kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Tak, a tady se můžete dohadovat až do krve. Vzhledem k tomu, že některá témata se občas zvrhnou, bylo by dobré, abyste si své účty vyřizovali zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Zvlastni je, ze jak jsme to hrali jen s kytaristou, tak to vychazelo, ale s basou vubec..mozna to je tim, ze ja s kytaristou chodime nejaky ten rok na zušku..a basak mel jen par hodin ucitele

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Důležitý je aby úplně celá kapela cvičila s metronomem...pořád. Prostě nenávidím názor že tempo a rytmus má držet jen bubeník,když začnou všichni zpomalovat,tak se na mě dívaj,ale neuvědomují si že to dozadu táhnou oni a kdybych se je snažil popohnat že to bude ještě horší.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

to s tim basakem je husty, nevim jak to mohl hrat typek, co mel par hodin ucitele, hnedka v 7/8 taktu :D

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to zas náš bývalý basák, bohudík bývalý, si zas nebyl schopnej pomalu nic zapamaovat, třeba sme dělali novej song a zahrál tam něco, co se tam hodilo a na další zkoušce nevěděl co to bylo a furt tam plácal pi**viny, co tam vůbec nešly. Nejlepší bylo, že vůbec neměl učitele a stále nemá a basu držel jak sedlák vidle, potom když mu někdo řekl, že by si ho měl konečně najít tak se strašně urazil a říkal, že ho zatím nepotřebuje. Pak za půl roku přišel a řekl: ''hele já umím slap'' pi*o a jak to ukázal, tak mi už bylo jasný, že to s ním nejde, to byl takovej slap, že by to moje 70 letá babička zahrála líp a já bych proti němu mohl bejt profesionální basák

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

DUMP píše:to s tim basakem je husty, nevim jak to mohl hrat typek, co mel par hodin ucitele, hnedka v 7/8 taktu :D
No prave ze on to hral omylem..mel to zahrat klasicky 4/4, ale on tam furt sral ty sedminy :D

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Víš jak je těžký počítat do 8 :mrgreen:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mno, já si musím basu pochválit. Máme teď novou basačku a je naprosto skvělá. Občas si skoro řikam, jestli ten rytmus držim já nebo ona:)) Navíc začnem něco hrát, ona si tam něco zaimprovizuje a už to sedne. Zkrátka nadšení. Od kytaristy jsem zvyklej, že to dycky trvá půl hodiny než něco vymyslí a hlavně s rytmem se furt hrozně pere (i když musim uznat, že už dělá docela pokroky). Každopádně lidi, co nemají motivaci se zlepšovat, odmítají chodit k učiteli, naučit se noty nebo něco takovýho, buď vůbec nebrat, nebo v případě, že už jste tak učinili, vyhodit.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já jsem svoje někdejší strunatce nutil chodit do školy, dokonce donutil a moc si to pochvalujou.

danse
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 20 dub 2008 10:13
Bydliště: Polička

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od danse »

Přesně jak všichni říkáte: kytarista tluče krkem kytary do bubnu rukou bouchá do ridu a každou přestávku se za ně nacpe a tluče do toho jak vo život, zpěvák ten zas nahlíží kdy má začít zpívat (na crash) místo toho aby trochu poslouchal tak se vždycky ohlídne za sebe :lol: naštěstí nehraju na své bicí, ale až jednou příjdu se svýma tak se budu ohánět paličkama jak hovado :D a jinak v kapele vycházíme velmi dobře taky jsme si navzájem nejlepšími kámoši každý přizná chybu když něco pose.. , většinou dotyčný přestane hrát a jedeme od začátku nikdo nikomu nevičítá že na instrument neumí hrát spíš se chválíme když se nám něco líbí mít pořádnou zkušebnu s nástroji furu času tak z nás možná i něco bude :lol:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Trade »

danse: S tim hranim znova od začátku pozor...neni nic horšího než si na to navyknout (což se stalo mě, ale už je to, troufam si říct, v pohodě) a pak se to může stát třeba na koncertě (což se mi naštěstí nikdy nestalo), že někdo to zkazí, ty automaticky skončíš, mno a když skončí bicí, tak se to sesype. Když jeden udělá chybu, tak je lepší hrát furt dál a von se musí prostě napojit. Chyby se na koncertu vyskytnou, ale je důležitý i přes to to nějak zakamuflovat a hrát dál.

