Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
Balbex
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2004 01:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balbex »

[color=blue]Vážení bubeníci,

ještě jednou a naposledy se vyjádřím ke kritickým výtkám, pomluvám pana Rektoříka a rád vám všem objasním všechna závažná obvinění. Více času s touto k ničemu nevedoucí diskuzí ztrácet nebudu, jsou před námi důležitější úkoly a povinnosti.

1) Proč vlastně vznikly paličky Balbex?
2) Ochraná známka
3) DPH
4) Povrchová úprava
5) Economy set
6) Hikor
7) CNC
8) Rsticks- finanční problémy
9) Posílení konkurence


1) Proč vlastně vznikly paličky Balbex?

Jak se již pan Rektořík jednou pochlubil v této diskuzi, byl jsem několik let jeho zákazníkem, v té době nebylo na výběr. Bohužel kvalita paliček v jeho posledních dodávkách byla tragická.
Prodával mi paličky špatně obroušené, po kterých jsem měl mozoly, křivé a vrchol všeho, doručené paličky měly naprosto odlišnou délku a průměr, než jakou jsem si předem objednal.
Tím se stalo to, že jsem sám osobně začal postupně s výrobou mých vlastních bubenických paliček. Tudíž další paličky, se kterými jsem hrál byly už jen z mé vlastní produkce.

Tímto chci opravdu zdůraznit, že pokud by paličky od pana Rektoříka byly v pořádku, nikdy by mne ani ve snu nenapadlo s výrobou začít a takto si firma Rsticks sama vytvořila konkurenční značku paliček Balbex.


2) Ochraná známka

Ochranou známku jsme si se zpožděním zaregistrovali z těchto důvodů:

Pro nás nebylo podstatné zda je značka zaregistrovaná, my jsme „r“ v kroužku za logo tiskli proto, aby si ji nezaregistroval někdo jiný jako to např. udělal, pan Rektořík s doménou http://www.balbex.com.
Další důvod byl finanční, v počátku podnikání (to je před 7 lety) jsem nemohl odevzdat zhruba 5000 Kč za registraci, to byly pro naši firmu v počátku důležité peníze.
Poslední důvod je obměna našeho loga. Určitě si bubeníci všimli, že jsme logo několikrát změnili a až nyní s konečnou podobou loga byla značka zaregistrována jak v Čechách, tak i v dalších evropských zemích. Omlouváme se tímto bubeníkům, kteří se cítí dotčeni koupí paliček značky Balbex, která nebyla zaregistrována.


3) DPH

V žádném případě jsme se nedopustili daňového podvodu na DPH. Pokud jsme deklarovali , že je k ceně paliček Balbex připočítáno DPH, tak bylo DPH řádně odvedeno finančnímu úřadu. Pokud by měl někdo pochybnosti o našem účtování, ať se s námi neprodleně spojí
a my mu předložíme patřičné doklady.


4) Povrchová úprava

Dvojitá povrchová úprava opravdu existuje a za tímto tvrzením si plně stojíme a jsme ji ochotni plně obhájit. Rád bych se s vámi o toto výrobní tajemství podělil, ale nejde to, i když pan Rektořík by si to asi moc přál.
V žádném případě není technologický postup tak primitivní, jak tvrdí některé nezasvěcené zdroje , že se jedná o vodou ředitelný lak.
Jen nyní uvažujeme o silnější druhé vrstvě, aby byla protiskluzová vrstva ještě účinnější.


5) Economy set

Spolu s uvedením tohoto výhodného balení paliček na trh jsme také v našich tiskových materiálech začali uvádět toto:
Paličky Economy jsou vyráběny z netříděného habru, mají přesné námi udávané parametry (to znamená že se nejedná o zmetky) a jejich životnost může být kratší než u paliček z Premium habru. Nikdy jsme netvrdili, že se jedná o super materiál.
Obal Economy setu je označen naší adresou http://www.rstick.com , to v dnešní době běžně stačí.


6) Hikor

Nikdo z bubeníků a obchodníků si nedovede představit, jak obtížné je sehnat velice kvalitní hikor. Velcí američtí výrobci bubenických paliček mají obchod s velice kvalitním hikorem pod kontrolou a i oni mají s kvalitou materiálu velké problémy. Po kvalitním hikoru je obrovská poptávka.
Za dobu naší působnosti jsme již vystřídali 9 dodavatelů z celého světa a kvalita a odstín materiálu se neustále mění.
K výrobě paliček z hikoru používáme buď světlý hikor, nebo světlý s nažloutlým odstínem
( honey, golden). V žádném případě nevyrábíme paličky Balbex z tmavého jádrového hikoru. To je lež jako věž.


