Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Pre mňa je momental najviac Vater (modelovo, cenovo a trvanlivosťou).. :D Balbex, Pellwood, Greg (od R-sticka mám 1.x v živote len jeden hickorový pár a zatiaľ drží, takže nulová skúsenosť), a podobne, všetko to je 'jeden čert'..nikdy mi nič od týchto značiek v prevedení habr a spol. nevydržalo viac ako 2 popové pesničky.. Pre ľudí čo hrajú veľa sú to (podľa mňa) "vyhodené" peniaze.. Už som to tu niekde písal: z finančného hľadiska nevidím moc rozdiel, či si kúpim a zničím za 2 týždne 10 párov za 100, alebo 3 páry za 330..akurát pri tých drahších nemám väčšinou taký 'nerv' z neočakávaného prasknutia..toť má skušenost..ale každému sedí niečo iné..love and peace! :)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

Balbex Jazz Hikor jsou bezvadný paličky ale 3 páry se mi po nějakým čase prohnuly jako luk když jsem s nima hrál...teď mam R-Sticky 5B a držej jak železný

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

balbex

Příspěvek od premik »

nejsem profík ,ale 15 hodin týdně si odehraju,samozřejmě vímna čem všem záleží životnost paliček co se techniky úderu týká.Myslím,že hraju rovnoměrně jak špičkou či na hranu. Pokud jde o razanci častěji hraju velmi razantně. Ještě k těm zahnutejm paličkám.Asi před dvěma lety jsem si koupil lpaličky označené modrými nápisy Medrock USA údajně od Promark a ty se zohybaly všechny samy od sebe.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

drmr: Já třeba na Gregovky nedám dopustit. A to jsem -prej- řezník. Nemá cenu se přít, každýmu seděj jiný. Pellwoody nebo Balbexky jsem si taky nešťastnou náhodou kupoval/koupil.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Značku Greg ani neznám:) Já mám jasno, VF. Ještě zkusím Promarky a Vatery, ale českýho už nic. Poslední pár 5Aček od VF mi drží už 4 měsíce...pravda, hlavičky už jsou silně ohlodaný, ale těla téměř neporušený. Hraju tak 10-12 hodin týdně, teď čstějc, protože mi pustí k bicím každej den a ne jen 3-4 krát týdně jako mimo prázdniny...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to mi se teda stalo 3x že sem zlomil bylbexy a vždy po chvlíji, jednou jak sem hrál ride, tak mi uletěla palička, což bylo asi po 5 hodinách hraní a to Black's 5B ringo I., poté asi po 2 hodinách když sem dal akcent na crash, takse mi zlomila vejpůj Hickory Jazz z hickory boxu a pak jednou zase hlavička u Premium hickory jazz po 8 hodinách asi, jinak zatím žádnej problém, až budou odcházet paličky co teď mám, tak chci vyzkoušet nějaký vic firthy, pač s nima hraje můj učitel, tak uvidím jaký budou a jestli nepřesedlám. Každopádně jestli mi sednou, tak si pro ně budu muset jezdit do havířova, pač u nás v hudebních nástrojích maj jen Balbexy

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Objednávej si je poštou! Budeš mít vždycky zásobu, dostaneš nějakou tu slevu od množství a kilčo za poštu pořád překousneš.

Mizune
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2007 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mizune »

.......chápu to správně,že balbex nepracuje s prvotřídním hickorem,když je tak těžké ho sehnat???? Jelikož nejlepší trh s hickorem ovladá pro-mark a vic-firth atd. ??????????? Já začinal na pell woodech....za tu cenu ok. Nevím, kolik stojí ale teď. Pak jsem přesedlal na ty hickorové balbexy. no a kolik už jsem jich rosekal. Pár za 200, někdy i na jednu zkoušku,to je mazec,hlavně když jsem se porozhlédnul teď po jiných,díky téhle diskuzi a zjistil,že třeba ty vic-firthy koupím za 250. Takže už mam vybraný svůj tip a hned ho vyzkouším....až mi přinde :D Jsem razantnější bubeník a hlavně šrot řežu přes rantl :twisted: ....taky mi vadí, že u balbexu je z kuličky rychle kostička a to je pak na prd,když tělo je ještě v poho. Nilon jsem taky zkoušel.....kulička sice držela ale.......byla uvolněná a protáčela se a mezi ní a dřevem byla nepatrná vůle, což šlo znát na odraze a na zvuku.....si myslím.....takže????? Jdu vyzkoušet vic-firthy :D :D :D

