Ložisko v patě

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Jinak o problemu s řetězem u 5002 psal doxa

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Boosty píše: Nesouhlasím s názorem, že když tam výrobci přidají nějakou vychytávku, tak že to je merketingový tah. To je blbost. Tu vychytávku tam dají (třeba ty vačky u eliminátoru nebo dw9000) proto, aby rozšířili možnosti toho pedálu. Marketingové tahy můžou udělat uplně jiné a nemusí tu šlapku zbytečne prodražovat, třeba že ji vezmou a dají ji zadarmo nějakému známému profíkovi a řeknou mu: "doma si hraj na co chceš, ale ukazovat se budeš jen s ní" , sepíšou smlouvu a tak...
:D S tim zase nesouhlasim ja. Kdyz si nekdo chce koupit slapku, tak ji chce proto, aby se mu na ni dobre hralo a ne aby na ni porad neco nastavoval. Takze kdyz mi vyhovuje u DW prevod accelerator nepotrebuju uz u ty slapky nastavovat zadnej jinej prevod. To, ze da Pearl k eliminatoru 4 ruzny plastovy profily z nichz jsou pouzitelny stejne jen dva, je opravdu jen marketingovej tah pro hlupaky. U DW9000 je to podobny. Pro ne je jednodussi vyrabet jeden typ u kteryho si muzou lidi nastavit prevod, kterej jim vyhovuje a coz je ze strany firmy zase jen marketing...

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Hugo Bos píše:Jinak o problemu s řetězem u 5002 psal doxa
Jasne jedna se o jednoretizkovej model (uz se bohuzel nevyrabi), kterej je krasne sviznej, ale pro razatnejsi hrace nevhodnej.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Doxa:
Dobre, :) jako něco na tom bude.
Ale já si zas nemyslím, že by např. ty vačky byly úmyslně instalovány na šlapky z prvotně marketingových důvodů. Ono to na marketing bude mít nějaký pozitivní vliv, ale prvořadá je asi ta technická stránka věci. Tím, že tam tu šlapku prodraží si maximálně uškodí místo, abyi ji zlevnily. Nakonec stejně každý bude hrát jen na jednu vačku a zbylé mu budou ležet v šuplíku.
Já zas myslím, že to má pearl s těma vačkama v pohodě, ty rozdíly jsou tam značné a pokud někdo pořádně neví, co mu vyhovuje nejlíp, tak pořát lepší, aby mu ty vačky ležely v šuplíku, než měnit celý pedál ne?
A teď mě napadla taková věc, že si tím vlastně výrobci mohou i škodit, protože vlastně eliminátor máš na pořát, kdežto DWčka dost kolují. Ale to je jen taková blbost.
Jinak U nás to s tím podstrkováním výrobků významným hráčům ve stylu IMG nějak není, což je celkem logické, ale na zápedě jsou tyto marketingové praktiky běžné.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Boosty, na marketing to vliv rozhodně má - jseš toho nejlepším důkazem! :wink:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Hehehe, ne-ne, já jsem jen konstruktér a designer a koukám na to z technického hlediska.
A ty máš myslím v profilu taky vypsaného konstruktéra, tak nechápu, jak to nemůžeš nechápat :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

já teda vidím možnosti nastavování/výměny vaček jako výhodu, možná malou ale výhodu. pořád je to lepší, než si špatně vybrat 1 ze 2-3 možností (obzvláště když vás v obchodě nechají vyzkoušet tak velký kulový nebo chybí předešlé zkušenosti) a pak hledat někoho, kdo by to s váma vyměnil nebo to se ztrátou prodávat, takhle si to člověk doma na své soupravě vyzkouší a vybere si to nejvhodnější nastavení na který pak samozřejmě nemusí už nikdy šáhnout. a to platí i pro ostatní "vymoženosti".

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Rád bych zeptal jen pro upřesnění,abych neudělal nějakou botu.Mám v plánu si nechat z Ameriky poslat DW 9002 akcelerator a podle toho,co tady píšete, v tom balení budou i ostatní vačky. Pokud jsem to správně pochopil a je to tak, proč udávaj u výrobků ty různý označení? Dík
P.S.snad jsem teď ze sebe neudělal moc velkýho blbce :oops: :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Honzo máš to nějak popletený - dw9002 nemá v přídomku žádný "accelerator" nebo "turbo" a vačky se nevyměňujou, ale tvar se nastavuje povolením jednoho imbusovýho šroubu a posunutím vnitřního mechanismu.

v balení by měly bejt nylonový pásky, kterejma se dají nahradit dvojřetízky.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Vymenne vacky dodava Pearl Eliminator, neni-li tomu tak ?

