kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
Odpovědět
drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...Kulda: moment, vsetko som dost hyperbolizoval, spoluhraci su hlavne kamarati zo zakladnej, mam s nimi uz nejaky litrik odpity, teda s basakom, gitarista nepije...sak aj v sobotu som basaka niesol domov...
hrat s nimi ma bavi a urcite s tym neplanujem seknut, len som tak upozornil chalanov, ze keby doslo k nejakemu stretu zaujmov, ze ako by sa to vyvijalo...dufam, ze k tomu nedojde...
...takisto zenicku mam uplne skvelu, toleruje mi to az moc, kolkokrat by som ozaj bol radsej s nou ako sa v skusobni mordovat s nefungujucim mixakom...
...inak uplne suhlasim so zaverom BLeviathana, berem to ako rozriesenie tejto temy
:wink: :D

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Jelikoz jsem taky kytarista(teda byval jsem) tak muzu potvrdit, ze kytaristi jsou nejvetsi hajzlove a potrebovali by poradne za trest rozladit kytaru a pak po jejim naladeni prestrihat struny!

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...ja si myslim, ze je dost dolezite si to vsetko s danymi ludmi rozobrat...
...jak s frajerkou tak aj s tymi buzikmi z kapely...
...aby vedeli, ze co mozu cakat od teba a co cakas od nich...napr. odkedy som a ja takto povypraval s chalanmi, je v kapele taky cistejsi vzduch...
...radsej im co-to vyhodim na oci, napr. ze su hajzli a nech mi oni vyhodia, ze som hajzel a potom si skor niekto tieto slova zobere k srdcu...

Kóťa
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 11 zář 2005 16:16
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kóťa »

BLeviathan píše:Naši kytaristi jsou vpohodě. Jeden teď odletěl na tři metry do Ameriky, tak byl takovej smutnej že musí pryč...že by prej s námi nejradši jen hrál a tak. Druhej kytarista je celkem novej v sestavě,ale mám pocit jakoby do kapely patřil odjakživa. Prostě je vklidu.
Jinak,...my tři jsme (bych řekl) takový jádro (jak tvůrčí, tak duševní) kapely. Prostě si do ničeho nekecáme, když začnem tak nás to baví a připomínky jsou rozumný. Nikdo z nás není nějakej zapruzenej egoista, takže se snažíme ustoupit ve smyslu písně a hrát s citem (ikdyž trash... :) ).
To jsme my...
Pak ale přichází zbytek kapelky...
Basák je vklídku,hraje na basu teprv chvilku a nemá žádné tendence si stěžovat...maximálně když dojde pivo...a je fajn. :)
Bohužel, klávesák je blb sestavy... :)
Nechodí na zkoušky, nadává na styl co hrajem, když příjde tak nic neumí a je mu blbý, když za něho složím riff na klapky (taky hraju) a on pak že nemá prostor...no jo no. Když nechodí??? :(
Už jsme ho jednou skoro vyhodili, když za mnou přišel kytarák, že mu je ho líto a že jsou některý písně postavený na klávesách, jak bysme to pak hráli...atd.
Tak jsme to zavrhli...dali mu ultimátum. A on se fakt snažil...tak měsíc...a je to tu zas. :evil:
Zpěvák,nejvíc kritizovanej článek sestavy (z řad posluchačů...) se nechce učit zpívat. No tak potom něco dělejte...
Hold...kapela by měla být vysoce produktivní, sehraná parta kamarádů, kteří to dělají s láskou a chutí... Když to ale někdo fláká, tak kazí chuť většině... :(
Nehorší je, že zpěv a klávesy se dnes shání opravdu blbě.

Tak to přesně znám....složíme hudbu,s textem už to nezkoušíme,zazpíváme to,ale jemu přeskakuje hlas.,....Jak si řekl,přestává to bavit zbytek a asi ty škopky prodám..... :evil:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Husty, vcera vecer pet vozralejch dospelejch chlapku rozbilo naseho kytaraka kterymu je 17, ...uplne bezduvodne, je rozbitej jak svine, zlomena noha a de na operaci..

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

hm, nám se zas včera přiožral druhý kytarista, hrál na zkoušce totální pi*oviny, a když jsme mu řekli, že je to na hovno a že mrháme časem, hemzal něco na způsob, že sme debilové, že nás neslyšel, co hrajem, a že nedoceňujeme jeho nápady. jelikož se to nestalo poprvé, bude asi vvyhazov.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Jednou koncem školního roku jsem nic neuměl do hudebky, protože jsem měl předtim týden hodně moc učení. A tak jsem si s kamarádama zašel na pár pivek (vzhledem k tomu, že ten den se uzavíralo), že se pak zajdu do ZUŠ omluvit. Ale ouha. Já tam přišel a po dvou týdnech nehraní a několika pivech na mě bafli s postupovkama. Za dva, no...

sejc
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29 srp 2005 11:30
Bydliště: vesnice

Příspěvek od sejc »

to mas takhle drsny v zus? nechapu.. my tam akorat chodili jak do housli a ty ucitele byli dycky kamaradi a byli rozumny a byla s nima sranda... zadny postupovky (co to je?) zadny vystoupeni. vysvedceni jen jako formalita ...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

tohle je sice hezký, ale my třeba máme v zušce kluka, kterej nemá absolutně žádný rytmický cítění. zkrátka nejni schopen zahrát po sobě 2 osminy a 4 šestnáctky...od minulýho učitele (jako všichni) měl jedničku, teď dostal trojku a samozřejmě se diví...jenže co s někym takovym, pro něj je ten nástroj zbytečnej, nikdy se na to nemůže naučit.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

hele hoši vysvětlíte mi proč tak nesnášíte kytaristy???to jsou takový vidláci??