danse
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 20 dub 2008 10:13
Bydliště: Polička

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od danse »

:shock: no jo to bych mel mozna navrhnout na dalsi zkousce diky za radu

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Hans-Drums »

V naší kapele jsem jako bubeník,ale na kytaru si občas brnknu taky.Ale kytarista co se mnou hraje je taky kapitola sama pro sebe.Když má den v klidu,tak se hraje a je to dobrý,pak se snaží přicházet na nový věci a nutí mě v půl dvanáctý hrát se špejlovkama a na kopák jen ,,zlehoulinka'' a že si ztlumí kombo...... Ale,když je nasrán po každý písničce vykouří tucet cigaret a zaboha mu nemůžu vysvětlit,že má nastoupit hned po breaku a ne hned jak uslyší činel na první době.Dalším ,,plusem'' je jeho dochvilnost. Řekne,že v pět je ve zkušebně,ale přijde si klidně v půl devátý,zapálí si a sklidem na tváři prohlásí: ,,Ty vole dneska na to serem,koukej kolik je hodin'' Je na zabití,ale bez něj už se to nedá :D

Tommy_Lee
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 17 kvě 2005 12:28
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Tommy_Lee »

tak my mame v kapele relativni klidek...teda tak:
basak:
pohodovej typek, ma trosku problem s technikou a je postizenej rychlosti (to je porad: tyvoe ten novej val je super, na kolik to je? 180? musime to hrat aspon na 200, vzdyt je to thrash ne? :? )
smrdlostrun:
psychous, kterej vetsinou na zkousce nepromluvi. ma super techniku, dobry napady (ale MALO!) a obrovskej talent, ne kterej ale ku*revsky hresi a vubec necvici (a veskera, ale VESKERA, teorie jde absolutne mimo nej)
strunosmrdla:
no to je pripad :) je hooodne divnej, ale jak ho znam uz docela dlouho, tak jsem si na to jeho podivinstvi jaksi zvykl :) ALE (a to je nejvetsi problem kapely), je to "zakladajici clen", hraje uz cca. 10 let (!!!) a neumi hrat (ale jakoze tezce, pritom cvici x hodin denne), vobe ruce tvrdy, technika otresna, jenomze je to hlavni mozek, hlavni skladatel a clovek, kterej ma teorii v malicku. Bez nej bychom to mohli rovnou zabalit...Je to temer neresitelna situace :/
poblijon (cili "zpevak"):
ten je v poho, i kdyz mu za posledni rok celkem vzrostlo ego, ale porad se s nim da v klidu pracovat. Takrka manazer kapely :)

Nikdo z nich mi do bubnu nemlati, a to se ceni :)

No a druha kapela...
naprosto luxusni basak, jak po strance lidske, tak po strance muzikantske. Naprosto ve vsem si vyhovime a myslim, ze nam to sedi jak prdel na hrnec :)
jeden kytarista umel hrat dobre, pak prestal cvicit a uz moc hrat neumi :) ale o to vic remca a prudi. A hlavne ma obcas tendence (v zapalu hry a parodovani ruznych hustometalovych poz) mi davat zepredu nohu na kopak!!! zaslouzil by RCG (rozumej: Retazom Cez Gule)!
druhej kytarista je ok po vsech strankach
no a zpevak...echm
je asi o 7 let mladsi a porad placa, jak budem do 2 let vyprodavat stadiony, a ze budem slavnejsi, jak arakain, a ze kdyby tomu neveril, tak to prece nedela! WTF?! Ego vyhnany az na pudu (a davame mu celkem sodu, ale absolutne bez vysledku:/) At si to klidne mysli, ale nerika to nahlas (nejhorsi na tom je, ze to mysli smrtelne vazne)!

