlavně se nechat odradit, protože Ti co takhle koukají tak mají jen strach, že by jsi mohla nebo umíš víc než oni a to je docela ponižující vzhledem k poměru muži/ženy. Takže neboj se nic a hezky cvič. Hodně zdaru

Zlatovous
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 10 pro 2005 18:28
Bydliště: Frýdek-Místek (takový vidlákov, skoro v Rusku :) )
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlatovous »

Ještě než sem hrál na bicí, hrával jsem na klávesy v jedné skupině, kde byla bubenice. Prvně jsem byl skeptický ale byl jsem mile překvapen. Z čehož plyne, uč se, uč se, uč se! Mohou být i bubenice ;)

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Myslím,že Cindy Blackman nebo Terri Lyne Carrington můžou bejt dost velkou noční můrou všech chlapů tady na sféřé :) Hlavně vydržet !!!!

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Já osobně znám dvě začínající a myslim, že se má svět na co těšit... :) Vůbec se toho neboj, já třeba proti vám nic nemam a sem náhodou moc rád, že do toho dou i holky... Aspoň nám do toho vnesete nový nápady a patřim asi k těm, co unesou, že budou holky lepší... :)

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Pokud muzu mluvit za sebe, prede mnou i po mne hraly v Zubech nehtech jen samy bubenice. A k tomu, co tam v tech pisnickach vymejslely se bubenici muzi nikdy ani vzdalene nepriblizej. I clovek s nadprumernou fantasii nevymysli, co ony. A ze se nejedna o schopnost jedne zeny, ale zen bubenic obecne, me ujistilo to, ze co sem drel tri roky a jax tax to tam dostal , ta holka, co prisla po me (hrala na bici pred tim asi rok) sedla a vysekla to napoprvy. (pro ty co uznavaji jen prvadruhatretistvrta... O tom tady pranic nemluvim)
Takze pouceni? Cvicte, cvicte, mile damy, stejne budete hrat vzdycky v jinych sferach nez my. A je to dobre, vazte si toho :-)
-jo a s bubenicema, co hrajou jako muzi bych teda nerad zustal o samote :!:

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Já mám zkušenost s jednou slečnou bubenicí! Je to paráda jí pozorovat...ona je živoucím důkazem, že jakýkoliv nástroj není určen pro pohlaví. Je tu prostě pro lidi (žena, muž) a je fuk kdo se ho ujme, pokud na něj umí. Prostě hraj, hraj, cvič, cvič, všem těm šovinistům seber vítr z plachet :)))
A někdy dej echo, rád si to slechnu :)
Držim palec !!

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Z vlastní blízké zkušenosti můžu říct, že každé pohlaví má své dispozice a dává hře trochu jiné barvy, ale veskrze nejde říct, co je "lepší". Rozhodně bych ale dementoval tvrzení, že bicí jsou pro slečny nástroj nevhodný, ve "třídě" u nás na hudební škole je snad dokonce více dívek, než chlupů.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Marvin píše:Pokud muzu mluvit za sebe, prede mnou i po mne hraly v Zubech nehtech jen samy bubenice. A k tomu, co tam v tech pisnickach vymejslely se bubenici muzi nikdy ani vzdalene nepriblizej. I clovek s nadprumernou fantasii nevymysli, co ony. A ze se nejedna o schopnost jedne zeny, ale zen bubenic obecne, me ujistilo to, ze co sem drel tri roky a jax tax to tam dostal , ta holka, co prisla po me (hrala na bici pred tim asi rok) sedla a vysekla to napoprvy. (pro ty co uznavaji jen prvadruhatretistvrta... O tom tady pranic nemluvim)
Takze pouceni? Cvicte, cvicte, mile damy, stejne budete hrat vzdycky v jinych sferach nez my. A je to dobre, vazte si toho :-)
-jo a s bubenicema, co hrajou jako muzi bych teda nerad zustal o samote :!:
Hehe, tak je to pravda...podobny problem jsem mel, kdyz jsem zacal hrat po bubenici ve Stillknox. Nektery skladby byly na bici fakt hodne divny, resp. treba umisteni a styl breaku by zadny chlap nevymyslel. Dalo to praci, se to naucit...