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Aha :oops: Jsem se v tom nějak zamotal. Takže DW 9002 je jen jeden typ? Dík

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

přesně tak

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tak už v tom mám jasno.Splet jsem si to s 5002. Super a ještě jednou děkuju

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Našel jsem doma dvě ložiska 10mm vně a 3mm vnitřní průměr. Na tloušťku 4mm. Myslíte (Matesi, Boosty, Same a ostatní), že by byly vhodný k výrobě pantu?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Jóó, schvaluji ti to, i když vnitřní průměr 3 je docela málo, tak musíš koupit trojku vrták s delší stopkou a použít to na to.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Z vrtáku?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

no, 3 mm je celkem nic, když tam dáš obyč ocel, tak to je na prd....i když do toho nevyřežš závit, jak je to tvrde, takže pant ala dw s těmi ložisky neklapne. To by musel pořešit jak to mám já, ale to kdyžtak přes SZ okec? :wink:

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

DUMP píše:ja sem zase slysel ze ta dvojslapka vod tamy ktera stoji asi tak vo pulku min nez iron cobra je hodne lidma preferovana pred cobrou....i profesionalnima muzikantama...
i mnou :wink:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Pofider píše: i mnou :wink:
Každopádně lepší není.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to boosty: technicky je určo lepčí cobra, ale prostě ze standardky měli lepčí pocit ne?j deš na to zas vědecky

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Bych neřek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Cobra je prostě lepší i po hřáčské stránce. Pokud někdo hrál na rozhovadělou cobru a udělal si tak pro ni jednou pro vždy takový názor, tak ho bohužel musím opravit.

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

Pofider píše: i mnou :wink:
jde o to jak dlouho ? ta cena bude promítnutá v materiálu :? řek bych...

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Boosty píše:Bych neřek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Cobra je prostě lepší i po hřáčské stránce. Pokud někdo hrál na rozhovadělou cobru a udělal si tak pro ni jednou pro vždy takový názor, tak ho bohužel musím opravit.
Hral som na jednu cisto novu kobru a na aj ojazdenu. Verim tomu ze kobra je mozno s pomedzi pedalov kvalitnejsi ako Elim alebo Flying Dragon ale jednoducho my nesedi. Na tu juniorku sa mi hra proste lepsie. Naposledy co sme hrali s Fleshless tak som si vsimol ze aj ich bicman presiel z IC na junior a pouziva ju aj bicman z Krisiun. Kazdemu sedi ine pre mna je ten pedal kua tazky. Ale na moju axisu co idem v blizkej dobe objednat si dam mozno IC beatre

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

My často když srovnáváme šlapky zapomínáme na to zásadní. Na chod. Všichni výrobci dělaji své stejné šlapky s různými převodovými kotouči a tak se stane, že i když každý hraje na stejnou šlapku, tak hraje na něco jiného. Každý je zvyklý na jiný tvar kotouče a ani si to nemusí uvědomovat, a pak se ty názory budou různit, protože ty kotouče (vačky) na hře dělají dost na to, aby člověk který už nějakou dobu hraje to poznal. To by chtělo, když budem sdělovat poznatky z různých šlapek, si taky všimnout tvaru kotouče ( jestli je kulatý,velký malý, nebo eliptický, popřípadě ho přirovant k jiné...já vim, je to psycho, ale jedině takto můžem zaručit, že naše názory budou objektivní..
Tudíž já jsem testoval Cobru s eliptickým tvarem a hrála doobře, ale dostat se mi do ruky Cobra s kulatým a ještě ne zrovna malým, tak ji asi rozbiju.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Jinak pro ty, které by to zajímalo, Boost2 už je na světě, zatím ji viděl jen Mates, tak se ho můžete zeptat, jak se mu líbila :)
Až budu mít trochu víc času, tak sem hodím fotky.

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“