7) CNC

Došlo také k dalšímu neuvěřitelnému smyšlenému obvinění naší firmy. Prý používáme program, který vyvinul pan Rektořík s firmou co vyrábí soustruhy???!!!! Vážení bubeníci, toto obvinění pan Rektořík vykoumal z pouhé fotografie uveřejněné v Muzikusu. Tomu říkám už naprostá nehoráznost a drzost a hlavně to svědčí o ne úplně dobře fungující psychice pana R.

Jen tak mimochodem, naše ovládací systémy pro naše soustruhy vyrábí můj dlouholetý kamarád, který jméno Rektořík vůbec nezná.

Pan Rektořík si může být jistý, že se nejedná o jeho program, jelikož je tam vyfocen náš velice starý soustruh, který byl navržen jako prototyp naší výrobní linky v roce 1997.
8) Rsticks- finanční problémy

Konečně víme z čeho pramení tak obrovská nenávist ke značce Balbex.
Neuvěřitelné, pan Rektořík nás také napadl tím, že jeho finanční problémy zavinila firma Balbex, ale asi pozapomněl v tom věčném návalu nenávisti, že na českém trhu jsou i další české firmy jako Pellwood a jeho vlastní bratr firmy RZ a samozřejmě spousta jiných dovozových značek.

Nechápu, jak se jeho firma s tak dlouholetou praxí po 20 letech může dostat do dluhů?
To je snad jeho problém, že není schopen správně naplánovat investice vlastní firmy. Prostě pan Rektořík se před sedmi lety rozhodnul, že za všechno jeho chybné rozhodnutí může firma Balbex. Začíná mi ho být opravdu líto.


9) Posílení konkurence

Přestože některé naše chyby (překroucené p. Rektoříkem na obrovské podvody) mohly mírně poškodit renomé značky Balbex v ČR , jsem rád, že na ně upozornil. Balbex vždy otevřeně přijme jakoukoliv kritiku.

Ale všechno špatné je pro něco dobré. Díky tak obrovské a stále rostoucí nenávisti a kritice pana Rektoříka k mé značce Balbex a k mé osobě, jsem se vyburcoval k maximálním pracovním výkonům. Zatímco pan Rektořík neustále šťourá a hledá chyby o mé firmě Balbex, já vymýšlím, jak zdokonalovat výrobu a vynalézám nové typy paliček.
Každý hold dělá co umí nejlépe.

My jsem se nad našimi chybami zamysleli , napravili je, vyvinuli 25 nových výrobků, nový katalog 2005 a totálně jsme rekonstruovali naše webové stránky. Pan Rektořík svými nářky vlastně jen posílil svojí konkurenci.
Já naopak nechávám pana Rektoříka v jeho utkvělé představě, že vyrábí nejlepší paličky, že nikdy nic nezkopíroval, že je nejlepší odborník na paličky na světě a že nedělá žádné chyby.

Pro mne je podstatná jedna věc, že paličky Balbex jsem nikdy nikomu nenutil, naši zákazníci si nás v zásadě našli sami a tomu jsem nesmírně rád. Náš cíl byl vždy jen vyrábět kvalitní paličky.

Za vzor, co se týká kvality a systému prodeje, jsem si od začátku bral ty nejlepší zahraniční firmy. Naším vzorem nikdy nebyla firma R-stic a ani jsme ji nikdy nepovažovali za naši konkurenci.

Pro případné další dotazy a informace vás milí bubeníci, prosíme, kontaktujte přímo naši firmu, jsme ochotni se s vámi jako našimi zákazníky sejít a vše prodiskutovat. Na tomto diskuzním foru se v budoucnu vyjádříme pouze k odborným dotazům a připomínkám.


S úctou ke všem mým zákazníkům,
Tomáš Havlín[/color]