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

S hikorovym VicFirthem nikdy člověk neprohloupí, to je můj názor.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Michal Bohunovský píše:.......chápu to správně,že balbex nepracuje s prvotřídním hickorem,když je tak těžké ho sehnat???? Jelikož nejlepší trh s hickorem ovladá pro-mark a vic-firth atd. ??????????? :D :D :D
Hele - kecy Balbexu nemůžeš brát vážně. (máš to vysvětlené na začátku tohoto threadu ....) Problém je spíše v tom, že kvalita hikoru je hodně závislá od jednotlivých dodávek - proč je tomu tak, vysvětluji tady: http://www.sferabubeniku.info/viewtopic.php?t=3893 No a v podstatě pro tebe z toho vyplývá jedno - Musíš vyzkoušet více značek, než narazíš na to, co ti bude vyhovovat. Vic Firth je při tom velmi dobrá volba. Jinak pokud by ses chtěl dozvědět víc o materiálu, nebo odolnosti paliček, tak mrkni na můj web do sekce "o paličkách"

Mizune
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2007 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mizune »

..........ok,já tam mrknu :D ........

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Mizune píše:..........ok,já tam mrknu :D ........
Vyzkousej jeste Regal tip (maji v Praze v Akcentu) ci Promark. To je taky spicka.
Naposledy upravil(a) Atlet dne 19 lis 2007 12:14, celkem upraveno 1 x.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Můžu se zeptat kolik stojí RegalTip / ProMark? Hikor? VF stojí tuším 235,-, tak jestli to vyjde nějak nastejno... Že bych zkusil občas i něco jinýho než ty VF.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ty Regal tipy stoji v Akcentu 235,-. Mivali je i za 260,-. Promarky nevim, ale levnejsi jak 250 nebudou.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Díky, tak to asi zkusim ty Regály:).

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

A ještě přidám Vater. Minulý týden jsem si koupil 1 zkušební pár 5A Los Angeles a hraje se mi s nimi moc dobře. Samozřejmě nevím jak dlouho vydrží, ale po dvou zkouškách a jednom koncertě vypadají jako nové. Bohužel horší je cena, 285,-/pár. Leda podchytit někoho v USA a nechat si to posílat, vyjdou tam mnohem lépe.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Jasný, tak já myslim že VF, RegalTip, ProMark, Vater budou kvalitativně asi dost srovnatelný a lišit se budou už jen v detailech a v osobních pocitech.. Takže za těch 50,- víc nevim jestli člověk dostane o tolik kvalitnější paličky... Jedině přes to USA, no.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No, docela hodně dělá vyvážení, které může být u každého výrobce jiné. Ale je pravda, že bych musel od každého výrobce vyzkoušet x párů, abych mohl srovnávat, což se nestalo.
Kabal píše:Jasný, tak já myslim že VF, RegalTip, ProMark, Vater budou kvalitativně asi dost srovnatelný a lišit se budou už jen v detailech a v osobních pocitech.. Takže za těch 50,- víc nevim jestli člověk dostane o tolik kvalitnější paličky... Jedině přes to USA, no.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

ale to uz tady zase motate jabka s hruskama - ee teda kvalitu vyrobku jako takovyho (znacky) se specifickymi vlastnostmi jednotlivych modelu :wink:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex versus R - stick

Příspěvek od Hans-Drums »

Jestli se někdy budu muset rozhodnout mezi Balbex a R-stick,díky tomuhle topicu vim co si vezmu...... (Smazáníhodné)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Balbex versus R - stick

Příspěvek od gu-staff »

Aniž bych chtěl lézt Rstickovi do zadku, nemůžu než vyjádřit spokojenost s jeho službami. Přešel jsem od Pellwoodu na hikorový Rstick 747 Rock, a poté co jsem si zvykl na to, že hikor mi dává větší zpětnou ránu do ruky ( nebo nevim jak to napsat - prostě ten úhoz víc cejtim), jsem spokojenej, jak malý děcko. Nezlomil jsem zatim ani jednu (za zhruba 2 roky), vždycky odejde dřív hlavička, a to už je krček ohlodanej od rimshotů na 1/3 původní tloušťky. Teď trochu experimentuji se slabšími modely, tak uvidím, jestli to vyjde 8) . A ještě mi je přinese pošťačka až domů, protože do 4 párů jde o obyčejnou poštovní zásilku. Tváří se u toho všelijak, ale co - nikdo jí na poště nedrží, že jo?

