Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Odpovědět
MartyDioSurma
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2012 23:56
Bydliště: Břeclav

Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od MartyDioSurma »

Zdravím, kolegové! :)
Rád bych se zeptal, ketrou dvojšlapku by jste doporučili (a proč) a naopak kterou by jste nedoporučovali (a také proč :D)
Vybírám z těchto modelů: Mapex Falcon, DW 7000 (obě nové), DW 5000, Iron Cobra od Tamy (bazarové)..
Já osobně mám hlavní kandidáty Falcona a DW7000 (Obě jsem si sehnal s nabídkou velmi prijatelné ceny od známých)
Také by se mi docela hodilo vědět rozdíl mezi DW5000 a 7000 (který model je tak nejak "lepsi", ktery je z vyssich rad - nevim jestli jdou u DW ty cisla podle sérií)
Jde o pedály na metalovou smažbu, kde dvojkopák hraje podstatnou roli (thrash, death, core, black a podobný extrémky :) )...rakže bych radši něco co mi pomůže ve větších rychlostech a nebo třeba ulehčí práci.
Pokud máte jiný model, co muzete doporucit nebo treba tip na inzerát s kvalitním dvojpedálem s cenou zhruba do 7000 tak se branit nebudu :))
Díky moc a ať to hraje! ;)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od Slowmeda »

Rozhodně bych nekupoval z bazaru, sou prost věci které podléhají opotřebení a je lepší koupit je nové. U bicích je dvoušlapka právě tento případ. Falcon z těch co píšeš asi vyjde nejlíp cenově, kvalita je u většiny značek srovnatelná.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od Kryštof »

Já mám Cobru a ten DW 5000 se mi zdá rychlejší, ale mě třeba vůbec nevyhovoval, mám radši takovej ten jistější chod, ale všecko je o nastavení. Jdi do nějakýho hudebního obchodu a všecky si je vyzkoušej, co ti vyhovuje, do bazarový bych určitě nešel, jenom pokud bych měl nějakej hlavní double pedál a kupoval k tomu druhej treba nekam na chatu :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od Sam Jr. »

nevidím důvod proč nekoupit profi pedál z druhé ruky kde běhá všechno na ložiskách nebo není problém časem něco vyměnit nebo když je stav zohledněnej v ceně. takový DW 5000, 8000 nebo 9000 běhá pořád jako nový do chvíle kdy se něco nezlomí nebo praskne. nic se tady nevyklochtává a nevymačkává - dobře klouby na kardanu ano, tak po 10 letech a novej nestojí ani 3 litry.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od Slowmeda »

Jo tak je to věc názoru, já bych prostě určitý věci z druhý ruky nekoupil, krom dvoušlapky např. taky mobil, tiskárnu atd.. Věci který mají šlapat mám prostě rád nový, kupovat nový kardany je sice možnost, ale z mého pohledu je lepší připlatit si na začátku a mít taký nějaký klid. Nevnucuju to, je to úhel pohledu. :wink:

MartyDioSurma
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2012 23:56
Bydliště: Břeclav

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od MartyDioSurma »

Nakonec asi půjdu do toho falcona...tak nejak jsem si ho domluvil v hudebninach levnejc...takze novej.... koukal jsem na recenze a četl co se dalo....hrál jsem na něj jen jednou, ale teď kvůli tomu kupování vlastního si pojedu zahrát znova a budu se na něj opravdu soustředit :) slyším na něj totiž hodně pozitivních veci a docela mě zaujal podle čtení...uvidím jak to bude s hraním až si ho zajedu otestovat :) Jinak si myslím, že z bazaru by to zas tak uplně nevadilo...ale taky mam radsi takovyhle veci novy a proto treba ty pedaly opravdu koupim z normalniho obchodu :)

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od kitten »

tak pak dej vědet,, svý dojmy jak se Ti zdá atd :-)

MartyDioSurma
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2012 23:56
Bydliště: Břeclav

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od MartyDioSurma »

Dobře, dám vědět, ale nemusím ho mít hned :D :)

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Prosím o pomoc s výběrem dvojšlapky :)

Příspěvek od pampa »

Moje dosavadní zkušenosti s dvojšlapkama:

TAMA IRON COBRA - pomalejší, línější, stabilní, celkově se dost rychle opotřebovávala
DW 5002 - dobrý pedál, vhodný spíše ale pro silovější hraní, dobré dílenské zpracování
GIBRALTAR 9911 Direct Drive - nestabilní, rozviklaná s vůlema už jako nová, neuvěřitelně zvláštní chod na který jsem si ani po delší době nezvykl, špatné beatry
PEARL POWERSHIFTER 1001 - výborný pedál, stabilní, rychlý, svižný, po čtyřech letech používání prakticky bez vůlí a opotřebení
MAPEX P580 - to deseti měsících se dvojšlapka rozletěla na všechny světové strany
PEARL DEMON DRIVE - stabilní, rychlá, výborný, byť specifický chod, vynikající zpracování
YAMAHA FLYING DRAGON - výborná dvojšlapka, velmi rychlá, stabilní, spíše pro jemnější hraní

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“