Ložisko v patě

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

a načo to je? ja tomu vôbec nerozumiem

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

boosty: naopak? Jako zespod místo shora?
bubnos: jinej tvar=jiná reakce, tj. síla a rychlost. Koukni na stránky výrobců, tam se často chluběj "rychlýma" šlapkama.

Tady je to. Jinak gůgl.com .)
http://www.pro-music-news.com/html/05/e40112ki.htm

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

tak ted jsem konecne vypozoroval z obrazku voco tam de.
tak tohle DW podle mne nedela. U DW si pouze skracujete retez. Na tom obrazku se meni tvar elipsy a tim i reakce salpky- jo to vypada good.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

To se mi právě nelíbí u DW že tam nemůžeš normálně zvedat pedál.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

u dw9000 jedním udělátkem měníš tvar elipsy a druhým úplně nezávisle můžeš regulovat sklon pedálu.


u dw5000 zvedáš pedál, tak, že řetízek přehodíš do jiné dirky- chce to ovšem nějakej cajk na otevírání řetězové spojky. :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Sam Jr. píše:u dw9000 jedním udělátkem měníš tvar elipsy a druhým úplně nezávisle můžeš regulovat sklon pedálu.


u dw5000 zvedáš pedál, tak, že řetízek přehodíš do jiné dirky- chce to ovšem nějakej cajk na otevírání řetězové spojky. :)
U dw9 je to husté, ale ten tvar elipsy tam měníš, teda neměníš skoro vůbec, ale jinak je to v pohodě.

U dw5 je právě že to zvedání pedálu těžce nahovno. Dírky/pozice.

Jinak jak jsme jednou žhavě řešili spory ohledně dw5000, tak teď bych se za moje názory rval víc. Mám v opravě jednu takovou a jak se na to tak dívám tak si říkám: " co na tom ti šmejdi mají tak drahého??" .. je to obyčejná šlapka.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Boosty, už jsme to tady probírali mockrát. Já mohu říct, že je na tom drahá "vyváženost". Uznávám, že už je to drahý dost (i když teď ty ceny kolem 12000,- za dvojšl. jsou v pohodě) a uznávám, že ne každému může vyhovovat.
Mám prostě zkušenost, že šlapka musí co nejlíp sedět hned po vybalení z krabice, bez jakéhokoli štelování. Málokdy se všemi těmi udělátky dostanu k pocitu, jaký mám při hraní na nepřizpůsobovanou DW5000, nebo Sonor P433.
Musím podotknout, že preferuji hodně vysunutý beater pod úhlem cca 45 stupňů (kvůli pořádné ráně) a pružiny hodně "nalehko".

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Radim: o jakých udělátkách mluvíš? jediné udělátka co znám na trhu šlapek jsou vačky u eliminátoru a dw9000, pak nějaké zvedání patek a u Axis nastavování poloměru u táhla. Jestli někdo zná ještě nějakou vychytávku, o které jsem se nezmínil, tak ji klidně přihoďte.
Kdo si neumí nastavit šlapku podle vlastních pocitů při těch žádných možnostech, které běžné šlapky nabízí, tak to ho lituji.
Proto Radim nevím o čem mluvíš :?
Představte si, že od každé firmy, která vyrábí paličky si můžete koupit jen 3 modely. To bude skupina lidí, která bude ráda, protože nemusí hledat nic jiného (a bude si zvykat) a skupina lidí které to logicky vyhovovat nebude a bude si chtít přijít na ten nejlepší možný pocit ze hry, kterého může dosáhnout. Já patřím k té druhé skupině a jsem za to rád!! Pasivita je kolikrát o ničem.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ano, za "udělátka" považuji všechno to cos vyjmenoval. Více toho neznám, ale snad to většině bubenictva stačí. Jinak už raději nemám co bych dodal, zase se čertíš kvůli ničemu.
Jinak znám spoustu bubeníků, kteří si sice asi nedokáží šlapku pořádně nastavit, ale na ty "nepoštelované" hrají dobře.
Nic, konec, jdeme dál.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

He he he, pěkně pánové ;-)

Co se dá víc dodat, jestli boosty chceš, tak si tu při tady střihneme znovu, ono to nikomu neublíží :-D

P.S.

