kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
Odpovědět
Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

No evidentně to musí někdo vzít do svejch rukou a všechno překopat... asi je k něčemu donutím..minimálně něco složit...opravdu nechci hrát covery a ani mě to nebaví...no..jenže donutit je k něčemu lze asi tak jen dynamitem...tak uvidíme :) odejít můžu vždycky..

petr_182
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 lis 2005 11:21
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petr_182 »

No :D téma jedna radost. Co se týče kolegů v kapele měl sem zatím fakt štěstí. V podstatě mám jenom basáka, jako člověk v pohodě, ale technika absolutně nahovno. O nějaké znalosti not se mu může jenom zdát, nejen to on ani neví co to je stupnice, jediný co umí je hrát podle tabulatury... jako já vím je to začátečník, ale snaha nulová :/. kdyby to nebyl tak dobrej kámoš už bych mu vrazil balbexku mezi půlky :D. Co se týče kytaristů a zpěvaček se nebudu rozepisovat, nestojí to za to... vždycky absolutní nespolehlivost, neochota, po čase buď vyhozeni nebo odešli, takže jsme v podstatě ani nezačli hrát (za pomalu třičtvrtě roku co se o něco nažíme). Teď navíc zase není zkušebna. Uvažuju že bych se na všechno vyprd a šel basovat k bráchovi do kapely... z bráchou se nezabiju, Tomáš, kytarista, super člověk z kterým si po všech stránkách (kromě hudebního vkusu) rozumím, zpěvačka a druhá kytara dvě dvojčata, fajn a hezký holky, který maj obrovskou snahu, navíc uměj neuvěřitelně zpívat (rozsah jak kráva + krásný a stejný hlasy, třeba si dělaj navzájem echo a zní to skvěle... přeju vám to vidět a slyšet), je jim asi 16. Basáka teď vyhodili protože to byl egoistickej blb co nikdy nic neuměl. Ani já ho nemám rád. Ale teď je to parta lidi mezi kterýma to všechno skvěle funguje. Jenomže chtěj hrát něco tak kolem melodickýho metalu - k symfonickýmu... nightwish a podobně... ty holky na to maj, sou fakt skvělý. A já rád melodickej hardcore, punkrock, skačko (Ska-P jedině :D ). To bych i nějak přežil ale abych do toho mohl jít musel bych prodat bicí což nechci, hrozně mě to baví a navíc sem je nedávno koupil a jsem rád že mám konečně svoje :/. Jak já vždycky říkám, všechno je o lidech... ne o tom jestli je někdo hejkal, strunatec, bo tlučblbec :). I když v některých těchto skupinách se to možná provjevuje víc :D. Uf to je dlouhý :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já jsem si už vychoval strunatce tak, aby vymejšleli riffy na rozumný počty dob, ..když jsem jim vysvětlil, co je doba. ;)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

já je ani vychovávat nemusel, páč by stejně na nic jiného než na 4 nic nevymysleli :) jednu jedinou písničku máme na 6/8, a to je tak vše :D

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...my mame vsetko v 4/4 a ludia sa nam bavia, tak co...
...ale uz musime nejaky sladsi valcik vyhaluzit, bolo by na case :D :D :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mno abych se taky svěřil - u nás je nejhorším členem kapely zkušebna...Máme s ní pořád jen potíže...nejdřív jsme zkoušeli v místní církevní organizaci pro mládež, či tak něco (salesiáni), jenže tam ač cena byla naprosto směšná (150,- na člověka na čtvrtletí), vybavení naprosto zdevastované (zkoušel tam holt každej blb no...) a přístup jen 2 hodiny v týdnu...Navíc jsem potřeboval někam dát bicí - staggy jsem měl v garáži, ale PDPčka tam zůstat nemohly, navíc mi furt buzerovala sousedka...tak jsme sehnali místo u místní tělovýchovné jednoty Sokol, platíme 500,- měsíčně...jenže - v úterý a ve čtvrtek hrajou ve vedlejší místnosti šachisti = nemůžeme tam, sobota = zavřeno, nemůžeme tam neděle = každou druhou neděli teď bude zavřeno (o čemž se předtím nikdo nezmínil, když jsme to vyjednávali) a budou tam mít šachisti závody a tak až do února...ve středu mám zkoušku se školní kapelou a předtím školu od osmi do 4 v kuse...takže to nestíhám...což znamená, že můžu cvičit v pondělí a v pátek, což je nehorázně málo, a tuplem málo, když k tomu máme ještě zkoušet s kapelou. Pak má ta místost asi 4,5 metrů strop, což je naprosto na hovno, jelikož je tam ozvěna...pokoušeli jsme se to odhlučnit snížením stropu (zavěšením koberce do rozumné výšky), bohužel dnes jsme zjistili, že to nebude možné, protože ta zeď je jak z perníku a nic neudrží...Jo a navíc u nás mají ti šachisti skříně s věcma do kterých si libovolně chodí...Takže nám nezbývá, než hledat dál...