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Já si myslím že byste měli zajít na pivo a vyříkat si to naživo, co? ;-)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Pripada mi to zbytecne verejne handrkovani dvou firem.
Ja pouzivam palicky Balbex (R-stick jsem zatim nezkusil)
a nemam s nimy problem. Kdyz jsem jednou palicky reklamoval tak
mi poslaly jako omluvu dvoje. U hikoru musim pri nakupu kontrolavat
na stole jak se kutali, ale to je asi to slozitosti dreva hikor.
Takze jak rikam pro mne jsou palicky jako kus spotrebniho dreva.
Takze mi de hlavne o to aby co nejdele vydrzely. Od Pellwoodu jsem
odesel jelikoz vydrzi min nez Balbex.
Jestli je pravda ze si R-stick zaregistroval domenu balbex.com
tak to mi prijde nefer na poli podnikani a prijde mi to jako těžka sviňárna. S tim by si mel r-sticku neco udelat,
ale oni stejne na to pripravuji nejaky zakon, ze pokud nebude domena
vyuzivana tak ji daji jinemu. Ja osobne pouzivam palicky s Nylon hlavickou,
takze jsem mel vzdy obavy aby vydrzela. Vzdy hlavicka vydrzela dele nez samotne drevo. To je moje asi jedina obava vyzkouset
palicky od jineho vyrobce treba r.stick (jedine ze by mi poslal vzorek zdarma).
Kdyz jsem prechaze k Balbexu od Pelwoodu tak jsem ziskal od prodejce vzorek zdarma. Preci nevyhodim dve kila do vzduchu.
Takze R.stiku a balbex, meli by jste spolu vykourit spolecnou dymku miru.
Myslim ze tyhle clanky stejne nijak neovlivnuji koncoveho zakaznika.
Proste, bud existuje spatna nabo dobra palicka a tu vzdy posoudi zakaznik a jine
kecy ho v podstate nezajimaji. klidne budu hrat na noname palicky kdyz mi povrch, prumer, delka, cena a hlavne zivotnost bude
vyhohovat. Nezajimaji mne praktiky co kdo komu ukradl, jak to ma s DPH, jak vypada jeho logo, na jakym CNC stroji je toci a pod.
CHCI PROSTĚ DOBRÉ PALICE ZA DOBROU CENU !!!
S tou cenou taky něco udelejte, zkoro dve kila za par se mi uz prejida.
Asi si je zacnu tocit sam. :)
Eto vsjo. P.S r-sticku vzdej se ty domeny, myslim ze jeji vlastneni ti neprospiva, spis ti to ublizuje.
A hlavne - mam Vas vsechny rad :oops:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

"Bubeníci se ptají" - jak to vlastne je, někoho to třeba zajímá, jiného zajímá jen s čím hraje. Třeba mně se s R-stickama hraje perfektně, balbex jsou možná taky dobré, ale ta cena... :?:
zrovna jsem si na něco vzpoměl :oops: :oops:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Se zpožděním odpovídám na příspěvek p Havlína. Dovolil jsem si toto téma přehodit do té jediné správné rubriky, kam patří. Zachoval jsem text a barevně jsem jej odlišil od mého vyjádření.

Vážení bubeníci,
ještě jednou a naposledy se vyjádřím ke kritickým výtkám, pomluvám pana Rektoříka a rád vám všem objasním všechna závažná obvinění. Více času s touto k ničemu nevedoucí diskuzí ztrácet nebudu, jsou před námi důležitější úkoly a povinnosti.

1) Proč vlastně vznikly paličky Balbex?
2) Ochraná známka
3) DPH
4) Povrchová úprava
5) Economy set
6) Hikor
7) CNC
8) Rsticks- finanční problémy
9) Posílení konkurence

1) Proč vlastně vznikly paličky Balbex?
Jak se již pan Rektořík jednou pochlubil v této diskuzi, byl jsem několik let jeho zákazníkem, v té době nebylo na výběr. Bohužel kvalita paliček v jeho posledních dodávkách byla tragická. Prodával mi paličky špatně obroušené, po kterých jsem měl mozoly, křivé a vrchol všeho, doručené paličky měly naprosto odlišnou délku a průměr, než jakou jsem si předem objednal.


Typická balbexácká polopravda. Pan Havlín mě pomlouvá, seč má síly, nicméně cudně zamlčel, dvě zcela základní věci: a to že typ, který ode mě bral byl RK (hůlky bez špiček d. 420, pr. 16 mm), dále Kreyson 420/16, nebo PT 420/17 a 440/17, což jsou paličky primárně určené spíš pro dřevorubce. A jako bubeník by měl především vědět on, že puchýře vznikají hlavně z nevhodného modelu paliček a špatné techniky hry. A dále to, že paličky odebíral i od mého bratra. Takže pokud mu zadal jiné rozměry, a pak si objednal paličky u mě, je logické, že dostal něco jiného, než si objednal. Takže pane Havlíne, to je vaše blbost, a navíc dost podpásovka, když tuto svou chybu házíte na mě. Já nejsem jasnovidec.

Tím se stalo to, že jsem sám osobně začal postupně s výrobou mých vlastních bubenických paliček. Tudíž další paličky, se kterými jsem hrál byly už jen z mé vlastní produkce.

Tímto chci opravdu zdůraznit, že pokud by paličky od pana Rektoříka byly v pořádku, nikdy by mne ani ve snu nenapadlo s výrobou začít a takto si firma Rsticks sama vytvořila konkurenční značku paliček Balbex.


a ještě podotýkám, na rozdíl od vás jsem se nikdy nesnížil k hodnocení vašich paliček, a ujišťuji vás, že ve své sbírce mám od vás takové kusy, které by si to víc než zasloužily.