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Tak vidis :-)) Ne ze by to bylo lepsi nebo horsi... je to proste neco uplne jineho :-)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Marvin píše:Tak vidis :-)) Ne ze by to bylo lepsi nebo horsi... je to proste neco uplne jineho :-)
Jo, presne tak. Zensky taky snesou mene alkoholu :D

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

...coz ovsem lze nekdy taky brat jako vyhodu :-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Atlet píše: Jo, presne tak. Zensky taky snesou mene alkoholu :D
Tak to z vlastní zkušenosti potvrdit rozhodně nemohu :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já teda nevim, ale mylsím, si, že chlastám první ligu, ale již několikrát se mi stalo, že mě upila žena do mrtva :lol:

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Jo, to voni umej :-) ...tvarit se jak desne chlastaj a chudaka te nesou z restaurace nohama napred :-) ...a jejich je na ucte tri maly hopsinky a dve piva. Znaaame to...
:-) Ale tovize se mi taky stalo, ze jsem byl nechutne prepit...

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

:D Jo jo !! Taky jsem si říkal že kalim první ligu a už se mi stalo že jsem na lístek jedný slečny vejral jak půl chleba z tašky :shock:
Ta měla splávek :lol: A hrála na klavír :D

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Pánové, 12 piv je běžný, 15 se povede a i tu 18ku někdy skolim, ale mam jednu kámošku... No, když tam já leju tak desátý, vona je na patnáctym a nemá dost... zajímavá to žena

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

To bude asi velka zena. a k tym bubeničkam,mna uci v hudobke zena, a celkom jej ide...

daisy
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2006 22:26
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od daisy »

Hej tak to ste mě s tím bubnováním dostali...sem nečekala tolik podpory a nadšení :D Já znám teda ještě jednu bubenici, ta se tomu moc nevěnuje, ale aj tak je hoodně šikovná :D

Btw nevíte někdo jestli jsou i nějaké Sféry kytaristů, zpěváků houslistů nebo tak něco??? Protože mě se zdá že bubeníci drží asi jako tak nejvíc pospolu :D

A ten alkohol...přiznám se že já nevydržím nic moc. Ale má to i svý výhody, když šetříte na bicí, hodí se každá koruna :D

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

To máš recht, já už propil parádní sadu činelů... :( Bych si za to nafackoval

A o jinejch stránkách takovýhleho ražení, že by měli čistě svoje, ani nevim, pač sem je ani nehledal, ale každopádně je tahle stránka od R-Sticka a ostatních zúčastněných chvályhodnej počin. Pospolu držet musíme, pač se do nás harfisti a kvákalové moc rádi navážejí :)

daisy
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2006 22:26
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od daisy »

Jo tak Sféra je fajná, nikdo myslim nebude proti.

nikdy sem nevěřila tomu že bubeníci všichni chlastaj jak duha...od doby co sem se s hafo lidma seznámila už věřim a od včerejška se budu snažit držet se hesla že s bubeníkama se nepije :D :D

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Basáci maj myslim taky sféru. Někde sem tu na ní viděl odkaz...
Kdo se do mě bude navážet, toho majznu paličkou :) A udělám to pro každýho bicáka (bicmenku :-) ), doufám že vy taky !!! :D

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

S tim svihanim palickou s mi neco pripomnel!! :-))))
Si malokdo uvedomuje, jak nebezpecnou zbran drzime celej vecer v rukach :-)) ...jednou se na podium primotal nakej zfetovanej picus a nikdo se nemel k tomu ho zkopnout dolu. A stal tam primo proti me a este drzkoval. Tak mu nejdriv podobrym rikam aby odesel, cemuz se jen zasmal a otocil se celem k publiku (podotykam ze celou dobu bezela skladba (se hrala)) ... no a tak sem vzal milou palicku za tenci konec a vsi silou ji svihnul mu na zada. Klika - dopadla naplocho - a tos mel videt, jak picus vymek... normalne mu tekly bolesti slzy a uz se vic neukazal :-))
Takze moje ponauceni zni: Nezahravejte si s na koncertech bubeniky, jsou ozbrojeni.
(moje palicky sou Pellwood HevyMetal (cca 300g) ;-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Negr píše:Pánové, 12 piv je běžný, 15 se povede a i tu 18ku někdy skolim, ale mam jednu kámošku... No, když tam já leju tak desátý, vona je na patnáctym a nemá dost... zajímavá to žena
To mne prave casto nejde do hlavy, jak si kdekdo stezuje, ze nema prachy, ale na chlast ma vzdycky! Je to smutne!

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Se voctehuj do Kanady. Tam se neklasta vubec :-))

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“