Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Odpovědět
Pavel Zlesák
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2013 17:11
Bydliště: Řestoky (Chrudim)
Kontaktovat uživatele:

Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Pavel Zlesák »

Zrdavím, mám pedál axis ax-a2 s přikoupenými longboardy a už dlouho si lámu hlavu nad tím, jak ho mám seřídit.
Momentálně mám napnuté pružiny, beatery daleko od blány a převod nastevený na sílu. Při hraní se silně zapřu a z místa hraju šestnáctiny při 220 bpm, po rozehrání 250bpm. Zajímavé taky je, že nedokožu sešlápnot beater k bláně, musím se do toho opřít, abych vůbec provedl úder. Vím, že je to všechno divný, ale docela mi to vyhovuje :D Jo a nevim, jak má být seřízená blána na kopáku (přední i zadní na kterou se hraje). Momentálně to mám nastavený tak, že se mi na to nedá hrát, ale jakmile mám cizí kopák, tak to jde úplně samo.
Ocenil byl radu nějakého zkušeného axisáka, protože asi na krev utáhnutý pedál není dobře. Když přenastavím pouze jednu věc, tak se mi to zdá horší, ale je možné, že je to o zvyku, tomu bych věřil.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Sheafraidh »

... no pokud das sestnactiny 220 bpm bez rozehrani z mista, tak asi nemusis nic resit, ne? :wink:
Jinak Derrek Roddy (coz je hodne zkuseny axisak) ma pedaly taky na krev - mozna se zkus kouknout nekde jeho nohy, jakym zpusobem to hraje...

Pavel Zlesák
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2013 17:11
Bydliště: Řestoky (Chrudim)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Pavel Zlesák »

Jo, tak snažim se vypiplat každý milimetr :D Potřebuju se dostat kvůli jedný písničce, co chcem hrát s kapelou na 290 bpm :D
Díky, na Dereka určitě mrknu :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Sheafraidh »

Myslis singlama nebo heel-toe?

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od shampoo »

neumí sil naladit/seřídit blánu na kopáku, ale hraje šestnáctiny ve 220bpm .... zkus atletiku, tam kopák nepotřebuješ :-D



kam to všechno spěje ...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od tomcorn »

Nemáš nějaký video těch 250bpm? Docela bych to chtěl vidět, trochu mi to připomíná "Nevíte někdo, jak správně zakleknout do bloků? Běhám stovku za 9.6 a rád bych to zlepšil" :wink:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Sheafraidh »

urcite by me taky zajimalo video - a taky nazev ten song/kapelu, co je na 290bpm...

Pavel Zlesák
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2013 17:11
Bydliště: Řestoky (Chrudim)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Pavel Zlesák »

Hraju to singlama. Makám jak blázen. Hodina denně na rotopedu v odporem a pak hodit 40 kg na záda a dřepy. Při cvičení na bicí mám na nohou kolem kotníků pískový zátěže 2 kg na každou nohu. Hraju v kapele Puritania, což je revival Dimmu Borgir. Chceme od nich přidat do našeho playlistu The Chosen Legacy, ale asi si už budu muset koupit triggery a povolit pedál. Tady je ta písnička (čas 3:43) https://www.youtube.com/watch?v=GF3wagWwHjM. Teď jsem zjistil, že mi dělá problém zahrát pomalejší tempo jako třeba 160 a občas u toho kulhám, tak mám zas nějakou práci :D
Jinak tady máte odkaz na nás http://www.facebook.com/PuritaniaCZ nebo http://www.puritania.cz

Pavel Zlesák
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2013 17:11
Bydliště: Řestoky (Chrudim)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Pavel Zlesák »

Je to prdel hrát. Hraju 4 roky. Celý tři roky jsem uměl hrát jen AC/DC, Kabáty a podobný srandy, a pak jsem se náhodou dostal k profesionálním muzikantům, kteří ze mě udělali takovouhle nestvůru :D Z takovýho tlouštíka, co jedl sladkosti, pil čaj a cinkal si do hi-hatky je o 30kg lehčí řezník a mrtě mě baví, když v prvních řádách na koncertě paří nějací Vikingové a podobný lidi :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Sheafraidh »

Nemyslim, ze by Nicolas Barker cvicil drepy s 40kg na zadech (nebo alespon na to nevypada). Ten song sice hral Hellhammer, ale jak jsem nasel na netu, vypada to, ze to uplne nebeha singlama, ale udajne pouziva "constant release" nebo heel-toe techniku...
Ale pokud te bavi ta atletika, tak jak se rika, "proti gustu ...." :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od tomcorn »

Pavel Zlesák píše:Hraju v kapele Puritania, což je revival Dimmu Borgir. Chceme od nich přidat do našeho playlistu The Chosen Legacy, ale asi si už budu muset koupit triggery a povolit pedál. Tady je ta písnička (čas 3:43) https://www.youtube.com/watch?v=GF3wagWwHjM.
Tohle "hraje" Hellhammer pomocí heeltoe techniky, přešponovanejch blan a triggerů nastavenejch na takovou citlivost, že už bych si kopák spletl s touchscreenem iPhonu....o postprodukčním čistění nemluvě... Držím ti palce, ať se podaří, co si přeješ, nicméně za Blombergův vrchol považuju De Mysteriis (tam ještě hrál na bubny, nezávodil v lechtání snímačů) a Dimmu po Devil´s Path nějak neumím procpat hlavou vůbec :cry:
Každopádně, pokud je tohle tvoje video, tak pasáž od 1:30 dál mě utvrzuje v dojmu, že nastavení pedálů ti rozhodně nesedí, nebo je tam nějaký jiný problém.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 0pkRVSFaB0#!

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od tomcorn »

Ale jestli tě baví tohle, tak si hraj s Giant stepama :-))))
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... BtB7kpRqWs#!

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Sheafraidh »

Ale to uz zni jako motorka a ne jako kopak :)

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od pampa »

Sheafraidh píše:Ale to uz zni jako motorka a ne jako kopak :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pavel Zlesák
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2013 17:11
Bydliště: Řestoky (Chrudim)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od Pavel Zlesák »

Jo tu písničku Puritania jsem posral :D Nějak se mi ke konci koncertu zbláznily nohy :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak mám seřídit svůj pedál AXIS?

Příspěvek od tomcorn »

Pavel Zlesák píše:Jo tu písničku Puritania jsem posral :D Nějak se mi ke konci koncertu zbláznily nohy :D
Ale mně to nezní jako "neumím to zahrát", ale právě jako "nesedí mi nastavení pedálů". Specielně u Axisek je častý, že rychlokoberce se ti hrajou dobře při nastavení, který je nepohodlný pro normálnější pasáže. Sám jsem s tím nastavením laboroval dost dlouho.

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“