2) Ochraná známka

Ochranou známku jsme si se zpožděním zaregistrovali z těchto důvodů:
Pro nás nebylo podstatné zda je značka zaregistrovaná, my jsme „r“ v kroužku za logo tiskli proto, aby si ji nezaregistroval někdo jiný jako to např. udělal, pan Rektořík s doménou http://www.balbex.com. Další důvod byl finanční, v počátku podnikání (to je před 7 lety) jsem nemohl odevzdat zhruba 5000 Kč za registraci, to byly pro naši firmu v počátku důležité peníze. Poslední důvod je obměna našeho loga. Určitě si bubeníci všimli, že jsme logo několikrát změnili a až nyní s konečnou podobou loga byla značka zaregistrována jak v Čechách, tak i v dalších evropských zemích. Omlouváme se tímto bubeníkům, kteří se cítí dotčeni koupí paliček značky Balbex, která nebyla zaregistrována.


Takže pro vás nebylo podstatné, že byla značka zaregistrována – vy jste natolik nad věcí, že se klidně můžete na nějakou registraci vybodnout. Tuto nehoráznost jste zde už jednou uvedl a já jsem si myslel, že to snad nemyslíte vážně. Ale jak je vidět, tak myslíte. Takže pane Havlíne, já na to nyní zareaguji jediným možným způsobem – podám na vás žalobu pro nekalosoutěžní jednání. A měl by jste se modlit, aby nezávislý soud měl stejný názor jako vy, protože v opačném případě vás tato sranda vyjde na několikanásobek té částky, co by jste za tu registraci zaplatil, a navíc vás donutím, aby jste tyto slova veřejně odvolal.

3) DPH
V žádném případě jsme se nedopustili daňového podvodu na DPH. Pokud jsme deklarovali , že je k ceně paliček Balbex připočítáno DPH, tak bylo DPH řádně odvedeno finančnímu úřadu. Pokud by měl někdo pochybnosti o našem účtování, ať se s námi neprodleně spojí a my mu předložíme patřičné doklady.


S prominutím, vaše účetnictví mě nezajímá. Ale zajímá mě jiná věc a znovu se zde na ní ptám: Jak je možné, že jste rozesílal ceníky s DPH, aniž jste byl registrovaný plátce? Mohl by jste nám to laskavě vysvětlit? A neuhýbat svými odpověďmi od položené otázky?

4) Povrchová úprava
Dvojitá povrchová úprava opravdu existuje a za tímto tvrzením si plně stojíme a jsme ji ochotni plně obhájit. Rád bych se s vámi o toto výrobní tajemství podělil, ale nejde to, i když pan Rektořík by si to asi moc přál.


Tady vás asi trochu zklamu. Pokud bych se o to skutečně zajímal, není pro mě problém si nechat udělat analýzu vašeho zázračného laku, či zjistit si tuto informaci jinak. Ale po pravdě, já ji ani nepotřebuji, protože mám k dispozici něco velmi podobného, a kdybych to chtěl na své paličky patlat, tak vězte, že už to dávno nabízím.

V žádném případě není technologický postup tak primitivní, jak tvrdí některé nezasvěcené zdroje , že se jedná o vodou ředitelný lak. Jen nyní uvažujeme o silnější druhé vrstvě, aby byla protiskluzová vrstva ještě účinnější.

5) Economy set
Spolu s uvedením tohoto výhodného balení paliček na trh jsme také v našich tiskových materiálech začali uvádět toto: Paličky Economy jsou vyráběny z netříděného habru, mají přesné námi udávané parametry (to znamená že se nejedná o zmetky) a jejich životnost může být kratší než u paliček z Premium habru. Nikdy jsme netvrdili, že se jedná o super materiál. Obal Economy setu je označen naší adresou http://www.rstick.com , to v dnešní době běžně stačí.

6) Hikor
Nikdo z bubeníků a obchodníků si nedovede představit, jak obtížné je sehnat velice kvalitní hikor. Velcí američtí výrobci bubenických paliček mají obchod s velice kvalitním hikorem pod kontrolou a i oni mají s kvalitou materiálu velké problémy.


Aha, takže tomu máme rozumět tak, že kvalitní hikor mají k dispozici jen velcí američtí výrobci paliček, a pak už jen firma Balbex. A ti ostatní dělají jen z podřadného šmejdu, který na ně zbyde. Že? Pane Havlíne, co to tady plácáte s prominutím za píčoviny? To nám chcete tvrdit, že ze zhruba z 90 mil. m3 hikoru, které se ročně těží v Americe a Kanadě si všechno rozeberou výrobci paliček, kterých je objemem v poměru k ostatnímu dřevozpracovatelskému průmyslu v této oblasti zhruba 0,00000 nic? To snad nemyslíte vážně! Pardon, ale za to by jste měl vrátit vysvědčení z 9 třídy ZDŠ – pokud ho ovšem máte, protože po tomto vašem výroku o tom začínám s úspěchem pochybovat.