Ale jinak jsme vsichni kamaradi ;) Tak asi tak

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Botisko »

Hans-Drums píše:..řekne,že v pět je ve zkušebně,ale přijde si klidně v půl devátý,zapálí si a sklidem na tváři prohlásí: ,,Ty vole dneska na to serem,koukej kolik je hodin''..
Jó to v moji bývalé kapele jsme jednou čekali na kytaristu asi 5 hodin! o víkendu a jak přišel, tak si jen zapálil a zeptal se: Nejdu pozdě? Magor :D
Tommy_Lee píše:..zaslouzil by RCG (rozumej: Retazom Cez Gule)!..
Myslím, že bychom měli založit novou sekci na takovéhle výrazy :D

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Mamut »

Tak zde taky uvedu, jak je to u nás...

...v naší kapele jsem asi nejvíc otravnej já...ale ne, že bych to myslel nějak špatně, ale někdo nás musí nutit zkoušet a podobných věcí, ne? :) všichni sou samozřejmě na nervy a když ještě připočtu, že víc mluvim než hraju...no udělejte si obrázek sami :D

...jinak vztahy v kapele jsou fajn, narazil jsem na ty správný lidi. (jo a chodíme spolu do třídy na gymplu, to jen kde jsme vznikli :D)

...první kytarista hraje dva a půl roku na kytarku, hraje moc hezky a hudební nauku zvládá bez problémů (ono se hodí, když strunatí přátelé vědí, jaké akordy spolu ladí, že? :)) jinak moc v pohodě člověk, jen ho chci dokopat k učiteli na ZUŠku, protože má velkej talent a nechci aby ho pohřbil...

...druhej kytarista je taky dobrej kamarád, na kytaru hraje rok a půl v ZUŠ, ale na kapelu ňak tak sere, vůbec neskládá a myslí si, že úspěch přijde jen tak z ničeho nic...

...basák...kapitola sama pro sebe :D v pohodě člověk (po dvou Svijanech ještě víc v pohodě)...na basu začal hrát ve stejný době jako já na bicí (kvůli kapele...no aspon je to paradni motivace) a hned na to si jeho táta koupil elektriku tak začal hrát i na elektriku...skládá, taky má tvůrčího ducha, jen technicky ještě trochu zaostává (pořád lepši než já :p), takže něco vymyslí, dá to prvnímu kytaristovi a ten to zahraje...a je to :D hudební nauka taky bez problémů


...no a co bych naší kapele nejvíc vytknul?...že bysme mohli taky konečně někdy něco dodělat do konce! :D máme 30 riffů, ale ani jeden dodělanej... :D

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od stellartois »

a to jeste dalsi zkusenost...nevim jestli ste nekdo byli ve zkussebnach kde so toci vic kapel...my sme kdysi byli v takovy velky hale kde sme byli tri kapely a tri bubenici (troje bubny)...ocekaval jsem ze kazdy bude hrat na ty svoje skopky, ale ostatni se behem chvilky dozvedeli, ze ty moje hrajou nejlip a tak po taji zkouseli na ty moje...meli dokonce tolik drzosti ze si moje nastaveni predelali pro sebe a ani to po zkousce nevratili tak jak to bylo..vrchol vseho byl, kdyz sem si sel zacvicit,otevru dvere do zkusebny a jeden z bubeniku mi zatim sedel, normalne sem nasral tak, ze sem ho tam musel tak servat a jeste mu mu jednu flaknout...no bezdovoleni mi to tam takle prznit to se preci nedela ne?...pro toho druheho sem si vymyslel zapichat spendliky do sesle a ucinek se brzy dostavil :) na moje bici nikdo pak uz nesahl...nicmene po roce sme menili zkusebnu, sme tam dve kapely a pouze moje bubny, takze sem dovolil druhemu bubenikovi,ze muze moje bubny uzivat, kdyz vymeni slapku rytmicak atd atd jak to tak byva...samozrejme sem ho nacapal jak tam mydli do mych veci tak to schytal taky... krom toho ma uchylku vsechno kazdou zkousku prestavovat do nesmyslnych veci, takze po kazde kdyz tam prijdu je vsechno prehazeny...napr prohazuje i vrsky stojanu mezi sebou, nebo prohazuju utahovaci kridlovy matky atd...a vrchol vseho byl, kdyz mi moji dvouslapku sundal, dal tam svoji a tu mou povesil za kardan!!!! celou nerozebranou na skobu...vsechna vaha tech slapek na kardanu...no ten to sliznul tak ze to jeste nevidel...sry sem to asi moc nepatri ale musel si nekde postezovat :)