Teď jsem zkoušel DW 5002 Accelerator a pocity byly pouze pozitivní! Chodí mnohem lehčeji než Turbo, ale zase se pro změnu trochu vytratila ta síla kterou má Turbo, každopádně mi přechod za Turba na Accelerator nečinil nejmenší problém a hrálo se mi na ni velice dobře. Výraznou změnu jsem pocítil při hraní s patou na zemi, to se mi na accelerator hrálo o něco lépe než s turbem, ale je to spíš jen věc pocitová a zvyknout se dá na vše Prostě DW is the best :idea:

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

Radim píše:Boosty, už jsme to tady probírali mockrát. Já mohu říct, že je na tom drahá "vyváženost". Uznávám, že už je to drahý dost (i když teď ty ceny kolem 12000,- za dvojšl. jsou v pohodě) a uznávám, že ne každému může vyhovovat.
Mám prostě zkušenost, že šlapka musí co nejlíp sedět hned po vybalení z krabice, bez jakéhokoli štelování. Málokdy se všemi těmi udělátky dostanu k pocitu, jaký mám při hraní na nepřizpůsobovanou DW5000, nebo Sonor P433.
Musím podotknout, že preferuji hodně vysunutý beater pod úhlem cca 45 stupňů (kvůli pořádné ráně) a pružiny hodně "nalehko".
Trochu mimo, ale vlastně k tématu. Ne za 12000, ale za 10500...
:D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jo, sorry, ale to už je celkem jedno, neboť pamatuji dobu, kdy se DW dvojšlapky kupovaly za nějakých 25000Kč.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Polymorph píše:He he he, pěkně pánové ;-)
Teď jsem zkoušel DW 5002 Accelerator a pocity byly pouze pozitivní! Chodí mnohem lehčeji než Turbo, ale zase se pro změnu trochu vytratila ta síla kterou má Turbo, každopádně mi přechod za Turba na Accelerator nečinil nejmenší problém a hrálo se mi na ni velice dobře. Výraznou změnu jsem pocítil při hraní s patou na zemi, to se mi na accelerator hrálo o něco lépe než s turbem, ale je to spíš jen věc pocitová a zvyknout se dá na vše Prostě DW is the best :idea:
No ja to mam nastavitelný,a musim se přiznat,že sem to zkoušel a žadnej velkej rozdil u accelerator a turbo neni.Popravdě,nevim,kterej je kterej,ale hraju s tím,kdy je vačka blíž ke kopáku-tzn.pedal je v klidné poloze víc zvednutej.
No,mam to stejně jak Radim,šlapka valila hned po rozbalení,ale zjistil sem,že největší zázrak udělala výměna pružiny,vystřídal jsem asi 3 typy.
Jinak jsem zjistil,že u DW 9002 choděj oba pedaly jinak,sou jinak vyvážený a pružina je tam napnutá na každym jinak....i přesto,když na to hraju,tak tento pocit vpodstatě nemám a zjišťuju,že asi firma vsází na herní pocit,který mi přišel výborný.
Bylo potřeba vyměnit pružinu,protože je tam zajimavej fakt-ta pružina je dost těžka,ale díky tomu ,jak to maj vychytané,se skoro nenapíná a ta šlapka chodí jakoby moc lehce...no je to složitý...
Prostě sem t am švihnul amaťácký pružiny a zažívám naprostý orgie.
Dokonalé k dokonalému 8)
Jinak netvrdím,že šlapka je nějak výjmečná oproti astatním šlapkám,tzn. pro někoho asi zbytečně drahá,ale přes to všechno se mi na ni hraje fajně.....shruba tak sem si to představoval...rychlostní rekord asi netrhnu,,ale pocit ze hry mi přijde luxusní(tim nechci říct,že neexistuje levná šlapka,ze které někteří hráči mají stejný pocit)
Naposledy upravil(a) Hugo Bos dne 12 kvě 2006 16:46, celkem upraveno 2 x.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Sasa: jestli chceš rýpat, tak prosím. Nikdo se nebavil o šlapce boost, ale asi to tak podvědomě cítíte, nebo co se ti nelíbí??
Já jen říkám, že je to obyčejná šlapka na to, že tolik stojí (stála). To je vše. Taky neříkám, že obyčejná šlapka musí hrát špatně.
Zkoušel jsem všechny tři vačky a uplně nejlíp chodí "Nilon strap" lehkost jak sviňa a rána jak z děla. Kam se hrabou zbylé dvě.
Jinak nemi to tady občas připadá jako - DW fun club.