Podotýkám, že je skutečně obtížné sehnat kvalitní hikor, ale proto, že jako výrobce paliček si ho musíte vybírat z lokalit, na kterých získává své jedinečné vlastnosti a které formují jeho specifický genotyp. A aby jste takový hikor poznal, na to musíte mít dost rozsáhlé znalosti z dendrologie, pěstování lesů, těžby, nauky o půdních typech, genetiky a dalších příbuzných oborech. A obávám se, že o ničem, co jsem tady jmenoval nemáte ani ponětí, resp. o lese víte jenom to, že tam rostou stromy a houby. A to je bohužel dost málo na to, aby jste nás tady krmil evidentními nesmysly. Ale aby bylo jasné, v tomto jsou znevýhodněni všichni evropští výrobci, tedy nejen vy, nebo já. Nebo si snad lítáte jednou měsíčně do států, objíždíte si tam lokality a hikor si vybíráte přímo z nich?

Po kvalitním hikoru je obrovská poptávka. Za dobu naší působnosti jsme již vystřídali 9 dodavatelů z celého světa a kvalita a odstín materiálu se neustále mění. K výrobě paliček z hikoru používáme buď světlý hikor, nebo světlý s nažloutlým odstínem ( honey, golden). V žádném případě nevyrábíme paličky Balbex z tmavého jádrového hikoru. To je lež jako věž.

No, obávám se, že uvedené výrazy jsou obchodní názvy právě pro jádrový hikor. Pokud se mýlím, jistě zde ze mě rád uděláte blbce uvedením přesných latinských názvů těchto dřevin. A nevymlouvejte se na nějaké obchodní tajemství, já mám latinské názvy hikoru uvedeny na svých stránkách, takže nevím, proč by jste je nemohl zveřejnit i vy. To je totiž nezpochybnitelný a snadno ověřitelný fakt, na rozdíl od materiálu vycucaného z prstu.

7) CNC
Došlo také k dalšímu neuvěřitelnému smyšlenému obvinění naší firmy. Prý používáme program, který vyvinul pan Rektořík s firmou co vyrábí soustruhy???!!!! Vážení bubeníci, toto obvinění pan Rektořík vykoumal z pouhé fotografie uveřejněné v Muzikusu. Tomu říkám už naprostá nehoráznost a drzost a hlavně to svědčí o ne úplně dobře fungující psychice pana R.


Ale omyl, psychika mi funguje docela dobře, jak vás za malou chvíli přesvědčím. Ale před tím bych měl ještě poznamenat, že by jste se měl napřed naučit pořádně číst, protože jsem v té pasáži výslovně uvedl větu, že to je ode mě čirá spekulace. Fakt je ten, že bych mohl opět fotkama doložit, že se jedná o stejnou ovládací skříň ve které je použit i můj systém a tudíž by mohl být použit i u vás. Nicméně to neznamená, že by toto mohla být pravda, a taky jsem to tam jasně uvedl.

Skutečná pravda je, že jste zde trochu v právu – já jsem totiž tuto spekulaci použil zcela k jinému účelu. Potřeboval jsem zjistit, co používáte za řídící systém pro vaše stroje. Pokud bych se vás na to zeptal přímo, pravděpodobně by jste mi to neřekl. Proto jsem volil tuto zahalenou provokaci. Podobné postupy používají např hackeři při získávání informací o systému, a obecně se to nazývá sociální inženýrství. Ve vašem případě to zafungovalo na 100% a vy jste mi to ochotně sežral i s navijákem.

Jen tak mimochodem, naše ovládací systémy pro naše soustruhy vyrábí můj dlouholetý kamarád, který jméno Rektořík vůbec nezná.

Děkuji vám za tuto informaci. Ani zdaleka netušíte, co všechno mi o vás řekla, a já jsem ani zdaleka nečekal, že bude tak přesná.

Pan Rektořík si může být jistý, že se nejedná o jeho program, jelikož je tam vyfocen náš velice starý soustruh, který byl navržen jako prototyp naší výrobní linky v roce 1997.

8) Rsticks- finanční problémy
Konečně víme z čeho pramení tak obrovská nenávist ke značce Balbex.
Neuvěřitelné, pan Rektořík nás také napadl tím, že jeho finanční problémy zavinila firma Balbex, ale asi pozapomněl v tom věčném návalu nenávisti, že na českém trhu jsou i další české firmy jako Pellwood a jeho vlastní bratr firmy RZ a samozřejmě spousta jiných dovozových značek.


