Koupě nového singlu

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak

Nechat si DW 5002 AD, nebo koupit něco z těchhle singlů:

Gibraltar G-CLASS
4
19%
Pearl Eliminator
9
43%
DW 5000
2
10%
Mapex Falcon
2
10%
Nechat DW dvoupedál
4
19%
 
Celkem hlasů: 21

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

Zdar bardi,

jelikož měknu, přecházím z doublu na single. Mám DW 5002 AD3, kterou samozřejmě můžu používat jako singl, ale přijde mi to zbytečný, když bych ji mohl prodat a koupit něco z následujících:

Gibraltar G-CLASS
Pearl Eliminator
DW 5000
Mapex Falcon

Zajímají mne spíš zkušenosti majitelů těchto pedálů, ideálně pokud někdo měl vícero z nich, a měl možnost porovnání. Přijde mi zbytečné tahat s sebou kufr s dvoupedálem, i mi pocitově přijde lepší hrát na singl, když hraju singl....že.... 8)

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od graceman »

Ahoj. Já můžu doporučit Falcona. Před nedávnem jsem taky měnil dvojpedál za single a Falcon jsem měl doporučenej z různých zdrojů. Moc jsem nevěřil tomu chválení a vyprávění, jak je skvělej, ale koupil jsem ho :-D. No a nestačil jsem se divit. Kromě množství variabilního nastavení, který je fakt úžasný mi padla brada hlavně po prvním šlápnutí :-). Máslíčko jak blázen a hlavně rychlost, kterou jsem nečekal. Fakt supr, ale myslím si, že neuděláš chybu ani s jedním ze zmíněných pedálů. Podle mého osobního názoru bych se akorát vykašlal na Gibraltar.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od zdenal »

Mně taky spadla brada když jsem viděl Falcona, jak zdevastovaný byl po roce hraní, nevěřil jsem svým očím... Z uvedených bych šel jasně do Eliminatora. Léty prověřená šlapka, vyrobená z kvalitního materiálu, nabízející nekonečné možnosti nastavení (který stejně ani nevyužiješ). Jinak i o DW mám dobrý mínění.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

graceman píše:Ahoj. Já můžu doporučit Falcona. Před nedávnem jsem taky měnil dvojpedál za single a Falcon jsem měl doporučenej z různých zdrojů. Moc jsem nevěřil tomu chválení a vyprávění, jak je skvělej, ale koupil jsem ho :-D. No a nestačil jsem se divit. Kromě množství variabilního nastavení, který je fakt úžasný mi padla brada hlavně po prvním šlápnutí :-). Máslíčko jak blázen a hlavně rychlost, kterou jsem nečekal. Fakt supr, ale myslím si, že neuděláš chybu ani s jedním ze zmíněných pedálů. Podle mého osobního názoru bych se akorát vykašlal na Gibraltar.
Díky za první reakci. Já si je samozřejmě všechny někde ošlapu, naštěstí to není zboží, které by nebylo běžně na krámě, jen bych rád slyšel něco praktických zkušeností od vás, protože jedna věc je úplně novej pedál, druhá věc je pedál po roce používání, kdy už se třeba někde něco rozvolní, pedál přestane bejt tak tuhej, a některé spoje nevratně povolí atd.

Popravdě řečeno, ten Falcon se mi "líbí" ze všech nejmíň, a Gibraltar mně zase přitahuje nejvíc - hlavně po některých videorecenzích na YT (pravda je, že prakticky na jakejkoli výrobek se dají najít recenze na obou pólech hodnocení. A pořád je to hodnocení jen subjektivní). Nicméně vzhled dost často nebývá v přímý úměře kvalitě, a recenze po roce používání už nikdo neudělá. I když na spoustu výrobků se hlavně v diskusích na US shopech dají vyčíst i dlouhodobější zkušenosti...

So keep on...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

zdenal píše:Mně taky spadla brada když jsem viděl Falcona, jak zdevastovaný byl po roce hraní, nevěřil jsem svým očím... Z uvedených bych šel jasně do Eliminatora. Léty prověřená šlapka, vyrobená z kvalitního materiálu, nabízející nekonečné možnosti nastavení (který stejně ani nevyužiješ). Jinak i o DW mám dobrý mínění.
Já mám o DW taky jen dobrý mínění, po letech užívání je ten muj v podstatě novej, nikde nic nepovolilo, nemá nikde vůle, a to jsem ho prznil jak jsem mohl...jen mám celkově z DW pedálů (myšleno řady 5 a 9) takovej pocit strohosti, sevřenosti, a - možná to není úplně správnej výraz - těžkopádnosti. Nepovedlo se mi ho nikdy nastavit na to - jak píše Graceman výše - "máslíčko". Je to bezesporu jeden z nejodolnějších a nejkvalitnějších seriovek, který se daj opatřit, jen mi pro pohrávání si s kopákem třebas v jazzovym triu, nebo měkčích žánrech nepřijde úplně optimální.