Hugo Bos:máš pravdu, ten rozdíl tam není zas takový, ale je tam. Turbo jde trochu lehčeji a pomaleji - to máš asi ty, jestli máš pedál víc zvednutej. Ta druhá by měla být rychlejší, s trochu větší ránou s trochu těžším chodem.
Stehně je asi ten převod s tím páskem a elipsou pro mě nejlepší. Chodí o proti řetízku až posraně lehce a ránu a rychlost má největší.

morph: nezaměnil si názvy těch dvou vaček?
Naposledy upravil(a) Boosty dne 12 kvě 2006 18:44, celkem upraveno 1 x.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ne e.

Turbo má vačku kulatou, accelerator ji má šišatou!

A tak byl celej příspěvek myšlen.

Pa pa
:wink:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

No prostě turbo, accelerator, na to srát. Mluvme o kulaté a mírně eliptické.
Kulatá: Vyváženou reakci po celou dobu pohybu s malou razancí úderu. Pohyb je delší a tudíž pomalejší.
Mírně eliptická: začátek pohybu lehčí, potom těžší. Ráznější úder a rychlejší.
Více eliptická: krátký pohyb, rychlost, rána jak z děla, the best.
Jestli jde kulatá vačka víc ztuha, tak to přisuzuji k tomu řetězovému kolu, které zabírá větší počet zubů a tím padém má větší tření. Ještě mi nedocvaklo k čemu ty zuby tam jsou. The end.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já teda taky mám radši co nejmíň nastavovátek. Ale já hraju dost krátce...
Myslim si, totiž, že více nastavovátkama se dá taky víc zkurvit nastavení.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

No nevím o jakých nastavovátkách pořát mluvíte?
Pokud myslíte natáčení beateru, zvedání pedálu a natahování pružiny, tak to je standart, bez které by snad šlapka nebyla ani šlapkou. To chce se nebát, nedá se tím nic zničit.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

tohleto štelování šlapek je taky věčný téma. já patřim k těm, co sou po zkušenostech s amátkama rádi, že jim šlapka šlape, a nastavovat si věci, který vůbec nevim, k čemu jsou, mi přijde zbytečný. až našetřim peníze, rozhodně si ale kvalitní šlapku koupim, buď to bude 5002 nebo Cobra, ostatně vycházej obě z jedný šlapky a vim, že u nich nešlápnu vedle.
Boostyho si občas představuju, jak když sedí za sestavou, že je to vlastně jenom ta dvojšlapka a nic jinýho. :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Jak to myslíš? :)
Jako já na šlapku beru hodně velký důraz. Taky hraji metal a nohy mám vytíženější než ruce, tak proto. Prostě to chci mít co nejpohodlnější, nic víc :) jinak, tak na šlapku už jsem přes půl roku nešáhl.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