Dobrá, pane Havlín, já vám tady ocituji příslušnou pasáž, na kterou reagujete:
Příčina je v tom, že na začátku 90 let jsem investoval do NC mašiny, kterou ale výrobce dodal s 8 měs. zpožděním a nefunkční. Sice mi pak dodal jinou, ale já jsem v tomto obchodu nechal zhruba 1,5 mil, které splácím dodneška. Navíc ta mašina co mám k dispozici není nic světaborného, je to pěkný krám, kapacita je naprosto nedostačující, a abych se dostal do alespoň uspokojivé tolerance v dimenzích, musím provádět doslova psí kusy. A navíc v momentě, v době kdy jsem se hrabal z nejhorších sraček, vlítl na trh Balbex – takže bylo o srandu postaráno.
Tak a můžete mi nyní laskavě ukázat, ve které pasáži obviňuji firmu Balbex, že je původcem mých finančních problémů?? A nesnažte se z toho nijak vykecávat, protože tady je zcela jasné, kdo koho pomlouvá !!!

Nechápu, jak se jeho firma s tak dlouholetou praxí po 20 letech může dostat do dluhů? To je snad jeho problém, že není schopen správně naplánovat investice vlastní firmy. Prostě pan Rektořík se před sedmi lety rozhodnul, že za všechno jeho chybné rozhodnutí může firma Balbex. Začíná mi ho být opravdu líto.

No toto vyjádření docela dobře vypovídá hlavně o vaší úrovni. Kdyby jste byl skutečně tak dobrý, jak se děláte, tak by jste věděl, že i přes sebelépe naplánované investice se občas přihodí v podnikání události, které naprosto nelze předvídat, a když se vám takových událostí sejde více, tak vás ani to nejpečlivější plánování investic neuchrání od problému. Já bych vám doporučil, aby jste místo namyšleného a arogantního plácání byl rád, že vás dosud nic takového nepotkalo a vážil si faktu, že jste mohl podnikat bez větších potíží. Zcela na rovinu vám říkám, že kdybych v těch potížích v začátku vašeho podnikání nebyl, tak bych vás zahrabal 20m pod zem a dnes by jste paličky určitě nedělal.

9) Posílení konkurence
Přestože některé naše chyby (překroucené p. Rektoříkem na obrovské podvody) mohly mírně poškodit renomé značky Balbex v ČR , jsem rád, že na ně upozornil. Balbex vždy otevřeně přijme jakoukoliv kritiku.

Ale všechno špatné je pro něco dobré. Díky tak obrovské a stále rostoucí nenávisti a kritice pana Rektoříka k mé značce Balbex a k mé osobě, jsem se vyburcoval k maximálním pracovním výkonům. Zatímco pan Rektořík neustále šťourá a hledá chyby o mé firmě Balbex, já vymýšlím, jak zdokonalovat výrobu a vynalézám nové typy paliček. Každý hold dělá co umí nejlépe.

My jsem se nad našimi chybami zamysleli , napravili je, vyvinuli 25 nových výrobků, nový katalog 2005 a totálně jsme rekonstruovali naše webové stránky. Pan Rektořík svými nářky vlastně jen posílil svojí konkurenci. Já naopak nechávám pana Rektoříka v jeho utkvělé představě, že vyrábí nejlepší paličky, že nikdy nic nezkopíroval, že je nejlepší odborník na paličky na světě a že nedělá žádné chyby.


Ale to není moje utkvělá představa, nýbrž vaše tvrzení. A to od člověka, který až donedávna nevěděl, jak se píše správně hikor, jaká česká dřevina je nejtvrdší, přirovnává paličky k prostředkům dámské hygieny a latinské názvy dřevin ze kterých dělá snad dodneška nezná. Nevím, jestli na to mám být pyšný, nebo se za to mám stydět.

Pro mne je podstatná jedna věc, že paličky Balbex jsem nikdy nikomu nenutil, naši zákazníci si nás v zásadě našli sami a tomu jsem nesmírně rád. Náš cíl byl vždy jen vyrábět kvalitní paličky.

Za vzor, co se týká kvality a systému prodeje, jsem si od začátku bral ty nejlepší zahraniční firmy. Naším vzorem nikdy nebyla firma R-stic a ani jsme ji nikdy nepovažovali za naši konkurenci.


Ale pane Havlín – no tak …neříkejte …. Mám snad vyhledat váš inzerát ve starém Muzikusu, kde inzerujete můj systém trvalých objednávek a vlastnoručně vám ho omlátit o hlavu?

Pro případné další dotazy a informace vás milí bubeníci, prosíme, kontaktujte přímo naši firmu, jsme ochotni se s vámi jako našimi zákazníky sejít a vše prodiskutovat. Na tomto diskuzním foru se v budoucnu vyjádříme pouze k odborným dotazům a připomínkám.