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Tarkil »

Já mám už pár let double eliminatora a je super a pořád ve skvělém stavu. Od kamaráda jsem měl na nějakej čas půjčenou DW 5002 a taky fajn, ikdyž eliminator mi sedl o trošku víc. Navíc díky těm 4 vyměnejm vačkám má takovou škálu nastavení, že člověk si to svoje prsotě najít musí. Z žádnou ale asi nešlápneš vedle. Falcona jsem měl pod nohama chvilku a první dojmy byly taky fajn. Z gibraltarem zkušenost nemám, ale vypadá hezky. Hlavně singl nemá kardan, takže jedniný co u něj může zlobit je asi pata, jinak by ta šlapka měla bejt snad nesmrtelná.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

Tarkil píše:Já mám už pár let double eliminatora a je super a pořád ve skvělém stavu. Od kamaráda jsem měl na nějakej čas půjčenou DW 5002 a taky fajn, ikdyž eliminator mi sedl o trošku víc. Navíc díky těm 4 vyměnejm vačkám má takovou škálu nastavení, že člověk si to svoje prsotě najít musí. Z žádnou ale asi nešlápneš vedle. Falcona jsem měl pod nohama chvilku a první dojmy byly taky fajn. Z gibraltarem zkušenost nemám, ale vypadá hezky. Hlavně singl nemá kardan, takže jedniný co u něj může zlobit je asi pata, jinak by ta šlapka měla bejt snad nesmrtelná.
Já jsem dřív (hodně let zpátky) měl u některých single pedálů problém v tom, že se trochu rozkývala osa mezi rameny, většinou v místě, kde jsou po stranách ložiska, a potom beater při dopadu na blánu neměl úplně rovnou trajektorii. A jakmile povolí jedna věc, nabaluje se to potom tím, že pedál již nejde 100% rovně, a začíná to mít vůli celé.
Tak trochu jsem čekal, že mi postupně doporučíte všechny :twisted:

Ale jsem rád, že vím, že Eliminator obstojí i v průběhu let. Díky.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Sam Jr. »

jestli jsi spokojenej s DW5000, tak bych se ho držel :) jinak mám na prodej páskovýho Eliminátora za 1400,- (červená vačka, bez futrálu), který ho sem dostal k bubnům, podle mě je ale škoda, že má v patě jen nějaký "nýt" a je tam už z fabriky vůle do strany :/ což u DW nehrozí.

odkaz na inzerát: http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 ... rder=datum

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Sheafraidh »

A co třeba Sonor Jojo pedál?

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

Sam Jr. píše:jestli jsi spokojenej s DW5000, tak bych se ho držel :) jinak mám na prodej páskovýho Eliminátora za 1400,- (červená vačka, bez futrálu), který ho sem dostal k bubnům, podle mě je ale škoda, že má v patě jen nějaký "nýt" a je tam už z fabriky vůle do strany :/ což u DW nehrozí.

odkaz na inzerát: http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 ... rder=datum
No, Same, kdybys nedodal to o tom vaklu, tak bych o tom uvažoval :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

Sheafraidh píše:A co třeba Sonor Jojo pedál?
Ten mi přijde dobrej pro Mayera, ale my už si toho na něm moc nenastavíme...respektive skoro nic. Ale je to fešnej kousek :!:

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od milrach »

Z mě rozhodně Pearl Eliminator. Skvělý chod, skvělé možnosti nastavení a hlavně výborné zpracování, šlapka vydrží a nerozpadne se po roce jako jiné.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od graceman »

zdenal píše:Mně taky spadla brada když jsem viděl Falcona, jak zdevastovaný byl po roce hraní, nevěřil jsem svým očím... Z uvedených bych šel jasně do Eliminatora. Léty prověřená šlapka, vyrobená z kvalitního materiálu, nabízející nekonečné možnosti nastavení (který stejně ani nevyužiješ). Jinak i o DW mám dobrý mínění.
Promiň Zdenale, ale pokud se chceš pouštět do uvádění opravdu špatných zkušeností....... :roll: , tak jsem viděl výše zmíněný DW, který byl do dvou let nepoužitelný (urvaný pedál od paty). Myslím si, že u každého zboží záleží především na tom, jak se k tomu chováš, a pokud půjčíš svého Eliminatora mému kamarádovi Honzikovi, tak ti z něj udělá za půl roku kůlničku na dříví (spotřeba 1 Cobra/dva roky za posledních deset let v průměru :-D ).
Já znám pár Falconařů bez problémů a jak jsem řekl - sám vlastním jeden kus, který je starý okolo tří let - vůle nulové a vše původní... :!:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Sheafraidh »