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Balbex versus R - stick

Příspěvek od bub7 »

Umím si živě představit, jak nekalost "konkurenční" značky znepříjemní podnikání. Ale musím říct, že pro mne, jako konečného uživatele, je důležitá dostupnost. Nejenom cenová, prostě nerad jezdím pro paličky daleko. A mnoho mých přátel mi tvrdilo, že paličky R-stick na prodejnách v našem regionu buď nejsou, nebo jen velmi omezený vyděr typů

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Balbex versus R - stick

Příspěvek od R - stick »

bub7 píše:Umím si živě představit, jak nekalost "konkurenční" značky znepříjemní podnikání. Ale musím říct, že pro mne, jako konečného uživatele, je důležitá dostupnost. Nejenom cenová, prostě nerad jezdím pro paličky daleko. A mnoho mých přátel mi tvrdilo, že paličky R-stick na prodejnách v našem regionu buď nejsou, nebo jen velmi omezený vyděr typů
To je právě bohužel přímý důsledek výšeuvedených praktik. Pro drtivou většinu obchodníků kteří rozhodují o prodávaném sortimentu ve svých obchodech jsou paličky jen naprosto bezvýznamnou položkou a rozhodují se hlavně podle informací, které jim poskytne výrobce nebo distributor. Takže když se dozví, že např jsou paličky ošetřené lakem prodlužujícím jejich životnost, nebo jsou vyrobeny ze speciálního zušlechtěného materiálu, či na sobě mají různé ochranné známky, tak je jejich volba jasná. Oni neví, že je to jen trik, a ani je to nezajímá - jim jde hlavně o prodej. A navíc, když už ode mě nějaké paličky odeberou, tak je většinou fláknou někam do šuplíku - zkrátka je nevystaví, nebo je hodí jen na nějako hromadu - no a další objednávku už neudělají, protože se prý neprodávají. S tím pak jde ruku v ruce další nešvar - pozdní placení faktur. Není vyjímkou že ti odběratel zaplatí i se čtyřměsíčném zpožděním a po několika urgencích, při kterých ti dá jasně najevo, že když sis dovolil po něm chtít prachy, tak už si něj dále neškrtneš. I když je fakt, že v tomto případě je tak trochu vina i na mé straně, protože v posledních dvou letech uplatňuji v tomto směru dost nekompromisní přístup - a v jednom případě to došlo tak daleko, že jsem do dotyčné firmy poslal exekutora. A to se pak mezi obchodníky velmi rychle rozkřikne.

To že na paličky R - stick v obchodě nenarazíš není proto, že bych je tam nenabízel, ale z důvodu naprostého nezájmu obchodníků mající příčinu ve výšeuvedených důvodech. A protože na krámě nejsou, je po nich malá poptávka, která nenutí obchodníky paličky objednávat. Je to bohužel bludný kruh, ze kterého není téměř žádná cesta ven.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Balbex versus R - stick

Příspěvek od gu-staff »

Vzhledem k tomu, že Rstick posílá poštou, a nikdy se mi nestalo, že bych dostal nějaký špatný pár, nebo křivej, či jinak kazovej klacek, tak jsem naopak rád, že tahle možnost existuje, a já po několika pokusech našel tvar a velikost, který mi vyhovujou, a ted prostě jenom párkrát kliknu, a za pár dní u nás zvoní p.Velíšková (pošťačka), a votráveně mi sděluje, že už mi zase přišly ty tyčky :). A kupovat paličky jenom podle toho, jestli je maj na krámě za rohem, to bych se asi zbláznil. Poslední zkoušku s LUS3 jsem musel absolvovat na cizí soupravě a s cizíma palicema (ty moje jsem si chytře nechal ve zkušebně Parabela), a dost jsem se divil, jak jsem na habrový tlustý těžký klády nejmenovaný firmy nebyl schopnej zahrát to, co se svejma na míru dělanejma vymazlenejma hickorkama (nemluvě o tom, že jsem to hrál na soupravu: kopák Lazer + piccolo snare Amati + HH Meinl low end + china 16" Paiste (ta byla výborná), nic víc, nic míň). Takže představa, že jdu do nejbližších hudebních nástrojů (pro mně Kladno), a vybírám z toho co maj na krámě (ani se neptejte), mně děsí.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Balbex versus R - stick

Příspěvek od bub7 »

Když to popisuješ takhle Hemingwayovsky, tak ta situace musí děsit každého, ale i přesto říkám, že výběr paliček je pro mne něco dost osobního, ačkoli nejsem žádnej ekcelentní hráč.

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“