S úctou ke všem mým zákazníkům,
Tomáš Havlín



A ode mě ještě dovětek.
Všude možně se dovídám, jak jen pomlouvám bezdůvodně Balbex a jak šířím nenávist vůdči němu. Obávám se, že je tomu právě naopak. Já jsem totiž na rozdíl od p Havlína zatím všechny své výtky naprosto konkrétně a nezpochybnitelně doložil. A v poslední době začínám spíš zjišťovat, že mě pomlouvá p Havlín a šíří o mě dost zavádějící a nepravdivé informace. A ne veřejně, ale u svých obchodních partnerů, kde nevynechá jedinou příležitost, jak by mě pošpinil. Ujišťuji ho, že mě je to celkem fuk, a když ho to baví, ať v tom klidně pokračuje.

Co ale již nehodlám dál tolerovat, tak to jsou lži, zavádějící a smyšlené informace, které o své firmě Balbex šíříte a které úspěšně využíváte ve své reklamě. Zcela otevřeně vám říkám, že jste mě s tímto příspěvkem nasral tak, že mi došla s konečnou platností trpělivost. Takže tímto končí moje jakákoliv tolerance a ujišťuji vás, že se postarám o to, že s uveřejňováním podobnách polopravd velice rychle skončíte. Pokud ne, tak vás k tomu zkrátka donutím - třeba i soudně. A bez jakéhokoliv varování.

A kašlu vám na to, jestli mě považujete za konkurenci, nebo ne.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Polymorph píše:Já si myslím že byste měli zajít na pivo a vyříkat si to naživo, co? ;-)
Nebylo by lepší kdyby si to vyříkali v ringu?!

No radši asi ne. To už bychom si asi nemohli přečíst tyhle zajímavé spory.

P.S.: Já si stejně budu kupovat už jen Vic Firthy. Sice stojí 289, ale zato vydrží fakt hodně dlouho.

P.S.č.2: Nedávno jsem měl Balbexy i R-sticky. Schválně jsem měl dvoje stejné paličky (skoro stejné). Nezjistil jsem, které z nich jsou lepší. R-sticky jsem znehodnotil dříve než Balbex, to je ale samozřejmě tím, že jsem je použil jako první.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Pokud jde o paličky, tak kdyby R-stick byly dostupné, tak bych bral jenom je!
Pokud jde o o tento spor, se mi jeví přesvědšující R-stickovy argumenty.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Kdyby udelali fuzi, ze by R-Stick jako znalec dreva objednaval dobry hikor a balbex ho prodaval, spolecne by vylepsili technologii vyroby, spojili znacku do Balbex & R-Stick, tak by nam vsem bubenikum bylo lepe. Nemyslite ? :wink:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

.... a zdražili paličky na 500 Kč za pár - jako monopolní výrobce. :twisted: :twisted: Jen počkej jak budou padat ceny paliček, až mě pan Havlín opravdu začne považovat za konkurenci !!!

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

R-sticku, nestrácej naději a už vůbec ne hlavu.Všechno jde ještě zvrátit ku prospěchu tvého. Měl bys začít budovat a rozvíjet firmu a né truchlit kvůli jednomu nezdaru. Vždyť neděláš špatné paličky!!! Balbex vede, prootože nic jiného tady není. Buď předražené ciziny, nebo pellwoody, ( které jsou s prominutím šumty, které mají nízkou pevnost a neuvěřitelnou štěpivost, jako kdyby byly přesušené nebo co.) tak je logické, že si bubeníci našli balbex, když nic jiného tady není.
Jednou si bubeníci mezi sebou budou říkat:" ... ty máš balbexy? ty si nula, pořiď si značku R-stick a uvidíš "...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja bych taky rekl, ze na trhu, je malo palicek R-Stick.
Nevim kde dela R-Stick chybu. Kam prijdu do hudebnin tak tam
je to plny Balbexu a R-Stick ??? bud tam vubec neni, nebo ....
To bych taky rad vedel. Tohle by jsi mi mohl R-Sticku objasnit kde
vazne tvuj marketing ??

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

myslim, že tady už se řeší hodně, tohle může si myslim byt každemu jedno. Když bude R-stick chtít, tak s tím něco udělá, nebo ne?

Pospa
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 11 črc 2005 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pospa »

Mě je z toho na blytí :x a je to celý hodně smutný :( :( Nevím, co si kdo pomůže nějakým soudem. Měli by to už konečně hodit za hlavu. ......... Ale r-stick už byl ke konci hodně nasranej :twisted: :twisted:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

chlapi, serte na to. myslim si, ze nas stejne neovlivnite a nezasvecenec si to tu nikdy neprecte.

Jonas
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20 srp 2005 13:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonas »

Nevím, ale není vaše hádka trochu přehnaná? Měl jsem dojem, že se hádáte do krve....