... heh, a co treba Sonor Giant step?
No dobre, uz to slysim - zalez uz s tim Sonorem nekam :wink:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

Sheafraidh píše:... heh, a co treba Sonor Giant step?
No dobre, uz to slysim - zalez uz s tim Sonorem nekam :wink:
Ten jsem jednou zkoušel, a je mi hrozně nepohodlnej při hraní bosou nohou, ten tvar nášlapný plochy se jim moc nepovedl.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od graceman »

No Sonor pedály opravdu nejsou dobrý na boso - roztrhá to i ponožky :-D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

No tak zatím drtivě vedou doporučení Eliminatora. A proto do něj nepůjdu 8) :idea: Děkuju všem za reakce a zkušenosti (ale pište dál...), já asi nakonec neprodám DW dvojpedál, a koupim toho Gibraltara, prodat ho můžu vždycky. Alespoň budu moct napsat, jak jsem s ním spokojenej...Jójo model od Sonoru taky nevypadá zle, ale na zahraničních forech píšou (a nejednou), že je nakonec sralo právě to, jak je to nastavený v podstatě rovnou z výroby a moc si toho neupravíte. A znáte to - co bubeník, to jiná noha, jedna velká, druhá malá, jedna voňavá, druhá jak když se vodkope selka, jedna rychlá, druhá pomalá, někdo špičkou, někdo celou nohou, takže si myslím PMSN , že to na odbyt moc nepůjde. Možná jestli má JoJo nějaký sourozence, tak by to vzali :-)

PMSN=česká obdoba IMHO

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od rastalien »

Nedivím se, že má Eliminator nejvíce doporučení :-) Co se týče mé subjektivní zkušenosti, letos jsem také kupoval nový singl, po předchozí zkušenosti s pedály střední třídy (Tama HP300, Mapex P710) jsem chtěl něco trvanlivějšího s lepšími možnostmi nastavení. Šel jsem do Akcentu a vedle sebe na zkušební pad si nechal nainstaloval Eliminator, Iron Cobru, Gibraltar G a Ludwig Atlas Pro. Po vyzkoušení nakonec subjektivně vyhrál Eliminátor (klasika řetěz), i bez zásahu do továrního nastavení se mi zdálo, že má ze všech testovaných pedálů nejhladší a zároveň dostatečně citlivý chod. Iron Cobru bych také bral, rozdíl byl minimální, ale výměnné vačky a z více stran přicházející reference na životnost a spolehlivost Eliminátora nakonec rozhodly. Alespoň u mne, ostatní zmíněné pedály v této cenové kategorii nejsou určitě horší, někomu třeba sednou lépe. DW jsem zatím bohužel neměl možnost zkusit.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Medák »

Jen poznámka k tomu Falconu: kolega ho má už nějaký pátek a je jak nový. Osobně mi nevyhovuje, ale chod je opravdu velmi lehký.
Z výše uvedených by mě nejvíc lákal Eliminátor nebo DW.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od RadimCep »

Mam P710TW (toho baby Falcona) a jako dobry, asi to nema tolik vychytavek jak Falcon a neni to tak top, ale za ty penize luxus. Ovsem kdybych se rozhodoval dnes, jednoznacne Eliminator. Jednou jsem si na nej zahral a chytl me..

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od gu-staff »

Tak jsem si nechal DW, a dnes jsem si koupil pedál, na kterým jsem začínal - Tama HP 20. A musím říct, že na něj zahraju více věcí, než na DW 5002. Ano, nemá pevnou podlážku, ano nemá pant v patě, nemá v podstatě nic, je to klasickej Tama jednořetěz Rolling glide, ale hraje se mi na něj parádně. Takže seru na nákup něčeho novýho, když tenhle děda je prostě skvělej. Vyčištěnej, promazanej, jede naprosto lehoučce. Ano nášlapná plocha se vrklá, protože ji prostě a jednoduše nic nedrží, ale pocitově je to ono.
IMAG1044.jpg
IMAG1042.jpg
IMAG1040.jpg
IMAG1043.jpg

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Bobroněnko »

kurňadopytle, já ti závidím, už se těším na víkend, až se potkám s Janem :-D upřímně, já celkem nedávno povýšil ze základního mapexe na eliminatora, a nemůžu si furt zvyknout - celkem bych se nedivil, kdybych dopad úplně stejně jako ty, a nenechal eliminátora jako zálohu...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od tomcorn »

Hlavně máš mít DVA singly, je jedno od koho :wink:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Sheafraidh »

Dva singly udelam z Tricku, ale bez druhyho kopaku mi je to porad trosku nanic :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového singlu

Příspěvek od Bobroněnko »

to je pěkný, ale pak bych taky ještě potřeboval DVA kopáky a DVĚ schopné nohy.. :P

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“