DW5000 vs. PDP B.O.A.

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Odpovědět
Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DW5000 vs. PDP B.O.A.

Příspěvek od Zell »

Ahojte, právě mě čeká koupě nový šlapky a pokud mi nevyjde aukce z německýho ebaye, budu si vybírat právě mezi těmahle dvěma. O tom že 5000 je výborná šlapka žádnej pochyb, zkoušel sem a bral bych ji, ale BOA vypadá taky hodně zajímavě. Jenže nemám možnost jí vyzkoušet a málokde je o ní něco napsáno. Máte s ní někdo zkušenosti? Kdyžtak poraďte ;) Díky moc !

Antibiotik
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2010 22:22

Re: DW5000 vs. PDP B.O.A.

Příspěvek od Antibiotik »

Teďka je na Drumcentru bazaru DW 5000 Accelerator za 5500...Chlapek mi posilal fotky vypada to v poho...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: DW5000 vs. PDP B.O.A.

Příspěvek od sasa »

na BOA jsem hrál před šesti lety v Mnichově a byl jsem z toho naprosto unešenej, kvalita i chod a vůbec funkce celýho pedálu mi přišla jak z jinýho světa - měl jsem tehdy pocit, že to hraje líp než všechno na co jsem kdy hrál.... jenže je to dávno a skutečný poznatky bych ti sdělil až po delším hraní (měl jsem na to cca 30minut). Ale nebál bych se toho, že to bude minimálně srovnatelný s DW 500x a to ji mám doma a nedám na ni dopustit... kdysi jsem četl test BOA pedálů v modern drummeru, a končilo to slovy - nyní již chápeme, že DW nechce BOA do svého programu protože v ten moment by pro DW ztratila smysl řada 900X...... tož asi tak. Jediný co měli k připomínkám byl stojan Hi-Hat že je to moc tuhý a že to dost, jakoby kope, mě to naopak přišlo bezvadný.....

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DW5000 vs. PDP B.O.A.

Příspěvek od Zell »

Je to už pár měsíců, co mám doma PDP B.O.A. single a je to opravdu jak z jinýho světa!!
Pedál kope snad uplně sám a jsou to pekelný rány, jediný o mě teda překvapilo je že se beater nedá vycentrovat na střed blány :/
Když hraju, přijdu si jako kdybych měl pedál přirostlej k noze a mám nad ním absolutní kontrolu. K tomu klasika závažíčko, hlava beatru se dá posouvat a kovový střed tak může být vytaženější, takže i rozličný zvuky jdou.

Nevíte náhodou někdo, kde by se dal sehnat double? Ony se tyhle šlapky asi přestaly vyrábět, prolezl jsem všechny možný ebaye a ni .. Kdybyste o něčem věděli, dejte mi prosím vědět ;)
Nebo nějakou alternativu byste doporučili? asi pevnej převod a tak..
Dík!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: DW5000 vs. PDP B.O.A.

Příspěvek od sasa »

taky po tom pedálu pasu už delší dobu, double se prodával a snad někde v USA ho ještě mají, zkus memphis drumshop, jsou tam ochotní a možná i kdyby nebyl skladem, tak by ho třebas objednali?(aspoň na mě tak působili...) ale možná už se nevyrábí, otázka je jak to dopadlo s licencemi od Boba Gatzena vs. PDP vs. DW - inventora toho pedálu. BOA je opravdu třída jen sama pro sebe.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: DW5000 vs. PDP B.O.A.

Příspěvek od sasa »

mimochodem hrál jsem na opěvovaný pedál balance od Joja -sonoru, je to sexy pedál, hezky udělanej, jednoduchej a chytře konstruovanej - ale upřímně, fakt jsem se z něj neposral - technologicky je ivenční hlavně v delším a hladkém boardu a v tom skládacím mechanismu kterej je nakombinovanej s uchycením, vše ostatní je víceméně rozumnej standard. a právě když to srovnám s BOA tak BOA mi přijde invenční a vyváženej, naproti tomu Balance je zracionalizovaná klasika. Jen pro rejpaly, balance se mi líbí, ale BOA se mi líbí o mnoho více.

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“