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

Moje názory:
-nevim jak vy,ale pro mě je daleko jednodušší skočit si na poštu pro paličky které jsem si týden předtím vybral na netu a mám záruku že si odnesu domů můj typ a že nebudu muset vybírat co zrovna mají v obchodě a co ne...pošta je v každé obci co má PSČ,což se o hudebninách s dostatečným sortimentem paliček říct nedá(Mluvím i o 30-ti tisícovém městě Vsetín kde jsou hudebniny otevřené tak jednou za 14 dní,o 28-mi tisícovém městě Valašské Meziříčí ani nemluvím... :? )
-Cena: Dospěl jsem k názoru(dle zdejších příspěvků), že kvalita paliček Balbex a R-stick je plus mínus stejná a proto se mi zdá jako holý nesmysl platit za Balbex víc,když vím že ceny výchozího materiálu budou opět plus mínus stejné..
Takže bych řekl že u Balbexu platím 60% ceny za paličky a dalších 40% za lak,který je tam (pro mě) stejně nanic a za marketing,který ze mě ovšem lepšího bubeníka neudělá...
- ke stránkám: Balbex má sice hezčí design ale myslím si že do počtu informací vede R-stick
-sortiment: Tady to myslím nepotřebuje komentář.. :wink:
-moje sympatie: Nevím proč,p. Havlína, p.Rektoříka ani jiné výrobce paliček neznám,ale prostě je mi nějak vnitřně sympatičtější někdo kdo začal vyrábět paličky zpočátku jenom tak "ze srandy" pro známé za hlubokého komunismu a v podstatě si musel veškeré technologie vymyslet sám (kdyžtak mě opravte),spoluzaložil a podporuje jediné bubenické fórum u nás,veškeré dotazy a připomínky k firmě a produktům vyřizuje osobně..Prostě si myslím že R-stick není jenom někdo kdo si koupil mašinu na paličky a začal na tom rýžovat....
Ale znova připomínám,ža oba pány neznám(R-sticka jenom z působení na sféře) a mé znalosti pramení z informací na sféře a částečně z osobních zkušeností při používání paliček,takže moje názory jsou absolutně neobjektivní a ventiluju tady skutečně jenom své pocity..
- Tři roky jsem používal paličky Balbex ale nechám toho protože jsem si koupil několik párů u R-sticka a po šesti tříhodinových zkouškách a jednom koncertu habr od R-sticka drží minimálně stejně jako dražší Balbexy...
P.S.: Králem přizpívatelů bych zvolil Kostku,jeho trefné a vtipné odpovědi mě vždycky rozesmějou!! :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

tak to s tema vsetinskyma hudebninama muzu jen potvrdit, nejmenovany majitel na to pekne s..e

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

čekal jsem že se ozveš!! :lol: Nicméně i když má otevřeno tak se mu pokud možno vyhýbám,myslím že přezdívka "žid" nepramení pouze z jeho vzhledu... :lol:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Taky bych si koupil palicky R-Stick, ale musel by delat
rozmer 14,0/420 a to jsem v jeho nabidce nenasel, nebo blbe koukam.

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

na stránách píše že umí udělat všechno... :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

->pamatuju si, jak sem si sel koupit svoje prvni palicky, sem se ho zeptal, ze chci hrat thrash, a on mi strcil do ruky nejake economky za 60,- s rozmery tak 400/25 :))) ted sem si byl objedna tpalice u rsticka tak doufam, ze vsechno bude ok..

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

já radši nebudu vzpomínat jak našemu věci neznalému basákovi prodal skvělou baskytaru "star" s krkem z kytary,vyrobenou nejspíš z korku protože ta basa vážila tak kilo za úžasných 3500,- s tím že je to vhodný model pro začátečníka protože má krátkou menzuru.... :lol: Pak jsme ji vyměnili za mikrofon a byli jsme rádi.. :lol:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

mates píše:Taky bych si koupil palicky R-Stick, ale musel by delat
rozmer 14,0/420 a to jsem v jeho nabidce nenasel, nebo blbe koukam.
dela i customize rozmery (na prani) ... info najdes na jeho strankach

Jonas
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20 srp 2005 13:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonas »

Ještě k tomu marketingu. Podle mě se víc vyplatí být v obchodech, protože jakmile rozmlátím paličky, tak si spíš skočím do obchodu, než si objednávat a čekat,než mi přijdou. Je mi ale jasné, že když někdo bydlí třeba ve vsetíně, tak je to něco jiného...
Ten protiskluzový lak není nic úžasného. Měl jsem blacks a ty lítaly....

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Jonas píše: Je mi ale jasné, že když někdo bydlí třeba ve vsetíně, tak je to něco jiného...
Ten protiskluzový lak není nic úžasného. Měl jsem blacks a ty lítaly....
to si piš, že je to něco jiného :!:
blacks potvrzuji, nejdrive jsem byl nadsen, ze mam cerne palice, ale jak se trochu zpoti ruka tak se to neda udrzet...

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“