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...tak tak, dobrou skusobnou sa moze pochvalit malokto...my mame tiez len taku dielnicku upravenu, pri gitaristovom dome...dufam, ze s buducim starostom sa bude dat lepsie dohodnut a konecne ho presvedcime na nejaky rozumny plac v kulturaku alebo kde...v decembri su komunalne, tak drzte palce:-)

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Hmm tak my bysme měli mít docela dobrou zkušebnu..a celkově to vyjde cca na 200-300 Kč na hlavu což ještě de..ale to by se taky někdy měla dostavit...už na ní čekáme od srpna :cry:

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

My nastesti skoro vsichni zaciname hrajeme s basakem asi druhym rokem a kytarista tak 3-4 a jak tak ctu tak jsme na tom dobre, kazdy umi priznat svou chybu (sice je v 90% delam ja :oops: ) a to je dobre :)

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

mikestanda píše:Ja jsem si diky nasemu kytaristovi vypestoval nenavist k hudbe :D Porad hraje a nikdy nadokaze prestat. Hraje, hraje, hraje a pak jeste rekne:"Se neposerte"
:D primo primo, uplne to same, se do toho zazere na 15min a nic s nim nenadelas...

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...musis byt hlasnejsi jako on :D

kosta
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 13 dub 2006 02:04
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od kosta »

BLeviathan píše:Pokud takhle bereš spoluhráče tak se na to vykašli protože z toho nikdy nic pořádnýho nevyleze. Jeden ze základních předpokladů dobré hudby je sehraná a naprosto 100%ní parta. Jak se chceš sehrát,domluvit a do muziky pořádně opřít a hrát to ze srdce, když spoluhráče bereš skoro jak odpad? Já bych v kapele nestrpěl nikoho, kdo v tom nejede naplno. :(
taky to tak mám rád..

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...vcera bol gitarista u mna ponahravat nieco...ten clovek je pouzitelny len a len k hraniu na gitare, k praktickemu zivotu ma tak daleko jako ja k dobremu bubenikovi :D ale ma uz sral, on si musi brnkat, ja sa tam snazim mixovat, pocitam tisiciny sekundy a on tam zacne vrnkat nejake sola...som ze ho umlatim mixpultom :D

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Zajímavé, jak v diskusi na hudebnibazar.cz řeší vše jenom kytaristi...oni nemají vlastní fórum? A hlavně furt dokola ty samý lidi...občas je fakt úsměvné vyjadřování některých kytaristů... např. "chlupatější charakter zkreslení" apod. :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

no "chlupatej" distortion je myslim docela pouzivanej pojem, ale taky si to nedokazu predstavit :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

vysvětlím: distortion, je dvoumozkovej klon pavouka Hybris Kumulum s brazilskou barevnou žabkou s implantátem Intel Celebration 14 generace vyráběném ve čtvrtém kvadrantu dvanáct světelných let od zplutovanýho Pluta naší sluneční bicí soupravy .... a že je chlupatej??? to jen pan Doktor Tečka zapomněl nakrmit Halla 9000 a ten se mu vymočil do skumavky s klonem..... :mrgreen:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Sašo, ty hulíš v práci ? :shock: :D :D :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

atlete jo, občas jo :D:D:D:D:D:D:D:D :mrgreen: :mrgreen: zrovinka teď mám takovou veselou zeleninku :mrgreen: :mrgreen: ale nemůžu bo řídím a mám zkoušku a zhulenej na zkoušce to je za trest.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