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Třeba já proti kytaristům vůbec nic nemám... :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

woody, zapamatuj si, kytarista = největší hovado pod sluncem. :mrgreen:
strunatci jedni blbí. :evil:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ale to už dávno neplatí. Znám spoustu milých, inteligentních a k tomu ještě i slušně hrajících kytaristů.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

no si řikám táta je kytarista a je dobrej,kámoš je kytarista taky fpohodě

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kytarista v mojí současné kapele Nearlanders sice nehraje jako Steve Vai, ale je to strašně fajn člověk a v kapele funguje bezvadně. Bohužel jsem takových poznal jen málo. Nedá se zobecňovat, jako se nedají zobecňovat zpěvačky. Znám lidi, kteří slyšeli o dobré zpěvačce :mrgreen:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Radim píše:Znám lidi, kteří slyšeli o dobré zpěvačce :mrgreen:
Dej mi aspoň na jednoho znich kontakt!!!!

:mrgreen:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

S učitelem jsem spíš taky kamarád, dle možností. Známky nepraktikujem. Ale tohle byl konec školního roku a naklusala tam nějaká komise.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já měl snad dycky jedničku, učitel je naprosto vpoho, dobře se s ním pije, poudá, a tak... Taky jsem nikdy neměl ani jednu absenci. :) Ale to by patřilo spíš pod učitele, než do kytaristů.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Jéé super topic :D no tak já přeruším váš rozhovor a řeknu něco o naší kapele.. Kytarista (shodou okolností se jmenuje Saša 8) ) Je fakt magor..když mu něco říkám tak tak mě ani neposlouchá a hraje na kytaru..co chvíli se na něj musí řvát pač on se vždycky zažere do kytary tak že neslyší okolí a hraje si svoje...Druhej kytarista..tak toho zabít je málo..na kytaru neumí vůůbec nic a to myslim doslova..je děsně nasrnej když mu někdo chce něco říst a jediný co umí je fláknout mě kytarou přes hlavu uprostřed songu...dále zpěvák...a klávesista dohromady..no kromě jeho stylu song-cigareta cigareta cigareta..pokecat cigareta a pak se možná de zase hrát nic moc nemám..jen to že si asi neuvědomil že hrajeme Rock a Beat a cpe nám Christinu Aguileru a pododbný blbosti..Jedinej jakž takž normální je basák. S tim se dá i mluvit ale má problémy že ho furt někdo chce zabít nebo způsobuje neuvěřitelný rozpory v kapele..prostě umí říct správnou věc ve správný čas :wink: no díky za umožnění prostoru k vyjádření :D

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

vyser se na ně, řikam ti to upřímně, nemá to cenu :(

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Pokud takhle bereš spoluhráče tak se na to vykašli protože z toho nikdy nic pořádnýho nevyleze. Jeden ze základních předpokladů dobré hudby je sehraná a naprosto 100%ní parta. Jak se chceš sehrát,domluvit a do muziky pořádně opřít a hrát to ze srdce, když spoluhráče bereš skoro jak odpad? Já bych v kapele nestrpěl nikoho, kdo v tom nejede naplno. :(

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

BLeviathan píše:Pokud takhle bereš spoluhráče tak se na to vykašli protože z toho nikdy nic pořádnýho nevyleze. Jeden ze základních předpokladů dobré hudby je sehraná a naprosto 100%ní parta. Jak se chceš sehrát,domluvit a do muziky pořádně opřít a hrát to ze srdce, když spoluhráče bereš skoro jak odpad? Já bych v kapele nestrpěl nikoho, kdo v tom nejede naplno. :(
Já je neberu jako odpad..ale prostě mě někdy hóódně serou..a moc se s nima nedá hrát..né že já bych byl nějakej expert..ale když se už řekne co se bude hrát a kdy tak se to naučim alespoň nějak a nestávkuju že to nezahraju nebo podobný blbosti..
Hmm kdybych měl hlavní slovo v kapele problé je že mě tam nidko moc nebere. Taky další blbost je zavedená demokracie..nikdo není leader a všichni na všechno kašlou.. :( No jó ale pořád to jsou kámoši ze základky a jinou kapelu stejně zatim neseženu...
Jinak co říkáte nápadu Každej si vybere 1 song co chce hrát a to budem hrát? mě to připadá jako tuplovaná blbost....
No takže podle vás tahle kapela nemá budoucnost?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Trust your heart.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Podle toho jakou budoucnost si představuješ. Tohle má budoucnost tak leda semtam potěšit nějakejma coverama 10 - 20 lidí, co si přišli dát pivko, dvě, sedum... Tvořit s těmahle lidma něco fakt nepude. Lidi si musej navzájem rozumět, respektovat se a muzikantsky si důvěřovat.
Ano ten nápad, že každej si vybere JE píčovina a zvlášť vzhledem k všeobecnýmu lempláctvý, jaký popisuješ. Dopadne to tak, že každej si bude dělat na tý svojí a nikdy nesehrajete nic společně.
Demokracie v kapele neni špatná věc, ale je hodně podmíněná tim, jestli všichni táhnou za jeden provaz a jestli jsou všichni rozumný. Jinak je problém se na něčem dohodnout. Taky má striktní demokracie jednu výhodu a to je pravda většiny, tudíž, pokud je v kapele např. 5 lidí, stačí aby tři na něco kejvli a je vymalováno. :D
Z kapely prostě musíš mít dobrej pocit a musíš cejtit, že to má smysl a že je to to, co jsi hledal. Hudebně i charakterem samotnejch lidí.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

dneska řikal Pithart na přednášce, že demolracie jue porazitelná a slabá. začni si diktovat, bubeníků je málo, kytaristů 6 půlek.

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“