No,diky těm nastavovátkům,který vlastně nastavovátka nejsou si může každej šlapku decánko přizpůsobit..myslim,Že je to určitě dobrý.
Den si s tim člověk vyhraje a pak je spokojenej(zjistil sem,že u 9002 hraje obrovskou roli vyvážení-tím myslim jak je palička moc vysunutá,právě sklon atd....je zajimavý,mam pocit,že k tomu pedálu byli takový závažíčka,co se můžou dát na pedál anebo na palici beatru-na jednu palici až 2kulatý závažíčka)..ja osobně mam rád lehký chod..mam lehkou nohu a tak obecně,takže na mě byli docela těžký jenom ty beatry samy o sobě...taxem tam hodil obyčejný,paxem je zase vrátil...maj fakt lepší zvuk,nevim jak to,ale buben zní jako o něco kvalitnější :).
Myslim,že u šlapek to není tak markantní(to štelováníčko) jak u dvoušlapek,ja sem byl třeba s amatkou spokojenej skoro jak s tim co mam teď..akurad amati by jako dvoujpedal neobstal.
Jinak mam spis asi akcelerator-pedal zvedlej,vačka víc vypouknutá směrem ke kopáku.
A to je právě dobrý,Že DW 9002 nemá zuby-fakt nechapu,naco u 5002 dělaj nějaký zuby,když je to nahovno,akorad se to tam podle toho co tu padlo dosírá..

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ono zase, proč by tam ty zuby nebyly. Myslím si že ničemu nevadí. Nedělá to bordel jako u Camca nebo HP-20. A že by se to sralo??? NEvím, mám ji 2 roky a nic se nesere.

Už fakt přestaňme hledat špatnosti na té či oné šlapce. Mě se nelíbí eliminátor, ale klidně bych si koupil Cobru, někdo to má naopak nebo inklinuje k extrémům jako je Axis (který chodí výborně) atp.

Opravdu tu můžeme znovu rozpoutat bitvu DW vs. Eliminator.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Co kdybysme poprosili adminy o smazání poslední, řekněme, stránky? Trošku nám to uhnulo ud ložisek, vaček a od šlapek vůbec... Není to, myslím, přínosná diskuse. Dík.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Jako jo, dw5002 je dobrá šlapka, je od výrobce jednou pro vždy nastavena tak, aby hrála dobře.
Hrál jsem na všechny tři dwčka a jako první na tu kulatou (myslím turbo) a pocit z ní jsem neměl zas až tak úžasný a proto ten prvotně negativní názor na ni. Ale jakmile jsem odzkoušel tu s tím páskem tak mě to šokovalo. Čekal jsem uplně něco jiného a o co jsem na začátku zanevřel tak o to mi to ta páskovka vyrovnala do kladné hladiny. Můj názor - pokud dw5000, tak jedině ji :) Eliminátor je taky dobrá šlapka, ale něco jiného.
Nesouhlasím s názorem, že když tam výrobci přidají nějakou vychytávku, tak že to je merketingový tah. To je blbost. Tu vychytávku tam dají (třeba ty vačky u eliminátoru nebo dw9000) proto, aby rozšířili možnosti toho pedálu. Marketingové tahy můžou udělat uplně jiné a nemusí tu šlapku zbytečne prodražovat, třeba že ji vezmou a dají ji zadarmo nějakému známému profíkovi a řeknou mu: "doma si hraj na co chceš, ale ukazovat se budeš jen s ní" , sepíšou smlouvu a tak...

Co se týče toho věčnýho tématu nastavování, tak to je každého věc. Jsou lidi, kteří na to rači nešáhnou s obavou, aby něco nezkurvili a jsou lidi, kteří si automatiky nastaví si úhel beateru, nebo natažení pružiny podle sebe. Přijde mi to jako normál, tak nevím co tady pořát řešíte.
Nechtěl bych vidět tu první skupinu lidí, jak by si potýkali s mojí šlapkou.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

>>Morph: je pravda, že u HP20 jsou ty zoubky docela slabý místo a bordel to dělá, proto začínám šetřit na něco jinýho. řešil se tu rozdíl mezi Accelerator a Turbo. je ten rozdíl tak podstatnej, že tu acceleratorku koupíš o zhruba 2000 dražší? (turbo stojí v Německu momentálně 300 Euro)

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“