hubas píše:Zajímavé, jak v diskusi na hudebnibazar.cz řeší vše jenom kytaristi...oni nemají vlastní fórum? A hlavně furt dokola ty samý lidi...občas je fakt úsměvné vyjadřování některých kytaristů... např. "chlupatější charakter zkreslení" apod. :D
je to banda kreténů, pořád řešej nějaký svoje flašky a jaká šňůra je nejlepší.přitom maji svoje fórum hned v záhlaví.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...no mne sa v nedelu stala na "skuske" taka usmevno smutna vec...
...dohodli sme sa na skuske, dosiel basak a chvilu sme kecali o smerovani kapely a tak...
...no a potom prisel gitkar s tym, ze skuska nebude, lebo ma roztrhnutu strunu (zistil to tyzden po koncerte, po ktorom sa to pravdepodobne roztrhlo pri prepratovani aparatu - medzitym gitku ani nevidel...)no a tak sme kukali videjka, medzitym prisla pozret frajerka a tak som ukazoval videa z MoR...
...a jako som tak slintal pri pohlade na deeho solo v sacrifice, on tak v polovici zahlasi, ze toto je ukazka samolubosti...s usmevom som mu vysvetlil, ze on sa aj bubenik chce predviest, ostatne, jako firemny hrac sa patri robit svojim nastrojodarcom reklamu...a potom som ho podpichol, ze jako nazyva tu polminutu na konci kamaratov (solo na konci jednej nasej pesnicky - pozn. aut. :D )no a on mi povedal, ze on ziadne sola hrat nemusi a zdvihol sa, ze ho to tam nebavi...
...upozornujem, ze som s nim 9 rokov chodil na zakladnu, celu strednu sme sa snazili dat dokopy kapelu a odpil som s nim hektolitre piva, takze vie, ze som hovado a ked si robim srandu, neni mi svate nic a netreba moje radoby ftipky brat vazne...

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

no tak to já mám kytaristu zlatýho, známe se vosum let a fakt si rozumíme jak v životě, tak v muzice. Jedinej průser je zbytek kapely. Ani basák ani druhej kytarista nechápou, že jedna zkouška tejdně(u 2. kytaráka jedna měsíčně) je prostě žalostně málo :evil:

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...my kolkokrat ani tolko necvicime...je to k nicomu...
...a potom sa divime, ze na koncerte zkurvime aj co sa neda...
...nie vzdy je mozne tu skusku uskutocnit, ale u nas to uz prestava zas byt zdrave...uz som raz podmienil moje zotrvanie castejsimi skuskami, ale zas je to jako aj bolo...je to smutne, lebo s nimi ma ta muzika bavi, nase pesnicky sa mi pacia a celkom sa aj tolerujeme, mame svoje chyby a pozname sa (no dobre, hovorim aspon za seba), alebo aspon si myslim, ze to tak je...
...chapem, ze gitarista moze mat teraz tazke obdobie, ale kto kedy nemal...
...ja ked pridem vytoceny z roboty na skusku a je tam nastahovana cudzia kapela, ktora mi tam este viac pili nervy, dokazem to prezit a kusnut si do jazyka...a ked mam zas vyhrady, radsej ich poviem nahlas a v klude, nemam s tym problem, co sa uprimnost tyka, prehanam to furt a v nezdravej miere :mrgreen:
...ostatne, z toho su tie nase vecne tahanice z gitaristom...

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

To mi se na zkusce vcera stala taky takova usmevna vec..hrajeme jeden z nasich songu, ja posloucham basaska a ono to kua nevychazi..on na me, ze to hraju moc rychle, ja zas na nej ze ne :) tak znova, zas mu to nevyjde, a on na me ze to hraju moc pomalu, pritom to hraju porad stejne. Tak mu rikam ze to ma blbe, a on ze ne, ze ja to kurvim..nastesti tam byla kamoska, bubenice a spolecne jsme mu vysvetlili, ze on to hraje blbe..nakonec jsme to zahrali jakz takz dobre..duvod? Hral tam z nepochopitelnych duvodu sedm dob misto osmi, co uz 8)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Tohle jistí metronom...normálně zapnout,na truc si jet to svoje a pak valí očka jak taiwanská kočka... :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...tak tak, taketo veci treba riesit elektronikou...

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“