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Záďa »

Tommy_Lee píše:A hlavne ma obcas tendence (v zapalu hry a parodovani ruznych hustometalovych poz) mi davat zepredu nohu na kopak!!!
Tohle mimochodem naprosto nechápu ani z pozice bubeníka ani zpěváka. Jako bubeníka mě to vytáčelo, jako zpěvák nechápu potřebu dělat na zkoušce takový pózy (na koncertech mě to potom víc baví :mrgreen: )

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od addla »

stellartois: já teď přišla do zkušebny a zjistila, že mám rozflákanou tamburínu.. ten kdo to udělal, se ani nesnažil to nějak zamaskovat, takové ty "činýlky :D" (nevím jak se tomu říká..prostě takové ty cinkací věci) se válely všude po zkušebně.. :\

Tommy_Lee
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 17 kvě 2005 12:28
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Tommy_Lee »

moje vyhoda je, ze jsme ve zkusebne 3 kapely, ale jen jedny bici (moje)...tak jsem si to pojistil tak, ze ve vsech 3 kapelach hraju ja ;-) (je to samozrejme jen shoda okolnosti;-) )... i kdyz...ten kytarista, co mi furt chce davat nohu na kopak, se pokousi hrat na bici, tak hraje na moje. Ale zas mi dava pulku penez na vsechno, co koupim :-D ...ale byl to jeho napad, tak si nemuze stezovat

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Mamut »

Tak to už je snad lepší koupit ňáký starý Amátky (jen do zkušebny), než nechat drahý bicí napospas takovejm blbounům...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od gu-staff »

Tommy_Lee píše:A hlavne ma obcas tendence (v zapalu hry a parodovani ruznych hustometalovych poz) mi davat zepredu nohu na kopak!!!
To by mi udělal jednou - pak už by nemohl, protože se to jednonohýmu dělá dost mrzutě... :evil:

Tommy_Lee
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 17 kvě 2005 12:28
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Tommy_Lee »

Vsak taky uz nekolikrat dostal behem pisnicky Aheadkou do makovice ;-) A ono, kdyz se dobre trefis (jako ja jednou) tou hlinikovou rukojeti, tak to nejni zadna hitparada ;-) taky nadaval, jak spacek... ale dobre mu tak, uz si dava pohov, takze svuj ucel to splnilo ;-)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Sam Jr. »

co jen položit nohu na kopák, ale s rozběhem na něj vyskočit a odrazit se zpátky na podium, uf ještěže to nebyly moje bicí :lol:
a když mě 2 borci ze spřátelené kapely v zápalu histerie vytáhli během hry paličky z poudra a začali oba mlátit vší silou do činelů :!: no stihl sem je během hra zmlátit paličkama dřív než nadělali nějakou škodu, měl sem o ty plecha fakt strach :evil:

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Diabollo »

Tak si všichni potají pořídíme automatickýho bubeníka, a když zas někdo takhle vyjede po kopáku nebo činelech, jen ho zapnem a půjdem jim rozkopat aparáty :wink: :mrgreen:
Taky mi občas strunatec hodí nohu na kopák, dost mi to vadí a vždycky ho okřiknu, tak si snad dává pozor. Naštěstí mám zatím Exporty s kovovejma obručema na kopácích, ale až bude něco lepšího v laku, budu okamžitě střílet (paliček mám v zásobě dost, i zlomených) 8)

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kytaristi, zpěváci a jiná havěť

Příspěvek od Botisko »

No já jsem se nedávno dal do kupy se spolužákama z gymplu a nemůžu si stěžovat :) kluci jsou skvělí jak jako kamarádi, tak jako hudebníci. Kytarista hraje asi osmým rokem a aparát i s kytarou si nechal dovézt z U.S.A. když na ně intenzivně po celý rok makal. Basák hraje snad čtvrtým rokem a do nástrojů vráží též slušné peníze. Oba dva hrajou naprosto skvěle, velmi se mi líbí jejich nápady...prostě vše luxusní :)

Odpovědět

Zpět na „Hádky, spory, pomluvy a nařčení“